PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika Kıtasında Sahabe İzleri Bulundu

Nakkus
14-03-2006, 19:20
Daha Hz Ali ve Hz Osman döneminde Müslümanların Amerika'ya ulaşıp, okulları açtığını belgelendi. Kayalara kazılan Kuran ayetleri ve bulgular bu tezi destekliyor

Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi eski profesörü ve ABD Bilim Sanat Akademisi üyesi Barry Fell'in çalışmaları, Hazreti Ali ve Hazreti Osman döneminde Müslümanların Amerika'ya ulaştığını ve burada denizcilik okulları açtığını gösteriyor. ABD'deki İslam izleri ile ilgili bir diğer çarpıcı bilgi, Boston'daki yol çalışmaları sırasında üzerinde "La ilahe illallah, Muhammedun Resulullah" yazan dokuzuncu yüzyıla ait Semerkand dirhemlerinin bulunması.

umsado
15-03-2006, 01:00
Bilgi için sağol nakkus anlamadığım bir şey var oda bu araştırmaları bir müslüman niye yapmıyor?Niye bu kadar ilgisiz kalınıyor?Ki peygamberimiz ilim neredeyse gidin ve onu alın dediği halde.:( :( :(

samimis
06-06-2006, 10:57
teşekkür ederim.. ilginç bir bilgi

BigB
06-06-2006, 12:11
Çok ilginç..

katliam_290
28-06-2006, 23:13
Teşekkürler bende ögrenmiş oldum

akkoylu
22-05-2007, 08:53
cok tşklr hic duymamıştım . umarım dogrudur

osmann
22-05-2007, 09:30
tuhaf.sonradan o dirhemlerin oraya götürülme durumu olamazmı? O kıta keşfedildiğinde şayet bir okul olsa idi mutlaka o bölgede yerli olarak kalmamış medeni bir ulus bulunurdu. Bildiğimden değil sadece tahmin etmeye mantık yürütmeye çalışıyorum. Madem okul vardı, öğrencileride olmalı değilmi? öğrencileri varsa bu silsileler halinde günümüze kadar gelmesi lazımdı? gelemese bile hiç olmazsa kıta bulunduğunda ortaya çıkardı. Nasıl ki zamanında ispanyada endülüsler vardı diye biliyorsak.iz kalırdı yani.dirhemlerden daha derin daha büyük izler. camiler çeşmeler hamamlar vs.bilmiyorum. yalnız bildiğim şu var. Dinimiz öyle bir dinki her ne kadar bazıları irtica gözü ile baksada bu dine sarıldığında imparatorluk kuruyor bıraktığındada köle oluyorsun. arkadaşa verdiği bilgiden dolayı teşekkür ederim. hoşçakalın.

DEJAVU®42
24-05-2007, 03:55
paylaşım icin teşkkürler

ultraslan
29-01-2008, 17:14
teşekkürler bilgi için

osmann
29-01-2008, 18:20
bu mesaj 2006 nın 3. ayında yazılmış.
ben 2007 nin 5.ayında bir mesaj yazmışım
hala güncelliğini koruyor. ne mesajmış. :)
selametle kalınız demeden evvel;
Dün bir arkadaşımız kızılderililerin türk olabileceğini söylemişti. (yani bir araştırmada öyle denmiş)
Sahabi efendilerimizin izi diye kasteddikleri bizim ecdadımızın (türklerin) izi olmasın sakın?
şimdi selametle kalınız... :)