PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigara İçen Futbol Yıldızları....

bulletfromhell
19-05-2008, 21:31
Only the registered members can see the link

İşte sigara içen futbol yıldızları !

Onlar futbol sahalarının starları ancak hepimiz(!) gibi yaşamlarını sürdürüyorlar.

Nejat Biyedic'ten Milan Rapaic'e, ondan Tümer Metin'e dek; sigara içen futbolcular bize pek yabancı bir kavram değil. Öyle ki dünyanın en iyilerinden Zinedine Zidane ve Gianluigi Buffon bile tüttürürken yakalanmıştı.

Ancak geçtiğimiz günlerde İngiltere'de, üst düzey bir futbolcu ilk kez ayrıntılarıyla sigara tiryakiliği döneminden söz etti ve sigarayı nasıl bıraktığını açıkladı.

"15 yıl boyunca içtim"

Bir dönem İngiltere milli takımının da kalesini koruyan Portsmouth kalecisi David James, futbolculuk döneminde tam 15 yıl boyunca sigara içtiğini ve bu alışkanlığından 7 yıl önce kurtulduğunu itiraf etti.

James, The Guardian gazetesindeki yazısında, 90'lı yıllarda futbolcuların sigara içmesinin şimdiki kadar garip karşılanmadığını belirterek, "Özellikle Liverpool'a transfer olduktan sonra sigara tiryakiliğimi hiç saklamadım. Antrenmanlardan sonra, soyunma odasında, hatta takım otobüsüne bile içtiğim olmuştur. O zamanlar, işinizi iyi yaptığını sürece, kimse size karışmazdı," diye yazdı.

"30 yaşımda bıraktım"

Zamanla sigara karşıtı kampanyaların arttığını ve sigara içmenin ciddi bir sorun haline geldiğini de söyleyen James, önceleri sigarayı azalttığını, 2000 yılında ise tamamen bıraktığını da belirtti. 30 yaşında sigarayı bıraktıktan sonra yepyeni bir vücuda kavuştuğunu belirten James, "Sigaraya devam etseydim, şimdi 37 yaşımdayken, 2010 Dünya Kupası'nda İngiltere milli takımı forması giymeyi asla düşleyemezdim," ifadelerini kullandı.

James son olarak, kulüplerin sigaraya ve sigara içen futbolculara karşı daha sert bir tutum takınması gerektiğini de söyledi.

Ayrıca bir dönem Fenerbahçede forma giyen Faruk Yiğit, Samsun’da yapılan 3. Lig’e terfi müsabakalarında yedek kulübesinde önce sigara içti, ardından maça çıktı.

MUTAF
19-05-2008, 22:32
Allaha şükür. 1 kere bile içmedim..