PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HERKESE 100 KONTÖR Reklam Aldatmacası

Simba
08-07-2008, 23:16
Tv de her zaman goruyoruz bu reklamı ama alt yazıya kocaman dikkat ne yazıyor bakın

. Abonelik ücreti Turkcell kullanıcıları haftalık 25 std. SMS / 50 kontör, Avea ve Vodafone kullanıcıları 25 std.SMS / 50 kontördür ve otomatik yenilenir. Abonelik kapsamında tüm ürünleri limitsiz yükleyebilirsiniz. İptal için İPTAL yazıp 5151’e gönderin. Sisteme atılan her mesaj Avea ve Vodafone kullanıcıları için ücretsiz, Turkcell kullanıcıları için 1 Std. Sms / 2 Kontördür. Telefonunuzun Wap/Gprs ayarlarının eksiksiz olduğundan emin olun. Destekleyen telefon modelleri için müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz. Telefon ayarları için Avea müşteri hizmetleri : 4441500, Vodafone müşteri hizmetleri: 4440542, Turkcell müşteri hizmetleri: 4440532

Yani 2 ayda sizden tam 400 kontor alınıp 100 kontor veriliyor.Sitelerindeki tum içeriki limitsiz veriyorlar avantaj olarakta bunu görüyorlar lütfen dikkat edelim..

Tv deki reklam bu görenler görmeyenlere,bilenler bilmeyenlere iletsin

Only the registered members can see the link

MUTAF
08-07-2008, 23:18
iyi soyuyorlar milleti.. abi birileri bu işlere dur demeli artık. resmen Türk halkını koyun yerine koyuyorlar.. alttan gecen yazı öle i hızlı geciyorki okunmayı bırak düz çizgi gibi oluyor..

Simba
08-07-2008, 23:22
iyi soyuyorlar milleti.. abi birileri bu işlere dur demeli artık. resmen Türk halkını koyun yerine koyuyorlar.. alttan gecen yazı öle i hızlı geciyorki okunmayı bırak düz çizgi gibi oluyor..
Abicigim bizim halkımız buna atlamıştır internette googleye bile hileli reklam verenler var yok 250 kontor kazandın yoksa 500 sms kimse tel nosunu falan girmesin bunu mail atalım forum olarak bari bizim uyeler kurtulsun 41 bin uye varsa bunun cogu ese dosta söylese 1 milyon kişi olur

hallederiz
08-07-2008, 23:37
ben zaten böye şeylere pek inanmam ve üye olmam

Age_of
09-07-2008, 08:51
serefsizler acayip soygun yapıyorlar bigün ringofona üye oldum fakat üyelimi iptal ettim sürekli kontor yiyiodu iptal de bi işe yaramadı hattımı değiştirdim sürekli telefona +18 yetişkin içerik gönderiyorlar şerefsizler

Editor
09-07-2008, 11:08
serefsizler acayip soygun yapıyorlar bigün ringofona üye oldum fakat üyelimi iptal ettim sürekli kontor yiyiodu iptal de bi işe yaramadı hattımı değiştirdim sürekli telefona +18 yetişkin içerik gönderiyorlar şerefsizler
Bende uye oldum bende hattımı degiştirdim blinko diye bir yerdi kaç yıllık hattım gitti:(

bodur
09-07-2008, 11:48
yaklaşık iki yıl önce çok sevdiğim fenerbahçe min kanalını izliyordum,orada bir yarışma programı vardı ve çıkan soru son derece basitti,aradım ve katılmak istedim ekrandaki spiker tel.bağlantısı yapabilmek için biyerlerini yırtmasına rağmen şebeke şuan meşgul diye diye 180 kontörümü çok kısa bi zamanda yedi,o olay bana ders oldu artık yok hediye tlf.kazandın,yok tebrikler 250 kontör kazandınız hemen tıkla hemen kazan..düşmeyin sakın çok dikkatli olmak lazım arkadaşlar..selametle kalın..:smiles22:

aliharbiye
09-07-2008, 12:01
"sağır duymaz uydurur" bunlarda kendilerine göre herşeyi uyduruyorlar milleti soymanın avantajları üzerine kafaları çalışıyor sadece bencil zihniyet saygılarımla aliharbiye.

Editor
09-07-2008, 12:14
"sağır duymaz uydurur" bunlarda kendilerine göre herşeyi uyduruyorlar milleti soymanın avantajları üzerine kafaları çalışıyor sadece bencil zihniyet saygılarımla aliharbiye.
birde reklamda diyor ya herkese yetecek kadar kontorumuz var iyide sen 400 kontoru al ondan sonra 100 kontor herkese bedava kontor nasıl işse:devilprv:

ercanmns
09-07-2008, 12:59
onca relam var tv de olsun internette olsun çoğu yalan. sorarım sizlere avrupa kanallarını yakından takib eden kişiler olarak avrupalı kanallarda varmı böyle aldatmacalı reklam biz sesimizi çıkarmadıkça daha çokkkkk keriz muamelesi görücez. saygılar sevgiler.....:nono:

Simba
09-07-2008, 17:22

Simba
09-07-2008, 17:22
Reklamı bir üste mesajda ve 1 ci mesajda verdim bu konu çok önemli arkadaşlar..

optik burak
12-07-2008, 20:11
ustalar bilgi için teşekurler

ozkan0715
12-07-2008, 20:26
slm arkadaşlar havadan kontör nerde imiş.beleş peşinde olanlara az bile valla 400 değil 1000 kontör alsınlar.havadan kazanmak peşinde olan insanlara az bile bence.ALMADAN VERMEK ALLAHA MAHSUSTUR.

danisik
12-07-2008, 20:36
çok haklısınız vatandaş uyansın

adnanarkan
12-07-2008, 21:03
bunlara birilerinin dur demesi lazım.ama nerede.

DUACILI
12-07-2008, 21:11
benim anlamadıgım nokta şu bu işlemleri iletişim şirketleri yani avea vodafone türksel mi yapıyor yoksa birilerini zengin etmek için canak mı tutuyorlar aynı şey benim başımada geldi fakat benimkisi telefonuma gelen bi sms yüzünden oldu yanlış bi tuşa basıp onaylamışım güya firmalar bizim kontörlerimizi neden bu uyanıklara bizim haberimiz olmadan transfer ediyor bunu anlayamıyorum biz asıl bu iletişim şirketlerinin aboneleri degilmiyiz anlayamıyorum birisi biliyorsa lütfen anlatsın saygılarımla

Admin
12-07-2008, 21:17
benim anlamadıgım nokta şu bu işlemleri iletişim şirketleri yani avea vodafone türksel mi yapıyor yoksa birilerini zengin etmek için canak mı tutuyorlar aynı şey benim başımada geldi fakat benimkisi telefonuma gelen bi sms yüzünden oldu yanlış bi tuşa basıp onaylamışım güya firmalar bizim kontörlerimizi neden bu uyanıklara bizim haberimiz olmadan transfer ediyor bunu anlayamıyorum biz asıl bu iletişim şirketlerinin aboneleri degilmiyiz anlayamıyorum birisi biliyorsa lütfen anlatsın saygılarımla
Bu firmalar gsm operartorleri ile anlaşıyor sonra uyanıklık yaparak tv de ve internette reklam yapıyorlar aslı astarı malesefki yok buna tv ler gsm operatörleri gözyumuyor yani kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesapı.

Daha öncedende demiştim internette özellikle bedava kontor-bedava melodi reklamlarına aldanmayın bu bir dolandırıcılıktır

kucer06
12-07-2008, 21:20
Arkadaşım Türkcell kullanıyor bir yerden bedava melodi kazandınız indirebilirsiniz diye bir mesaj gelmiş ve beğendiği bir parçayı indirmiş.Ondan sonra gelen faturalara bir baktık 26 ytl fazla geliyor faturayı bir inceledik flycell diye bir yere sürekli bu para kesiliyor hemen müşteri hizmetlerini aradık ya bu flycell'i iptal edin yada hattı kapattırıyoruz dedik ve iptal ettiler ama iptal ettirene kadar 100 ytl gitti.

MusaKa92
12-07-2008, 21:22
Bu reklam inanılcak gibi değildi zaten xD

Serkan abi geri döndüm xD

abbus__43
12-07-2008, 21:23
zaten bunlar o.ç hepside ben bi kere bunların tuzağına düştüm çok zor kurtuldum

uyducuhasan
12-07-2008, 21:45
milleti enayi yerine koyuyorlar ben asla üye olmam üye olanıda engellerim yazan arkadaşa teşekkürler

ercangider
12-07-2008, 22:00
kızımda kanıp uye olmuştu cok şükür 80 kontür zararla üyeliğmizi iptal edip kurtulduk aman cok dikkat edin arkadaşlar :wave:

DUACILI
12-07-2008, 22:14
Bu firmalar gsm operartorleri ile anlaşıyor sonra uyanıklık yaparak tv de ve internette reklam yapıyorlar aslı astarı malesefki yok buna tv ler gsm operatörleri gözyumuyor yani kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesapı.

Daha öncedende demiştim internette özellikle bedava kontor-bedava melodi reklamlarına aldanmayın bu bir dolandırıcılıktır

bence gsm şirketlerini protesto etmeliyiz bazı uyanıklara canak tuttukları için ama nasıl yapacagız birlik beraberlik olabilirmiyiz tüketici hakları dernegine şikayet etsek olmazmı

hasan01
12-07-2008, 22:19
paylaşımın için teşekkürler

duygusal_24
12-07-2008, 22:19
kardeşler bende işe yaramaz hattımdan üye olurum kontür yüklendenmi ararım herkezii 100 kontür bittimi hediye olan sonra hattımı kapatırım olur biter ne dert ne tasa bee 100 kontür ü catır catır yerim bee beni kimse kandıramazz heee :)

Simba
12-07-2008, 22:22
kardeşler bende işe yaramaz hattımdan üye olurum kontür yüklendenmi ararım herkezii 100 kontür bittimi hediye olan sonra hattımı kapatırım olur biter ne dert ne tasa bee 100 kontür ü catır catır yerim bee beni kimse kandıramazz heee :)
Sana hemen vermiyorlarki kontoru 2 ay sonra veriyorlar:)

alonewolf
12-07-2008, 22:40
Hep beraber protesto edelim arkadaşlar ve elimizden daha ne geliyorsa yapalım.Hadi düşünelim ve paylaşalım.

ŞAVKÇI09
12-07-2008, 22:45
yahu konu ile ilgili yorumları şöyle bir okudumda hep şirketlere kızılmış hiç kendimizde suç aramamışız.arkadaşlar adamlar biliyorlar kazın nasıl yolunacağını.artık bizim ve de halkımızın biraz uyanması kendine gelmesi lazım olur olmaz şeye inanırsan olacağı budur yani demek istediğim halkımız bu kadar saf olmasa böle bi girişimde de bulnulmazdı.

işçi
12-07-2008, 22:46
kanunlarımız parası olanlariçin var heralde göz göre göre bizi aldatıyorlar herşey için kanun veya kişiye göre kanun çıkıyorda bunlar için niye çıkmıyor.sayğılarımla..!!!!

sinanmaz
12-07-2008, 23:04

hayır koyun yerine koymuyorlar koyunlara haksızlık etmeyin zaten bu tuzaklara kapılanlar... 50 yıldır türkiyenin durumu ortada dünyanın enpahalı petrolu internet erişimi doğal gazı lpgsi ve daha onlarca kalem kimde tepki var vodofon avrupada 1 yıllık aboneye kameralı cep telefonu hediye ediyor bizde?söylenecek çok şey var ama neyapacağız bilemiyorum saygılarımla

ergin7878
12-07-2008, 23:15
insaf yani ne gunlere kaldık

iso.159
12-07-2008, 23:24
kardeşler öncelikle bu bu konuyu acan arkadaşlara ve ilgi gösrenlere teşekkür ederim bende 6ay önce internetde bedava sınırsız telefon müzigi yazıyordu numara istendi bende numara yazdım abone etmişler kontürler sürekli eksiliyordu bizde evde çoçuklara kızıyorduk sonradan yapılan araştırmada haftada 24 kontür kesilmiş tvde oldugu gibi ufak yazıdayoktu internetde 6 ay bizi keriz yerine koydular aslında imzamız olmadan nasıl abone ediyorlar

tokatli
13-07-2008, 06:53
ercanmns arkadaşıma katılıyorum.türkiyede soyguna dur diyen ne bir mekanizma nede kanun var.balık baştan kokmuş kısacası...daha ne diyelimki...

f.pala
13-07-2008, 08:10
vatandaşı yolunacak kaz olarak görüp yoldukları kadar yoluyolar ama bizdede bi dur deyecek kanun yokki ancak vatandaşa uygulanıyo kanunlar devlet göz yumuyo versin bakalım cezaları yapabileceklermi ama nerde arkadaşlar kanmayalım lütfen

fevziaydil
13-07-2008, 08:37
uyarılar için tüm emeği ğeçenlere teşekkürler. Şunu iyi bilelim kimse kimseye avantası olmadan zırnık vermez. aahepsi aldatmaca.Yöneticilerde uyuyor.

yakupserdar
13-07-2008, 10:09
almadan vermek Allah(c.c.)a mahsustur
hele bu firmalar yabancı kökenli ise yandın demektir
ben burada en büyük kabahati devlette buluyorum
milletimiz malum saf ve temiz her söylenene inanır
kamu görevlilerin bu işlere dur denesi lazım

yavuz
13-07-2008, 10:49
uyarınıza teşekkür ederi.

ievsan
13-07-2008, 11:40
ustalar başta bizim medyamız da bunların oyununa alet oluyolar yapmasınlar madem bunların reklamlarını internette nereye tıklasam bu reklamlar çıkıyor engellesinler madem.

DARİUS
13-07-2008, 12:12
thanks

esrarengizx
13-07-2008, 12:14
mailime gelen bir örnek daha..mailimi nerden buldularsa
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

truva55
13-07-2008, 12:29
tabii bizler böyle şeylere sessiz keldığımız sürece daha çok kerizleniriz türk milletinin parası çok ya alırlar tabiii bir de bizler internet elimizin altında şartlarını öğreniyoruz ama ilçe ve köylerdeki vatandaslarımız ne yapacak sorarım size

sahin47
13-07-2008, 12:40
gerçekten bu konuyu buraya açan arkadaşa teşekür ederim. bu konu sayesinde bir çok kişi tuzaktan kurtulmuş olacak tabiki önceden tuzağa düşmedi ise

sakarxa
13-07-2008, 13:58
evet ama buna reklam düzenleme kurulunun bir tepkisi olması lazım bu bir aladatmaca ve ayrıca alttan geçen hızlı miniminnacık yazılar bunlar olmamalı artık bunların engellenmesi şart arkadaşlar

MUTAF
13-07-2008, 14:08
Abicigim bizim halkımız buna atlamıştır internette googleye bile hileli reklam verenler var yok 250 kontor kazandın yoksa 500 sms kimse tel nosunu falan girmesin bunu mail atalım forum olarak bari bizim uyeler kurtulsun 41 bin uye varsa bunun cogu ese dosta söylese 1 milyon kişi olur

neredeyse her gun bu tar maiiler geliyor banada. şuna tıkla 100 kontor hediye. buna uye ol 100 kontor anında diye. inanın bu zamana kadar bir kere bile olsun tam olarak okumadım hemen sildim.. HERKES BU TARZ KONULARDA GÖZÜNÜ AÇSIN. DİKKATLİ OLUN.. İŞ İŞTEN GEÇMEDEN..

mesut_um
13-07-2008, 14:13
tv de çıkan mesela soruyu doğru bilene 1000 euro,sorunun cevabıda belli.durup dururken adamlar neden versinler 1000 euroyu.daha ben bu programları ilk izlediğim günde bir bit yeniği olduğunu anladım.milletimizin gözünü açması lazım.biz bunları burada yazıyoruz ama kimbilir şu anda kaç kişi tv deki bu kanalları aramakta allah bilir.adamlar oturduğu yerden para kazanıyorlar.kerizler olmasa uyanıklar nasıl geçinecek.

modern
13-07-2008, 16:12
Peki hükümet devlet ne için var onlar bizden tırsmazki onların yaptıkları soyguna ses çıkarmayanda bence onlar kadar suçlu bizlerin kimsenin lutfuna ihtiyacı yok parasını verip aldığımız kontörleri hile ile çalmasınlar yeter. saygılarımla...

MORA
13-07-2008, 18:34
kesinlikle avrupa kanallarda böyle bir şey yok.bu reklam türk halkıyla dalga geçmekten başka bir şey değil,bu iş o kadar kolay mı?bizi k:::iz mi sanıyorlar.yeter artık bıktık bu aldatmacalardan....

Eren55
13-07-2008, 23:08
SoyuyoLar miLLeti yaa...

sokrates
14-07-2008, 01:47
tam hain bunlar millete resmsn tuzak kurmuşlar

yusufdal
14-07-2008, 01:52
özellikle forumlarda çok gördüğümüz ve genellikle worm veya spam içerikli olan
sözde google reklamı ''500 kontör kazandın, tebrikler, hadi tıkla'' yazılarına ne demeli?

tıkladığın gün yandığın gündür.
hani bir msn niki gibi;
seni sevdiğim gün, öldüğüm gündür gülüm,
gibi yani.

yusufdal
14-07-2008, 01:54
işte, az önce yazdığım cevapta bile benzer reklam çıktı.
bu konuda telekom özellikle açıkladı ve
ücret indirimi sağlayan hiçbir numara veya sistem bizimle ilgili değildir,dedi.

Admin
14-07-2008, 02:08
işte, az önce yazdığım cevapta bile benzer reklam çıktı.
bu konuda telekom özellikle açıkladı ve
ücret indirimi sağlayan hiçbir numara veya sistem bizimle ilgili değildir,dedi.

Bizim sitede bu reklamlar bazen cıkmaktadır.Bunun nedeni googleye reklam verenlerin meta etiket kullanması örnek kontor-turkcell-telefon vs eklenince googlede bunu siteye uygun cıkartıyor bir nevi bizim kabahatımız yok bu olayda inanın ben bunları engelleyebildigim kadar engelliyorum malesef ama google 200 limit veriyor yapacak birşeyimiz yok malesef.

Bende istemem böyle reklamlar cıksın ama malesef bu tür konuları rekabet kurumuna bildirmek lazım Ayrıca forum gizlilik linkinide herkese okumasını tavsiye ederim..:warn:Only the registered members can see the link

yusufdal
14-07-2008, 02:10
sizin duyalılığınızı biliyorum üstadım.
sorun burası veya başka bir forum değil.
bazı şeyler tabii ki bizim dışımızda.
ben benzer başka tehlikelere dikkat çekmek adına yazmıştım.
saygılar.

Admin
14-07-2008, 02:13
sizin duyalılığınızı biliyorum üstadım.
sorun burası veya başka bir forum değil.
bazı şeyler tabii ki bizim dışımızda.
ben benzer başka tehlikelere dikkat çekmek adına yazmıştım.
saygılar.İnanmayana engelledigim listeyi göstereyimde herkes ibret alsın.

100links.com
123melodi.com
250kontur.info
aceleedin.info
amerikanvizesi.com
arkadasbulduk.info
arkadasbulur.info
arkadaszamani.info
asikim-askima.info
asiklarakontor.info
askalemi.info
askatesi.info/Ask
askbahcesi.info
askfalibak.info
askhikayelerimsohbet.info
askhikayesohbet.info/
askimm.info
askinitestetinmi.info
askinitestett.info/Ask
askmesk.info
asksevgihikaye.info
asksiirsevgi.info
asksiteniyap.info
askuzmani.com
askyerinegel.info
askyolu.info
askyorumu.info
askzamani.info/Ask
bebegimsin.info
bedava-kontor-al.info
bedavakontor.info
bedavakontorbedavasms.net
bedavakontorkazan.info
bedavakontormelodi.com
bedavamelodinimelodiler.com
bedavamsnindir.info
bedavasmsbedavakontor.info
bedavayasmsindir.info
bedayakontorindir.info
bestcep-msn.info/
birsen.info
birtekaskim.info
blinko-tr.com
blinko.com.tr
blinkotr.com
casuscell.com
cebbineyukle.info
cebin.de
cebmsnburada.info/MSN.YUKLE
cep-msnnow.info
cep-msnsite.info
cepmaster.com
chatsohbetvideo.info/
cisil.info
diyetcepte.com
eglenceseninle.com
filmvideoindir.info
filmvideoyoutube.info/
firsatbul.info
flycell.com.tr
forumportali.info
gecelerigel.info
gelbenimol.info
geyikmerkezi.com
gittigidiyor.com
googlepages.com
greencard-abd.com
greencardofisi.com
gtalk-msn-yukle.info
gunlukburcum.com
guzelsozlersiir.info/
haberresim.info/
hediye100kontorun.info
hediye250kontorun.info
hediyetelefon.com
hediyevar.info
hemenbedavakontor.com
hepsisat.om
herkesisasirt.info
hikayesiir.info/
hikayevideo.info
indir-inndircom-tamindircom.info
indir-program-yukle.info
indir-yukle.info
indirindirindir.info
indirkontorler.info
indirmeyukleme.info
indirrtamindirkontur.info
indirryukle.info
indirryuklee.info
indirturkyukle.info/
indirveyukle.info/
indiryukledownload.info
indiryukleedownload.info
inndir-kontor.info
inndirdownload.info
inndirryuklee.info
inndiryoutube.info/
inndiryukledownload.info
isimmelodi.com
istanbularkadas.info
kalbindeki.info/Ask
kampanyaci.info
kiminsevgisibuyuk.info
kontor-bedava.info
kontorben.info
kontorcuindir.info
kontorfox.info
kontorkontor.info
kontorlerbedava.com
kontorlerindir.info
kontormobi.info
kontoronline.info/ask-sevgi
kontorsohbet.info
kontorumbol.info
kontoryagmuru.com
kontoryukle.org
konturcuyukle.info
koysepete.com
melodi1.com
mixedin***.com
mobilci.com/Astro
msn-gtalk-indir.info/UCRETSIZ
msnindirt.info
msnkullanin.info
nebulursanindir.info
oxfordroundtable.co.uk
oyun-msn.info
ozelkampanya.info
programindirr.info/
programindiryukle.info/
programyuklee.info/
promosyonlar.info
ringofon.com
securejmp.com
sendeindir.info
seniseviyormu.info
sevgibuldum.info
sevgikelebegi.info
sevgiliarkadas.net
sevgililerekontor.info/
sevgiodasi.info/Ask
siirhikaye.info
sineklereson.com
sineksizyaz.com
smbs.info
smskontor.info/asksevgi
sohbetask.info
sohbetavrupa.com/
sohbetindir.info/
sohbetsiir.info
sonaskim.info
super-kontor.com
superarkadas.com
tamindirkontor.info
tamindirr.info
tamindiryukle.info
tatilarkadasi.info
tatilarkadasim.info
tek-gece.info
turkceprogram.info/
ucuzkontor.info
vakitli-indir.info
videoizleme.info
yatakaskim.info
yazkampanyasi.info
yokboylesey.info
youmobile-tr.com
youtubefilmvideo.info/
youtubetamindir.info
youtubeturk.info
youtubevideodizi.info/
yukle-inndir.info
yukle-kontor.info
yukle-kontur.info
yukleindirdownload.info
yukleinndir.info
yuklesmslerini.info
yukleveindir.info
zevkegel.info
zevkli.org
Yukarıdakiler çoğu çöp sitedir malesef kontor avcıları bedava diyip aldanmayın..Arkadaşlar bu iş artık ticaret oldu bu kontor reklamlarından ayda onbin dolarlar kazanan var bakın size bu konuyla ilgili 1 konu vereyim adsense yayıncılarıda bıktı malesef :devilprv: Only the registered members can see the link

yusufdal
14-07-2008, 02:30
bu kullanıcı dostu faydalı uyarılar ve duyarlılık için;
tekrar ve yürekten teşekkürler.

Admin
14-07-2008, 03:08
bu kullanıcı dostu faydalı uyarılar ve duyarlılık için;
tekrar ve yürekten teşekkürler.
Dikkat ettinizmi bilmiyorum bu çöp sitelerin hep uzantısı.info lu info adreslerini 1 dolara veriyorlar bu uyanıklarda bu çöp adlarla malesef türk insanının kontorune el koyuyor.Ya bizim ülke olarak neden ilerleyemedigimizin en basit örnegidir bu olaylar bile bile gözyumuyoruz malesef:yell: osmanlı bile kendi içinden yıkıldı bu tür olaylarda bizi yıkmaktadır. 400 kontor al sonra 100 kontor ver çok guzel ya:devilprv:

SENNE
14-07-2008, 08:23
evet faydalı uyarılarınız için teşekkürler. Tüketicinin ve rekabetin korunması genel müdürlüğü bu reklamları izliyordur herhalde. rütük aracılığı ile müdahale edebilir kanımca.

aleks27
14-07-2008, 08:33
bu tuzaklara düşmeyelim artık bizde uyanık olalım kimse kimseye bedava hiçbirşey vermez herşeyinbir bedeli var ama bizler bunları hak edyoruzki başımıza bunlar böyle çorapları örüyorlar

hallederiz
14-07-2008, 08:35
[quote=MORA;330506] bizi k:::iz mi sanıyorlar. quote]hayır yanılıyorsun sanmıyorlar biliyorlar çünkü bu tuzağa düşen çok insan olmasa yapmazlar

nuriaksoylu
14-07-2008, 08:57
Abicigim bizim halkımız buna atlamıştır internette googleye bile hileli reklam verenler var yok 250 kontor kazandın yoksa 500 sms kimse tel nosunu falan girmesin bunu mail atalım forum olarak bari bizim uyeler kurtulsun 41 bin uye varsa bunun cogu eşe dosta söylese 1 milyon kişi olur
sizlere katılıyom ama iğneyi önce kendimizede batırmmız lazım.:bangin:

mcbg66
14-07-2008, 09:02
uyarı için sonsuz teşekkürler ama insanımız çok aç böyle şeylere bu sebeple inanıp abone oluyoruz

wecihi
14-07-2008, 09:44
banada aynısı olmuştu her güm 9 kontör alıyorlardı ama en sonunda aboneliği iptal ettim

zıva
14-07-2008, 10:05
babanın oglunu ogolun babayı soymaya çalıştıgı bu devirde nerdeymiş anası hayrına bedava kontör dagıtan bedava geçinmek isteyenlere acımıyorum çalışmayı ögrensin dürüst insanlara saygılar

ahmets
14-07-2008, 14:35
Arkadaşlar RTÜK 'e Only the registered members can see the link adresinden bu aldatmacayla ilgili şikayette bulunalım. Lütfen duyarsız kalmayın tv lerde bu reklamı görmekten bıktım artık zırt pırt çıkıyor.

ceramic
14-07-2008, 15:17
akıl işi degil zaten inanmak bu yalana çok kötü bir sistem tşkler emegine saglık

soykan80
14-07-2008, 15:19
bu aldamacaya dur diyecek yok mu?

omerboz1988
14-07-2008, 20:01
hadi bu reklamlar tam tersi olsa?!!.''Herkese kazık atabilceğimiz kadar zamanımız var.siz bize 400 kntr verin,,biz size 100 kntr verelim,,(ayrıca wap,gprs ücretlerinide kendi ceniziden ödüyonuz,wap ta 1dk. da 1 kntr gidiyor,,gprs de de 60 kb ta 1kntr gidiyor.)deseler nasıl olur??kimse gelirmi acaba bu tuzağa???!!! zuhahahhaaa ............. o kazığı atıcak insanlara güzelce bi ana avrat sövmek isterdim ama BANLAN MAK istemiyom..Bu site insanları uyandırıyor,,herkezin işine yarıyor çünkü
,,,,,,,omer boz ,,, bysssssssss

market67
15-07-2008, 01:11
ben msaj attım herksi bekliyorum dur diyelim bu soyguna

adap70
15-07-2008, 14:58
Artik heryerde var ben Almanyadaym burdada sms olarak geliyor yok sunu kazandin bir sms yeter yada tlf am sunu iyi bilmeliyiz eger onlarin kari olmasa bize neden bir sey versinler gecenlerde bir mektupta 400.000 euro kazandim diye geldi karsiliginda belirli zamanlarda para yatirmami sonunda o paranin benim olacagina dair garanti veriyorlar kardesim o parayi verecekolan benim 15, 20 euro mami kalmis amac acik soymak en zayif noktalarimizi bulup soymak bunlar aciktan yapilan hirsizlik daha nediyebilirizki herkesin daha dikkatli olmasi dilegiyle

ayhant
16-07-2008, 15:04
bende kontür tuzagına düştüm ama kurtardım hattımı şimdi sms leri siliyorum

Aragorn
25-07-2008, 11:35
kimse kimseye bedava bir şey vermez dikkatli olalım :angry8:

ufuk
25-07-2008, 12:36
zaten reklamın yalan olduğu belli oluyor..

uzmanuydu
26-07-2008, 14:57
yazıları okurken telefonuma mesaş gelmiş gelen mesaş aynen aktarıyorum
100 komtur hediye yanlış görmediniz hemen 05424441010 u üçretsiz arayın üye olun 100 kontur kazanın. alo kontur kredi kartı ile kontur yükleme servisi gönderen 100 kontur

kellebekir
26-07-2008, 15:02
yahu ben anlamıyorum bu devirde kim kime bedava birşey veriri inanın ekmek bile vermez neden böyle şeylere kanıyoruz anlamıyorun ya nasıl b ir toplumuz kimimiz kandırmaya kimimimizde inanmaya çalışıyoruz.

süleyman09
08-11-2008, 17:14
'Hediye kontür' vaadine kanmayın
:angry8:
İnternette ve TV'de son zamanlarda yaygınlaşan ve ''kontör ve altın hediye edileceği'' vaadinde bulunan reklamlardaki servislere üye olan cep telefonu kullanıcılarının, çok miktarda kontör kaybederek mağdur olduğu bildirildi.
Aycan Demirel'in haberi

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, özellikle internette ve TV'de yayımlanan ve ''herkese çekilişsiz kurasız 100 kontör'', ''garanti kontör, şans yok, kura yok'', ''soruyu bilen herkese 100 kontör hediye'' gibi sloganlarla yayınlanan reklamlar mağduriyete neden oluyor.

İnternette kullanıcıdan cep telefonu numarasını, TV'de yayınlanan reklamlarda ise bir numaraya ''ABONE'' yazıp SMS gönderilmesini isteyen reklamlar sonucunda üye olunan servisle, kullanıcıya sınırsız logo, zil sesi ya da duvar kağıdı indirme hakkı tanınıyor.

Ancak, TV'deki reklamlarda ekranın altından okunamayacak kadar hızlıca geçen, internetteki reklamlarda ise küçük puntolarla dikkat çekmeyecek şekilde yazılan açıklamalara göre, hediye kontörleri almak için her hafta 50 kontör karşılığı servise 2 ay üye olmak, yani 800 kontör harcamak gerektiği belirtiliyor.

Çoğu reklamda söz konusu servisin nasıl iptal edileceği dahi belirtilmezken, hediye edileceği vadedilen kontör miktarının birkaç katı üzerinde kontör kaybederek mağdur olan kullanıcı sayısı ise günden güne artıyor.

-TÜKETİCİLER BİRLİĞİ TEPKİLİ-

Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle son 1 ayda kontör hediye edileceği vadedilen reklamlardaki servisler nedeniyle mağdur olan 300'ün üzerinde tüketicinin kendilerine başvuruda bulunduğunu kaydetti.

GSM operatörlerinin durumun farkında olmalarına rağmen, ''kendi servisleri olmadığı ve tüketicilerin kendi istekleriyle abone oldukları'' gerekçesiyle herhangi bir önlem almayarak, ''topu taca attıklarını'' ileri süren Kaya, şöyle devam etti:

''İnsanlar ciddi şekilde sarsılıyor ve nereye başvuracaklarını bilemiyor. Telekomünikasyon Kurumu yanıltıcı reklamlarla ilgili önlem almalı ve tüketicilerin mağdur olmasını engellemelidir. Kurum bir açıklama yapıp 'bu tür reklamlar nedeniyle mağdur olanlar şuraya başvursun' dese dahi vatandaşı kandırmak isteyenler için caydırıcı olur'' dedi.

Kaya, söz konusu servisler nedeniyle mağdur olanların ise Telekomünikasyon Kurumuna telefonla başvuruda bulunmaları gerektiğini ifade ederek, ''Vatandaşı kandıran söz konusu reklamları yayınlayan şirketlerin üzerine gideceğiz ve kanuni olarak gerekeni yapacağız. Çünkü bu yolla haksız şekilde kazanç sağlıyorlar'' diye konuştu

kavlak74
08-11-2008, 21:07
sahtekarlar

candostumisuzu
08-11-2008, 21:25
bu daha çok dolandırıcılık ya

süleyman09
08-11-2008, 21:28
1 verirler ama bin geri alırlar boşyere yatmaz kısayoldan köşeyi döneceklerya

ievsan
08-11-2008, 22:05
arkadaşlar bu üyeliğin nasıl iptal edildiğini bilen arkadaş varmı çünkü bir arkadaşımda üye olmuş .

MUTAF
12-11-2008, 04:19
açık açık dolandırıcılık budur işte...
dikkat edin. hemde çok dikkat..
böle 3 kağıtcılara kanmayın.

mali384
28-06-2010, 23:41
bazı siteler ****** reklam veriyor ne kadar kötü oldu :ranger: