PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XP cdsine sp3 Entegre Etmek (resimli)

MUTAF
09-05-2008, 02:55
Arkadaşlar service pack 3 çıktı. Fakat şuan biçoğumuzun kullandığı xp cdleri service pack2 entegre halde. yani bilgisayarımıza xp kurduğumuzda service pack 2 kurulu oluyor. şimdi sizlere service pack 3 yamasını windows xp cdsine entegre etmeyi göstericem. yani xp kurduktan sonra tekrardan sp3 kurmaya gerek kalmayacak. direkt sp3lü xp kurmuş olucaz. aynı zamanda bu cdyi hazırlarken kullanacağımız program (nlite) sayesinde dilerseniz kurulum esnasında sorulan soruları önceden tanımlayarak direkt katılımısız bir cd yapabilriz. bu sayede xp kurulumu esnasında cdk+y - kullanıcı adı seçme - tarih - ağ bağlantıları vs gibi soruların olduğu bölümü otomatik olarak geçebiliriz.

DİKKAT
sp3 entegre işlemi vista kullanıcıları tarafında yapılamamaktadır.vista üzerinde yapılan entegre xp cdsi ile kurulun sistemlerde mavi ekran hatası veya etkinleştirme hatalalı yaşanmaktadır. bu işlemler xp üzerinde yapılması gerekmektedir.

Bu İşlemi yapacağımız sistemde microsoft netframework kurulu olmalıdır
olmayanlar verdiğim 1. linkten temin edilebilir.

Öncelikle bize gereken 2 dosyayı internetten indirelim...

1 nlite entegrasyon programı (2.51mb): Only the registered members can see the link

2 Service pack 3: Only the registered members can see the link

ve ayrıyeten Önceden kullandığımız windows xp cdmiz. (ben service packsiz cd kullandım)

Programı ve sp3ü bilgisayarımıza indirdik ve nlite adlı programı bilgisayarımıza kuruyoruz. programda Türkçe dil desteği var. bu yuzden işlem kolay olacaktır.

Masa üstüne veya yeterli disk alanı olan bir bölüme yeni klasör oluşturuyoruz. buklasöre XPSP2 isim verelim .Kullandığımız service packsiz xp cdsini cdroma takıyoruz. ve nlite programını açıyoruz. karşımıza çıkan ekranda dil seçeneğini Turkçe yaptıktan sonra devam tıklıyoruz. çıkan ekranda göz attan xp cdsini koyduğumuz cdromu seçiyoruz. cdromu seçtik ve bize cd içeriğini nereye kopyalayacağımız soracak. masa üstüne açtığımız XPS2 adlı klasoru seciyoruz. Program cd içeriğini XPSP2 klasorunun içine kopyalamaya başlayacak. işlem bittiğinde ekranda kopyalanan xpnin sürümünü gösterecek.

Devam tıklıyoruz ve böyle bir ekran gelecek. işaretli olan yerleri seçiyoruz...

Only the registered members can see the link

Yukarıdaki resimde sadece bootable cdnin hazırlanışı için kullanacağımız secenekler kırmızı ile seçili halde. eğer istersek seceneklerden hepsini seçebiliris. bu sayede kullandığımız driverleeri cdye entegre edebilir aynı zamanda kurulum sırasında bize sorulan cdk+y kullanıcı bilgileri ağ yönetimi vs önceden tanımlayabiliris.

Devam tıkladık. çıkan ekranda bizden sp3 yamasını göstermmiz istenecek. bilgisayarımıza daha önceden indirdiğimiz sp3 yamasını seçiyoruz ve yaklaşık 3 4 dk kadar entegrasyon işlemi sürüyor. eğer yukardaki seceneklerden başka birini seçmediysek direkt İSO oluşturma bölümüne geçiyor program.

Bu bölümde istersek direkt cdye basabilir veya istersek resimdeki gibi imaj oluşturabiliriz. İSO oluştur'a tıkladığımızda iso yu nereye kurulacağını soracak ve boş disk alanı olan bir yeri seçiyoruz. yaklaşık 530 mb kadar bir iso dosyası oluşturuyor program. oluşturduğumuz isoyu daha sonradan NERO vs programlarla cdye çekebiliriz..

Bu işlemlerden sonra elde edeceğimiz xp cdmiz ile kurulan windowslarda service pack 3 direkt kurulmuş olacaktır.. Konu kendi anlatımımdır. resimler alıntıdır. saygılarımla...

FLASH VİDEOLU ANLATIM EKLİYORUM (ALINTI)

*************************************************************************************************

Sp3 ve Beraberinde Gelen Yenililler

Service Pack 3 ile (SP3) Microsoft, halen kullanılmakta olan Vista selefi için bir kez daha büyük bir güncelleme paketi sunuyor. Paketin "standalone" sürümünün boyutu 580 MB ve beraberinde sayısız hata düzeltme, güvenlik, performans (Only the registered members can see the link) ve stabilite güncellemesi getiriyor.

XP'ye birçok yeni özellik ekleyen Service Pack 2'ye karşın Microsoft, SP3'te öncelikli olarak şimdiye kadar çıkmış yamaları bir araya getirmeye odaklanmış. Bu devasa paketin sadece 70 MB'lık kısmı "yeni" olarak tanımlanabiliyor ve düzeltilmiş XP fonksiyonları barındırıyor.

İşte yenilikler: Güvenlik ve ağ yapılandırması

Microsoft emektar işletim sistem (Only the registered members can see the link)ine neredeyse hiçbir Vista özelliği eklemiyor. Hatta Internet Explorer 7'yi bile sonradan kendiniz indirmeniz gerekiyor. Bunun yerine Service Pack 3 güvenlik konusunda bazı yenilikler sunuyor.

Güvenlik seçenekleri için yardım
Sistem yöneticileri Service Pack 3'ü belli başlı güvenlik ilkeleri uygulamaya geçirmek için bir "kılavuz" niteliğinde kullanmak isteyecektir. İşte tam bu noktada tüm güvenlik seçeneklerini detaylı olarak açıklayan yeni yardım metinleri sunuluyor. Bu metinler sayesinde kullanıcılar yanlış güvenlik ayarları yapmaktan bir nebze olsun kurtulmuş olacaklar.

İstikrarlı ve güvenli bir ağ
Service Pack 3'ün XP'ye eklediği birkaç Vista fonksiyonundan birisi de Microsoft'un Network Access Protection özelliği (NAP). NAP ile sistem yöneticileri bir bilgisayar için gerekli güvenlik ilkelerini belirleyebiliyor. Böylece ağ içinde bulunan her bilgisayar ancak bu ilkeleri tam anlamıyla sağladığında erişim hakkı elde edebiliyor. NAP özelliğinin SP3'e eklenmesiyle Microsoft, Windows XP, Vista ve Windows Server 2008 yüklü bilgisayarların ağ ortamında sorunsuz bir şekilde birbirleriyle çalışmalarını garanti (Only the registered members can see the link)altına almak istiyor.

Bir diğer güncelleme ise Windows XP'nin "Black Hole Router" adındaki yönlendiricilere destek vermesini sağlıyor. Bu yönlendiriciler sayesinde büyük miktardaki veri yığınları doğrulamaya ihtiyaç duymaksızın geri çevrilebilecek.

Tüm yeni özellikler tek bir pakette

Service Pack 3'ün büyük bir kısmı Windows XP için önceden yayımlanmış yamaları kapsıyor. Bu güncellemenin bazı yeni özelliklerini size tanıtacağız.
Resimler Sadece üyeler içindir!
SP3, Windows XP'nin herhangi bir Service Pack kurulu olmadan en güncel hale gelmesini sağlayan, şimdiye kadar çıkmış tüm güncellemeleri içinde barındırıyor. Kullanıcılar bu zamana kadar bazı fonksiyoları el ile sonradan yapılandırmaları gerekiyordu. Service Pack 3 bu yenilikleri standart olarak beraberinde getiriyor.

Management Console 3.0
SP3, sistem yöneticilerinin işini kolaylaştırmak için güncel Bağlantı adresi Sadece üyeler içindir! Microsoft Management Console 3.0yazılımını bünyesinde barındırıyor. Sürüm 3.0, Console-Snap-In öğelerini hatalara karşı test edebiliyor ve ufak bir hamle ile yeni "Add/Remove Snap-In" diyalogunu gösterebiliyor.

Windows Installer ve ağ düzeltmeleri
Microsoft Windows Installer3.1 V2 sürümü ile yeni bir güncellemeye daha tâbi tutuluyor. Microsoft bu yeni sürümde her şeyden önce hata düzeltmeye odaklanmış.

Bir diğer ağ düzeltmesi olarak SP3, Microsoft System Center Configuration Manager 2007 ve Microsoft'un güvenlik çözümü Windows Live OneCare için gerekli olan Bağlantı adresi Sadece üyeler içindir! Background Intelligent Transfer Service(BITS) yazılımını 2.5 sürümüne yükseltiyor. Bağlantı adresi Sadece üyeler içindir! Peer Name Resolution Proto (Only the registered members can see the link)cols(PNRP) aracının 2.1 sürümüne güncellenmesiyle XP'nin PRNP kullanan Vista uygulamaları ile iletişim kurması sağlanıyor. Ayrıca SP3 ile Windows XP, daha güvenli WLAN şifrelemesi sunan Bağlantı adresi Sadece üyeler içindir! WPA2desteğine sahip oluyor.

Sonuç: Yaşlı XP için yeni bir temel

Service Pack 3 her şeyden önce sistem yöneticilerinin XP yüklü bilgi (Only the registered members can see the link)sayarlarını güncellemelerine yardımcı olacak bir yama-topluluğu oluyor. Kullanıcılar gerçek anlamda yenilikler göremeyecek. Yine de güvenlik sebepleriyle bu güncellemenin kurulması şart.
Resimler Sadece üyeler içindir!
Üçüncü Servis Paketi XP kullanıcıları için çok az yenilik getiriyor. Servis Paketi 2 kullanıcıya gerçek bir güvenlik duvarı ve güvenlik merkezi gibi yenilikler sunmuşken SP3 basit bir yama-toplama paketi olmuş. SP2'nin çıkışından bu yana 4 sene geçtiğini göz önüne bulundurursak bu tip klasik bir servis paketi sistem yöneticileri için olmazsa olmaz bir hale geldi diyebiliriz. Windows XP halen popülerliği elinde tutuyor ve SP3 ile XP kurulu sistemlerin günlük kullanıma hazır hale gelmesi ve bakımı çok daha kolaylaşacak.

XP güvenlik alanında yine problemli çocuk olarak kalıyor.
Saf XP kullanıcılarının sevinmek için pek de bahanesi yok. Yeni güvenlik özellikleri son derece kıt tutulmuş. Microsoft, modası geçmekte olan ürününe yeniden elden geçirilmiş bir güvenlik duvarı veya standart olarak verilen kullanıcı haklarının yeniden düzenlenmesi gibi özellikler eklemek istemiyor. Üstüne üstlük Internet Explorer 7'nin bile kullanıcı tarafından elle indirilmesi gerekiyor.

Yine de kullanıcıların derhal bu Servis Paketine yükseltme yapmaları gerekiyor. Güncellemeden sonra günlük kullanımınızda herhangi bir değişiklik olmayacak. Yenilik olmamasına aldırmayanlar ise Servis Paketinin kurulumu ile XP sistemi için sağlam bir güncelleme tabanı elde etmiş olacaklar.

GülşenHaste
09-05-2008, 03:18
Anlatım için teşekkürler...

baracuda
09-05-2008, 03:38
teşekkürler anlatım için

hallederiz
09-05-2008, 08:21
anlatım için teşekkürler

®adakoglu
09-05-2008, 09:05
Faydalı bir bilgi Teşekkürler.

uzman_elhan
09-05-2008, 09:21
işe yarar saol paylaşim için

mehmet07
09-05-2008, 09:52
paylaşım için tşk ler

OLDSMAN
09-05-2008, 11:14
Güzel anlatım olmuş gayet açık ve net olmasına rağmen
hala sorular gelecektir.Konuyu sabitliyorum

:present: :45:

MUTAF
09-05-2008, 13:05
Güzel anlatım olmuş gayet açık ve net olmasına rağmen
hala sorular gelecektir.Konuyu sabitliyorum

:present: :45:

teşekkür ederim sabitlediğin için. gelen sorulara elimden geldiğince cevap veririm. saygılar.

MUTAF
09-05-2008, 13:20
Anlatım için teşekkürler...

paylaşım için tşk ler

işe yarar saol paylaşim için

Faydalı bir bilgi Teşekkürler.

anlatım için teşekkürler

teşekkürler anlatım için

rica ederim. saygılar..

power_e
09-05-2008, 15:12
1ci soru geldi:) slm guzel paylasım. n lıte de turkce dıl destegı var demıssın yok bıde n lıte yı kurmaya calıstıgımda exolorer saypaları acılmaya baslıyor devam lı yenı yenı sayfalar cıkıyor

OLDSMAN
09-05-2008, 15:47
1ci soru geldi:) slm guzel paylasım. n lıte de turkce dıl destegı var demıssın yok bıde n lıte yı kurmaya calıstıgımda exolorer saypaları acılmaya baslıyor devam lı yenı yenı sayfalar cıkıyor

Program sadece kurulum esnasında İNGİLİZCE olarak kurulacak

Programı çalıştırdığınız ilk ekranda DİL seçimini yapacaksınız.

:nono::

MUTAF
09-05-2008, 17:50
Program sadece kurulum esnasında İNGİLİZCE olarak kurulacak

Programı çalıştırdığınız ilk ekranda DİL seçimini yapacaksınız.

:nono::

cevap için teşekkürler :)

MUTAF
09-05-2008, 17:52

şu şekilde belirtmişim zaten. ;

Programı ve sp3ü bilgisayarımıza indirdik ve nlite adlı programı bilgisayarımıza kuruyoruz. programda Türkçe dil desteği var. bu yuzden işlem kolay olacaktır.

Masa üstüne veya yeterli disk alanı olan bir bölüme yeni klasör oluşturuyoruz. buklasöre XPSP2 isim verelim .Kullandığımız service packsiz xp cdsini cdroma takıyoruz. ve nlite programını açıyoruz. karşımıza çıkan ekranda dil seçeneğini Turkçe yaptıktan sonra devam tıklıyoruz.

OLDSMAN
09-05-2008, 17:54
KLASÖR adını XPSP3 yapın bence kafanız karışmasın
CD yazdıktan sonra bulması kolay olur

MUTAF
09-05-2008, 23:20
KLASÖR adını XPSP3 yapın bence kafanız karışmasın
CD yazdıktan sonra bulması kolay olur

evet aynen öyle. isteyen istediği ismi verebilir. zaten xpsp3 cd hazırlandığında bu kopyalanan klasore ihtiyaç olmuyor. sonuçta cdmizi hazırlamış oluyoruz.

hrt02
09-05-2008, 23:40
Paylaşım ve anlatımlarınız için çok teşekkürler. Emeğinize sağlık.

cingoz
10-05-2008, 01:34
Önceden kullandığımız XP Cd'si SP2 li ise ne yapacağız bu konuda yardımcı olurmusunuz. yine aynı işlemi mi uygulayacağız.

MUTAF
10-05-2008, 13:19
Önceden kullandığımız XP Cd'si SP2 li ise ne yapacağız bu konuda yardımcı olurmusunuz. yine aynı işlemi mi uygulayacağız.

Şöyle bişey var. ben ilk sp2li bir xp cdsi ile yaptım. herangi bir problem çıkmadı. Fakat edindiğim bazı bilgilerde, cd boyutunun yukseldiği ve bazı yamaların 2şer tane olduğu belirtiliyordu. sp3 zaten içeriğinde sp1ve sp2yi barındırdığı için düz yani service packsiz bir cd olması mantıklıdır.

Gürbüz ER
10-05-2008, 13:52
teşekkür ederim paylaşım için

ayran
10-05-2008, 14:04
teşekürler paylaşımın için
soru iki.:)
sp3 ne hizmetler barındırıyor.

MUTAF
10-05-2008, 14:38
soru iki.:)
sp3 ne hizmetler barındırıyor.

1. mesaja açıklamayı ekledim.

ultra-mehmet
10-05-2008, 15:52
teşekkürler paylaşım için.....

hrt02
10-05-2008, 16:20
İE7 ile ilgili bir sorun vardı, birinci sayfadaki yeni açıklamaları okuduktan sonra haloldu. Yeni açıklamalar için teşekkürler.

ayran
10-05-2008, 17:30
1. mesaja açıklamayı ekledim.

Teşekürler.:)

g.aslan
10-05-2008, 17:36
teşekkürler

MUTAF
11-05-2008, 04:37
anlattığım işlemi yapan arkadaşlar varsa bilgilerini burada paylaşsınlar. belki göremediğimiz bazı konular ve ayrıntılar vardır. böylece herkes ayrıntıyı öğrenmiş olur..

trtamer
16-05-2008, 14:06
ie7 yi dotnetfx i mplayer 11 i msn i entegre edemiyomuyuz arkadaşlar

MUTAF
16-05-2008, 19:26
denemedim ama ediliyordur..

trtamer
17-05-2008, 09:25
arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin ie7 wmp11 msn nero ofis gibi eklentiler yapmak istiyrum bunu benden başkalarıda muhakkak istiyodur bu konuda bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar paylaşımlarını bizlerden esrgemezler umarım

MUTAF
19-05-2008, 00:13
Videolu anlatımı ilk sayfaya ekledim.

+ burada : Only the registered members can see the link

rexsi
27-05-2008, 22:19
ellerinize sağlık

k_huso
28-05-2008, 11:19
:45: :45: :45: teşekkürler üstad ellerine sağlık kolay gelsin!!! :present: :present: :present: :smiles24: :smiles24: :smiles24:

MUTAF
28-05-2008, 19:56
:45: :45: :45: teşekkürler üstad ellerine sağlık kolay gelsin!!! :present: :present: :present: :smiles24: :smiles24: :smiles24:

rica ederim.

emmi
29-05-2008, 01:00
Basri kardeş paylaşım için çok sağolasın. İlk dosyayı indirmek için tıkladım ve beni Windovs sitesine yeni versiyon için yönlendirdi. Baktım, senin verdiğin dosyadan farklı bir dosyaymış. İndirdim ama bu seferde dosyayı bs. tanımadı ve açmadı. Öbüür Paht3 dosyasını tıklayınca kendi kendine dosyaları ayıkladı, tüm ayarları yaptı bs.a kurdu kendini. İlk dosyayı tekrar indirdim ve tıklayınca oda kendi kendine bs. tüm işlemlerini yaparak kurdu. Yukarıdaki anlatımına göre bir, XPSP3 klasörü hazırladım masa üstüne ama senin resimli anlatımına göre hiç birşey açılmadı. Bs.ım hızlandı. Bundan XPSP3'ü kurdum mu acaba el yordamıyla? Yoksa bende SP2 kuruluydu da yükselttide mi senin resimli anlatıma uygun dosya açılıp cd dosyası hazırlayamadım? Zaten dosyalar kayıtlı olduğu için sonradan cd dosyası hazırlar herhalde bunlardan anlayanlar değil mi? Denediklerimi sizlerlede paylaşmak istedim.
Saygılar.

MUTAF
30-05-2008, 20:28
Basri kardeş paylaşım için çok sağolasın. İlk dosyayı indirmek için tıkladım ve beni Windovs sitesine yeni versiyon için yönlendirdi. Baktım, senin verdiğin dosyadan farklı bir dosyaymış. İndirdim ama bu seferde dosyayı bs. tanımadı ve açmadı. Öbüür Paht3 dosyasını tıklayınca kendi kendine dosyaları ayıkladı, tüm ayarları yaptı bs.a kurdu kendini. İlk dosyayı tekrar indirdim ve tıklayınca oda kendi kendine bs. tüm işlemlerini yaparak kurdu. Yukarıdaki anlatımına göre bir, XPSP3 klasörü hazırladım masa üstüne ama senin resimli anlatımına göre hiç birşey açılmadı. Bs.ım hızlandı. Bundan XPSP3'ü kurdum mu acaba el yordamıyla? Yoksa bende SP2 kuruluydu da yükselttide mi senin resimli anlatıma uygun dosya açılıp cd dosyası hazırlayamadım? Zaten dosyalar kayıtlı olduğu için sonradan cd dosyası hazırlar herhalde bunlardan anlayanlar değil mi? Denediklerimi sizlerlede paylaşmak istedim.
Saygılar.

sanırım sen sp3 indirip bilgisayarına kurdun. bu farketmezdi. önemli olan sende sp3 dosyasının bulunması. zaten 2 dosya var. biri programın linki. bunu indirip kuracaksın. diğeride microsofttan sp3 indireceğimiz link. onu kurmasanda olur.

saka11
30-05-2008, 22:56
emeğine sağlık

niobe27
31-05-2008, 00:55
paylaşım için teşekkürler

trtamer
13-07-2008, 13:19
arkadaşlar ben sata sürücüleri de entegre etmek istiyorum bütün disklerin sata sürücülerini nerden bulurum ve nasıl entegre edebilirim emeği geçen herkese teşekkürler

n.anelka24
17-07-2008, 04:20
teşekkurler

trtamer
17-07-2008, 10:25
arkadaşım öncelikle teşekkürler daha önce bi kaç yerde de aynı anlatımı gördüğüm için gözüme takılan bişey yazmak gereği duydum yaptığımız iş SP3 ü xp ye entegre etmek ama nedense masaüstünde oluşturduğumuz klasörün ismine XPS2 ismini verelim denilöiş halbuki XPSP3 desek daha doğru ve anlaşılır olmaz mı

ayran
17-07-2008, 11:06
sp3 yüklü pc'de ve güzel çalışmkata..:)

MUTAF
23-07-2008, 18:32
arkadaşım öncelikle teşekkürler daha önce bi kaç yerde de aynı anlatımı gördüğüm için gözüme takılan bişey yazmak gereği duydum yaptığımız iş SP3 ü xp ye entegre etmek ama nedense masaüstünde oluşturduğumuz klasörün ismine XPS2 ismini verelim denilöiş halbuki XPSP3 desek daha doğru ve anlaşılır olmaz mı

şÖYLE BİŞEY VAR. Masa üstüne oluşturulan yeni klasor geçici klasor. genelde bir çoğumuzda service packsiz cd yok. Ama hemen hemen herkesde sp2li cd var. Entegrasyon sırasında oluşturduğumuz sp2 klasorune elimizdeki xp cdsini bu klasore kopyalıyoruz. bu yuzden geçici sp2 diyoruz. entegrasyon işlemi sırasındada sp3 ekleniyor. elimizde gecen cd sp3 olmuş oluyor. Sanırım anlatabildim. Tabi isteyen istediği ismi verebilir. bu sadece anlatım olarak öyle denilmiş.

digizon
16-10-2008, 12:58
kardeş herşeyi dediğin gibi yaptım.
format atmak için cd takıp reset attığımda format atmıyo.
sorun ne olabilir.

MUTAF
16-10-2008, 14:34
kardeş herşeyi dediğin gibi yaptım.
format atmak için cd takıp reset attığımda format atmıyo.
sorun ne olabilir.

cevabı sende zaten.
Demekki herşeyi dediğimiz gibi yapmamışsın..
çok basit bir iş. sadece dikkatli yapıcaz.
En son ekranda iken bootlu cd hazırladığımız bölüme dikkat et.
Mutlaka olacaktır. Kolay gelsin..

orun0774
18-02-2009, 13:08
elimde bilgisayarla beraber gelen orjinal xp sp 1 cd'im var,ben buna sp3 entegre ettim.ama etkinleştirme yine çıkıyor.daha önce internetten etkinleştirme yapıyordum.belirli bir sayıyı aştığı için internetten etkinleştirme yapamıyorum.ancak microsoft'a telefon açıp öyle etkinleştirme yapabiliyorum.bu nlite programıyla bu etkinleştirme olayını tamamen kaldırabiliyormuyuz?nasıl yapıcam bi tarif ederseniz sevinirim.
sitemizde verilen hazır xp sp3 entegre edilmiş cdlerde böyle etkinleştirme gelmiyor.

MUTAF
18-02-2009, 14:58
elimde bilgisayarla beraber gelen orjinal xp sp 1 cd'im var,ben buna sp3 entegre ettim.ama etkinleştirme yine çıkıyor.daha önce internetten etkinleştirme yapıyordum.belirli bir sayıyı aştığı için internetten etkinleştirme yapamıyorum.ancak microsoft'a telefon açıp öyle etkinleştirme yapabiliyorum.bu nlite programıyla bu etkinleştirme olayını tamamen kaldırabiliyormuyuz?nasıl yapıcam bi tarif ederseniz sevinirim.
sitemizde verilen hazır xp sp3 entegre edilmiş cdlerde böyle etkinleştirme gelmiyor.

nlite ile kurulum yaparken bazı ayarlar var. oradan etkinleştirmeyi ve şifre sormayı kaldırabilirsin..

orun0774
19-02-2009, 13:55
nlite ile kurulum yaparken bazı ayarlar var. oradan etkinleştirmeyi ve şifre sormayı kaldırabilirsin..

basri usta nlite programında uyumluluk bölümüne gelince orada windows etkinleştirme ve sysprep seçeneği var.bu seçeneğimi diyorsunuz.eğer buysa ben o kutucuğa işaret koydum ama yine etkinleştirme yine çıkıyor.daha fazla bir bilgi verirsen sevinirim.teşekkürler.

orun0774
21-02-2009, 13:00
ustam cevap yokmu ?

orun0774
11-03-2009, 13:11
basri usta olmuyor.etkinleştirmeyi bir türlü kaldıramadım,bi ilgilenseniz lütfen.

orun0774
13-03-2009, 01:31
bilen arkadaşımız varsa yardım etsin lütfen.

OLDSMAN
13-03-2009, 02:02
bilen arkadaşımız varsa yardım etsin lütfen.

forumu biraz gezmeyi deneseniz bütün çözümler elinizin altında

:nod:

orun0774
13-03-2009, 02:15
oldsman ustam etkinleştirmeyi kaldıramıyorum cd yi hazırladım gene etkinleştirme geliyor

BUTUNE
10-12-2009, 11:42
çok saol anlatım süper olmuş şimdiden tşk ederim

MUTAF
10-12-2009, 14:24

rica ederim..:ranger:

Hikmet™
10-12-2009, 15:16

Bencede paylaşım için teşekkür edrim Basri abi

MUTAF
10-12-2009, 15:19
Bencede paylaşım için teşekkür edrim Basri abi

:sunglasses2:

refikilhan
04-07-2010, 13:16
Maalesef ekranın sağındaki reklamın nasıl kaldırılacağını bulamadım,bu durumda konuyu inceleyemiyorum.

zafer1968
08-07-2010, 11:07
eline sağlık...

ha-ka-79
08-07-2010, 11:11
bilgi için teşekkürler