PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cep Telefonunuzu Webcam olarak kullanın

gacvokem
06-06-2008, 22:44
Only the registered members can see the link

Türk forumlarında sadece supersatforum'da
Öncelikle cep telefonunuzun Symbian işletim sistemine sahip olması ve elbetteki bütünleşik bir kamerasının olması gerekiyor.Daha sonra bir yazılım desteği ile cep telefonunuzu bir web kamerasına çevirmeye hazırlanın. Only the registered members can see the link Daha sonra bu sayfada bulunan Download linkine tıklayıp açılan yeni sayfada e-posta adresinizi yazıyorsunuz.2.94mb büyüklüğünde olan bu dosyayı indirmeye başlıyorsunuz .Ben foruma uplod ettim dosyayı siz altaki ekli dosyayı indirin''set up'' dosyasına tıklayarak yüklemeye başlayın.Yükleme sırasında birkaç ufak ayrıntıya dikkat etmelisiniz. karşımıza gelen ilk pencereye Next diyerek geçiyoruz.Lisanas sözleşmesinin olduğu yeni sayfada ''I accept te licanse Agreement''kutucuğunu işaretleyerek Next diyoruz ve bir sonraki adıma geciyoruz.yeni gelen pencerede Mobil Webcam yazılımı bilgisayarımıda hangi disk alanına yükleyeceğimizi seciyoruz. Son olarak masa üstü programının simgesinin olup olmamasını seciyorsunuz.yeni gelen pencerede ''Install'' sekmesini tıklayarak yazılımı yüklemeye başlıyorsunuz.Yükleme işlemi bittikten sonra Select COM Port penceresinde cep telefonunuzun bluetooth portunu seçiyorsunuz ve seçimi onaylayarak yükleme işlemini tamamlıyorsunuz. Başlat>Tüm Programlar>Mobiola Web Camera yolunu izleyin.Mobiolawebcam60_v1_.sis dosyasına sağ tıklayarak bluetooth veya cep telefonunuzun USB aktarım kablosun ile dosyayı cep telefonunuza gönderiyorsunuz.Bu ''sis'' uzantılı dosyayı cep telefonunuza kuruyorsunuz ve MsN messengeri açarak ''Araçlar/Ses ve görüntü kurulumu'' menüsünü seçiyorsunuz. Ses ve Görüntü Ayarları bölümünden webcam olarak Mobiola web Camera Capture'ı seciyorsunuz.Telefonunuza kurduğunuz programı açarak.Seçenekler menüsünden Connect diyoruz.Bulunan cihazlar arasında bilgisayarınızı seçiyorsunuz ve programınızı kullanıma hazır hale getiriyoruz.Böylece cep telefonunuz bluetooth üzerinden kablosuz webcam görevi görüyor.

EMEĞE SAYGIN OLSUN