PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasırga Dehşeti 4000 Ölü

kucer06
05-05-2008, 15:55
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Burma'da dev kasırga: 4 bin ölü

Burma'da dev kasırga: 4 bin ölü
Güney Asya ülkesi Burma'yı vuran Nergis kasırgasında ölü sayısı 4 bine ulaşırken, kayıp sayısı da 3 bin olarak açıklandı.

Burma'yı kasırga vurdu...

Askeri rejim altında yönetilen Burma'nın güneyini geçen cumartesi günü vuran Nergis kasırgası sonucunda 3 bin 969 kişi yaşamını yitirdi. Devlet televizyonu yaralı sayısını 41 olarak açıklarken yaklaşık 3 bin kişinin de kayıp olduğunu duyurdu. İrravaddi Deltası'nda yerle bir olan Bogalay ve Labutta bölgelerindeyse on binlerce kişinin ölmüş olabileceği belirtildi.

Yollardaki hasar ve telefon sistemlerindeki arıza nedeniyle felaketten etkilenenlerin sayısı henüz tam olarak saptanamıyor.

Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı yetkilisi Michael Annear, Burma'daki depolardan sağlanan acil yardımların dağıtılmaya başlandığını, ancak çok daha fazla yardıma ihtiyaç olacağını söyledi.

Öte yandan 46 yıldır iktidarda bulunan askeri yönetim tarafından, saate 190 kilometre hızla esen kasırganın neden olduğu felaketin ardından henüz yardım çağrısında bulunulmadı.

Ülkenin başkenti Yangon'da da birçok binanın çatısı uçtu ve büyük ölçüde maddi hasar meydana geldiği vurgulandı. Öte yandan felaket bölgesine yardım ekipleri gıda ve giyecek göndermek için harekete geçerken, başkent Yangon'da özelikle pirinç ve yiyecek fiyatlarında önemli artış olduğu belirtildi.

Daha önceki açıklamalarda yetkililer ölü sayısını 351 olarak belirtmişlerdi. Yetkililer ülkenin pirinç ambarı olarak bilinen Irrawaddy deltasındaki köylere ulaşılamadığını ve ölü sayısının yükselmesinden endişe ettiklerini vurgulamışlardı.

Only the registered members can see the link

ayran
05-05-2008, 16:48
allah yardımcıları olsun hakikaten felaket olmuş
dünyanın dengesi iklimin bozulması sonuçlarından birisi ...

osmann
05-05-2008, 17:02
burma diye bir ülke olduğunu yeni duydum...
büyük felaket yaşamış...allah yardımcıları olsun...

uzman_elhan
05-05-2008, 17:11
4 bin ölü az değil ya allah yardımcıları olsun...çok ama çok zor kötü dünya bozulyor..

f47xfenerli
05-05-2008, 18:52
takdir temişse yapacak bir şey yok yaradan yardımcıları olsun:(

umuter
05-05-2008, 19:16
ALLAH sabır versin hepsine haberlerde baktım ölü sayısı 10 binlere kadar ulaşabilir diyo inşallah ölü sayısı fazla artmaz:(:(