PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : değişik bir uydu bulma durumu yorumlarınızı bekliyorum

ibrahim6872
23-06-2008, 18:28
merhabalar durum şu hotbird ayarlamak için çatıya çıktım.sinyal olduğu söylenince aşağı indim ama baktım ki alınan kanallar sirius kanalları hotbird gibi görünüyor. buraya kadar normal.. daha önce de başıma gelmişti.garip olan siriusu açtığımda çekmiyor.ama hotbird üzerinden arama yaptığımda sirius kanalları geliyor.hotbirdün de siriusun da diseq ayarı aynı.. şimdi dostlar
1. ben hangi uyduyu buldum?
2. Siriusu bulmuşsam niye siriusu açınca yayın yok
3.Yok siriusu bulmamışsam niye hotbirdu taratınca sirius kanalları çıkıyor.
4.Aynı frekans ve aynı diseq değerleriyle hotbird açıkken çeken kanallar( ki bunlar siriusun kanalları ) sirius uydusunu kumandadan açınca neden çekmiyor.
not:bu yazıyı okuyup da dediklerimden hiçbirşey anlamayan arkadaşlardan zamanlarını aldığım için şimdiden özür diler tahmin yürütecek arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.saygılar

hakanbek
23-06-2008, 18:50
sirius kanalları geliyor ise tabiki siriusu buldun,dayzek ayarlarını da kontrol et istersen

n.anelka24
23-06-2008, 18:55
evet karışık bi durum

antepli_mert
23-06-2008, 21:05
hotbird uydusunun hemen yanında bir tane arab uydusu var hotbird kanalları gözüküyo sirüsta lakin görüntü yok bir tarama yaparsan tüm yazılar arapça oluyo ben bir defa rastgeldim tahminim seninkide aynıdır...

medya
23-06-2008, 23:05
karışlık bir durum ama sanırım frekans çakışması olmuştur

emmi
24-06-2008, 01:19
Medya arkadaşın dediği gibi frekans çakışması olmuş. Çünkü benzer frekanslar iki hatta bazen birçok uyduyla çakışır. Kardeş sen dayzek nosunu bir değiştir bakalım SİRİUS yayılarını seyredebilecekmisin? NİLSAT'ıda yakalmış olabilirsin. Çünkü o uydu hemen HOT BİRD'in yanında. SİRİUS biraz daha batıya düşer. Bilgilerinize.
Saygılar.

yusufdal
24-06-2008, 02:29
birbirine çok az farkla yakın ve de aynı yönde olan uydularda,
çanak çapı büyk (150-200 cm. gibi) ise;
biraz da ortalama getirilmişse bu normaldir.
şaşılacak bir durum değil.
mesela; bende biraz kaydırınca ,150 cm.lik çanalkla hellassat'ı da alıyorum.

ibrahim6872
24-06-2008, 11:16
yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.yalnız sabah bakınca yeni birşey daha keşfettim.evet sirius kanalları çıkıyor fakat polariteleri ters olarak çıkıyor.12111 h de yayın olması gerekirken 12111 v de yayın var. bütün sirius frekansları böyle...yani bir bakıma polarizasyonların tersini yazınca bütün sirius kanalları çekiyor. bu neden olabilir. bağlantıda bir hata mı yaptım aceba.lnb den dayzeke giden kabloyu değiştirsem düzelir mi.

takip
24-06-2008, 12:18
LNB'yi döndererek polarizasyon ayarı yap...

ibrahim6872
24-06-2008, 13:07
teşekkürler deneyeceğim...