PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geleceğinize güveniyormusunuz?

Admin
26-06-2008, 00:08
Bu haftaki anket konusunu ben bir tv kanalında görmüştüm sanırım flash tv deki gerçek gelecek adlı programda orada anketin konusu buydu bende sizlerle bu anketi paylaşmak ve düşüncelerinizi bekliyorum..

Anket 1 Hafta sürecektir..

DEJAVU®42
26-06-2008, 00:13
benim cevabım hayır hatta iki kere hayır umarım düzelir ama sanmıyorum cok zor..

f47xfenerli
26-06-2008, 00:14
allah bilir inancımızı istismar edenler var malesef bu vahim durumu
kırabilirsek elbette evet

kucer06
26-06-2008, 00:22
Kesinlikle hayır.

yargıç_1
26-06-2008, 00:23
çok zor hergün herşey değişebiliyor

HCakir
26-06-2008, 00:26
Geleceğime mutlak sürette güveniyorum..!!

:):)

Simba
26-06-2008, 00:36
Anket İçin Tşkr Ederim
ben şahsen güvenmiyorum malum türkiye gün geçtikce kötüye gidiyo bundan sonra dogacak çocukların vay haline diyorum

cilingir
26-06-2008, 00:38
geleceğimizi mahvettiler neyine güveneyim,sade bizimmi evlatlarımızında geleceği bitti satılmayan köşe bucak burakmadılar yazıklar olsun.:(

bulletfromhell
26-06-2008, 00:38
durum pek parlak görünmemekle birlikte ümidimizi kaybetmemekte yarar var.... :wave:

umuter
26-06-2008, 06:58
evet malesef geleceğimizlew ilgili aydınlık bir ışık göremiyorum tabi ki zamanın ne getireceği neleri götüreceği bilinmez ama şimdilik gözüken durum pek parlak değil

hallederiz
26-06-2008, 08:19
hiç kimsenin geleceğinin garantisi yoktur

osmann
26-06-2008, 09:11
Gün doğmadan neler doğar... şu an gidişat kötü olabilir. ama bu hep sürecek değilya...ben geleceğime güveniyorum fakat güveniyorum derken umutluyum....
selametle...

toycan
26-06-2008, 09:42
1919 un şifresini çözebilirsek mesele yok umutluyum biz o insanların torunlarıyız çözemezsek durum vahim

ekrem956
26-06-2008, 09:45
herşeye rağmen olumsuz düşünmeyin arkadaklar
cünki herşey düşünceden gecer bunu unutmayın
olumsuz düşünürsen herşey olumsuzluğa
olumlu düşünürsen herşey olumlu yöne kayacaktır
yanlız bunu canı yürekten istemek lazım,diyorum
Saygılarımla.

aliharbiye
26-06-2008, 10:02
Türkiye cumhuriyetini 200 yıl geri götürdüler devletin büyük adamları türkiyeyi ne hale getirdiler kim neye dayanarak geleceye güvenebilir olamaz öle bişey ben aslında kendime değil çocuklarıma şimdiden acımaya düşünmeye başladım bu astronomik hayat pahalılığıyla nasıl yapacaklar ilerde yaşantı dahada zorlaşacak umarım ben ölmeden evvel okurlarda güzel bir mevki sahibi olurlarda ben ölürüm utanın ey TC CUMHURİYETİ YÖNETİMİ.Bu ülke sadece sizin değil sizin olduğu kadarda bizim hepimizin.....

bengimuzik
26-06-2008, 10:21
Hayatı Bu şekilde Yaşamak Çok Zor her Tarafımız Fatura Dolu Kazanabilsek Ödeyeceğiz
Yaşım 47 Çok Zor Dönemler Gördüm Fakat Şu Senedir Resmen Bittik ALLAH Yardımcımız Olsun. 500 ytl Maaş Al Ve Yaşa..İçimden Ağlamak Geliyor...............

lejon
26-06-2008, 10:56
valla bu ülkede hayır ama diğer ülelerde her zaman evet arkadaşlar

yusufucar
26-06-2008, 11:07
bu memlekette gelecek diye bişey yokki amerikan köleleligi var

ultra-mehmet
26-06-2008, 11:16
hayır pek degil ülkemiz ne zaman bir raya oturup ilerlese bir şey oluyo şimdi olacak gibi görünüyo ama işallah olamaz..........

temel50
26-06-2008, 11:26
Kesinlikle hayır sanki şuan yaşıyormuyuz

salih 2000
26-06-2008, 12:04
maalesef siyasiler ve bürokrasi ül***i bitirdiler.yanlış yönetim ve koltuk için her şeyi yaptılar.bunlar denizi bile kuruttular nasıl geleceğimiz olsun her doğan çocuk borçlu doğuyor.durum çok vahim.

1970divrigi
26-06-2008, 12:08
Şu an için geleceğime güvenmiyorum.Bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için biraz da doğal bir olay,her zaman bahsettiğimiz avrupa da bile bu aşamalardan geçilmiştir.

ozay_74
26-06-2008, 13:04
Garanti, tek geçerim,ha bu arada da beyaz eşya ,elektronik, silaha da yeni ötv zammı geliyor ,hadi hayırlı olsun.
Saygılar,

antalyalı-07
26-06-2008, 14:00
insan bırakın geleceğini.önünü dahi zor görüyor.

conker
26-06-2008, 14:22
Bence soruyu geleceğiniz için ne yaptınız diye sorulsaydı daha isabetli olurdu.
Çünkü sorumlu bir aile babası çocuklarının geleceği için onların eğitiminden sorumludur,
okumak istemiyen çocuğu içinde bir iş ve meslek edinmesi için yönlendirmesi gerekir.
sen evladını okutmak isteyeceksin, okumıyacak, iş ve meslek edinsin diye işe yerleştireceksin çalişmayacak, haytalık yapacak kız peşinde koşacak, sonrada vatan millet edebiyatı yapıp ahkam kesecek. amerikayı suçluyacak, siyasi eyilimine göre iktidarları suçluyacak, ekonomist kesilip ekonomi hakkında fetva verecek, politikacı kesilip devletin nasıl yönetileceği konusunda kulaktan dolma ithamlarda bulunacak.
sonrada geleceği ile ilgili yukarıda yazdığım bahanelere sığınacak.
Bence sorulması gereken.
GELECEĞİN İÇİN NE YAPTIN.
Saygılar

flower
26-06-2008, 14:36
bu ortamda geleciğime güveniyorum demek gerçekten komik. herşey hergeçen gün daha zorlaşıyor..................

baygin
26-06-2008, 15:45
bu ülkede baykal ve onun kafasından insanlar olduğu sürece geleceğimden umut görmüyorum. eskimiş kafalar bunlar ama çekilmesini bilmiyorlar. hala ül***i nenelerinin dedelerinin zamanında yaşıyor zannediyorlar yazıklar olsun o ve onlar gibilerine......................................

osmann
26-06-2008, 17:55
Çünkü sorumlu bir aile babası çocuklarının geleceği için onların eğitiminden sorumludur,
okumak istemiyen çocuğu içinde bir iş ve meslek edinmesi için yönlendirmesi gerekir.
sen evladını okutmak isteyeceksin, okumıyacak, iş ve meslek edinsin diye işe yerleştireceksin çalişmayacak, haytalık yapacak kız peşinde koşacak, sonrada vatan millet edebiyatı yapıp ahkam kesecek. amerikayı suçluyacak, siyasi eyilimine göre iktidarları suçluyacak, ekonomist kesilip ekonomi hakkında fetva verecek, politikacı kesilip devletin nasıl yönetileceği konusunda kulaktan dolma ithamlarda bulunacak.
Bence sorulması gereken.
Saygılar

buda güzel bir anket olurdu. istek yapalım serkan kardeşten...bir sonraki anket te bu olsun diye...:45:
selametle...

serkan kardeşe duyrulur...:clap2::

osmann
26-06-2008, 18:00
Hayatı Bu şekilde Yaşamak Çok Zor her Tarafımız Fatura Dolu Kazanabilsek Ödeyeceğiz
Yaşım 47 Çok Zor Dönemler Gördüm Fakat Şu Senedir Resmen Bittik ALLAH Yardımcımız Olsun. 500 ytl Maaş Al Ve Yaşa..İçimden Ağlamak Geliyor...............

eeee bide erbakan hocayı beğenmezsiniz...nasılda zam yapmıştı? %300...
severim hocayı vesselam...
siyasi olarak yazmadım....polemik olmasın...şaka diyelim...ama %300 gerçek
selametle...:45:

durumuna üzüldüm bengi müzik allah yardımcın olsun....
hepimizin...benimde pek farkım yok senden..allahtan ev benim. yoksa duman olurdum....
tekrar selametle...

DIGISAT
26-06-2008, 18:53
Ben de gelecekten haber alamadığım müddet ve hep tesadüfi idare ve iradelerle gittiği müddetce güvenemiyorum...Bence böyle gelmiş ama böyle gitmeyecek,dedirtecek bir ortam yok...

DEJAVU®42
26-06-2008, 18:55
Bence sorulması gereken.
Saygılar

soru yerindedir geleceginize güveniyormusunuz sizin dediginiz 100 de 1 yada 2 yi kapsar bir esnaf düşünün sabahın 7 sinde dükanını acıp işinin başında ama akşama kadar tek bir iş yapmamış bir memur düşünün aldıgı ücretle 15 gün gecinemiyor bir ünv bitiren genc düşünün iş olanagı sıfır olan bir ülkede yaşıyor şimdi siz bu insanlara geleceginiz icin ne yaptınız derseniz onlarda size benim saydıgım gibi sayar siz cevap veremesiniz ül***i yönettenler olanakları saglayacak insanlarda bu olanaklardan faydalanacak faydalanmak isteyenler tabiii sizin bu cevabınız klasik siyasetci cevabı olmuş malum başbakanımızda banane simit satın demişti ya sizde ondan etkilendiniz galiba bir genci 4 sene okutuyorsunuz bir diplama veriyor sonra git simit sat be kardeşim diyorsunuz madem simit satıracaktınız neden o gencin 4 yılını aldınız neden maddi olarak yıpratınız diyede benim sorasım geliyor sizin gibi düşünen arkadaşlara...ben gelecegim icin yaptımda ül***i yönetenler bana o fırsatı vermedi ben ve benim gibi bir cok insan 10-13 saat calışıyor sırf bir ekmek parasına bizlerin eşleri cocukları lüks icinde yaşamıyor bizlerin eşleri anneleri milyarlık arabalara binip milyarlık ayakabılar giymiyor bu halk yılardır ezildi ezilmeyede devam ediyor bu halkın icinde bende varım ezilenlerin icinde bu soru yerindedir gelecegime güvenmiyorum..

engin
26-06-2008, 19:05
hayır

DIGISAT
26-06-2008, 19:13
soru yerindedir geleceginize güveniyormusunuz sizin dediginiz 100 de 1 yada 2 yi kapsar bir esnaf düşünün sabahın 7 sinde dükanını acıp işinin başında ama akşama kadar tek bir iş yapmamış bir memur düşünün aldıgı ücretle 15 gün gecinemiyor bir ünv bitiren genc düşünün iş olanagı sıfır olan bir ülkede yaşıyor şimdi siz bu insanlara geleceginiz icin ne yaptınız derseniz onlarda size benim saydıgım gibi sayar siz cevap veremesiniz ül***i yönettenler olanakları saglayacak insanlarda bu olanaklardan faydalanacak faydalanmak isteyenler tabiii sizin bu cevabınız klasik siyasetci cevabı olmuş malum başbakanımızda banane simit satın demişti ya sizde ondan etkilendiniz galiba bir genci 4 sene okutuyorsunuz bir diplama veriyor sonra git simit sat be kardeşim diyorsunuz madem simit satıracaktınız neden o gencin 4 yılını aldınız neden maddi olarak yıpratınız diyede benim sorasım geliyor sizin gibi düşünen arkadaşlara...ben gelecegim icin yaptımda ül***i yönetenler bana o fırsatı vermedi ben ve benim gibi bir cok insan 10-13 saat calışıyor sırf bir ekmek parasına bizlerin eşleri cocukları lüks icinde yaşamıyor bizlerin eşleri anneleri milyarlık arabalara binip milyarlık ayakabılar giymiyor bu halk yılardır ezildi ezilmeyede devam ediyor bu halkın icinde bende varım ezilenlerin icinde bu soru yerindedir gelecegime güvenmiyorum..
Bakınız,bazı yazdıklarınıza katılıyorum ama işi siyasete karıştırmaya devam etmişsiniz...
Mesela;sayın başbakan"git simit sat" demiş,diyorsunuz...
Tamam da san ki bu hükümet gelene kadar;herşey güllük,gülistanlık idi,bu adamlar geldi ve ALMANYA,AMERİKA,ÇİN,JAPONYA ekonomisi seviyesindeki bir ekonomiyi bu hallere getirdi gibi bir sav ileri sürmüşsünüz...
Yurdum insanı "ATATÜRK"'ten sonraki hiçbir dönemde düşünülmemiştir ve o dönemdeki "ilerleme ve refah"hızını görmemiştir...
Ben bu hüküet öncesi de yaşayan biriyim...Yani ozamanları da hatırlıyorum..
Ama yaşıyordum,yaşıyorgibi değildim...Birilerine tapar gibi"oy vermedim"...
Arkasından "sırf birilerine kin olsun"diye de koşmadım...
Bu hükümetin de beğenmediğim yönleri vardı ve hala da var...Ama ALLAH rızası için"birileri kaynatıyor olmasa bu yıllar,bundan önceki yıllara göre daha sakin ve rahat geçiyor.."..Enazından"acaba birileri öksürdü mü"?,"birileri anayasa kitabını yine kaldırdı mı"?,"kurt arıyla geçine biliyor mu"?,"Acaba güvercin kurda bişey dedi mi"?,"Bu defa ayrılacaklar ve vay halimize,inan yarın dolar 15 ytl" vb...vb.. diye düşünmüyorum...
Ama belirsizlik devam ediyor ve hükümetin irade ve idaresinde ve adalet kelimesi anlamına ters düşen şeyler yaptığı ve yaşadığına kani'yim...
Burada konu aslen,geçmişten-günümüze ve geleceğe dair ümitlerimizden hareketle açılmış ama sanırım,siyaset ile bulandırılacak gibi...
Yoksa ben de eziliyordum ve bu hükümet ile de devam ezilmeye...
Zaten,ne sen veya ne de ben için "gelmiyor gelen"...
Seçim esnasına kadar arkalarından koşan kemirgenlere olan borçlarını ödemeye ve hayatlarını yaşamaya "geliyor gelen"...
Eğer birgün de siyaset veya hükümet veya muhalefet tartışılırsa "çok şey yazar veya söyleriz ama B İ T M E Z!"...
Kolaygelsin...

DEJAVU®42
26-06-2008, 19:27
evet dostum siyaset demişiniz gelecek dendiginde heralde bir yerinden ister istemez siyaset konuşulacaktır bundan kacış yok cünkü her nekadar sizin dediginiz gibi insanlar gelecegi icin cabalasada o cabanın karşılıgını alınması gereken bir ortamıda siyasetciler saglayacaktır yukarda dedigim gibi bir insan 13 saat calışma sonucu emeginin karşılıgını almıyorsa bunun hesabını ne siz ne ben verecegiz siyasetciler verecek bir genc ünv bitirip sokakta dolaşıyorsa bunun cevabında beni yöneten verecek yani gelecek dedigimizde gelecekte uydular yerini neye bırakacak aya insan oglu yerleşecekmi diye sormayacagız cogu arkadaşımızın dedigi gibi coluk cocugumuzun durumu ne olacak diye soracagız ki bu sorunun cevabınıda siyasetciler yani bizleri yöneteneler verecek bir başka konu gecmişe takılamam son 7 senede beni yönetene sorarım artık bazı soruları gectim japonya abd ingiltere gibi olmayıda bir cin gibi olamadık adamlar son 5 senede aldı başını gidiyor bizler hala yerinde sayıyoruz bu sayma sonucuda malesef herkes hayatından bügününden yarınından ve gelecek yıllardan ümitsiz tabii madalyonun öbür yüzüne bakıp cıldırmamakta elde degil bizler sürünürken beni refaha cıkarması beklenenlerin lüks icinde yaşaması cıldırtıyor ama demokrasi böyle bişey cogunlukla gelene katlanacagız...

adnanarkan
26-06-2008, 19:31
kesinlikle güvenmiyorum,güzelim vatanımızı bu hale getirenleri şiddetle kınıyorum.

DIGISAT
26-06-2008, 19:42
Tabii ki siyaset "hayattır" üstad...Ama ben bundan önce de siyaset olduğuna ve bizi yönetenlerin de bundan 7 sene önce bizleri yönettiğine ve o zamanların da;bizlerden çalınan zaman olduğuna ve torunlarımıza kadar etkisi olacağına inanıyorum...
Geçmişi yaşadıysak eğer;ders çıkarmamaız gerekir...Matematiğin icabı var..İlk sayı olmasa sonu olmaz ki...
Hayat da "temelde" matematik ile göbek bağlıdır...
Madem ki bugünü yerecek veya öveceğiz;neye göre?
Öncekine göre,değil mi?
Şu an bile şuandan öncesine göre gerçek olarak cevaplanır ancak...Sonrası için ise sadece"laf üretmek" tabiri caiz olur...Yani âfakî olur...Bel ki si bol olur...Aynen geçmişin keşkeleri gibi...
Bundan öncekiler de hakkını aramaya çıkanlara"YÜRÜMEKLE YOLLAR AŞINMAZ","DÜN-DÜNDÜR,BUGÜN-BUGÜNDÜR",diyerek halkı aşağılamışlardı...
Ben;beni ömrüm boyunca yönetenlere ve yöneteceklere "hasap sormayı ilke edinmişim mesela"...
Geçmiş zamanlarda da ve gelecek 5 yıllarda da eğer böyle giderse "çok ÇİN'ler bizi geçecek" inan...
Kolaygelsin....

yüksel39
26-06-2008, 19:58
Bence fazla detaya gerek yok herkez kendini biliyor.????
Bu zamanda bu şartlarda ben şasen iş veren olmama rağmen geleceğime güvenemiyorum.
Aslında bu konuyu hiç tartışmaya gerek yok derlerya açma bana derdini benim derdim şey yapar senin derdini.??? Herkeze kolay gelsin...:49: :49: :49:

rexsi
26-06-2008, 23:57
varmı ki???

ıceman
27-06-2008, 03:21
:49: :49: :49: :49: :49:

özlem67
27-06-2008, 10:02
bende malesef bu şartlar altında hayır diyorum ama allah büyüktür inşalaah hayırlısı olur hiç ışık yanmıyor hep sönüyor

toycan
27-06-2008, 10:09

memeleket daha önceki dönemlerde ne zaman avrupaya şikayet edlip bukadar küçük düşürüldü adamlar zamanın da sövüp saydıklarına yalakalık yapıyor ülke mi küçük düşürüyor memleket insanı borçlarıyla zor günler geçiriyor hergün zam zam eski diyordunuz ondan burada değil eskiler ama bunlarda iyi yapıyor sorun yok demek kıçını avrupaya dönmüş tek dertleri partileri olanlardan insanı için hiçbirşey yapmamılardan dolayı geleçeğimden emin değilim:clap2:: :clap2:: :clap2::

selo0937
27-06-2008, 11:24
saçma bi anket bu soru bu kadar yalın olamaz...

atmaca28
27-06-2008, 11:56
:warn:
geleceğimizi mahvettiler neyine güveneyim,sade bizimmi evlatlarımızında geleceği bitti satılmayan köşe bucak burakmadılar yazıklar olsun.:(

bu insanlar neye ve nasıl güvence duyabilir ki....

bLuE_bErRy
27-06-2008, 12:09
Böyle Giderse Geleceğin Önü Pek Parlak Görünmüyor.

wetin
27-06-2008, 16:01
hayır:(

Teknisyen55
27-06-2008, 19:02
Hayır.

Admin
27-06-2008, 19:36
Sana ankete katıl diyenmi oldu.Herşeye maydonoz olmak zorundamısınız?:devilprv:

umuter
27-06-2008, 20:45
varsa güzel fikirlerin söylersin haftaya da senin beğeneceğin tarzda bir anket açarız kusurumuza bakma biz bu kadar açabildik:mad2::mad2: yani yalın sözlerle!! fazla süsleyemedik hayatın YALIN gerçeklerini pembe yalanlarla

DEJAVU®42
28-06-2008, 15:59

herzaman heryerde marjinal görünmek isteyen dikkat cekmek isteyen birileri cıkar ama bu insanlar sabun köpügü misali cabuk yok olurlar sana tavsiyem arkadaşım böyle sacma mesajlarla dikkat cekmek yerine calışmalarınla insanlara katkınla yada fikirlerinle dikkat cek ki kalıcı olasın yoksa seni kimse hatırlamayacak emin ol bu cümleyi kuruncada popiler olmayacan saygılar..

DIGISAT
30-06-2008, 21:27
Sana ankete katıl diyenmi oldu.Herşeye maydonoz olmak zorundamısınız?:devilprv:
Aslında bunlar kendilerini zorla katıyor üstadım...Ayıklamak da iş yani:D

uzman_elhan
30-06-2008, 22:31
hayat çok zor oldu her gün zamlar.. o kadar çalişiyorum ama bir turlu kendimi toparlayamıyorum artık türkiyde ayakda durmak çokk zor

Simba
06-07-2008, 10:20
Anket süresi bittigi için kapanmıştır..