PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aziz Yıldırım canlı yayında

Kemal Turan
02-06-2008, 15:54
Only the registered members can see the link

Kezman gönderilecek mi? Emre'nin transferi nasıl gerçekleşti? Aziz Yıldırım merak edilen tüm soruları yanıtlıyor;
İNTERNETHABER

Bomba transferler ile gündemin ilk sırasına oturan Fenerbahçe camiasında gözler başkan Aziz Yıldırım'da... Fenerbahçe TV'ye çıkan Yıldırım, merak edilen tüm soruları yanıtladı.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları;

FİFA'nın 6+5 kararı: Onlar da yabancı oyuncuyu sınırlayacağı için mücadele imkanımız artar. Bu karara biz seviniriz.

CHELSEA MAÇI: "Çok umutluyduk. Turu geçmek için beklentiler vardı ama bir de gerçekler vardı. Karşı tarafa baktığınız zaman bizim karşımızda üstündüler. Burda bizim inancımız ve oyuncuların kalitesinden beklentimiz vardı. Ama şansızlıklar yaşadık. Bu ileriki yıllar için tecrübe oldu. Şampiyonlar Ligi finaline gitsek herşey olurdu."

RADİKAL KARARLAR LAZIM: "Türkiye'deki yeni futbol federasyonunun radikal kararlar alması lazım. Avrupa'da Türk çocuklarının oradaki liglerde oynamaya başladıklarını görüyoruz. Ama içerde transfer etmeye kalkınca Avrupa standartlarında en fazla 2-3 oyuncu çıkıyor. Alt yapı oluşması lazım. Liglerin yeniden düzenlenmesi gerekli. Burdan başlayarak radikal kararlar alınmalı, eğitimciler getirilmeli. Futbolun içindeki herşeyin masaya yatırılıp yeniden düzenlenmeli. Buna hakemler, kulüpler, kulüp yönetimleri de dahil."

ŞAMPİYONLUK NEDEN KAÇTI?: "Bu sene kaçan şampiyonluktan dolayı çok büyük üzüntü yaşadık. Denizli'de kaybettiğimiz şampiyonluktan daha fazla üzüldük. Bu kadro ile çok rahat kupayı alabilirdik.

Oyuncuların hep Avrupa'ya konsantre olmaları nedeniyle bir türlü içeriye konsantre olamadıkları için başarılı olamadık. Türkiye liglerinde şampiyon olamamak başarısızlıktır.

Alex'in bizim kadar üzülmesi ve bizim kadar rahatsız olması beni geleceğe yönelik umutlandırıyor. Üzülüyorum çünkü kadro, kulüp olarak Türkiye'nin en iyisiyiz. En iyi iken başarılı olamamayı kabul edemiyorum. Bazen çok rahatlık insanları rehavete götürüyor, o rehaveti kaldırmamız lazım."

ZİCO'YA MÜDAHALE ETTİ Mİ? "Türkiye'de artık kurumlar çalışıyor. Görev verdiğiniz kişiye sorumluluklar verecek ama o kişiyi denetlemek de sizin göreviniz. Herşeyden sorumlu olup, hiç bir şeye karışmamak diye bir şey olamaz. Ben sorumluysam, karışacağım. Böyle yap demezsiniz ama düşüncenizi fikrinizi anlatırsınız. Başkan her yere gider, herşey karışır. Çünkü sorumluluk ondadır. Bu yetki verilmiştir, bu yetkiyi de kullanırsınız. Yanlış görüyorsa uyarması lazım."

Zico geldiği zaman herkes stajer diyordu, bugün bakıyorum herkes "gitmesin" diyor.

GALATASARAY MAÇI BİTİRDİ : "Türkiye liginde başarısızlığı sakatlıklara bağlamak yanlış olur. Galatasaray maçında yapılan hatayla; kaleci ile stoperin hatasıyla bir yılın emeğini boşa çıkarıldı."

FENER'DEKİ TALİHSİZLİKLER:

"Deniz Barış aralıkta sakatlandı, 15 gün dediler kavga etmiş dışarda ayağına camlar girmiş kimseye söylememiş. Sonradan ortaya çıkınca iş uzadı."

Appiah: "Ameliyattan sonra iyi bir çalışma yapması lazım ama o çalışmamış, o yüzden iyileşmedi..."

Carlos: "Bacağındaki yaraya rağmen Sevilla maçında oynayacağım diyerek idmana çıktı sezonu kapattı. Çünkü çatlak da var. Roberto Carlos gibi oyuncu da atmosferden etkilenip, oynamak istiyor. Sezon başında gelip başlayacak."

FENER'DEKİ TARAFTAR: "Ben Aziz Yıldırım'ım. Biz hepimiz bir gün bırakacağız. Ne şan ne şöhrete ihtiyacımız vardı gelirken. Fenerbahçe'yi bir yerlere taşımak için söylevlerimiz oldu ve onları yaptığımızı taraftar da gördü. Fenerbahçeliler de kulüplerini sahip çıkmaya başladı.

45-50 trilyon Fenerium'un geliri var. Taraftar kart 135 bin sayısına ulaştı. Fenerbahçe formaları... Taraftarda kulübe bir şey verme yarışı başladı. Geçen yıl 27 bin civarında kombine sattık. Bu yıl ise 23 bin 261 sattık şu güne kadar. Bir kaç gün içinde 24 bini tamamlayacağız. Sponsorlarla 30 bini bulacak. Yalnız migros tribününü kombineye açmayacağız. Onun dışında üç tribünde her taraf kombine...

Kombine alınca vatandaş yerine oturabilmeli. Onu oturtmak da benim ve kulübün görevi. Bu sene bunu sağlayacağız.

TRİBÜN KÜFÜRLERİ: "Avrupa da herkes statta içiyor ama kimse taşkınlık yapmıyor. Yapanı anında alıyorlar ve bir daha maça almıyorlar. Biz de böyle bir uygulama yapıldığında hepimiz devreye girip emniyeti arayıp, onları bıraktırıyoruz. Ben bunu yapmıyorum.

AİLELER BİLE KÜFREDİYOR: Küfür dışarda başlıyor, sonra stata sirayet ediyor. Stat etrafında lokantalar var. İlginçtir oralarda aileler bile küfür ediyor. Bayanlar bile bu küfürlere katılıyorlar.

KÜFÜR İÇİN ÖDENEN SERVET: Önceki sezon 300 milyar küfür cezası ödedik. Bu yıl 115 milyar lira ceza ödedik. 41 milyarını UEFA'ya ödemişiz. Bize yakışmıyor.

MEDYANIN YAPTIĞI HABERLER: "Haberlerin doğru ya da yanlış olması onları ilgilendirmiyor. Fatih Terim işi gibi, "kendileri yazıp, sonra ona soruyorlar". Basında geçmişten gelen alışkanlıklar var.

Kulüpler büyüdükçe haber alamamaya başladılar. Şubat ayından bu yana medyaya göre 110 tane futbolcu ve antrenör almışız.

Kanoute ile imzaladık, imza başkanın kasasında yazmışlar. Böyle şey olur mu? Şimdi almaya niyetliyseniz o kulüp o haberi alıyor. Sizin pazarlık gücünüzü bitiriyorlar. Elimizi zayıflatıyorlar.

FENER'E KARŞI MEDYA: "Ben bu Fenerbahçe medyasını bir türlü çözemedim. Fenerbahçe medyası yok, tam tersine Fener'e karşı olan bir medya var. Fenerbahçe'nin aşağı gitmesi için elbirliği ile fikirler üretim onun üzerinde çabalayıp duruyorlar."

Spor adı altında çıkan gazeteler, büyük gazeteleri de bozuyorlar. kafalarına göre yazıyorlar, büyükler de bunlara uyunca yalan haberler çoğalıyor. "

DÜNYA TAKIMI DEĞİL DÜNYA KULÜBÜ OLACAĞIZ: "Biz dünya takımı olacağız demedik, biz dünya kulübü olacağız dedik. Bütün amatör branşlarda devamlılığı sağlamamız lazım. Bu da tesislerle ve maddi kaynakla olur. Yeni tesisler lazım.

Erkek basketbol takımı inşallah çarşamba günü bize bir şampiyonluk hediye edeceklerdir. Voleybol hem kız hem erkeklerde, basketbolda hem kız hem erkek yıldız takımımız şampiyon oldular. Yüzme de yine birinciyiz. Altetizmde büyük bir atağa geçtik. Fenerbahçe olmasa atletizm olmaz. Masa tenisinde avrupa da şampiyon olacaklar. Boks zaten hersene birinci oluyor.

OLİMPİYATLARA FENER DAMGASI: "Fenerbahçe spor kulübü halter ve güreşi çıkardığınız zaman diğer branşlar içinde yüzde 50'ye yakın sporcuyu olimpiyatlara gönderen kulüp oluyor. Bu bizim için övünç kaynağı..."

FENER'İN EKONOMİK BAŞARISI: "1 milyar 100 milyon dolar sportif a.ş'nin değeri. 200 milyon dolardı açtığımız zaman... "

Ben Fenerbahçeliyim, fenerden hiç bir beklentim yok. Yarın bırak, bırakırım, yarın git denilsin giderim. Fenerbahçe'nin gerçek sahibi fenerbahçeliler diyorsak onları üye yapmalıyız diyorum.

FENER'İ UÇURACAK PROJE: "Üye sayısını 1 milyon yapalım. Bugün 10 milyara üye yapmaya kalkarsanız, herkes bu parayı veremez. Benim dediğim 1 milyon kişilik üye potansiyeline çıkalım. Dünyada bir ilk olalım. Buna Aziz Yıldırım karar vermez buna yönetim karar verir. Bu Fener'i büyütür. Ne Manchester United ne bir başka takım Fener'i geçemez o zaman... Muazzam bir maddi kaynak yaratırsınız. Fener milyar dolar artışlara gider... O parayı sadece bankaya koysanız bile milyon dolar kazanırsınız. Fenerbahçe'yi ben dünyanın en büyük kulübü görmek istiyorum."

f47xfenerli
02-06-2008, 16:27
harika konuşmalar yapıyor şu an başkan tr futbolu adına