PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım:2.5 Aylık Arızalı Tv

xhardlove
19-05-2008, 15:35
Arkadaşlar yaklaşık 2,5 ay(29.02.2008) önce bekodan 900 ytl’ye 82 ekran 100 hz tüplü (crt) tv aldım.11.05.2008 tarihinde tv izlerken görüntü gitti ve yanık kokusu geldi,hemen fişten çektik.daha servis çağırdım tv’yi götürürlerken fark ettim ki tv’nin ekran camıyla ekran plastiğinin arasının yaklaşık enine 1cm civarı boyunada 10 cm civarı açılmış olduğunu fark ettik ve servise açılan kısımıda gösterdik.daha sonra ki gün servisi aradığımda ürünün 2499 transistörü ve dst arızalı olduğunu ve ekrandaki açıklığından ekrandaki lastiğin yerinden çıkmasıyla olduğunu öğrendik.ben de tv’yi yeni aldığım için tamir edilmesini istemediğimi ve yerine yenisiyle değişimi veya bir üst modelle para farkı verilerek değişim yapılmasını istedim.servis ve beko bölge müdürlüğü’de tv’yi kesinlikle değiştirmeyeceklerini sadece tamir edebileceklerini söylediler.aynı arızalar iki yada üç kere tekrar ettiğinde değişim olacağını söylediler. Ben de tv’nin tamir edilmesini istemediğimi tv’ye herhangi bir müdahale yapılmadan arıza raporuyla tarafıma iade edilmesini,tüketici hakem heyetine şikayette bulunacağımı ifade ettim.tv tamir edilmeden bana iade yapıldı.arıza raporuna ürünün 2499 transistörü ve dst arızalı olduğunu yazmışlar.alt kısmınada not yazarak ekrandaki açıklığın lastik çıkmasından olduğu ve lastiğin yerine takıldığı ve ekranda herhangi bir sorun olmadığını yazmışlar.ama halen tv’nin ekranında aynı açıklık durmaktadir.tv’deki açıklığın fotoğraflarını çektim aşağıda yayınlıyorum.tüketici hakem heyetinde tv’yi değiştirme veya para iadesi konusunda şansım olurmu nedersiniz ?
bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa bana yol gösterebilirseniz sevinirim.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

candan45
26-06-2008, 11:23
konu devam ediyorsa değişim olabilir başka servisi ara

ozay_74
26-06-2008, 18:53
Arkadaşım bende vakti zamanında iyide para vererek 82 ekran PAPve PIP li sehpalı ARÇELİK tv almıştım. 2-3 ay oldu olmadı görüntü gitti.Servis çağırdım servisin bişeyden anladığı yok.Tv yi tamir ettim dedi getirdi .TV nin normalde kullanıcıya açık olmayan menüleri vardı bunlar menüde göründü.Dedim hadi neyse ,dvd taktım bakalım çalışıyormu diye o güne kadar çalışan dvd (aynı tv de) tamirden sonra çalışmaz oldu.Aslında dvd çalışıyorda tv bu kısım veri transferinde bi bozukluk vardı.Ancak işini bilmeyen servisci arkadaş senin dvd bozuk dedi ve kendisi bir dvd getirdi taktı gene tık yok.Diğer yandan tv yi açıyoruz görüntüde kaymalar var, arka planda atıyorum örneğin çerçeve var çarçevenin kenarları düz hat olması gerekirken iç bü***,bazende dış bü*** gibi duruyor.Dedim bu ne arkadaş dedi ki böyle seyret abi ne olur,bize gökten para yağıyor ya....Neyse al git bunu düzelt dedim adam gibi tamir et, aldı gitti bi şey beceremedi,çünkü adam ne tv nin özelliklerini biliyor ne de ne yapacağını.Git gelkonya 6 saat bizim tv servislerde gezdi 2 ay.Bu arada adam benim cep tel. ev tel. kullandı ist. servisci arkadaşlarını aradı,evimde çay kahve içti.En sonunda benim vidalar attı ,önce bölge müd. aradım, bişey çıkmadı neden bölge müdürlüğü bu işini bilmez servisin arkadaşı çıktı.Servis de kalma süresi 1 ayı geçtiği için e-mail yoluyla şikayet ettim.Adam geldi ağlayarak abi ocağıma incir ağacı mı dikeceksin tamam senin cihazını değiştirelim dedi.Ya biz keririz ya sen git tamire gelmiş tv yi bana sıfır diye getir.Tv yi kurdu evden çıkmasıyla tv nin görüntü bembeyaz oldu.Neyse hemen aradım abi düzelir filan dedi.Ulan dedim bu tv ikinci el olmasın ,hemen tv nin arka kısım vidalarını sağını solunu kontrol ettim bide negöreyim cihaz daha evvel açılmış vida başları soyulmuş yani.Aradım vatandaşı dedim ki al bu cihazı nerene istersen orana ..... yoksa servisi kafan yıkacağım.Akabinde Arçelik Genel müdürlüğünü aradım, iki gün içerisinde yenisi geldi.Ve servise kurdurmadım servisi kovdum, kendim kurdum.
Yani uzun lafın kısası olayın üzerine gitmez isen cihaz senin elinde kalır arkadaşım.

Saygılar,