PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aselsanda çalışan şehit Mühendislerimizin sır ölümleri

anthony99
28-02-2007, 10:09
Tarih: 7 Ağustos 2006

Yer: Pursaklar-Ayancık Yolu(Ankara)

Aselsan'da çok önemli projelere imza atan 31 yaşındaki makine mühendisi
Hüseyin Başbilen bir aracın içinde ölü bulunuyor. ODTÜ mezunu mühendisin
sol el bileğinde ve boynunda kesik izleri var. Otopsi sonucu "intihar
etmiştir"deniliyor.

Tarih: 16 Ocak 2007

Yer: Gölbaşı(Ankara)

Aselsan'da çalışan ODTÜ mezunu elektrik mühendisi 30 yaşındaki Ali Ünsem
Ünal aracının içinde tabancayla intihar ediyor.3 yıldır Aselsan'da çalışan
mühendis ölüyor.

Tarih: 26 Ocak 2007

Yer: Batıkent(Ankara)

26 yaşındaki ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken evinde intihar
ediyor.2 yıldır ASELSAN'da görev yapan 26 yaşındaki Evrim Yançeken, 7.
kattaki evinin pencerisinden atlıyor. Genç mühendis ölüyor.

Yüksek lisans yapan genç mühendisin, uzun süredir tez için çalıştığı ve bu
nedenle psikolojisinin bozulduğu iddia edildi. Bir de intihar notu
bırakmış: "Artık dayanamıyorum. Psikolojim çok bozuldu. Yüksek lisans
tezimle ilgili büyük sıkıntılar yaşıyorum. İntiharımdan kimse sorumlu
değil. Ailemin üzülmesini istemiyorum.

* 7 Ağustos'taki ilk intiharda şüpheler vardı. Mühendis Hüseyin
Başbilen'in vücudundaki kesikler için "kendi yaptı" dendi.

* Gölbaşı'ndaki 2. intihar da mühendis Ali Ünsem Ünal,aracının içinde
başından vurulmuş bulundu. "İntihar etti" dendi.

* Batıkent'teki 3. intiharda ise Evrim Yançeken intihar notunu yazıp 7.
kattan kendini attı.

Dikkat ederseniz 3 ölüm de farklı biçimde gerçekleşiyor.

3 farklı intihar metodunu uyguluyor mühendisler.

İntiharlar son 6 aya sıkışmış.

İlginç. Aselsan, TSK'nın dışa bağımlılığını azaltmak için kurulmuş bir
şirket.En önemli özelliği aviyonik bakımından bunu büyük ölçüde başarmış
olması.Bu aviyonik meselesi çok önemli. 650 milyon dolara F-16'larımızı
ABD modernize edecek ya, işte o uçaklarda bizimkilerin yapamadığı tek şey
aviyonik sistemler.Dışa bağımlılık o yüzden.

Türkiye'nin en parlak üniversitesinden mezun olmuş 3 parlak mühendis.

Türkiye'nin en parlak kuruluşlarından birinde iş buluyorlar.

Türkiye standartlarına göre hayli iyi maaş alıyorlar.

Ve "yüksek lisans tezi sıkıntısı" onları intihara sürüklüyor.

Yüksek lisans neden yapılır? Daha iyi maaş, daha iyi mevkii için.

Adam zaten 26 yaşında bunu başarmış.

Diğerleri de...

Aselsan'ın internet sayfasına giriyorum,intiharlarla ilgili tek açıklama
yok.

Türkiye'nin en gözde kurumunun 3 mühendisi intihar ediyor, herkes "sus-pus".

Ölenler Aselsan'ın çalışanı değil yalnızca,

Bu ülkenin yetiştirdiği beyinler,

Olay sadece "ruhsal sıkıntı" ise, ilk intiharın ardından çalışanlarına
yönelik tedbir almayan Aselsan yönetimi yine kusurlu sayılır.Türkiye'nin
en gözde mühendisleri bu ölümleri görünce Aselsan'da çalışmak ister mi?
Kurum, adeta içine kapanarak kendi bacağına kurşun sıkmış olmuyor mu?

Yanıtı gizlidir ama yine soralım: Bu mühendisler hangi proje üzeride
çalışıyorlardı? Geleceklerini garanti altına almış 3 kişinin ard arda
intihar etmesini "yüksek lisans" notu açıklamaya yetmiyor.

:49: :49:

emmi
28-02-2007, 22:57
Anthony99 kardeş zaten sorduğun sorunun yanıtı içinde. Aselsan TSK'ya lazım olan tüm yüksek teknoloji ürünlerini üretmek için kolları sıvamıştı. Bu mühendislerde bu projelerde çalışıyorlardı sanırım. Şimdi ben sizlere bir soru sorayımda soruyun yanıtını kendin bul. Türkiye bu tür yüksek teknoloji gerektiren ürünleri hangi ülkeden alıyor? Soruyun yanıtı bu sanırım.
Saygılar.

banshee8831
28-02-2007, 23:58
ya bence tamamen tesadüf ne die kim öldürsün bu arkadaşları yada kim öldürtsün.bunalmışlarki intahar etmişler.e olacak o kadarda türkiyenin en iyi yerlerinden birinde çalışıyorlar.hemde çok iyi mevkilerde.o kadar sorumluluk var.herkes kaldıramaz bu yükü.artı bilirsinizki üniversite hocaları öğrencilere gıcıklık olsun diye bin dereden binlerce su getirtirler.e haliyle buda büyük yük.ben bile şu an üniversite 1 de o kadar çok zorlanıyorumki bu hocaların isteklerinden adamcağız napsın artık yükseklisans tezi için.yani sonuç olarak ortada bişi yok.tesadüf olmuş.büyük yük.bu yükü taşımayı seçenler ağırlığınıda hesaba katmalılar bence...

kamkac62
01-03-2007, 09:29
ya bence tamamen tesadüf ne die kim öldürsün bu arkadaşları yada kim öldürtsün.bunalmışlarki intahar etmişler.e olacak o kadarda türkiyenin en iyi yerlerinden birinde çalışıyorlar.hemde çok iyi mevkilerde.o kadar sorumluluk var.herkes kaldıramaz bu yükü.artı bilirsinizki üniversite hocaları öğrencilere gıcıklık olsun diye bin dereden binlerce su getirtirler.e haliyle buda büyük yük.ben bile şu an üniversite 1 de o kadar çok zorlanıyorumki bu hocaların isteklerinden adamcağız napsın artık yükseklisans tezi için.yani sonuç olarak ortada bişi yok.tesadüf olmuş.büyük yük.bu yükü taşımayı seçenler ağırlığınıda hesaba katmalılar bence...
selam arkadaşlar ölen deyerli kardeşlerimize allah taksiratlarını afetsin yalnız bukadar da tesadüf olmaz turkiyenin ilerlemesini istemiyen güçler var çalışan beyinleri devamlı bu veyahuta başka birşekilde engel oluyor teknik konularda kimlere yerverildigi ve ihaleler genelde israile veriliyor herşeyimizi dışardan alır duruma geldik kısacası dışabaglıyız allah sonumuzu hayıretsin bence halk olarak bukonuda daçok uyanık olmalıyız buülkede hırzızların hakkı daçok gödemde herkesin bukonuyu iyidöşünmeli bukonular tesedüf olamaz bunu gündeme getiren kardeşimizede teşekür ediyorum uyanık insanları severim hep uyanık ollım saygılar....

davutkorucu
15-05-2007, 21:04
paylaşım için teşekkürler

babo
09-05-2008, 19:51
Arkadaşlar son zamanlarda Aselsanda ordumuzun ve ülkemizin geleceğini etkileyecek önemli projelere imza atan Mühendislerimizin basına yansıyan sır intiharları bana göre pek gerçekçi degil.Sizce de değilmi?Yeni bir icat bulan mucitlerimiz basına yansıyınca kendilerinden bir haber alınmıyor.Ülkemezin gelişmesini istemeyen dış gücler ve içimizdeki o vatan hainleri ne yazıkki bu vatan evlatlarını yok ediyorlar.Helede ülkemizin her yerinde cia , mossad ve diğer ajanların cirit attığı bir zamanda

umuter
09-05-2008, 20:07
elbette dostum o kadar bilgiye sahip bir insan hemde sürekli üreten bir insan intihar etmez intihar daha çok bunalımda olan insanların yaptığı bir olaydır bu adamlar dört dörtlük çalışırken birden bire oturup napsam acaba intihar mı etsem ?? diyecek değiller ya
belki telkinlerler belki de kendilerine jaberleri olmadan verilen ilaçlarla intihara sürüklenmiş olabilirler ama asla sağlam kafayla o kişilerin intihar edeceğine ihtimal vermiyorum ben akıl mantık alacak bir durum değil çünkü

hagiwatt
09-05-2008, 20:34
maalesef ülkenin gelecegini etkileyecek her türlü şeye açıktır bu dış güçler üzülüyoruz ama elden birşey gelmiyor gizleyemiyoruzda
gerçekten çok acı!

CABBARİ
09-05-2008, 20:35
Konular Birleştirilmiştir!!!
selametle