PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sen Bunları Külahıma anlat!..

ahmeTTaşar
28-04-2008, 21:15
Sen bunları külahıma anlat!..

Only the registered members can see the link

Kan ağlayan çiftçi daha fazla masala dayanamadı ve Başbakan’a patladı
Denizli Acıpayam’da fabrika açılışına katılan Başbakan Erdoğan, kürsüde yine ekonomik başarılarını (!) anlatınca çiftçinin sabrı taştı: “Sayın Başbakan, sayın Başbakan! Mazot kaç lira oldu? Ben çiftçiyim, yağ bile alamıyoruz. Sen bunları benim külahıma anlat!”

Çiftçiden Başbakan’a isyan
Denizli’de açılışa katılan Erdoğan, ekonomiye ilişkin pembe masallar anlatırken, kalabalıktaki bir çiftçi, “Sayın Başbakan! Mazot kaç lira oldu? Ben çiftçiyim, yağ bile alamıyoruz. Sen bunları benim külahıma anlat” diye bağırdı

Çardak Havaalanı yeni terminal binasını açtıktan sonra Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ndeki Aynes Süt Ürünleri Fabrikası’nın açılışına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması, bir çiftçinin feryadına sahne oldu. Erdoğan konuşmasında, enflasyonun tek haneli rakamlara indirildiğini, ekonominin iyileştiğini söyleyince kalabalıktaki bir çiftçi, “Sayın Başbakan, sayın Başbakan! Mazot kaç lira oldu? Ben çiftçiyim, yağ bile alamıyoruz. Sen bunları benim külahıma anlat” diye bağırdı.

Tepki vermedi
Ççiftçiye ikazda bulunulmasına rağmen çizilen pembe tabloya isyan eden çiftçi, bağırmayı sürdürünce korumalar önce elleriyle ağzını kapadı sonra da apar topar alandan uzaklaştırdı. Protestoya tepki vermeden konuşmasına devam eden Erdoğan, yatırım yapan ve istihdam yaratanları millet adına kutladığını söyledi.

Korumalar karga tulumba uzaklaştırdı
Başbakan Erdoğan’ın korumaları, kimliği açıklanmayan ve çiftçi olduğu belirtilen bu kişiye, susması için ikazda bulundu. Feryat eden çiftçi bağırmayı sürdürünce korumalar önce elleriyle ağzını kapadı sonra da apar topar alandan uzaklaştırdı.

Yeniçağ...

gacvokem
28-04-2008, 21:34
Hızlı giden at tez yorulur..Devülüasyon değil memleket duble devülüasyon yaşamakta bakalım Allah sonumuzu hayırlı ede benzin -mazot 4lira oldumu vay halimize

osmann
29-04-2008, 09:55
pek ekonomidende anlamıyorum. acaba ne yapsalarda düzelir diye düşünüyorum. dünyada yaşanan durgunlukmu bizi bu hale getirdi yoksa yanlış adımlar dan dolayımı böyle olduk...
bazen gümrük birliği anlaşmasını iptal etsek ne olur diye de düşünüyorum...ama dediğim gibi ekonomik konulardan pek anlamam...cehalet ne kötü bişeymiş. düşün düşün ...tur işin vesselam...
selametle...

aliharbiye
29-04-2008, 10:27
ya görüyorsunuz dimi arkadaşlar insanlar artık tahammül edemiyor ve ne söylense yalan olduğu açık ve net ortada tak etti demek uyan eyyyyyy ulu önder ATATÜRK ne hale getirdiler TÜRKİYEMİZİ

toycan
29-04-2008, 10:37
yüz de 47nin istediği bu tip olaylara mağruz kalmaksa fazla yapılaçak birşey yok ya ananı al gel dese daha kötü değil mi ama benim üzüldüğüm özgürlüğü kısıtlanmıyor mu o çiftcinin halini soran kimse yok daha önceleri böyle bir durumda başbakan ve gülün tepkilerini yaşayanlar hatırlar ama yarınlar daha kötü gececek her gesimden güvenini yitirmiş bir hükümetin başarılı olaması beklenemez diye düşünüyorum ama hükümet yine sığınaçak bir liman bulup yine oyunu artırarak bu zor günlerden oyunu artırıp daha güçlü olarak karşımızda olaçaktır cünkü memleketin bu durumundan onlar değil anaysa başkanı ve asker sucludur bütün acıları cekeçek milletime olaçakları düşünmek istemiyorum