PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HorBird'de bazı kanallarda %70 sinyal var bircogunda hiç yok

akincaglar
27-04-2008, 12:33
merhaba arkadaslar
çift çıkıslı 3 yıllık kaon lnb var
Sıralı kanal listesini GM 7300 CI'ya (12.01.a5) dun 1-C ve Sirus ile Astra'da yukledim ve fena degil fakat
HorBird'de bazı kanallarda %70 sinyal var bircogunda hiç yok
çanagı ayarladım ve sinyal seviyesi normal ama
mesela Usuia kanalına geliyorum hiç sinyal yok

anlamadım neden

Seferihisarlı
27-04-2008, 12:45
hassas kanal üzerinde ince ayar yapmayı dene yine olmazsa lnb değiştirip dene arkadaşım

ahmeTTaşar
27-04-2008, 13:56
bende de çift çıkışlı lnb var.iki cihaz bağlı sunny ve yumatu.yumatu cihazı sadece turksata bağlı sunny cihazdada turksat+hotbird+sırıus+eutelsat W3A+eutelsat W2 var yumatu cihazı açtığım zaman sunny deki hotbird yayınlarını çekmiyor sinyal düşüyor.turksat disecA'ya bağlı Hotbırdde dısecB de yani dısecB'ye hangi uyduyu bağlasam sinyal gidiyor.belki dısecte sorun vardır diye 3 tane dısec denedim hepsi aynı sonucu verdi.yani iki cihaz bağlıysa ve iki cihazda aynı anda açıksa sorun yaşayabilirsin.bende bu soruna çözüm bulamadım.

sarıkanarya_41
27-04-2008, 14:15
lnb lerın yada swıch lerın gevseme yapmıs olabılır.sıfırla tarat.bu arada dıseq ı de muhafaza etmelısın yagmur suyu degerse yanabılır.saygı ve sevgılerımle.

akincaglar
27-04-2008, 14:33
komsu ile beraber 3 yıldır kullanıyoruz simdiye kadar 2 cihaz ile kullanmamızda bir sorun yasamamıstık,yagmur suyuda degmedi muhafaza ettim ayrıca sudan zarar gorse sadece hotbird degil hepsinde problem olurdu,acaba yeni bir kablomu taksam diyorum ama ahmettasar arkadasında dedigi gibi lnb,dayzek,kablo degisse bile sorun cozulmuyo bilmiyom ne yapcam
cevabınız icin sagolun

sarıkanarya_41
27-04-2008, 15:33
kablonun ıcındekı ınce yumusak teller yıne aynı kablonun ıcındekı bakır tele degmemesıne dıkkat et yoksa ya sınyal duser yada lnbp yazısını sdant bay (cıhazın ekranında)gorursun cıhazın yanabılır.canaklarınız oynama yapmıs olamazmı?o zaman yın edıger kanallar vardır ama bazı frekanslarda ınce ayarla ızlenebılıyor.saygılar.