PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu mesaja sakın inanmayın!

kanaryam1950
27-04-2008, 12:06
Cep telefonlarına Turkcell'den geldiği iddia edilen bir mesaj bir çok kişinin canını yaktı.

Turkcell'den gönderildiği iddia edilen mesaj da şöyle deniliyor.

"TURKCELL'den 2. Bahar kampanyası. Bu mesajı 1 saat içinde 25 kişiye gönder anında 250 kontör kazan. 5 mesajdan sonrası bedava. Daha çok gönder daha çok kazan"

Bu mesaj, yeni bir kampanya başladığını zanneden aboneler arasında hızla yayılıyor. Ancak Turkcell yetkilileri böyle bir kampanyaları bulunmadığı söylüyor.Zaten Turkcell'in resmi sitesinden yaplımış bir duyuru da yok.

ŞANLIURFA'DA 66 KONTÖR DOLANDIRICISI YAKALANDI

Şanlıurfa Polisi Tarafından "Kontör Yolla" Adı Verilen Operasyonla Gözaltına Alınan 66 Kişiden 10'u Tutuklandı.

Şanlıurfa polisi tarafından "Kontör Yolla" adı verilen operasyonla gözaltına alınan 66 kişiden 10'u tutuklandı.
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Kontör Yolla" kod adlı operasyonla gözaltına alınan 65 kişiden 54'ü, tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şahıslardan 14'ü savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, hakim karşısına çıkan 10 kişi ise kontör dolandırıcılığı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Nöbetçi mahkemede yargılanan 44 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Polis, Türkiye genelinde vatandaşları arayarak kendilerini hakim, savcı, polis ve rütbeli kişiler olarak tanıttıktan sonra kontör dolandırıcılığı yaptıkları öne sürülen 85 kişiyi gözaltına alırken, zanlıların bilgisayar kasalarına da el konulmuştu. Operasyonda 2 adet tabanca, 71 adet dolu fişek, 15 gram esrar maddesi, 755 adet klonlanmış ve seri numaraları değiştirilmiş kaçak cep telefonu, 4 bin 840 adet sahte belgelerle farklı şahıslar adına alınmış sim kart, 22 adet kart okuyucu, satışa hazır vaziyette sim kartlara yüklü milyonlarca kontör, 3 bin 225 adet farklı şahıslara ait nüfus cüzdanı fotokopisi, 182 adet abonelik sözleşmesi, 93 adet bilgisayar kasası, yüzlerce USB kablosu, 144 adet TRT bandrolü ile çok sayıda not ele geçirmişti.

Şebekenin Türkiye genelinde vatandaşlara yaklaşık 20 milyon YTL zarar verdiği ve kurbanlarına kendilerini hakim, savcı ve üst düzey yetkili olarak tanıttığı öğrenildi.

Only the registered members can see the link

sarıkanarya_41
27-04-2008, 13:47
tesekkurler.

emmi
27-04-2008, 20:52
Arkadaşlar, birde bu operatörlerin başka bir soygun tezgahı kurmuşlar, kimse farkında değiller. Geçen gün bir öğretmen arkadaşım anlı-şanlı şirketimizin şubesiyle papaz oldu.
Olay ve tezgah şöyle çalışıyor. Cep telefonu olan herkese servis mesajı geliyor di mi? işte bu servis mesajları pralıymış. Arkadaş faturasında 28 ytl lik bir ücret görünce temsilciliğine gidiyor. Kardeşim bu ne ücreti? Ben telimi sadece konuşmadas kullanıyorum, bu nete girme parasıda ayrıca noluyor deyince, oradakilerin verdiği cevap: Cebinize gelen servis mesajlarına abone olduğunuz için ücretlendirilmiştir. O net parasıda öyle netten gelen mesajlara abone olmuşsunuz demişler
Ve tabi arkadaşta şafak atmış. Yav ben bu mesajlara asla abone olmadım. Sizinle sözleşme yaparkende böyle bir madde yoktu. Ben nasıl abone oluyorum diye sormuş. Onlarda size gelen bu mesajı açtığınızda otomatikmen abone oluyorsunuz demişler. Arkadaşta siz benim abone olmadığım bir mesajı nasıl ücretlendirirsiniz, hem siz beni bu tür para tuzaklarından korumayacaksınızda burda işiniz diye söylenmiş. Tabi parayı kuzu kuzu ödemiş ama Tüketici Hakları Mahkemesine başvuracağım demişti ama noldu bilmiyorum.
SONUÇ: Ceplerinize gelen bu tür saçma sapan mesajları açmadan silin. Ha bu kontürlü ceplerden de kontür olarak kesiliyormuş bilgilerinize. Aman bu para tuzaklarına dikkat.
Saygılar.

umuter
27-04-2008, 21:22
teşekkürler bilgilendirme için bu mesaj sık sık gelmeye başladı bu aralar zaten mantığı da saçma ama tabi atlayan olmaz değil bu mesaja atlayan çok olur çünkü 25 kişiye yolla diyo ama 5 mesajdan sonrası bedava diyo eee böyle olunca 10 kontör karşılığında 250 kontör kazanmak biraz fazlaca kolay bi iş zaten
peki benim anlamadığım turkcellin bu konudan haberi yoksa ve bunu bir dolandırıcılık için yapıyorlarsa bu işten kim ne kazanacak ki?? turkcell dışında!!! çünkü sadece kontör harcanıyor başka bir amaç yok ki bu mesajda

emmi
28-04-2008, 02:16
Haberi olmaz olur mu? her iki tarafta kırışıyorlar kontürleri veya fatura tarifelerini. Bu her iki tarafında işine geliyor çünkü.bu işlem sadece bu operatörle sınırlı değil ki? Diğer tüm operatörlerde bu soygunun içindeler. Ben şahsen bunu duyduktan sonra mesaj başlığına bakıyorum ve siliyorum. Bilgilerinize.
Saygılar.

MUTAF
28-04-2008, 03:16
kesinlikle dolandırıcılık. dikkat edin..

uzman_elhan
28-04-2008, 08:42
haber için tşkler

osmann
28-04-2008, 09:32
artık o kadar mesaj gelmeye başladıkı. anlamıyorum hiç bişey. kafamıda yormuyorum. ama önce mesajı açıp sonra siliyordum. Açmadan silmeli....
paylaşımınız için hepinize teşekkür ederim...
selametle kalınız...

caglar684
28-04-2008, 10:12
Ayıp ya şu işe bak.:yell:

temel50
28-04-2008, 10:21
Bilgilendirdigin için çok teşekkürler

muzo
28-04-2008, 10:43
arkadaş o kadar alışmışızki bedavacılığa hiç bunun aşağısını düşünmüyorlar mı bunlar nebileyim böylelerini ALLAH bildiği gibi yapsın

aliharbiye
28-04-2008, 11:17
arkadaşlar hangi gsm eşkiya veya soyguncu değil sırf bizleri dolandırmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor ne tuhaf hep düşündükleri ve yapmak istedikleri şey bizleri soymak yani şunu demeye çalışıyorum adamların sırf kötü yönleri gelişmiş iii yönleri ise hiç yok......