PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor 3 Galatasaray 5 Maç içi Ve sonrası yorumlar

f47xfenerli
29-04-2008, 00:30
ne dersiniz galatasaray şampiyonluk zincirine bir halka daha mı ekler?
yoksa yiğidonun çelmesine takılırmı

Sivas'ta yılın maçı -İLK 11'LER-
Only the registered members can see the link
Sivasspor-Galatasaray mücadelesi, şampiyonluk ve Devler Ligi’ne katılma savaşı veren 4 takımı yakından ilgilendiriyor.

HAKEM: Halis ÖZKAHYA
STAT: 4 Eylül
SAAT: 19.00
TV: Lig TV

SİVASSPOR 1 Petkovic 61 Abdurrahman 25 Diallo 21 Saidi 58 Hayrettin 7 Musa 26 Sezer
72 Devran 10 Sergio 20 Mohamed Ali 9 Mehmet Yıldız

GALATASARAY 1 Aykut 55 Sabri 2 Emre 76 Servet 22 Hakan Balta 8 Barış 14 Mehmet Topal
18 Ayhan 74 Volkan 66 Arda 20 Nonda

ŞRARSKOZ
29-04-2008, 00:38
bu saatten sonra mac verceklerini sannetmiyorum 2 macıda alacaktır artık galatasaray şampiyondur

MUTAF
29-04-2008, 13:24
erken konuşmak olmaz ama sivasspor sadce anadolu takımlarına çok iyi oynuyor. Galatasaray fenerbahçe ve beşiktaşa pekte oynayamıyor. ilk yarıdaki 3-2 bjk galibiyeti dışında başkada bişeyleri yok. ama yinede belli olmaz. sivasspor çok iyi oynuyor. elindeki yıldızlar gercekten iyi futbolcular. Fakat içimden bi ses diyorki ŞAMPİYON bu maçta belli olacak..

Kemal Turan
29-04-2008, 14:20
Bu saatten sonra şampiyonluğu vermemeleri gerekir. Ama bu futbol. Ciddiyetsiz davranırsan acısını çekersin.

dagci45
29-04-2008, 15:02
sivas 3 büyüklere karsı hep cekingen ve ürkek oynadı sonucta fenere de besiktasada net skorlarla evinde yenildi.galatasaray macınında pek farklı olacağını sanmıyorum.

MUTAF
29-04-2008, 15:37
hafta sonu bankom Galatasaray. sivas zor olacak ama temiz olacak. :)

hagiwatt
01-05-2008, 16:13
Sivas-G.Saray maçı Halis Özkahya'nın

Only the registered members can see the link Turkcell Süper Lig'de haftanın hakemleri açıklandı. Lider Galatasaray'ın, Sivasspor ile deplasmanda oynayacağı ve ligin zirvesini önemli ölçüde etkileyecek karşılaşmada hakem Halis Özkahya görev yapacak.

Haftanın en önemli maçı olan Sivasspor-Galatasaray karşılaşmasını Halis Özkahya yönetecek. M.Kamil Abitoğlu ise Fenerbahçe-G.Birliği maçında düdük çalacak.

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, lider Galatasaray'ın, Sivasspor ile deplasmanda oynayacağı ve ligin zirvesini önemli ölçüde etkileyecek karşılaşmada hakem Halis Özkahya görev yapacak.

Ligde haftanın maçlarını yönetecek hakemler şunlar:

3 Nisan Cumartesi:
15.00 Çaykur Rizespor-Ankaraspor: Süleyman Abay
19.00 İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Trabzonspor: İlker Meral
19.00 Gençlerbirliği OFTAŞ Spor-Denizlispor: Abdullah Yılmaz

4 Nisan Pazar:
19.00 Fenerbahçe-Gençlerbirliği: Mustafa Kemal Abitoğlu
19.00 Ankaragücü-Beşiktaş: Hüseyin Göçek
19.00 Konyaspor-Gaziantepspor: Selçuk Dereli
19.00 Bursaspor-Kayserispor: Hakan Özkan
19.00 Sivasspor-Galatasaray: Halis Özkahya
19.00 Vestel Manisaspor-Kasımpaşa: Bünyamin Gezer

CABBARİ
01-05-2008, 16:20
ben kamil abitoğlunu bekliyordum ama neyse haydi hayırlı olsun
selametle

f47xfenerli
01-05-2008, 16:31
konu birleştirildi buradan devam

uzman_elhan
01-05-2008, 17:45
sivas afetmez bu maçi alır arkadaşlar

sarıkanarya_41
01-05-2008, 18:12
az once uykumda bır ruya gordum.benclerbırlıgı oftas 90 dakıkada gs ye 2 ncı golunu atıyordu ve fener sampıyon oluyordu.hayırlısı.

uzman_elhan
01-05-2008, 18:14
az once uykumda bır ruya gordum.benclerbırlıgı oftas 90 dakıkada gs ye 2 ncı golunu atıyordu ve fener sampıyon oluyordu.hayırlısı.

ruyanda işşallah doğru çıkar

sarıkanarya_41
01-05-2008, 18:38
temennımız o tabıkı hocam.

ozer5
01-05-2008, 18:41
rüyaların tersi çıkarmış...

f47xfenerli
01-05-2008, 19:30

yoksa sen şeh? misin dananın kuyruğu pazar kopar ya hero ya mero

engin
01-05-2008, 19:33
inş sivas yenecek

sarıkanarya_41
01-05-2008, 20:13
yoksa sen şeh? misin dananın kuyruğu pazar kopar ya hero ya mero
keske medyum olsaydım 2 haftalıgına:8[1]:

osetyalı
01-05-2008, 20:30
neden tartışıp o güzel kafanızı acabalarla yoruyorsunuz arkadaşlar.sonuç belli...

MUTAF
01-05-2008, 20:52
şampiyonu kimse bilemez. ama GALATASARAYın 1 adım önde olduğu gercek.

osetyalı
01-05-2008, 20:59
basri kardeş gerçekleri konuşacaksak sivas gerçeğini görün bence.selamlar...

serhat15
01-05-2008, 21:33
Tamam sivas iyi miyi oynuyorda siz gs yi ne sandınız ..sivasın gs den alacağı en fazla bir puandır ..cimbom onuda geçer...

kucer06
01-05-2008, 21:43
Aslında bu işin bittiğini Fenerlilerde biliyor ama kabullenmek zor geliyor.

MUTAF
01-05-2008, 21:52

tartışmaya girmek istemiyorum. Her zaman hakeden kazansın düşüncesindeyim. Fakat ortada olan gerceği görmemek olmaz. daha dorusu işine gelmeyen görmez. Ha maçta ne olur ne biter onu bir tek ALLAH bilir. + sivas ikinci memleketim. antisivas felan değilim yani :)

MUTAF
01-05-2008, 21:54

+1903 :45:

sarıkanarya_41
03-05-2008, 13:30
GALATASARAY TARİHİ

100 yıldan fazla tarihe sahip olan Galatasaray Spor Kulübünün kuruluşu Galatasaray lisesinin sınıflarında başlamıştır. Devlet adamı yetiştirmek amacı ile kurulan Galatasaray lisesi; II. Beyazıt tarafından 1482'de Galata Sarayı adıyla açılmıştır.1 Eylül 1868 de ise okul modern şeklini almıştır. Bu yıllardan sonra okulda spor alanında büyük çalışmalar başlamıştır. Monsieur Curel tarafından beden eğitimi dersleri belli bir program doğrultusunda ve yeni aletlerle yapılmaya başlanmış; bu da spor dalında ülkemizde bir devrim niteliği taşımıştır.
Bu büyük atılımlardan sonra Galatasaray lisesinde görev alan spor öğretmenleri jimnastik ve atletizm dışında Galatasaray'ın her zaman önde olduğu yüzme ve kürek gibi branşlar da eğitim vererek yine Türk Spor tarihinde bir ilke imza atmışlardır. Bu atılımlar çok geçmeden birçok spor dalında meyve vermeye başlamıştır.
Galatasaray lisesinde öğrencilerin futbolla tanışması ise Faik Üstünidman'ın büyük katkıları ile olmuştur. Galatasaray Lisesi'nin tören alanında oynanan ilk futbol tam bir kör dövüşü olsa da futbol sevgisi artık Galatasaraylı öğrencilerin kalbine işlemeye başlamıştır.
Ülkemizde ki ilk futbol takımları ise İngilizler tarafından kurulmuştur. 1901'de iki İngiliz James Lafontaine ve Horace Armitage; Rum ve İngiliz futbolculardan oluşan Kadıköy Futbol Külübünü kurmuşlardır. Daha sonra bazı sorunlardan dolayı takımda ki İngiliz futbolcular kendileri Moda futbol takımını kurmuşlardır. Daha sonra bu iki kulüp diğer futbol kulüpleri ile anlaşarak İstanbul Futbol Birliğini Kurmuşlar ve şuan Şükrü Saraçoğlu stadının bulunduğu yerde düzenli maçlar yapmaya başlamışlardır.
Türkiye deki ilk futbol takımlarının hep yabancılar tarafından kurmuş olması Galatasaray Liseli öğrencileri oldukça rahatsız etmiş ve kendi futbol takımlarını yani tamamen Türklerden kurulu bir takım kurmayı düşünmeye yöneltmiştir.
1905 sonbaharında Galatasaray Lisesinin 5. sınıfında Ali Sami Yen önderliğinde birkaç Galatasaray Liseli öğrenci bir futbol kulübü kurmaya karar vermesiyle ilk temeller atılmıştır. Ali Sami Yen önderliğinde birleşen Asım Tevfik Sonumut, Emin Bülend Serdaroğlu, Celal İbrahim, Bekir Sıtkı Bircan, Reşat Şirvanizade, Refik Cevdet Kalpakçıoğlu ve Abidin Daver Galatasaray'ın kurucuları olmuşlardır.
Galatasaray ismi ise ilk olarak futbol takımının ilk maçında Rum takımını 2-0 yendikten sonra taraftarların oyunculara "Galata Sarayı efendileri" olarak seslenmelerinden etkilenen kurucuların isim olarak "Galata Sarayı" benimsemesiyle oluşmuştur.
Galatasaray'ın kurucuları kuruluş amacı olarak ise Ali Sami Yen'in 50. yıl kitabında ki şu sözlerle belirlenmiştir: "İngilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme sahip olmak. Türk olmayan takımları yenmek."
100 yıldan fazla bir tarihe sahip olan Galatasaray Futbol Kulübü ilk kurucularından itibaren hep Türk futbolunu Avrupalı rakiplerinden üstün bir konuma getirmeye amaçlamış ve bunu müzesinde ki sayısız yerel ve ulusal kupayla tescillemiştir.

f47xfenerli
03-05-2008, 13:34
sarı kanarya bak kızıyem konu bir haftadır açık yav sen forumun eskileriindensin
konu açmazdan önce bi araştır yav

sarıkanarya_41
03-05-2008, 13:38
sarı kanarya bak kızıyem konu bir haftadır açık yav sen forumun eskileriindensin
konu açmazdan önce bi araştır yav
o*** hocam tahmın etmedım kı sıvas topıgınde actıgınızı.saygılar.ozurdılerım.yaw muzık calısmaları bır yandan bırde dıger ısler.:praying:

f47xfenerli
03-05-2008, 13:41
konu burada birleştirildi

f47xfenerli
03-05-2008, 13:43
o*** hocam tahmın etmedım kı sıvas topıgınde actıgınızı.saygılar.ozurdılerım.yaw muzık calısmaları bır yandan bırde dıger ısler.:praying:
maç sivasta artık sivasta büyüklerimizden biri:)

sarıkanarya_41
03-05-2008, 13:44
bır acı kahve ıcmem gerek bır de soda bende yorum yapmısım.f47xfenerlı hocam.

sarıkanarya_41
03-05-2008, 13:45
maç sivasta artık sivasta büyüklerimizden biri:)
evet aynen dogru dusuncelerle yuruyorsun hocam.

uzman_elhan
03-05-2008, 14:25
sivas işşallah yener.adamlar güzel oynasa yener

sarıkanarya_41
03-05-2008, 16:03
Only the registered members can see the link[1]:

sarıkanarya_41
03-05-2008, 16:04
sıvasta aslanı boyle kucaklasa.fenerın ekmegıne yag surer.

sarıkanarya_41
03-05-2008, 16:05

sarıkanarya_41
03-05-2008, 16:07
bu avatar da benden jest olsun gs lı arkaOnly the registered members can see the linkımıza.

htopdas
03-05-2008, 18:49
galatasaray iki adım kala bırakmaz

TEKNİK43
04-05-2008, 00:40
allahın izniyle sivas maçının 90 dakikasından sonra şampiyonluk turu atarız inşaallah.bu arada fenerbahçeli arkadaşlarımızda lütfen bükemedikleri bileği öpün demiyorum ama bu takım bukadar imkansızlıklara rağmen hoca yok para yok yok yok..şampiyon olur yada olmaz şuna dikkatinizi çekerim öncelikle takımdakiler birlik beraberlik örneğini gösterip türkiye şampiyonluğuna koşuyorlar bu fenerbahçe beşiktaş başta olmak üzere tüm takımlarımıza örnek olmalı ve sevgili fenerbahçeli arkadaşlarımız galatasarayı şampiyon olamazsa bile kutlamalılar ben şahsen fb nin chelsea ye elenmesinden üzüntü duydum ama galatasarayımızın bu sene şampiyon olacağına yürekten inanıyorum

TEKNİK43
04-05-2008, 00:43
bu arada busiteye dayımın niki ile girmiştim onun tuttuğu takım fenerbahçe

f47xfenerli
04-05-2008, 00:46

futbolun dünü yok herşey pazar gecesi 21:00 cıvarı
belli olacak yarın görüşelim yarın:sunglasses2:

MUTAF
04-05-2008, 01:02
artık saatler kaldı dev maça.
bu zamana kadar iyi oynayan kazansın dedim ama bugun artık iyide oynasa kötüde oynasa şampiyonluğu haketmiş olan Galatasaray kazansın diyorum. sivasada bol şans..

f47xfenerli
04-05-2008, 01:15
artık saatler kaldı dev maça.
bu zamana kadar iyi oynayan kazansın dedim ama bugun artık iyide oynasa kötüde oynasa şampiyonluğu haketmiş olan Galatasaray kazansın diyorum. sivasada bol şans..

bence ve sencede hak eden tariha geçecek olan sivasspor dur
yalnışmı analarının ak sütü gibi hak eden onlar asıl biz taraf olarak
baktığımız için bunları bazen es geçiyoruz

draculu45
04-05-2008, 01:16
saatler yine 21.45 cim bom şampiyon olur sözün özü

serhat15
04-05-2008, 01:19
Haklısınız 21,45 işin özeti...

MUTAF
04-05-2008, 01:23
bence ve sencede hak eden tariha geçecek olan sivasspor dur
yalnışmı analarının ak sütü gibi hak eden onlar asıl biz taraf olarak
baktığımız için bunları bazen es geçiyoruz

Şahsen Galatasaray olamayacaksa eğer isterimki sivasspor olsun. ama şu an tabelaya bakınca ne yazıkki sivasın şansı pek yok. kısacası ince ayrıntıya girmeden sölemek istediğim şu. bu sene şampiyonluğu ilk 3 takım haketti ama haliyle Galatasarayın olmasını isterim. gerisi benim için teferruattır.

MUTAF
04-05-2008, 01:25
Adnan Polat yeni sloganını buldu

Bir dönem "20.45" sloganı ile günlerce konuşulan G.Saray Başkanı Adnan Polat, şampiyonlun kaderinin Sivas'ta belli olacağını belirtirken yeni sloganını da açıkladı.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, şampiyonluk yolunda Sivasspor’la çok kritik bir karşılaşma oynayacaklarını belirterek, son sözü futbolcuların söyleyeceğini vurguladı.

Maça her bakımdan hazır olduklarına dikkat çeken Polat, “Artık söylenecek bir şey kalmadı. Futbolcuların sahaya çıkıp oynayacakları futbolla onların konuşması lazım. Her şeyimizle hazırız, inşallah şans bizden yana olur” ifadelerini kullandı.
Başkan Polat, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’la hafta arası yaptığı görüşmeye de açıklık getirdi. Polat, “Sivas maçıyla ilgili duyduğunuz bir endişe var mı?” şeklindeki soruya, “Ben, federasyon başkanımızla haftada veya iki haftada bir kez görüşüyorum. Görüşme yaparken medyaya haber mi vermem lazım? Herkes bir şeyler yazıyor.
Bu karşılaşma ile ilgili de bin tane spekülasyon yapılıyor. Birçok duyumlar alınıyor. Ama benim bir endişem yok. Neticede Sivasspor ile Galatasaray çıkacak, herkes elinden geleni yapacak. İyi olan kazanacak. Artık bundan sonrasını sahada göreceğiz” yanıtını verdi.

Adnan Polat, maçın hakemi Halis Özkahya’nın çok tecrübeli olmaması yüzünden endişe duyup, duymadıklarının sorulması üzerine ise “Hayır, hiçbir endişem yok. Hakemin son 1,5-2 yılda yükselen bir yıldızı var. İyi bir hakem olduğunu düşünüyorum” açıklamasını yaptı.
Şampiyonluk inancını hiçbir dönemde kaybetmediğini kaydeden Galatasaray Başkanı, “Yeni bir sloganınız var mı?” sorusunu ise “Türkiye çıldıracak herhalde” şeklinde cevapladı.

osetyalı
04-05-2008, 08:59
hayırdır iş hakamemi kaldı yoksa.bence iyi oynayan kazansın...
ve o iyi oynayan inşallah SİVASSPOR olur.
sanırım bu sene şampiyonluk sivassporun hakkı.aksini söyleyenler biraz duygusal davranarak kendi takımlarını söylüyor.

ultraslan
04-05-2008, 11:16
galatasaray artık şampiyondur bunu herkes bugün ögrenecek iş burayakadar gelmiş izin verirmiyiz sivas elimizden alsın fenerbahce önümüzde direnemedi sivasmı bizi zorluyacak çok kolay bir maç olacak farka gidecegiz ULTRASLAN saygılar.

süleyman09
04-05-2008, 11:24
selam ve günaydın arkadaşlar gs bu saatten sonra maç vermez sivas lılar kendini avutuyor maç 2 o gs alır bence

süleyman09
04-05-2008, 11:28
:common001:
selam ve günaydın arkadaşlar gs bu saatten sonra maç vermez sivas lılar kendini avutuyor maç 2 o gs alır bence

MUTAF
04-05-2008, 11:49

:45::45::45:

MUTAF
04-05-2008, 12:04
muhtemel 11ler. ;

SİVASSPOR:

Petkovic

Abdurrahman

Diallo

Saidi
Hayrettin
Musa
Sezer
Sylla
Sergio
Mohamed
M. Yıldız

GALATASARAY
Aykut
Sabri
Emre
Servet
H. Balta
Okan (Lincoln)
Barış
M. Topal
Ayhan
Arda
Nonda

STAT: 4 Eylül
HAKEMLER: Halis Özkahya, Alper Ulusoy, Erdinç Sezertam
YAYIN: Lig TV

sarıkanarya_41
04-05-2008, 12:47
sıvas tan cık umutluyum ben.:45:

sarıkanarya_41
04-05-2008, 12:49
ama bu kezde ruyamda cımbomun goturdugunu gordum.fakat cımbom bu macta tum rısklrı alacak acık oynayacak sıvas atacak.....:49:

ŞRARSKOZ
04-05-2008, 12:54
galatasaray banko 2 sivas 0 alacak başka bunun bir antarnetifi yok kim ne derse desin bugun herkes cıldıracak galatasaray beşiktaş fener sivas cünkü GALATASARAY şampuyondur herkes bunu böyle bilesin saygılar sözün özü budur arkadaşlar saglıcakla

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:15
Only the registered members can see the linkİki yiğit çıktı meydana
'Gönüllerin şampiyonu' Sivas, lider G.Saray'ı ağırlıyor. Aslan kazanırsa belki de tur atacak, Yiğido gülerse zirve karışacak.

Üç yıl önce Süper Lig'e yükselen Sivasspor, bu sezon gösterdiği performansla tarihinin en büyük başarısına imza attı. Son iki haftaya şampiyonluk potasında giren Yiğidolar, tüm Türkiye tarafından 'gönüllerin şampiyonu' ilan edildi. Ancak Bülent Uygun ve talebeleri, G.Saray'ı yenip gerçek şampiyon olmanın peşinde. Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Maçı bekleyen Sivas'ta sakat olan Balili, Sedat ve Yasir dışında eksik yok.

LİDERLİK BİRAZ ZOR!
Sivas'ın lider olması için G.Saray'ı üç farklı yenip, F.Bahçe'nin de puan kaybı gerekiyor. Bir de ilginç not: Fikstürde F.Bahçe'yi takip eden Sivas, sarı-lacivertli ekipten puan alan tüm takımları yenmeyi başardı. Kanarya'yı mağlup eden Belediye, Bursa ve Kayseri'yi yenen Yiğidolar, aynı akibeti Cimbom'a da yaşatmak istiyor. Sivas, geçen sezon da G.Saray ile 1-1 kalıp, F.Bahçe'yi şampiyon yapmıştı.

G.SARAY CEPHESİ
F.BAHÇE galibiyetiyle bitime iki hafta kala zirvede 3 puan öne fırlayıp büyük avantaj yakalayan Cimbom, hazırlıklarını dün sabah yaptığı idmanla tamamladı. Şampiyonluk için 4 puan yeten sarı-kırmızılılar, Sivas'la berabere kalsa dahi haftaya OFTAŞ'ı yenerse mutlu sona ulaşacak. Ancak G.Saray'ın hedefi Yiğidolar'ı yenerek işi son haftaya bırakmamak. Bugünkü sonuçlara göre Aslan tur atabilir.

KULAKLAR KADIKÖY'DE
G.Saray'ın Sivas'ı yenmesi halinde F.Bahçe'nin her türlü puan kaybı Cimbom'u şampiyon yapacak. G.Saray'la Sivas'ın berabere kalması ve F.Bahçe'nin G.Birliği'ne kaybetmesi durumunda da sarı-kırmızılı takım mutlu sona ulaşacak. Aslan'da Ümit sarı kart cezalısı. Hasan Şaş, Uğur, Linderoth ve Serkan sakat. Bu arada THY, yoğun talep üzerine bugün Sivas'a 5 ek sefer düzenliyor.

sarıkanarya_41
Only the registered members can see the link süslendi biletler tükendi

SİVASSPOR-Galatasaray maçının biletleri daha çarşamba günü tükendi. Sarı-kırmızılı taraftarlara kale arkasında bin 600 kişilik yer ayrıldı. 4 Eylül Stadı bugün tarihi bir maça ev sahipliği yaparken, Sivaslı taraftarlar kenti kırmızı-beyaz bayrak ve balonlarla donattı

sarıkanarya_41
Only the registered members can see the link'taki iki maç berabere

SİVASSPOR ile G.Saray ligde genelde 6., Sivas'ta ise 3. kez karşılaşacak. Cimbom, Yiğidolar'ı İstanbul'daki 3 maçta da yenerken, Sivas'ta oynanan iki karşılaşma berabere bitti. Taraflar, 4 Eylül Stadı'nda 2005-06 sezonunda 0-0, geçen sezon ise 1-1'lik skorla puanları paylaştı. Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:16
Only the registered members can see the link geçeceğiz

SiVASSPOR Başkanı Mecnun Otyakmaz, "41 yıl sonra tarihi bir fırsat yakaladık. Bu fırsatı iyi değerlendirip tarihe geçmek istiyoruz" dedi. Bu noktaya tesadüflerle gelmediklerini belirten Otyakmaz, sonuç ne olursa Sivaslılardan takımı alkışlamasını istedi. Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:16
Only the registered members can see the link'Amacımız seriyi firesiz bitirmek'

Feldkamp'ın istifa etmesi üzerine ligin bitimine 6 hafta kala antrenörler Burak Dilmen ve Nezih Boloğulu ile birlikte G.Saray'ın teknik sorumluluğunu üstlenen ve 4'te 4 yapan Cevat Güler, "İki maçımız kaldı, Allah'ın izniyle onları da kazanarak seriyi firesiz tamamlamak ve mutlu sonu ulaşmak istiyoruz" dedi. Güler, Sivasspor'un Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)güçlü bir ekip olduğunu da belirterek, "Önlemlerimizi aldık. Hak eden kazansın" şeklinde konuştu.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:17
Only the registered members can see the linköster kendini

ARDA ile dün özel bir görüşme yapan başkan Adnan Polat, yıldız oyuncudan Sivas karşısında patlama beklediğini söyledi. Arda'ya artık ligin sonuna geldiklerini hatırlatan Polat, "Bu karşılaşmanın telafisi yok. Sivas maçında sana büyük iş düşüyor. Sahaya çık ve en iyi futbolu oyna. Herkes seni konuşsun" dedi. Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:17

Sivasspor
PETKOVİÇ ABDURRAHMAN HAYRETTİN DEVRAN M. YILDIZ SEZER M. ALİ SYLLA MUSA SAİDİ İLHAN BÜLENT UYGUN, OYUN SİSTEMİ: 4-4-2

Galatasaray
AYKUT BARIŞ M. TOPAL AYHAN ARDA H. BALTA SERVET EMRE SABRİ NONDA H. ŞÜKÜR LİNCOLN) CEVAT GÜLER, OYUN SİSTEMİ: 4-4-2

STAT: 19 MAYIS STADI YAYIN: LiG Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)TV
HAKEM: HALİS ÖZKAHYA - HAVA DURUMU: AZ BULUTLU, 10 DERECE

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:18
Only the registered members can see the link sussun
"Bu maç ile ilgili spekülasyon yapılıyor. Birçok duyumlar alınıyor. Ama benim endişem yok".

GALATASARAY Başkanı Adnan Polat, takım olarak Sivasspor karşılaşmasına hazır olduklarını ifade etti. Havaalanında soruları yanıtlayan Polat, "Bizim için çok önemli bir maç. Artık söylenecek bir şey kalmadı. Artık futbolcuların sahaya çıkıp oynayacakları oyunla konuşması lazım. Her şeyimizle hazırız, inşallah şans bizden yana Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)olur. Sivas'tan şampiyonlukla döneriz" diye konuştu.

İZİN Mİ ALMALIYIM!
Polat, "Hafta içinde Futbol Federasyonu başkanıyla görüşmesinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi: "Ben federasyon başkanımızla sürekli görüşüyorum. Görüşme yaparken medyaya haber mi vermem lazım? Herkes bir şeyler yazıyor. Bu karşılaşma ile ilgili de bin tane spekülasyon yapılıyor. Birçok duyumlar alınıyor. Ama benim bir endişem yok."

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:18
Only the registered members can see the link'a dev sürpriz

DÜN Sivas'a giden Galatasaray'a büyük sürpriz. Bu maça çok önem veren taraftarlar Cimbom'un konakladığı Büyük Otel'in karşısındaki bir apartmana, Mecnun Otyakmaz, Bülent Uygun ile Sivasspor'ın dev takım posterini astılar. Camdan dışarıya bakan Galatasaraylıları bu posterler karşıladı. Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:19
Only the registered members can see the linkçe unutuldu

CEZALI olduğu için bugün forma giyemeyecek olan Ümit, Sivas'tan şampiyon döneceklerini söyledi. Golcü futbolcu, "Herkes Galatasaray'ı konuşuyor ama Fener'den bahseden yok. Ben Fenerbahçe'nin puan kaybedeceğine inanıyorum. Sivas'ı yenip şampiyonluğa ulaşacağız" dedi. Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:19
Only the registered members can see the link tam tekmil gitti

GALATASARAY, Sivasspor maçı için dün saat 14.00'te özel bir uçakla Sivas'a gitti. Sarıkırmızılı takımda kadroda yer alan 25 futbolcu da Sivas'a götürüldü. Sakatlıkları süren Linderoth, Uğur Uçar, Serkan ve Hasan ile cezalı Ümit Karan da moral amacıyla kafileye dahil edildi.
YÖNETİM kurulu da başkan Adnan Polat dahil tam kadro uçakta yer aldı. Sivas Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Havaalanı'nda çok sayıda taraftar tarafından sevgi gösterisiyle karşılanan Cimbom, konvoy eşliğinde konaklayacağı otele gitti. Taraftarlar, havaalanında futbolculardan imza almak için birbiriyle yarıştı.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:20
Only the registered members can see the link de önemli değil

SİVAS'A altın çağını yaşatan Bülent Uygun, Galatasaray karşılaşmasına kilitlendiklerini ifade etti. Takımda morallerin yerinde olduğunu belirten Uygun sözlerine şöyle devam etti: "Çocuklar çok inançlılar. Galatasaray'ı da yenmek istiyoruz ama yenilsek bile bu çok da önemli değil." Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:21
Only the registered members can see the link günlüğü

Sezgin çok rahat
Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Sivas ile çok önemli bir maç oynayacaklarını belirterek, "Mutlu bir şekilde İstanbul'a dönmek istiyoruz'' dedi. Sezgin, Sivas maçıyla ilgili bir endişelerinin olup olmadığının sorulması üzerine de ''Hayır, hiçbir endişemiz yok'' yanıtını verdi.

Darbe indirdi
Şampiyonluk Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)parolasıyla Sivas'a giden Galatasaray, geçen sezon da 32. haftada rakibiyle karşılaşmış ve 1-1 berabere kalarak büyük bir darbe yemişti. Galatasaray puan kaybetmesiyle birlikte bitime 2 hafta kala Fenerbahçe, Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan etmişti.

En meşhur otobüs
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan kampanya kapsamında satın alınan ve kulübe hediye edilen Sivasspor otobüsü büyük ilgi görüyor. Dün Sivas meydana park edilen otobüsün önünde hatıra fotoğrafı çektiren taraftarlar, takımları lehine tezahüratlar yaptı.

Sivas'ın 101. maçı
2004-2005 sezonunda tarihinde ilk kez Birinci Lig'e yükselen Sivasspor, Galatasaray maçıyla, birinci lig serüvenindeki 101. karşılaşmasına çıkacak. Yiğidolar, geride kalan 3 sezonda oynadığı 100 maçta 46 galibiyet, 23 beraberlik ve 31 mağlubiyet aldı.

Uçak da kapatıldı
Deplasman maçlarına medya ve taraftarlar ile birlikte giden Galatasaray kafilesine bu defa ne gazeteci, ne de taraftar alındı. Sarı-kırmızılı ekip motivasyon kaybı yaşamamak için bu yolu denerken, Sivas maçından dönerken de uçakta takım dışında kimse bulunmayacak.

Servet taş gibi
Fenerbahçe maçında sakatlanan ve hafta boyunca tedavi olan Servet'in tamamen iyileştiği açıklandı. Sivasspor karşısında takımdaki yerini alacak olan futbolcu, Song'un oynayabilecek durumda olmasına karşın savunmada yine genç Emre ile birlikte görev yapacak.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:21
Only the registered members can see the link alır

Geçmişte unutulmayan bir Trabzonspor- F.Bahçe maçı var. Trabzonspor'un çok ağır bastığı, favori gözüktüğü bu büyük maçı F.Bahçe 2-1 kazanmıştı. Tabii bu galibiyet F.Bahçe'yi şampiyon yapmıştı. O gün çalıştığım gazetede Trabzonsporlulara şöyle bir yazı yazmıştım: Bordo-mavililer! 'Yeneriz, turu atar en büyük olduğumuzu gösteririz. Bizden büyüğü yok' Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)diye konuşuyorsunuz ama unutmayın karşınızdaki takım asırlık takımdır. Onların formaları sahaya çıkar, içinde insan olmasa bile oynar, maçı kazanır. Nitekim de öyle oldu. Trabzonspor ne olduğunu anlamadan maç bitti. O günün en neşeli adamı da başkan Ali Şen'di. Çünkü 'yeneriz, şampiyon döneriz' demişti. Şimdi o maça benzer Turkcell Süper Lig'in sonlarında bomba gibi patlayacak bir mücadele var: Sivas-G.Saray. Ben yine aynı uyarıyı yapmak istiyorum. Sivaslılar dikkat! G.Saray'ın forması ağır formadır. Ne kadar formsuz olursa olsun, hatta favori bile olmasa gene o forma çıkar, oynar, maçı alır. Mühim olan hakemin adaleti, futbolcuların fair-play'i ve hak edenin kazanmasıdır.

Dedikodu, dedikodu!..
Peki kim yener? Herkesin birbirine sorduğu bu soruda şöyle bir açılım yapmak mümkün. Üç sonuçlu maçın, iki sonucu G.Saray'a, bir sonucu Sivas'a yarıyor. Yani Sivasspor, G.Saray'ı yense bile puan puana geldiklerinde gene G.Saray ilk maçı farklı kazandığı için Sivas'tan önde oluyor. G.Saray'ın avantajı şu; galibiyet ve beraberlik Cimbom'un lehine. Bu da G.Saray'a o olmazsa, bu olur şeklinde bir cesaret veriyor. Şimdi takımların durumuna bir bakıyoruz; G.Saray'ın defansı bana göre Sivas'tan çok iyi. Ancak Sivas'ın gole gidecek iki üç tane çok iyi adamı var. Bunların mücadelesi bir savaş gibi geçecek. G.Saray defansı önde kurarsa Sivas için zor dakikalar yaşanır. Eğer G.Saray'ın orta sahası Mehmet Topal, Ayhan, Barış son maçtaki gibi mücadele ederlerse benim favorim G.Saray olur. Ancak süratli futbolu seven, kanatları da iyi kullanan Sivasspor'u asla küçümsemiyorum. Daha evvel de söylemiştim, F.Bahçe şampiyon olacağına, Sivas olsun. Dünkü bir habere çok güldüm. Sivas Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sayın Aziz Yıldırım'la görüşmüş. Peki şimdi ne olacak? Aziz bey ona 'Yen' dedi diye Sivas, G.Saray'ı mı yenecek. Yapmayın, bu kadar basit ve ufak dedikodulara meydan vermeyin. Sivasspor zaten G.Saray'ı şampiyon olmak için yenmek zorunda. Her iki başkan da akıllıdır. Teşvik verse ne yazar. Ortadaki gerçek çok basit. Sivas yenerse şampiyon adayı olur, yenemezse ikincilik, üçüncülüğe oynar. Ama hiçbir zaman onların bir araya gelip konuşması bu maçı etkilemez. Uzatmayalım, dedikoduları bırakalım. Her şeyiyle temiz adil bir hakemin yönetiminde tüm Türkiye'nin zevk alacağı bir maç seyredelim.
İsmet Tongo

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:22
Only the registered members can see the link hazır top Güler'de
İyileşen sambacı ilk onbirde oynamak istediğini yineledi. Teknik heyet, Lincoln ile Hakan arasında son kararı bugün verecek.

Cimbom'da sakatlığı geçen ve Sivas'a götürülen Cassio Lincoln, görev verilmesi halinde bu akşam formasını giyecek. Sambacının, Adnan Sezgin'e, "Ağrılarım geçti. Bu maçta ne olursa olsun oynamak istiyorum" dediği ancak idman eksiği nedeniyle Sezgin ve Cevat Güler'in kararsız olduğu bildirildi. Lincoln ilk onbirde Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)çıkarsa G.Saray tek forvetle mücadele edecek. Sambacı yedek soyunursa, Nonda'nın yanında Hakan Şükür forma giyecek.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:24
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link
Polat Cavcav’la işi pişirmiş
Sadece Fotospor’un yazdığı, “Polat ve Cavcav, Galatasaray Adası’nda buluştu” haberi bomba gibi patladı. Cim-Bom’un başkanı, F.Bahçe’nin bugünkü rakibi G.Birliği’nin başkanıyla “ilginç” bir sohbet yaptı! Hemen hatırlatalım, Cavcav, Cim-Bom’un ligin son haftasında oynayacağı G.Birliği OFTAŞ’ın da onursal başkanı!..
YAKLAŞIK 1 haftadır İstanbul’da bulunan İlhan Cavcav, cuma gecesi G.Saray Başkanı Adnan Polat’la Galatasaray Adası’nda buluştu. Ve bu olayı dün sadece Fotospor yakaladı. İşte gecenin diğer ayrıntıları: 22.00: Cavcav Ada’ya çıktı. 22.30 Polat masaya geldi... 23.00: G.Saraylı bir kaç yönetici masaya doğru yöneldi. Cavcav yüz ifadeleriyle özel görüşmek istediğini belli edince, yöneticiler döndü!.. Kritik maçlar öncesinde gerçekleşen buluşma F.Bahçeliler’in dikkatini çekti. Sarı-lacivertli taraftarlar “Polat şampiyonluk yolunda işi pişirmiş” demekten kendilerini alamadı!

kucer06
04-05-2008, 13:25
Gençlerbirliği galatasaray aşkına maça asılacak başkanları galatasaraylı çünkü

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:29
Gençlerbirliği galatasaray aşkına maça asılacak başkanları galatasaraylı çünkü
evet alttakı resımde bellı zaten!!!:45:

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:42
Ya düğün ya düğüm

Ligde bitime 2 hafta kala 3 puan farkla zirvede bulunan G.Saray, Sivas'ı yener F.Bahçe de G.Birliği'ne puan kaptırırsa Sarı-Kırmızılılar şampiyonluğa ulaşacak. Fakat Kanarya'nın galip gelmesi halinde düğüm önümüzdeki hafta çözülecek.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Sivasspor arasında yaşanan son yıllarda eşi benzeri görülmemiş şampiyonluk mücadelesinde bu akşam en kritik 90 dakikalar oynanacak... Süper Lig'de bitime iki hafta kala 73 puanla lider durumda bulunan Galatasaray, 70 puanla üçüncü sırada yer alan Sivasspor'la deplasmanda karşılaşacak.

FENERBAHÇE PUSUDA
19.00'da başlayacak kritik 90 dakikanın hakemi Halis Özkahya. Mücadele Lig TV'den naklen yayınlanacak. Geçen hafta derbiyi kaybedip zirvenin 3 puan gerisine düşen Fenerbahçe ise Saracoğlu'nda Gençlerbirliği'ni konuk edecek. Digiturk 78. Kanal'da yayınlanacak maçın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu.

SİVAS KAZANIRSA KARIŞACAK
Galatasaray bu akşam Sivas'ı yener, Fenerbahçe de puan kaybederse, Sarı-Kırmızılılar tarihindeki 17. şampiyonluğa ulaşacak. Fenerbahçe'nin kazanması halinde ise zirvenin düğümü önümüzdeki hafta çözülecek. Eğer Sivas, lider Galatasaray'ı devirir, Fenerbahçe de kazanırsa, şampiyonluk yarışındaki 3 takım da son haftaya 73 puanla girecek.

SİVASSPOR
PETKOVIC ABDURRAHMAN ONUR SAIDI HAYRETTİN MUSAS YLLA DEVRA NOLIVEIRA MOHAMMED M. YILDIZ

GALATASARAY
AYKUT SABRİ EMRE SERVET H. BALTAM. TOPAL BARIŞ AYHAN ARDA LINCOLN NONDA

* * *

FENERBAHÇE
SERDAR GÖKHAN EDU YASİN UĞUR AURELIO MALDONADO DEIVID KAZIM ALEX KEZMAN

GENÇLERBİRLİĞİ
PERIC ERHAN EL SAKA ERKAN HAKAN KEREM M. NAS ENGİN M. ÇAKIR KAHE ISAAC

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:44
Tarih yazma maçımız

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, G.Saray'ı devirerek şampiyonluk yarışına ayrı bir hava getirmek istediklerini söyledi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, G.Saray'ı yenerek tarih yazmak istediklerini söyledi. Başarılı hoca buraya kadar gelmelerinin bir rastlantı olmadığını göstereceklerini belirterek, "Sadece kazanmayı değil sahadan üç farklı galip ayrılmanın da hesaplarını yapıyoruz" ifadesini kullandı.

ÇOK ŞEYLER DEĞİŞİR
Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ise gönüllerin şampiyonu ilan edilmeleriyle ilgili olarak, "Ancak biz gerçek şampiyon olmak istiyoruz" dedi. Sivasspor'un 4 takım dışında bir sezonda 22 galibiyet alan tek takım olduğunu belirten Odyakmaz, "Şampiyon olursak çok şeyler değişecek" diye konuştu. Only the registered members can see the link

CABBARİ
04-05-2008, 13:44
Artık son beş saat kaldı
selametle

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:46
'Şampiyon' gibi karşılama!

Dün Sivas'a giden Galatasaray kafilesini havaalınında yüzlerce taraftar karşıladı. Futbolcuları adeta sevgi çemberinin içine alan Sarı-Kırmızılı taraftarlar "Şampiyon Cimbombom" tezahüratlarıyla şehri inletti.Only the registered members can see the link

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:47
Lig nefes nefese

Ligde düğüm bugün çözülebilir. Lider Galatasaray, Sivas'ı deplasmanda yener Fener de Gençlerbirliği'ni yenemezse şampiyon olacak. Sivas'ın güçlü rakibini yenmesi, hem kendisine hem de Fener'e yarayacak. Beşiktaş ise en azından Devler Ligi için rakiplerinin maçlarını dikkatle izleyecek.

Türkiye çıldıracak!

Yıldız almaktan değil, yaratmaktan yana olduğunu belirten Cimbom'un başkanı, "Abdullah Avcı bana G.Saray için öldüğünü söyledi. Kalli 'Bıraktım' dediğinde ise şaka sandım" ifadelerini kullandı.

Başkan Adnan Polat hem G.Saray Dergisi'ne hem de Sivas yolculuğu sırasında havaalanında ilginç ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Havalanında kendisine yöneltilen "Şampiyonlukla ilgili sloganınız nedir" sorusuna "Türkiye çıldıracak herhalde" cevabını veren Polat, hiçbir zaman şampiyonluk ümidini kaybetmediğini de söyledi.

YILDIZ FUTBOLCU İSTEMEM
G.Saray derbisinde yayımlanan röportajında ise "Yıldız almaktan yana değil, yaratmaktan yanayım" ifadesini kullanan Polat şu açaklamalarda bulundu: "Feldkamp 'Görevi bıraktım' dediğinde şaka yapıyor zannettim. Kalli bana 'Sizin ve benim çalışma yöntemlerimiz çakışmıyor' dedi."

TARAFTAR BİZİ YALNIZ BIRAKTI
Abdullah Avcı'nın kendisine G.Saray'a gelmek için öldüğünü, ancak bitime 5 hafta kala takımını bırakmasının etik olmayacağını söylediğini belirten Polat, şöyle devam etti: "Kalli'yi futbolcular göndermedi. Buna tenezzül eden futbolcuyu kapının önüne koyarım. Taraftarımız bizi yalnız bıraktı. Medya da bizi taktir etmiyor." Only the registered members can see the link

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:49
ŞAHANE PAZAR

Ligde hem şampiyonluk, hem de kümede kalma mücadelesinde bugün heyecan tavana vuracak. Sivasspor-Galatasaray, Fenerbahçe-Gençlerbirliği, Ankaragücü-Beşiktaş maçları nefesleri kesecek. Tüm karşılaşmalar saat 19.00’da başlayacak

Süper Lig’de, 2007-2008 sezonunda sona yaklaşılırken, hem şampiyonluk hem de kümede kalma mücadelesinde bugün yine nefesler tutulacak.
Şampiyonluk yarışında bir adım önde bulunan Cim-Bom, Sivas’ta üst sıraların kaderini belirleyecek zorlu bir sınav verecek. Sarı-kırmızılı takım kazanırsa son haftaya büyük avantajla girecek, hatta rakibi Fenerbahçe’nin puan kaybetmesi halinde şampiyonluğunu ilan edecek. Sivasspor kazanırsa zirve karışacak.
İstanbul’da, Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki karşılaşmada, tribünlerin gözü sahada, kulağı ise Sivas’ta olacak. Sarı-lacivertli ekip hem şampiyonluk, hem de Şampiyonlar Ligi iddiası için mutlak galibiyet kovalayacak.
Beşiktaş da takipte
Fenerbahçe, Gençlerbirliği’ni yener, Galatasaray da mağlup olursa, 3 takım son haftaya 73’er puanla girecek. Bu durumda averajda üstünlüğü bulunan Fenerbahçe en kârlı takım olacak.
Beşiktaş da Şampiyonlar Ligi umutlarını devam ettirebilmek için Ankaragücü deplasmanında üç puan arayacak.
Kasımpaşa ve Çaykur Rizespor’un ardından küme düşecek son takım Vestel Manisa, Konya ve Gençlerbirliği’nden birisi olacak. Vestel sahasında Kasımpaşa ile oynarken, Konyaspor da Gaziantepspor’u ağırlayacak. Gençlerbirliği ile Konya’ya bir puan yetecek.
Only the registered members can see the linkİVASSPOR-GALATASARAY
STAT: Sivas 4 Eylül,
SAAT: 19.00,
HAKEM: Halis Özkahya,
YAYIN: Lig TV, SAKAT: Sedat (Sivas) Linderoth, Uğur, Serkan, Hasan, Barusso (G.Saray), CEZALI: Ümit (G.Saray)
Aslan üstün
Sivasspor ile Galatasaray ligde 6. kez karşı karşıya gelecekler. İki takım arasında geride kalan lig maçlarından İstanbul’daki 3’ünü sarı-kırmızılı ekip kazandı, Sivas’taki 2 maç da berabere sonuçlandı.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:52
Kapıdaki tehlike

CEMAL ERSEN Özellikle sarı-kırmızılı kulübü şok eden tebligatın cuma günü yapılması dikkat çekerken, Galatasaray ceza alması durumunda son haftaki Oftaş maçını seyircisiz oynayacak. Sarı-lacivertliler ise cezasını gelecek sezon çekecek. İki kulüp hakkında karar salı günü açıklanacak

<LI class=MG_yorum>Habere yorum yaz (**********:NewWindow('Only the registered members can see the link',510,540)) <LI class=MG_posta>Arkadaşına gönder (**********:NewWindow('Default.aspx?aType=Arkadas&ArticleID=523857',580,560)) <LI class=MG_paylas>Sitene ekle (**********:NewWindow('Only the registered members can see the link',530,600))
Sayfayı yazdır (**********:PrintArticle(523857);)

Şampiyonluk düğümünün çözüleceği ligin son haftasında Galatasaray Kulübü’nün büyük bir tehli***le karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.
Futbol Federasyonu geçen hafta oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisindeki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle her iki kulübü de PFDK’ya sevk etti. Daha önce aynı eylemden sabıkası bulunan sarı-kırmızılılara “seyircisiz oynama” cezası verilmesi durumunda, sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor ile yapacağı olası şampiyonluk maçını boş tribünlere oynayacak.
Galatasaray Kulübü’nü “şok” eden tebligatın Cuma akşam üzeri yapılması dikkat çekerken, Fenerbahçe Kulübü’ne de aynı maçta taraftarların kötü tezahüratının ikinci tekrarı nedeniyle seyircisiz oynama cezası verilmesinin kaçınılmaz olduğu bildirildi.
403 saniye 13 kez
Derbi maçının temsilcileri Soysal Oğuz ve Orhan Kaya Tok’un raporlarında Galatasaray taraftarlarının maç öncesi ve sonrasında toplam 403 saniye küfürlü tezahüratta bulunduğu ve bunun 13 kez tekrarlandığı kayıtlara geçti. Fenerbahçe seyircisinin ise toplam 100 saniye ve 6 kez aynı eylemi gerçekleştirdiği de raporlarda yer aldı.
Bugüne kadar yapılan uygulamalarda söz konusu suçu işleyen kulüplerin haftanın ilk günü, yani pazartesi günü PFDK’ya sevkleri yapılırken, bu kez her iki kulübe de tam 4 gün gecikmeli olarak, cuma günü tebligat yapılması kafaları karıştırdı.
Her iki kulübün PFDK’ya sevk edilmesinin ardından üç gün içinde savunma vermeleri istendi. Hafta sonu tatiline rağmen savunmaların pazartesi günü mesai bitimine kadar gönderilmesi gerekirken olay dosyalarının salı günkü PFDK toplantısında görüşüleceği belirtildi.
Galatasaray’dan itiraz
Çirkin ve kötü tezahüratın ağırlıklı olarak derbi maçının başlamasından önce ve maç sonrası yapıldığı temsilci raporlarına geçerken, Galatasaray Kulübü’nün müsabaka oynanırken söz konusu eylemin gerçekleştirilmediği savunmasıyla cezayı engellemeye çalışacağı öğrenildi. PFDK buna rağmen seyircisiz oynama cezası verirse sarı-kırmızılı kulüp derhal Tahkim Kurulu’na başvururak yürütmenin durdurulmasını talep edecek ve cezanın sezonun son haftasındaki Gençlerbirliği Oftaşspor maçından sonraya yani gelecek sezona ertelenmesini talep edecek.
Fener yeni sezonda
PFDK’ya gönderilen Fenerbahçe Kulübü’nün ise alacağı olası cezanın son maçını deplasmanda Trabzonspor ile oynayacak olması yüzünden gelecek sezona sarkacağı kaydedildi.
Galatasaray Kulübü bu sezon kötü ve çirkin tezahurat nedeniyle ilk cezasını Bursaspor maçında 30 bin YTL ödeyerek almış, 15 Mart 2008 tarihinde Ankaraspor ile deplasmanda oynadığı maçta taraftarlarının aynı eylemi ikinci kez tekrarlamasından dolayı ise bir maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılmış ve cezasını Gaziantepspor maçında çekmişti.
Fenerbahçe Kulübü ise 3 Kasım 2007 tarihinde oynanan Beşiktaş derbisinde taraftarlarının küfürlü tezahüratı nedeniyle PFDK’ya sevk edilmiş ve eylem ilk kez gerçekleştiği için 40 bin YTL para cezası ile kurtulmuştu.
Ceza çıkarsa!
Küfürlü tezahürat nedeniyle üçüncü kez PFDK’ya sevk edilen Galatasaray Kulübü cezayı engelleyemediği takdirde belki de şampiyonluk turunu atacağı maçta Ali Sami Yen Stadı tribünleri boş kalacak ve futbolcular ile taraflarlar buruk bir sevinç yaşamak zorunda kalacak.
Hasan Doğan federasyonunun göreve gelmesinden sonra oluşturulan yeni Disiplin Kurulu’nun bugüne kadar gündemine gelen benzer dosyalarda ayrım yapmadığına dikkat çeken yetkililer, salı günkü tarihi toplantıda çıkacak kararın belki de Türk futbol tarihinde bir ilke konu olabileceğine işaret etti.
Talimat açık
Futbol Disiplin Talimatı’nın “Çirkin ve kötü tezahurat ve davranışlar” başlıklı 31. maddesine göre “Müsabakanın yapıldığı saha ve tesislerde toplu olarak ve devamlılık arz eder şekilde, tahrik ve taciz edici kötü söz niteliğinde slogan atılması, harekette ve çirkin tezahüratta bulunulması yasaktır. Yasağın ilk ihlalinde Süper Lig kulüplerine 30 bin YTL para cezası verilir, aynı sezon içinde ikinci tekrarında ise kendi sahalarında seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılır” hükmü doğrultusunda Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerine ceza gelmesi ihtimalinin çok yüksek olduğu bildirildi.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:55
Danimarka’da manşet Sivas!

İRFAN KURTULMUŞ

Danimarka’da haftada iki kez çıkan en büyük spor gazetesi “Tipsbladet”, son sayısında Sivasspor’a tam iki sayfa yer verdi.
Tipsbladet, kapaktan sürmanşetten Türk bayrağı ile birlikte “Taşranın sansasyonel takımı altına yakın”, orta sayfada ise “Sansasyonel Sivasspor büyükleri kandırmak istiyor” başlıklarını atarken, kırmızı - beyazlı ekibe övgüler yağdırdı.
Sivasspor’un Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türkiye’nin Mourinho’su olarak tanıtılırken, Sivas’ın kendi sahasında şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray’ı yenmesi durumunda mucizeye imza atacağı belirtildi.
Sivas’ın bu sezon yaptığı işleri birçok nedenden ötürü doğaya aykırı olduğuna işaret eden spor gazetesi, Türkiye liglerinin kurulduğu 1956 yılından beri yalnızca 4 takımın şampiyonluğu elde ettiğine dikkat çekti.
Şans denemesi
Sivasspor’un başarısındaki en büyük onurun Teknik Direktör Bülent Uygun’a ait olduğu yönünde herkesin hem fikir olduğuna değinilen haberde, kulübün 1.5 yıl önce antrenörlük tecrübesi olmayan, 36 yaşıyla Süper Lig’in en genç antrenörü olan Uygun’u göreve getirmekle büyük bir şans denemesi yaptığı ifade edildi.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 13:58
Vali Dalmaz’dan basına yemek

Sivas Valisi Veysel Dalmaz dün akşam maç için İstanbul’dan gelen basın mensuplarına yemek verdi. Dalmaz’ın verdiği yemeğe Galatasaraylı yöneticilerin katılmamaları dikkat çekti. Bu arada Sivas Emniyeti, karşılaşma için olağanüstü güvenlik önlemleri aldı. Bileti olmayanlar kesinlikle stat çevresine sokulmayacak. Maçta polisin yanı sıra özel harekata bağlı 250 kişilik emniyet mensubu da görev yapacak.
Sezgin: Mutlu dönmek istiyoruz
Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Sivas’la çok önemli bir maç oynayacaklarını söyledi. Sezgin, “Bizler sahada olacağız. Statta takımı destekleyecek taraftarlarımız olacak. Bütün Türkiye’deki taraftarlarımızın bize vereceği manevi destekle oraya gidiyoruz. Mutlu bir şekilde Sivas’tan dönmek istiyoruz. Hazır durumdayız. Maçla ilgili hiçbir endişemiz yok” ifadelerini kullandı.
Doping ihbarı geldi, ek kontrol yapılacak
Maç öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı. Galatasaray futbol şubesine, doping ihbarı geldiği öğrenildi. İhbar üzerine harekete geçen yöneticilerin Futbol Federasyonu’na başvurarak, maçtan sonra ek doping kontrolü isteyecekleri bildirildi. Rutin olarak maçlardan sonra ikişer futbolcuya doping kontrolü uygulayan federasyonun, Galatasaray’ın talebi nedeniyle bu sayıyı arttırması bekleniyor.

f47xfenerli
04-05-2008, 14:06
Bülent Uygun’a göre, ligin son iki haftasında şampiyonluk değil, ikincilik için yarış yapılacak

Yensek de yenilsek de tur atacağız
Bülent Uygun’a göre, ligin son iki haftasında şampiyonluk değil, ikincilik için yarış yapılacak. Zira yine Bülent Uygun’a göre şampiyon zaten belli: Sivasspor. Bugünkü Galatasaray maçı öncesi, “Sivaslılar öncelikle şunu bilmeli” diyor Asker Bülent ve taraftarlara şöyle sesleniyor: “Sivas’a gelen her takımı uğurladığı gibi Galatasaray maçının bitiminde rakibimizi en iyi şekilde yine alkışlayarak uğurlamalarını, gönüllerin şampiyonluğunu kazanmış Sivasspor’un uğuruna da şampiyonluk turunu atmalarını sonuç ne olursa olsun istiyorum.” Sivassporlu futbolcular da hocalarının taraftarlara seslendiği gibi maçın sonucu ne olursa olsun, son düdüğün ardından şampiyonluk turu atacak. Uygun, bu duyguyu, bu başarıyı gelecek sezon da diğer Anadolu takımlarının yaşamasını temenni etti ve “Sevgi, barış, kardeşlik olsun, Türk sporu kazansın” diye konuştu.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:12
Türkiye'nin kalbi Sivas'ta atıyorOnly the registered members can see the linkürk futbol tarihinin belki de en önemli karşılaşması olarak görünen Sivasspor-Galatasaray maçına sayılı dakikalar kala Sivas'ta heyecan dorukta.

Şampiyonluğun düğümünü çözecek maç öncesi kent, kırmızı-beyaza bürünürken, Türkiye'de de en çok konuşulan konuların başında bu maç geliyor. Şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Sivasspor'a özellikle Anadolu'dan destek yağıyor. 'Yılın maçı' olarak nitelendirilen bu önemli karşılaşma öncesi, kentteki oteller ve uçak seferlerinde büyük talep artışı oldu. İl dışından maçı izlemeye gelecek sporseverler kentteki otellerde yer bulamıyor. THY'nin de yoğun talep üzerine bugün İstanbul'dan, Sivas'a 5 ek sefer düzenleyeceği bildirildi. Kent esnafı işyerlerine, vatandaşlar da evlerinin balkonlarına ve camlarına Sivasspor bayrakları asıyor. Sivasspor taraftar sitelerinde, taraftarlar birbirleriyle mesajlaşarak bugün oynanacak karşılaşmada buluşmak için sözleşiyor.
Tarihî maç öncesinde, statta hazırlıklar tamamlandı. Bürokratlar ve spor adamlarının maçı izleyeceği protokol tribününün merdiven boşluklarına sandalyeler yerleştirildi. Tribünler ve saha zemini maça hazırlandı. Saha zeminindeki çim, iş makineleriyle biçildi. 4 Eylül Stadı'nın çevresindeki binaların balkonlarında yerler şimdiden ayrıldı. Öte yandan işadamları ve bürokratlar da Sivasspor'a destek yarışına girdi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)'nca başlatılan "Sivasspor'a Otobüs Kampanyası'' çerçevesinde alınan özel donanımlı otobüs, dün kulübe teslim edildi. Sivas Valisi Veysel Dalmaz, şehirde en fazla ilgi gören isimlerden birisi. Sürekli halk ile birlikte olan Vali Dalmaz, büyük maç öncesinde esnaf ve taraftarlarla tek tek görüşmeler yaparak maça hazırlıyor. Sivas halkının misafirperverliğinin ön plana çıkması gerektiğini belirten Dalmaz, "Bu başarı anlık değil. 4-5 yıl öncesinden gelen çalışmalarımızın eseri. Birlik ve beraberlik, teknik kadro, yönetim ve halk kenetlenince başarı devam edecek. Stat, spor salonları yolda. Spordaki başarı kültürel ve ekonomik yatırımlara dönüşüyor." diye konuştu.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, zorlu maç için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirterek, şampiyonluğu belirleyecek karşılaşmaya çok yoğun ilgi olduğunu ifade etti. Aydın, "Bu maç için Sivas'a 4 bin misafir geldi. 2 bin 500 kişilik otel ve konaklama tesisimiz mevcut. Kalan insanları evlerimizde misafir ediyoruz. Sivasspor'un yakaladığı atmosfer sayesinde ulusal basınımız bizi konuşuyor. Hizmet sektörü ile ekonomiye ciddi bir girdi var. Sivas'ın tanıtımı ve imajı düzeldi. Sivasspor'a destek için Anadolu'dan belediye başkanı, valiler ve bürokratlar Sivas'a geliyor. Sivas'ta başlayan Anadolu harekâtı, Anadolu'nun sesi oldu." dedi. Sivas'ta son bir haftadır yaşanan hareketlilik özellikle esnafı sevindiriyor. Tüm esnafın vitrinlerini süsleyen Sivasspor bayrakları, kenti kırmızı-beyaz görüntüye bürümüş. Sivas'ın hatırı sayılır esnaflarından Necati Çelik, "Sezon boyunca 15 günde bir takımların kentimize gelmesi, otelinden lokantasına kadar esnafımızın yüzünü güldürdü." diye konuştu.
G.Saray'ın otelinde tezahürat
G.Saray kafilesinin konakladığı otel önünde dün gece toplanan kalabalık bir grup, tezahüratlarıyla Sarı-Kırmızılı oyuncuların uyumasını engellemek istedi. Bu gelişme üzerine G.Saray Kulübü Başkanı Adnan Polat, durumu Sivas Emniyet Müdürü'ne iletti. Vali Dalmaz'la da görüşen Polat, olaydan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. G.Saraylı futbolcular ise İstasyon Caddesi'ndeki bu kargaşadan uzak durmak için otelin arka odalarında kalmayı tercih etti. Hazırlıklar tamam herkes maçı bekliyor Sivasspor bugün oynayacağı Galatasaray maçı öncesinde kapılarını herkese kapattı. Teknik Direktör Bülent Uygun, Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz ve yönetim kurulu üyeleri Sivasspor tesislerinde kampa girdi. Bülent Uygun, Galatasaray maçını kazanabilmek için konsantre olduklarını söyledi. Genç teknik adam, Sivasspor olarak son 2 maçta ne sonuç alırlarsa alsınlar, bu sezon gönüllerin şampiyonluğunu kazandıklarını söyledi. Uygun, tüm Sivas halkını bugünkü G.Saray maçına davet etti. Bu arada Kırmızı-Beyazlılar'da Diallo ve Murat'ın sakatlığı devam ediyor. Bu oyuncuların dışında sakatlıkları devam eden Sedat, Yasir ve Balili, gelecek sezon takımdaki yerini alacak.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:16
Spor[HABER İZLENİM] Şehirde ne çok yabancı var gardaş...!Only the registered members can see the link yarış ve seyir heyecanını çoktan aşmış; ekonomik, sosyal ve kültürel boyutlu yangın aynı zamanda. Futbol asla sadece futbol değildir ve ateşi bugün Sivas'tan yükseliyor.
'Altıncı Şehir', ev sahipliği yapacağı 'yılın maçı'na hazır. Âşık Veysel'lerin, deyişlerin yanında 'şampiyonluk türküleri' çalıyor.
Sivasspor-Galatasaray maçının ligin zirvesini de belirleyecek olması, kendi ifadeleriyle 'Yiğidolar'ı havaya sokmuş. Şehirdeki coşku, hareketlilik bu sebepten. Daha girişte karşılıyor kırmızı-beyaz bayrak ve flamalar. Evlerin balkonları, dükkanlar, caddeler, sokaklar ve de insanlar sadece iki renge bürünmüş. 'Şampiyon' yazılı afişler hemen her yerde. Tam manasıyla düğün havası. Ünlü senfoni fırkasını hatırlatan 'Sivas, Sivas olalı böylesini görmedi' sözü özetliyor yaşananları.
Sokakta, evde, her yerde futbol konuşuluyor. İpi göğüslemenin zorluğu biliniyor. Ancak, arzular, beklentiler dışa vuruluyor daha çok. İşadamı Necaattin Çelik, "Başta inansaydık bugün şampiyonluğu göğüslerdik." diye hayıflanırken, ayakkabı boyacısı Salih Kurt daha iyimser. Yetmeyeceği halde, "1-0 olsun bizim olsun" beklentisinde. İşçi Mehmet Tekin, 'o FB'li' uyarılarına aldırmadan eliyle '5-0'ı işaret ediyor. Özetle, futbol muhabbeti dorukta. Dışarıdan çok sayıda insan akın etmiş, şehir rutin akışının ilerisinde. 34 plakalı araçların çokluğu dikkat çekiyor. Mardin'den kalkıp gelenler bile var. Benzinlik çalışanı Halim Demir, bu tabloya hayretini, "Ne çok yabancı var gardaş. Hepsi de İstanbullu." sözleriyle anlatıyor. Hem de onların ekmek için İstanbul'a göçmüş hemşehrileri olduğunu bilmeden. Şehir, futbol potasında bütünleşmiş. Yediden yetmişe herkes ortak duyguyu paylaşıyor. Anadolu insanının ezikliği, ekonomik sıkıntılar şimdilik unutulmuş; esnafın yüzü gülüyor. Türkiye tarafından sempati eşliğinde konuşuluyor olmanın gururu buna ekleniyor. "Bu başarının Sivas'ın imajına kattıkları" ise her şeyin önüne geçiyor. İşin sırrı, 'Bize ve şehrimize yaşattığınız mutluluktan dolayı teşekkür ederiz' yazılı pankarta yansıyor. Futbol takımına seslenen bu mesajı Prof. Dr. Orhan Solak açıyor. Solak, "Hep flu olarak verilen fotoğrafımızın tozunu almıştır bu başarı. Şehrimize güven gelmiştir." diyor. Gerçekten de tarihinde hoş olmayan anılar bulunuyor Sivas'ın. Halk, bu algıdan rahatsız. Futboldaki başarıya sarılma, bir yerde bilinçaltının dışa vurmasıyla ilgili ayrıca. Bu coşku, sonuç ne olursa olsun Sivas'ın kazandığını gösteriyor. 'Gönüllerin şampiyonu' ve 'Şampiyona Avrupa yolunda başarılar' yazılı pankartlar çok şey anlatıyor.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:17
Türkiye'nin kalbi Sivas'ta atıyorOnly the registered members can see the linkürk futbol tarihinin belki de en önemli karşılaşması olarak görünen Sivasspor-Galatasaray maçına sayılı dakikalar kala Sivas'ta heyecan dorukta.

Şampiyonluğun düğümünü çözecek maç öncesi kent, kırmızı-beyaza bürünürken, Türkiye'de de en çok konuşulan konuların başında bu maç geliyor. Şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Sivasspor'a özellikle Anadolu'dan destek yağıyor. 'Yılın maçı' olarak nitelendirilen bu önemli karşılaşma öncesi, kentteki oteller ve uçak seferlerinde büyük talep artışı oldu. İl dışından maçı izlemeye gelecek sporseverler kentteki otellerde yer bulamıyor. THY'nin de yoğun talep üzerine bugün İstanbul'dan, Sivas'a 5 ek sefer düzenleyeceği bildirildi. Kent esnafı işyerlerine, vatandaşlar da evlerinin balkonlarına ve camlarına Sivasspor bayrakları asıyor. Sivasspor taraftar sitelerinde, taraftarlar birbirleriyle mesajlaşarak bugün oynanacak karşılaşmada buluşmak için sözleşiyor.
Tarihî maç öncesinde, statta hazırlıklar tamamlandı. Bürokratlar ve spor adamlarının maçı izleyeceği protokol tribününün merdiven boşluklarına sandalyeler yerleştirildi. Tribünler ve saha zemini maça hazırlandı. Saha zeminindeki çim, iş makineleriyle biçildi. 4 Eylül Stadı'nın çevresindeki binaların balkonlarında yerler şimdiden ayrıldı. Öte yandan işadamları ve bürokratlar da Sivasspor'a destek yarışına girdi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)'nca başlatılan "Sivasspor'a Otobüs Kampanyası'' çerçevesinde alınan özel donanımlı otobüs, dün kulübe teslim edildi. Sivas Valisi Veysel Dalmaz, şehirde en fazla ilgi gören isimlerden birisi. Sürekli halk ile birlikte olan Vali Dalmaz, büyük maç öncesinde esnaf ve taraftarlarla tek tek görüşmeler yaparak maça hazırlıyor. Sivas halkının misafirperverliğinin ön plana çıkması gerektiğini belirten Dalmaz, "Bu başarı anlık değil. 4-5 yıl öncesinden gelen çalışmalarımızın eseri. Birlik ve beraberlik, teknik kadro, yönetim ve halk kenetlenince başarı devam edecek. Stat, spor salonları yolda. Spordaki başarı kültürel ve ekonomik yatırımlara dönüşüyor." diye konuştu.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, zorlu maç için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirterek, şampiyonluğu belirleyecek karşılaşmaya çok yoğun ilgi olduğunu ifade etti. Aydın, "Bu maç için Sivas'a 4 bin misafir geldi. 2 bin 500 kişilik otel ve konaklama tesisimiz mevcut. Kalan insanları evlerimizde misafir ediyoruz. Sivasspor'un yakaladığı atmosfer sayesinde ulusal basınımız bizi konuşuyor. Hizmet sektörü ile ekonomiye ciddi bir girdi var. Sivas'ın tanıtımı ve imajı düzeldi. Sivasspor'a destek için Anadolu'dan belediye başkanı, valiler ve bürokratlar Sivas'a geliyor. Sivas'ta başlayan Anadolu harekâtı, Anadolu'nun sesi oldu." dedi. Sivas'ta son bir haftadır yaşanan hareketlilik özellikle esnafı sevindiriyor. Tüm esnafın vitrinlerini süsleyen Sivasspor bayrakları, kenti kırmızı-beyaz görüntüye bürümüş. Sivas'ın hatırı sayılır esnaflarından Necati Çelik, "Sezon boyunca 15 günde bir takımların kentimize gelmesi, otelinden lokantasına kadar esnafımızın yüzünü güldürdü." diye konuştu.
G.Saray'ın otelinde tezahürat
G.Saray kafilesinin konakladığı otel önünde dün gece toplanan kalabalık bir grup, tezahüratlarıyla Sarı-Kırmızılı oyuncuların uyumasını engellemek istedi. Bu gelişme üzerine G.Saray Kulübü Başkanı Adnan Polat, durumu Sivas Emniyet Müdürü'ne iletti. Vali Dalmaz'la da görüşen Polat, olaydan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. G.Saraylı futbolcular ise İstasyon Caddesi'ndeki bu kargaşadan uzak durmak için otelin arka odalarında kalmayı tercih etti. Hazırlıklar tamam herkes maçı bekliyor Sivasspor bugün oynayacağı Galatasaray maçı öncesinde kapılarını herkese kapattı. Teknik Direktör Bülent Uygun, Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz ve yönetim kurulu üyeleri Sivasspor tesislerinde kampa girdi. Bülent Uygun, Galatasaray maçını kazanabilmek için konsantre olduklarını söyledi. Genç teknik adam, Sivasspor olarak son 2 maçta ne sonuç alırlarsa alsınlar, bu sezon gönüllerin şampiyonluğunu kazandıklarını söyledi. Uygun, tüm Sivas halkını bugünkü G.Saray maçına davet etti. Bu arada Kırmızı-Beyazlılar'da Diallo ve Murat'ın sakatlığı devam ediyor. Bu oyuncuların dışında sakatlıkları devam eden Sedat, Yasir ve Balili, gelecek sezon takımdaki yerini alacak.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:19
Only the registered members can see the link şampiyonluk turunu bugün atabilirOnly the registered members can see the linkürk futbolu, bugün tarihî günlerinden birini daha yaşayacak. Geçen hafta Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi yenmesiyle ligin zirvesine heyecan geldi.
Türkiye'de tüm futbolseverlerin ve spor kamuoyunun gözü, şampiyonluk yarışı açısından büyük önem taşıyan Sivasspor-Galatasaray maçına çevrildi. Cim Bom'un, rakiplerinin elde edeceği sonuca göre bitime bir hafta kala Sivas'ta şampiyonluğunu ilan etme şansı bulunuyor. Galatasaray, Sivasspor'u yener, Fenerbahçe de Gençlerbirliği'ne mağlup olur ya da berabere kalırsa Sarı-Kırmızılı ekip, Ali Sami Yen'deki Oftaş maçı öncesi 4 Eylül Stadı'nda şampiyonluk turu atacak.
Bugün Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda saat 19.00'da başlayacak maçın skorunu, Sivassporlu ve Galatasaraylı taraftarların yanı sıra Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı taraftarlar da merak ediyor. İkili averajda rakiplerinden daha iyi pozisyonda bulunan Fenerbahçe, geçen hafta Ali Sami Yen Stadyumu'nda 1-0 yenilerek şampiyonluk yarışında 3 puan gerisine düştüğü Cim Bom'un, Sivas'ta puan kaybetmesini bekliyor. Beşiktaş da Avrupa kupalarına katılmak için en azından Sivasspor'un üstüne çıkmak için maçı yakından takip ediyor. Heyecanı yüksek bu karşılaşmayı Halis Özkahya yönetecek ve müsabaka saat 19.00'dan itibaren Lig TV'den naklen yayınlanacak.
Galatasaray'da, sarı kart cezalısı Ümit Karan, bugünkü kritik maçta forma giyemeyecek. Sarı-Kırmızılı takımda ayrıca sakatlıkları nedeniyle Linderoth, Uğur, Serkan ve Hasan da oynayamayacak. Cim Bom'da Lincoln, Servet ve Barusso'nun da sakatlıkları bulunuyor. Sarı-Kırmızılı ekip, Lincoln'ün oynaması durumunda sahaya tek forvetle çıkacak, aksi durumda Hakan Şükür ve Nonda ikilisi birlikte sahada olacak.
Artık sahada futbolcular konuşacak
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, takım olarak Sivasspor karşılaşmasına hazır olduklarını söyledi. Polat, "Bizim için çok önemli bir maç. Artık söylenecek bir şey kalmadı. Artık futbolcuların sahaya çıkıp oynayacakları futbolla onların konuşması lazım. Her şeyimizle hazırız, inşallah şans bizden yana olur." açıklamasında bulundu. Polat, "Hafta içinde Futbol Federasyonu Başkanı'yla konuşmanız olmuştu, bu konu çok speküle edildi, karşılaşmayla ilgili duyduğunuz bir endişe var mı?'' şeklindeki soru üzerine de şunları söyledi: "Ben federasyon başkanımızla haftada bir veya iki haftada bir kez görüşüyorum. Görüşme yaparken medyaya haber mi vermem lazım?" cevabını verdi. Polat, maçın hakemi hakkında hiçbir endişesinin bulunmadığını da belirtti. G.Saray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin de Sivas'a çok önemli bir müsabakaya gittiklerini belirterek, "Mutlu şekilde Sivas'tan dönmek istiyoruz." dedi. Lincoln'ün oynayıp oynamayacağının sorulması üzerine de Sezgin, yıldız futbolcunun kadroda olduğunu söyledi. Bu arada Galatasaray'ın son maçlarda gösterdiği performansla takımına olumlu katkı yapan ismi Sabri Sarıoğlu, bugünkü Sivasspor maçını mutlaka kazanacaklarını söyledi. Sivas- spor'un iddiasının bulunmasının maçı zorlaştıracağına dikkati çeken tecrübeli futbolcu, "Onlar çok iyi bir ekip, yaptıkları çıkışla beraber çok iyi bir hava yakaladılar ama biz şampiyonluğu istiyorsak bu maçtan galibiyetle ayrılmalıyız ve ayrılacağız." dedi.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:21
Poster tahriki

Sarı-kırmızılılar Sivas'ta beklemedikleri bir sürprizle karşılaştı. Kaldıkları otelin penceresine çıkan G.Saraylı futbolcular karşılarındaki binada Sivasspor takımı, teknik direktörü Bülent Uygun ve Başkan Mecnun Otyakmaz'ın dev posterlerini görünce neye uğradıklarını şaşırdı.
Şampiyonluk yarışı açısından büyük önem taşıyan Sivasspor-Galatasaray karşılaşması öncesinde, kentin cadde ve sokakları Sivasspor bayrakları, posterleri ve kırmızı-beyaz balonlarla süslendi. Kentin işlek yerlerine Sivasspor'a destek içerikli pankartlar da asıldı. Galatasaray takımının kentte konaklayacağı Büyük Otel'in karşısındaki bir apartmanın dış cephesine, kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ve teknik direktör Bülent Uygun'un posterleri ile dev Sivas-spor takım posteri asıldı.

KENT KIRMIZI-BEYAZ
Kentte Arap Evliyası olarak bilinen Zeynel Abidin Türbesi'nin etrafını çeviren demir parmaklıkların da Sivasspor ve Türk Bayrakları ile donatıldığı görüldü. Sivasspor forması giyen küçük çocuklar, anne ve babalarıyla birlikte kentin cadde ve sokaklarında geziyor. Bazı Sivasspor ve Galatasaray taraftarları da centilmenlik ve fair-play mesajları verircesine birlikte kentte dolaşıyor. Bu arada, polis iki takım taraftarları arasında gerginlik çıkmaması için yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Sivas'ta bayrak satışları patladı Sivasspor bayrağı satan tezgahlarda da büyük yoğunluk yaşanırken, Sivas Belediyesi İtfaiye ekipleri de itfaiye merdivenini kullanarak Sivasspor bayrağı astı. Taraftarlar Sivas otobüsünün etrafında toplanıp, sloganlarla futbolcuları ateşledi.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:22
Bir puan bizi şampiyon yapar

Galatasaray Sivas'ta yenilmeyip, şampiyonluk turunu son hafta Gençlerbirliği OFTAŞ maçında atmayı planlıyor. Sarı-kırmızılılar zorlu rakibinden puan alırsa Şampiyonlar Ligi'ni garantileyecek, Ali Sami Yen'deki son karşılaşmayı kazanırsa mutlu sona ulaşacak. G.Saray bu gece Sivas karşısına galibiyet olmazsa beraberlik parolasıyla çıkacak.
Galatasaray, Sivas'ta puan ya da puanlar alıp, son hafta Ali Sami Yen'de oynayacağı Gençlerbirliği OFTAŞ maçında tur atmanın peşinde. Sarı-kırmızılı takımda günlerdir adeta tesislerde yatıp kalkan Başkan Adnan Polat teknik heyet ve futbolcularla toplantı yaptı. Takım Sivas'a hareket etmeden önce tesislere gelip futbolcularla sabah kahvaltısı yapan Polat, Sivas karşılaşması öncesi uyarılarda bulundu. Futbolcularla tek tek görüşüp galibiyet sözü alan Galatasaray Başkanı'nın “Size güveniyorum. Sivas'ta alınacak bir yenilgi her şeyi alt üst eder. Mutlaka puan almalıyız. Yenilmezsek haftaya evimizde şampiyonluk turu atarız' dedi.

Endişeli değilim
G.Saray Başkanı Adnan Polat Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'la yaptığı görüşme ile ilgili sorulara açıklık getirdi. Polat, “Federasyon başkanımızla haftada bir ya da iki kez görüşüyorum. Bu karşılaşma ile ilgili bin tane spekülasyon yapılıyor. Ama benim endişem yok. Neticede Sivas ile G.Saray sahaya çıkacak, herkes elinden geleni yapacak” dedi. Polat, “Hakeminin çok tecrübeli olmadığı söyleniyor?” sorusuna ise, “Hiçbir endişem yok. Hakemin 1,5-2 yılda yükselen bir performansı var” karşlığını verdi.

Aslan tek yürek
G.Saray Sivas'a tam kadro gitti. Sarı-kırmızılı yönetim F.Bahçe maçında ağırladığı eski teknik direktörler ve yöneticileri Sivas'a da davet etti. Takımda sakat ve cezalı futbolcular da Sivas'a götürülerek, zorlu maç öncesi birlik-beraberlik mesajı verildi. Sakat Linderoth, Hasan Şaş, Lincoln, Uğur ve Okan'la cezalı Ümit Karan arkadaşlarına destek olmak için kafilede yer aldı. Sivas'ta G.Saray'ı çok sayıda taraftar karşıladı. Kafileyi otelde bekleyen Sivassporlu taraftarlar 'Şampiyon bu sene Anadolu'dan' tezahüratları yaptı.

Sivasspor cezalandırıyor
Ligde bu sezon fikstürde Fenerbahçe'yi takip eden Sivasspor, sarı-lacivertli takımdan puan alan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Bursaspor ve Kayserispor'u bir sonraki hafta yenmeyi başardı. Galatasaray da geçtiğimz hafta Ali Sami Yen'de sarı-lacivertlileri 1-0 mağlup etmişti.

F.Bahçe'yi şampiyon yaptı
Geçen sezonun 32. haftasında Galatasaray ile sahasında 1-1 berabere kalan Sivasspor, sarı-kırmızılı takıma şampiyonluk yolunda ağır bir darbe vurmuştu. Galatasaray iki puan kaybedince, İzmir'de Trabzonpor'la 2-2 berabere kalan Fenerbahçe aldığı bir puanla lig şampiyonluğunu ilan etmişti.

Yiğidoların 101. maçı
Sivasspor, Galatasaray maçıyla Süper Lig'de 101. karşılaşmasına çıkacak. Mecnun Otyakmaz başkanlığında, İsmail Kartal yönetiminde 2004-2005 sezonunda tarihinde ilk kez Birinci Lige yükselen Sivasspor geride kalan 100 mücadelede 46 galibiyet, 23 beraberlik, 31 yenilgi aldı.

G.Saray hiç kaybetmedi
Galatasaray'la Sivasspor bugünkü maçla birlikte lig tarihinde 6. kez karşı karşıya gelecek. İki takım arasında geride kalan lig maçlarından İstanbul'daki 3'ünü G.Saray kazandı, Sivas'taki 2 maç berabere sonuçlandı. Bu sezon Ali Sami Yen'de oynanan maçı G.Saray 2-0 kazandı.

Cimbom'a 2 bin 300 bilet
Sivasspor, gelen yoğun talep nedeni ile G.Saray'a daha önce misafir takımlara ayrılan yerden daha fazlasını ayırdı. Kale arkasındaki 800 kişilik tribünün yanı sıra, VIP tribünü yanındaki 1500 kişilik maraton tribünü de sarı-kırmızılı taraftarlara tahsis edildi. Ayrıca maç için sıkı güvenlik tedbirleri alındı.

Bozuk zemin düşündürüyor Sivasspor ile Galatasaray arasındaki zorlu karşılaşmanın oynanacağı 4 Eylül Stadı'nın zeminindeki bozukluklar dikkat çekiyor. Özellikle kış şartlarının bu yıl ağır geçmesinden olumsuz etkilenen zeminde futbol oynamanın güç olacağı belirtiliyor. Yapılan çalışmaların zeminin iyileştirilmesi için yeterli olmadığı kaydedildi.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:22
Servet tek ayakla sahada

Sakat olduğu için bütün haftayı idman yapmadan geçiren Servet, bugünkü maçta yine on birdeki yerini alacak. Bu sezon ortaya koyduğu perormansla takımın savunmadaki sigortası olan tecrübeli futbolcu sağ ayak tarak kemiğindeki ödem olmasına karşın kendi isteği ile oynayacak. Servet teknik heyetle yaptığı görüşmede oynayabilecek durumda olduğunu belirtip, 'Sorun olursa beni çıkarırsınız' dedi.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:26
Cim Bom aşçılarını bile Sivas’a götürdü
Only the registered members can see the link Galatasaray Sivas’a 82 kişilik dev bir kadro ile gitti. Kafilede sakat futbolcular ve cezalı Ümit Karan’ın yanı sıra tüm çalışanlar da yer aldı. Sarı-Kırmızılılar’ın Sivas’a aşçılarını bile götürmesi dikkat çekti. Cim Bom’u hava alanında yaklaşık 300 kişilik coşkulu bir taraftar grubu karşıladı. Taraftarlar özellikle Servet ve Lincoln’e büyük sevgi gösterisinde bulundu. Sarı-Kırmızılı futbolseverler, yaklaşık 50 metrelik Galatasaray bayrağı açarak futbolculara moral verdi. Cim Bom’u karşılaşmak için havaalanına hiçbir Sivassporlu yöneticinin gelmemesi dikkat çekti. Ancak Kırmızı-Beyazlı idareciler daha sonra Galatasaray’ın kaldığı otele giderek nezaket ziyaretinde bulundular. Bu arada 5 bin Sivaslı taraftar ellerinde kırmızı beyaz meşalelerle dün akşam caddelerde yürüdü. Güvenlik güçleri, Sivaslı taraftarları, Galatasaray kafilesinin kaldığı otele yaklaştırmadı. A ve PAF takımlarının kaldığı iki otelde güvenlik önlemleri iki katına çıkarıldı.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:26
Spor
Türbede şampiyonluk duası
Only the registered members can see the link Tarihinin en başarılı dönemini yaşayan Sivasspor’da Galatasaray maçı öncesi heyecan dorukta. Bu heyecan tüm şehri ve halkı sarmış durumda. Trabzonspor’dan sonra Anadolu’nun bağrından ikinci şampiyonu çıkarmanın gururunu yaşamak isteyen Kırmızı-Beyazlılar, kritik karşılaşmaya odaklandı. Sivassporlu taraftarlar, mücadele öncesi şehir merkezindeki türbelere akın ederek, şampiyonluk duası etti. Yiğidolar’a gönül veren futbolseverler, “Allah’ım Sivasspor’un Galatasaray’ı yenmesini nasip eyle, Sivassporlu futbolculara galibiyet nasip eyle” diye dua ederek, takımlarına manevi destek verdiler. Sivas şehri, Galatasaray maçı nedeniyle kırmızı beyazlı bayraklara, balonlara büründü. Kentte Arap evliyası olarak bilinen Zeynel Abidin Türbesi’nin etrafını çeviren demir parmaklıklara bile Sivasspor ve Türk Bayrakları asıldı.

BİLET ŞİKAYETİ

BU arada maç biletlerinin günlerce önce tükenmesi sıkıntı yarattı. Binlerce taraftarın bilet bulamamaktan şikayetçi olduğu belirtildi. Güvenlik güçleri ise karaborsacılara göz attırmamak için yoğun önlemler aldı. Bu arada maç öncesi, sırası ve sonrasında sıkı güvenlik tedbirleri uygulanacağı açıklandı.

Kemal ÇAĞLAYAN

Hayal görmüyoruz, tarih yazacağız

Sivasspor’un golcü futbolcusu Mehmet Yıldız, zirvede en az Galatasaray ve Fenerbahçe kadar şansları bulunduğunu ileri sürdü. Yıldız, “Hayal aleminde değiliz. Gerçeklerle yüz yüzeyiz. Şu anda emin adımlarla ilerliyoruz. Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’nde Sivasspor imzası neden olmasın? Anadolu’dan çıkan bir takımın tarih yazmasına herkes şahit olacak. Başrolleri de biz üstleneceğiz” diye konuştu. Galatasaray maçının çok zorlu geçeceğini vurgulayan Mehmet Yıldız, “Ancak biz sahamızda oynayacağımız için avantajlıyız. Seyircimizin de desteği ile rakibimizi yeneceğiz. Ben de gol atarak, galibiyete katkı yapmak istiyorum. Ancak takımımızın kazanması her şeyden önemli” ifadelerini kullandı.

Lig TV üyelerine önemli uyarı

TÜRKSAT Uydusu’ndaki Lig TV üyeleri; doğru frekansı ayarlamayı lütfen unutmayın! Lig TV’yi Türksat Uydusu üzerinden izleyen futbolseverler, bugün yayınlanacak Sivasspor-Galatasaray maçını Lig TV, Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçını DIGI kanalından, MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçını ise İZ TV’den izleyebilirler. Türksat üzerinde Modüllü dijital uydu alıcısı kullanan futbolseverler için bu kanalların alış frekansı: 11729MHz, Di***, 15555 Ksps, 5/6.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:27
Spor
Türkiye santrada
Only the registered members can see the link Turkcell Süper Lig’de son iki haftaya girilirken, üç şampiyon adayı var. Derbide ezeli rakibi Fenerbahçe’yi yenerek yarışta bir adım öne geçen Galatasaray’ın bir diğer rakibi Sivasspor’la bugün yapacağı karşılaşma, şampiyonluk mücadelesini büyük ölçüde etkileyecek. Cim Bom, zorlu doksan dakikadan galip ayrılması halinde son haftaya büyük bir avantajla girecek. Sarı-Kırmızılı takıma ligin son haftasında Gençlerbirliği OFTAŞ Spor’dan kendi sahasında 1 puan alması dahi şampiyonluk için yeterli olacak. Sivasspor 3 puana ulaşırsa, ligde her şey son hafta maçlarının ardından belli olacak. Sivasspor-Galatasaray maçının berabere sonuçlanması halinde de Sarı-Kırmızılı ekip son haftaya avantajlı girecek.

AVERAJ FENER’DE

İSTANBUL’da, Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki karşılaşmada, Sarı-Lacivertli taraftarların gözü sahada, kulağı ise Sivas’ta olacak. Sahadan mutlaka galibiyetle ayrılması gereken Fener’in, yenilmesi durumunda Cim Bom, Sivas’tan 1 puan dahi alsa şampiyonluğunu ilan edecek. Fenerbahçe kazanır, Galatasaray da Sivas’ta mağlup olursa, 3 takım son haftaya 73’er puanla girecek ve her şeyi son haftadaki maçlar belirleyecek. Fakat bu durumda rakiplerine ikili averajda üstünlüğü bulunan Fenerbahçe en avantajlı takım durumuna gelecek.

ÇIKMAYAN CANDAN

SİVAS’la Galatasaray arasındaki mücadele, Beşiktaş’ı da ilgilendiriyor. Ligin bugünkü sıralama ile sona ermesi halinde Intertoto Kupası’na gidecek olan Siyah-Beyazlı ekibin, UEFA şansını sürdürebilmesi için Yiğidolar’ın puan kaybetmesi gerekiyor. Sivas’a karşı averaj üstünlüğü bulunan Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi ve Lig şampiyonluğu şansı da matematiksel olarak bulunuyor.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:28
İnancımı hiç kaybetmedim
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Sivasspor maçının önemini anlatmaya gerek olmadığını belirterek “Artık söylenecek bir şey kalmadı. Artık futbolcuların sahaya çıkıp oynayacakları futbolla onların konuşması lazım. Her şeyimizle hazırız, inşallah şans bizden yana olur” dedi. Polat, polemik konusu olan hafta içi Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’la görüşmesine ise bir kez daha “Ben federasyon başkanımızla haftada veya iki haftada bir kez görüşüyorum. Görüşme yaparken medyaya haber mi vermem lazım? Herkes bir şeyler yazıyor. Bu karşılaşma ile ilgili de bin tane spekülasyon yapılıyor. Birçok duyumlar alınıyor. Ama benim bir endişem yok. Neticede Sivasspor ile Galatasaray çıkacak, herkes elinden geleni yapacak. İyi olan kazanacak. Artık bundan sonrasını sahada göreceğiz” diye açıklık getirdi.

HİÇBİR ENDİŞEM YOK

MAÇIN hakemi Halis Özkahya ile ilgili hiçbir endişesi bulunmadığını da belirten Polat, “Hakemin yükselen bir yıldızı var. Türk hakemliği için de gelecekte önemli bir hakem olacağını düşünüyorum. Benim hakemlerden beklentim, yönetecekleri maçlarla Türkiye’ye güzel bir mesaj vermeleri. Hepimizin gurur duyduğu bir hakem üçlüsü seyretmek istiyoruz, sonra da onları UEFA’da görmek istiyoruz” diye konuştu. Polat, şampiyon olacaklarını düşünüp düşünmedikleri yolundaki bir soru üzerine, “Ben şampiyonluk inancımı hiç kaybetmedim’’ ifadelerini kullanırken, şampiyonlukla ilgili bir sloganı olup olmadığının sorulması üzerine de “Türkiye çıldıracak herhalde...’’ cevabını verdi.

Bahadır ÇOKİŞLER

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:28
Spor

Yensek de yenilsek de tur atacağız
Only the registered members can see the link Bülent Uygun’a göre, ligin son iki haftasında şampiyonluk değil, ikincilik için yarış yapılacak. Zira yine Bülent Uygun’a göre şampiyon zaten belli: Sivasspor. Bugünkü Galatasaray maçı öncesi, “Sivaslılar öncelikle şunu bilmeli” diyor Asker Bülent ve taraftarlara şöyle sesleniyor: “Sivas’a gelen her takımı uğurladığı gibi Galatasaray maçının bitiminde rakibimizi en iyi şekilde yine alkışlayarak uğurlamalarını, gönüllerin şampiyonluğunu kazanmış Sivasspor’un uğuruna da şampiyonluk turunu atmalarını sonuç ne olursa olsun istiyorum.” Sivassporlu futbolcular da hocalarının taraftarlara seslendiği gibi maçın sonucu ne olursa olsun, son düdüğün ardından şampiyonluk turu atacak. Uygun, bu duyguyu, bu başarıyı gelecek sezon da diğer Anadolu takımlarının yaşamasını temenni etti ve “Sevgi, barış, kardeşlik olsun, Türk sporu kazansın” diye konuştu.

Bahri ÇİFTÇİ

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:31
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
ŞAMPİYON bu gece belli olabilir

GALATASARAY üçüncü Sivas’ı deplasmanda yener, F.Bahçe ise düşme stresi yaşayan G.Birliği’ne Saracoğlu’nda puan bırakırsa, Sarı-Kırmızılılar şampiyon olacak. Sivas, G.Saray’ı yener, Fenerbahçe de G.Birliği’ni geçerse bu kez Sarı-Lacivertli takım zirveye kurulacak. Ligin 33. haftasındaki maçların tümü saat 19:00’da başlayacak.

sarıkanarya_41
04-05-2008, 14:31
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Sivas meydan okudu
Yiğidoların başarılı hocası Bülent Uygun, Sivas tarihinin en önemli maçına çıkacaklarını belirterek, “Kazanmaktan başka birşey aklımızda yok” dedi
BÜLENT Uygun, artık sözün bittiğini, futbolcuların sahada konuşacaklarını söyledi. Süper Lig’de son iki haftaya şampiyonluk iddiasıyla girerek Sivas’a tarihinin en büyük başarısını şimdiden yaşatan Uygun, “Biz artık ne dersek diyelim. İş futbolcularda bitecek. Onlar sahada konuşacaklar. Oyuncularım böyle maçlara alışık değil” dedi. G.SARAY’IN doğal olarak kendilerinden çok büyük tecrübeye sahip olduğunu belirten Bülent Uygun şöyle konuştu: “Onlar bu tür maçları birçok kez oynadılar. Bizim oyuncularımız tecrübesiz. Sevenlerimizin dualarıyla kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Galatasaray’ı yenerek tarih yazacağız. Futbolcularıma güveniyorum.”

sarıkanarya_41
04-05-2008, 15:13
artık mac saatı ne de bırsey kalmadı.

MUTAF
04-05-2008, 15:50
öyle yada böyle bu pazar birileri için gercektende bayram gübü gibi sevinçli olacak. bakalım kimlerin yüzü gülecek..

sarıkanarya_41
04-05-2008, 16:01
son gulen ıyı gulsun.:8[1]:

*-*trixter*-*
04-05-2008, 17:17
son gulen ıyı gulsun.:8[1]:

evet son gülen iyi güler fenerbahçe o gülüşünü geçen hafta ali samiyende kaybetti bu sene fenerbahçe'nin gülmesi zor gibi :tongue:

osetyalı
04-05-2008, 17:47
karşı takımı küçümseyenlerin hüsrana uğradıklarını çok gördük tarihte.kimseyi küçümsemeyin tedbirli konuşmakta fayda var arkadaşlar.sonuç belli işte maç 2-0 sivasın.sivasta memleketimizin güzide takımlarından biridir.futbol bu sonuç şimdiden belli olmaz...iyi olan kazansın.

f47xfenerli
04-05-2008, 19:05
dk1'Ve Galatasaray karşılaşmaya başladı...

f47xfenerli
04-05-2008, 19:07
dakika 3 Galatasaray'da Hakan Şükür yedek. Sivas'ta gol yok...

f47xfenerli
04-05-2008, 19:11
dakika 4 Sivasspor atağı Mehmet Yıldız'a doğru pas. Mehmet Yıldız topa yetişemedi meşin yuvarlak rüzgarın da etkisiyle taça çıktı...

f47xfenerli
04-05-2008, 19:12
dakika 5 Maçta inanılmaz bir mücadele var. Orta sahada iki takım futbolcuları olağanüstü bir mücadele sergiliyor...

f47xfenerli
04-05-2008, 19:15
dk8'Galatasaray defansının arkasına gönderilen topu müthiş bir çabayla kovalayan Mehmet Yıldız Servet'ten topu aldı ve takımına bir köşe vuruşu kazandırdı...

f47xfenerli
04-05-2008, 19:15
dk9'Muhammed Ali'nin kornerini Emre uzaklaştırdı. Dönen topu Muhammed Ali Mehmet'e ortaladı. Mehmet Yıldız'ın indirdiği topu Sezer kaleye gönderdi. Defanstan seken top ceza sahasında karambole sebep oldu ve kaleci Aykut topu kontrol etti...

f47xfenerli
04-05-2008, 19:16
gooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

kucer06
Sivas golü buldu

f47xfenerli
gollllllllllllll gol gol sivas 1-0 öne geçti dk 13

f47xfenerli
04-05-2008, 19:18
songun golüyle sivas 1- 0 önde dk15

MUTAF
04-05-2008, 19:24
galatasaray iyi oynuyor fakat erken yenen gol kötü oldu :)

f47xfenerli
04-05-2008, 19:27
çok tehlikeli geldi gs sabri vurdu tirekten döndü dk23

MUTAF
04-05-2008, 19:28
DALGAA DALGAAA geliyorus......

GALATASARAY bırakmıcak maçı. yine gülen biz olucaz. ilk yarı 1-1 ikinci yarı 1-3 Galatasaray... skorumu söledim.. :)

MUTAF
04-05-2008, 19:30
Trabzon maçı gibi tek kale oyuna çevirdi galatasaray. siivas etkili değil. tek problem kendi kalemize attığımız gol.

ŞRARSKOZ
04-05-2008, 19:30
DALGAA DALGAAA geliyorus......

GALATASARAY bırakmıcak maçı. yine gülen biz olucaz. ilk yarı 1-1 ikinci yarı 1-3 Galatasaray... skorumu söledim.. :)

agzına saglık cekemeyenler çatlasın bugun şampiyon belli olacak

f47xfenerli
04-05-2008, 19:32
dk27'Mehmet Yıldız'ın Galatsaray yarı alanında Mehmet Topal'dan kaptığı topu Muhammed Ali sol köşe gönderine kadar sürükledi. Tecrübeli oyuncunun içeri çevirdiği cılız topu Galatasaray savunmasında Emre Güngör kayarak uzaklaştırdı...

ŞRARSKOZ
04-05-2008, 19:33
Trabzon maçı gibi tek kale oyuna çevirdi galatasaray. siivas etkili değil. tek problem kendi kalemize attığımız gol.

fener 0 gençler 1 golu kim attı

MUTAF
04-05-2008, 19:33
üst üste kaçırıyoruz pozisyonları. ama golun kokusu geliyor. nondamı atar ardamı bilemem ama az kaldı.

MUTAF
04-05-2008, 19:36
Haydi cimbommm fener 0-1 geride :) . gencler attı golu. 1 gole şampiyonuz. bastır cimbommm.

MUTAF
04-05-2008, 19:37
şuanki puan durumu

Galatasary 73
sivasspor 73
fener 70

ama maçlar bitmedi :)

f47xfenerli
04-05-2008, 19:38
dk33'Sağ tarafta topu kontrol etmek isteyen Sezer Servet koşuyolunnu kapatınca topu oyun sahasında tutamadı ve pozisyon autla sonuçlandı.

MUTAF
04-05-2008, 19:39
korner kullanıyor galatasaray. haydi bir goll. haydi aslanlar...

MUTAF
04-05-2008, 19:42
golllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

ardaaaaaaaaaaaaaaaaaa

f47xfenerli
gooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllll gol gol arda

ŞRARSKOZ
goooolll galatasaray

MUTAF
04-05-2008, 19:43
GOLLLLL ARDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA DK740 GOLLLLLLLLLLLLLLLL
GOLLLLLLLLLLLLLLLL
GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
ARDAAAAAAAA

DK 40

OLEYYYYYYYYYYYYYYYYY

f47xfenerli
04-05-2008, 19:43
yürü cimbom kim tutar seni

MUTAF
04-05-2008, 19:44
BUDUR İŞTE BUDURRRR....

haydi aslanlarım yanıltın beni ilk yarı 1-2 olsun. haydi cim bombom

:) :) :) :)

MUTAF
04-05-2008, 19:44
gollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ARDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

f47xfenerli
04-05-2008, 19:45
gooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllll arda 1- 2 oldu

MUTAF
gollll golllllll gollllllllllll

dk 42 gol ARDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

ŞRARSKOZ
gooolll 2 ha ha ha

MUTAF
04-05-2008, 19:49
KONU BAŞLIğını değiştirirmisiniz rica etsem.. :P :hat:

MUTAF
04-05-2008, 19:50
20:45 şampiyonluğa doğruuu giden bir takım var ama ben çözemedim. acaba hangisi ?

f47xfenerli
04-05-2008, 19:52
bu arada kadıköyde 1-1 oldu atı efendiler bitane

f47xfenerli
04-05-2008, 19:54
20:45 şampiyonluğa doğruuu giden bir takım var ama ben çözemedim. acaba hangisi ?

adı belli son 4-5 haftadır oynadığı futbolla hak ediyor cim bom
sizi tebrik edeceğiz durum bunu gösteriyor mutaf:sunglasses2:

MUTAF
04-05-2008, 20:08
adı belli son 4-5 haftadır oynadığı futbolla hak ediyor cim bom
sizi tebrik edeceğiz durum bunu gösteriyor mutaf:sunglasses2:

eyvallah :)
skor söledim 1-3 diye bakalım tutacakmı..

f47xfenerli
04-05-2008, 20:10
iki maçada dönüşümlü bakıyom gs nin olnadığı futbola fenerin oynadığı
çok başka gs 3 gömlek önde net bu

f47xfenerli
04-05-2008, 20:12
sivasın atığı ikinci gol
dakika 49 goooooooooooooooool Sivasspor atağı ceza sahasında karambol Aykut'un müdahelesi gözler yan hakemde yan hakem golü verdi...ssor 2-2 oldu...

MUTAF
04-05-2008, 20:12
hakem gol verdi sivasspora..2-2

MUTAF
04-05-2008, 20:13
benim skor yattı 2-2 oldu skor.

f47xfenerli
04-05-2008, 20:14
gooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllll 2-3 oldu

MUTAF
04-05-2008, 20:15
golllllllllllllllllllllllllllllllll

ayhannn 2-3 olduu dk51

30 metreden goll..

MUTAF
ne sivasa nede fenere bu zevki tattırmıcaz.

bu arada semihin golü ile fener 2-1 onde şuan..

f47xfenerli
harika bir gol attı ayhan

MUTAF
04-05-2008, 20:16
haftanın en iyi golü ayhandan :)

f47xfenerli
04-05-2008, 20:18
dakika 51 goooooooooooooooooool Ayhan'dan süper gol. Ayhan yayın dışından sert vurdu ve top ağlarda...Galatasaray 3-2 oldu...

f47xfenerli
04-05-2008, 20:24
dk60'Ceza yayında hareketlenen Mehmet Yıldız'a pas olarak kullanılan frikikte Galatasaray savunması topu uzaklaştırdı...

MUTAF
04-05-2008, 20:25
cim bom bommmm. sen çok yaşa canım feda olsun sana
hiç bir şeye değiştirmem senin aşkın bu dünyada

f47xfenerli
04-05-2008, 20:26
dk62'Diallo'nun pasında Mehmet Yıldız ofsayt pozisyonunda...

MUTAF
04-05-2008, 20:27
sivasspor serbest vuruş kullanıyor. ceza sahasınınsol ön tarafında 6 7 metreden..

kaleye şut. dışarda..

son 25 dk

f47xfenerli
04-05-2008, 20:28
dk63'Hayrettin'den kaptığı topla sağ kanattan hızla çıkan Sabri'nin ortası savunmadan döndü. 2. pozisyonda Saidi'nin Sabri'ye yaptığı hareket faul...

MUTAF
04-05-2008, 20:28
bir gol daha atar cim bom. arda atarsa şaşırmam.

bu arada umarım hakan şükür oynamaz bu maçta.. şuan çok iyi.

f47xfenerli
04-05-2008, 20:29
dk67'

Ve Sivasspor Sezer ile tekrar eşitliği yakaladı. Sağ kanattan gelen ortayı Musa ceza yayı üzerinde topuğuyla şık bir pasla arkadaşı Sezer'in önüne bıraktı. Sezer'in gelişine yerden vurduğu sert şut tam uzak direğin dibinden ağlara gitti ve Sivasspor skoru 3-3'e getirdi...

MUTAF
04-05-2008, 20:29
muhammed ali. gol 3-3 sivasspor. :)

dk 67

MUTAF
04-05-2008, 20:31
vayy be çok çekişmeli oldu bu maç. şampiyonluğa oynayan takımların kaliteli futbolu gollerle süslendi.. şu dk ya kadar 6 gol :)

MUTAF
04-05-2008, 20:33
dk 71 hakan balta serbes vuruş kullandı. defanstan döndü..

hakan balta faul yaptı. sarı kart gördü..

f47xfenerli
04-05-2008, 20:35
fener 3-1 yaptı skoru

Simba
04-05-2008, 20:35
Sivas yenecek :)

MUTAF
04-05-2008, 20:37
Sivas yenecek :)

ikinci yarı öle gibi. ama sanmam..

f47xfenerli
04-05-2008, 20:38
önemli bir gol kaçırdı mehmet yıldız dk74

MUTAF
yaaaa olamaz yaa. Hakan şükür girdi - nonda çıktı.

abi hakan son haftalarda çok kötü yaa. umarım gol atarda bi kez olsun sevindirir bizi.

MUTAF
arda gollllllllllllllllllllllllllllll 4 -3

f47xfenerli
04-05-2008, 20:39
gol arda 3-4 oldu

MUTAF
04-05-2008, 20:39
hat trickkk ARDA TURANNNNNNNNNNNN KENDİNİN 3 GALATASARAYIN 4ÜNCÜ GOLU......

HAYDİ ASLANLARRRRRRRR

ŞRARSKOZ
04-05-2008, 20:40
4 oldu biz her zaman burdayız

f47xfenerli
04-05-2008, 20:40
savunmanın büyük hatasından yendi bu gol

MUTAF
04-05-2008, 20:44
evde 5 - 5 - 5 - 5 diye bağırmaya başladım :D

bu arada fb 3- 2 gencler..

f47xfenerli
04-05-2008, 20:44
helal olsun galatasaraya yakaladı şansı sonuna kadar devam etiriyor

MUTAF
04-05-2008, 20:48
umarım aslanlar vermes bu dkdan sonra maçı. skor çok iyi. fakat sivas çok fena bastırıyor :)

MUTAF
04-05-2008, 20:49
sivas tehlikeli geldi. serbes vuruş kaleci çeldi.

f47xfenerli
04-05-2008, 20:50
gggggggooooooooooooooooçlllllllllllllllllllllllllllllllllllll

MUTAF
04-05-2008, 20:50
dk 87 artık son dklar. oyunda yavaşlamada olmadı. en fazla 2 dk uzatma bence..

golllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 5

hakan 555555555555555
gollll hakan şükürrr 5

ŞRARSKOZ
04-05-2008, 20:51
5 olo oldu 5

f47xfenerli
04-05-2008, 20:51
bu iş bitti 3*5 oldu gol hakan şükür

MUTAF
04-05-2008, 20:52
yaaaa olamaz yaa. Hakan şükür girdi - nonda çıktı.

abi hakan son haftalarda çok kötü yaa. umarım gol atarda bi kez olsun sevindirir bizi.

işte şimdi oldu afferim hakan şükür......
asist ayhandan :)

MUTAF
04-05-2008, 20:53
6 - 6 - 6 - 6 diyemi bağırsam acaba :)

MUTAF
04-05-2008, 20:54
4 dk uzatma bence çok uzun..

MUTAF
04-05-2008, 20:55
son dklarda köşe vuruşu kullanıyorus. acaba 6 mı geliyor..

volkan yaman kullandı.

tekrar köe vuuş sağ kanat

MUTAF
04-05-2008, 20:57
budurrr....

iştee budur.

nerede sivasçılar nerede.... haydi aslanlarım benim. şampiyonum benimmm. aslanlarım benimmmmm

HCakir
04-05-2008, 20:57
Şampiyon Galatasaray..

Hayırlı uğurlu olsun..:)

f47xfenerli
04-05-2008, 20:58
tebrikler galatasaray hak eden oluyar durum bu

MUTAF
04-05-2008, 20:58
SİVASSPOR : 3 - 5 : GALATASARAY

enesol
04-05-2008, 21:01
türkiyenin aslanları her zaman her yerde en büyük cimbom

ŞAMPİYON CİMBOM....

f47xfenerli
04-05-2008, 21:02
GALATASARAY ŞAMPİ...
SİVASSPOR: 3-GALATASARAY: 5

MUTAF
04-05-2008, 21:04
sivas afetmez bu maçi alır arkadaşlar

inş sivas yenecek

sivas işşallah yener.adamlar güzel oynasa yener

sıvasta aslanı boyle kucaklasa.fenerın ekmegıne yag surer.

TABELAYA BAKIN NE YAZIYOR
(SVS) 3-5 (GS)

f47xfenerli
FENERBAHÇE:3-2.GENÇLERBİRLİĞİ

pencere77
bence %90 galatasaray şamipiyon olmuştur.bir fenerli olarak tebrikler galatasaraya

f47xfenerli
04-05-2008, 21:07
Maç Sonucu

Ankaragücü:0
Beşiktaş:2

koparkok
04-05-2008, 21:10
teşekkürler galatasaray bu imkanlarla bu kadarı geçmiş olsun fenerbahçe cumhuriyetine

f47xfenerli
04-05-2008, 21:15
bence %90 galatasaray şamipiyon olmuştur.bir fenerli olarak tebrikler galatasaraya

bu işin yüzdesi kalmadı sevgili
pencere77 şunu 100%100 yapalım
ve tebriklerimizi bütün gs li
arkadaşlarımıza yolayalım yoladık bile
tebrikler tüm forum sarı kırmızılları:present: :present: :present: :present: :present:

pencere77
04-05-2008, 21:19
forumdaki arkadaşlar yazdıklarına dikkat etsin.alay edici küçük düşürücü kelimeler yazılar yazmasın.fubol centilmenliktir

ruzgarm
04-05-2008, 21:26
Helal Olsun Aslanlara Re Re Re Ra Ra Ra GALATASARAY CİM BOM BOM :present: :present: :present:

harkan
04-05-2008, 21:26
çok heyecanlı tertemiz şahane bir maç oldu her iki takımada teşekkürler

hallederiz
04-05-2008, 22:25
galatasaray olarak şampiyonluğa biraz daha yaklaştık..

Kemal Turan
04-05-2008, 22:38
GALATASARAY ŞAMPİ...
SİVASSPOR: 3-GALATASARAY: 5

Tamamla artık şu cümleyi fenerli. Bundan sonra hiçbir takım şampiyonluğu bırakmaz.

mehmet07
04-05-2008, 22:42
şampiyon galatasaray olmuştur tüm camiaya hayırlı olsun

f47xfenerli
04-05-2008, 23:01
bu işin yüzdesi kalmadı sevgili
pencere77 şunu 100%100 yapalım
ve tebriklerimizi bütün gs li
arkadaşlarımıza yolayalım yoladık bile
tebrikler tüm forum sarı kırmızılları:present: :present: :present: :present: :present:

Tamamla artık şu cümleyi fenerli. Bundan sonra hiçbir takım şampiyonluğu bırakmaz.

tebrik ederim sevgili kemal bak yukarda tamamladım

Kemal Turan
04-05-2008, 23:06
tebrik ederim sevgili kemal bak yukarda tamamladım

Teşekkür ederim fenerli. o mesajı görmemiştim.

Aziz46
04-05-2008, 23:15
T E B R İ K L E R Galatasaray...:present:

uzman_elhan
04-05-2008, 23:24
galatasaray tebrikler adamlar hak eti güzel oynadılar

meterden
05-05-2008, 01:03
Galatasaray camiasını şampiyonluklarından dolayı tebrik ederim,hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.Bunun artık haftayası falan yok!!Şampiyon geçen hafta belli oldu aslında.Selamlarımla..

harkan
05-05-2008, 01:42
bütün arkadaşlara tebrik için teşekkürler ama futbolda maç bitmeyince her şey olabilir,bunun örneklerini çok gördük, ben şahsen maç bitmeyince sevinemiyorum

MUTAF
05-05-2008, 02:38
TEBRİKLER CİM BOM BOM....

CABBARİ
05-05-2008, 11:48
bu iş dün akşam bitmiştir tebrikler galatasaray
selametle

sarıkanarya_41
05-05-2008, 12:08
helal olsun cımbom

COEMAR
05-05-2008, 12:18
Tebrikler Galatasaray....

CABBARİ
05-05-2008, 12:20
Tebrikler Galatasaray....

vaaaaay azizim nerelerdesin yaw
görüşemez olduk

MUTAF
05-05-2008, 12:43
ne güzel tebrikler bunlar böyle :)

*-*trixter*-*
05-05-2008, 19:42
karşı takımı küçümseyenlerin hüsrana uğradıklarını çok gördük tarihte.kimseyi küçümsemeyin tedbirli konuşmakta fayda var arkadaşlar.sonuç belli işte maç 2-0 sivasın.sivasta memleketimizin güzide takımlarından biridir.futbol bu sonuç şimdiden belli olmaz...iyi olan kazansın.

sonucu iyi tahmin etmişsin arkadasım eline saglık:tongue:

rerererarara şampiyon G@L@T@S@R@Y

bulletfromhell
05-05-2008, 22:22
G.Saray bu işi % 99.9 bitirdi...tebrikler.... :present:

MUTAF
06-05-2008, 01:03
G.Saray bu işi % 99.9 bitirdi...tebrikler.... :present:

kesinlikle. %99

osetyalı
06-05-2008, 18:55
galatasarayın bu galibiyetini canı gönülden kutluyorum.yurt dışında başarılar diliyorum...
tüm yurt dışı maçlarda gönlümüzde olacak.

MUTAF
06-05-2008, 22:10
galatasarayın bu galibiyetini canı gönülden kutluyorum.yurt dışında başarılar diliyorum...
tüm yurt dışı maçlarda gönlümüzde olacak.

aynı şekilde sivassporda.