PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendinize istediğiniz gibi bir TV toplamak

HCakir
12-07-2008, 22:14
Only the registered members can see the link

Kendi PC bilgisayarımızı 1985’den bu yana kendimiz toplayabiliyoruz. Ana karta takılabilen parçalar satın alarak (bütçemize göre) bilgisayarımızın işlevlerini istediğimiz gibi geliştirmek elimizde. Oysa televizyonumuz için bu imkan yok.
Ben de o zaman bu zamandır düşlemekteyim, televizyonumuz da modüler olsun, zamanla, gücümüz yettikçe gerekli parçaları ekleyerek televizyonumuzun kapasitesini geliştirebilelim. PVR, CAS, Uydu Alıcı, Terrestrial alıcı, IPTV özellikleri zamanla ekleyebilelim ve değiştirebilellim mesela.
İşte şimdi nihayet bir Kore firması bu yönde bir yenilik getirmiş. Mesela LCD televizyonunuzun üç komponent girişli, iki high-def (HDTV) tunerli olmasını istiyorsunuz. Gidiyorsunuz AVING sirmasına, yeni "DIY" 1080p LCD modeli televizyonlarından birini sizin isteklerinize göre oluşturup teslim ediyorlar. İsterseniz satın almış olduğunuz cihaza evde de bazı eklemeler yapabiliyorlar. Gerçi bu tam olarak benim istediğim modüler çözüm sayılmaz. Ama zamanla belki bu da olabilir.
Plazma TV göstericinizin genişleme yuvasına yeni bir IPTV arayüzü ile bir DVD yazıcısı da eklemek imkanınız olmasını istemez miydiniz?.

oxijen75
18-11-2008, 14:08
güzel olurdu valla

Volkan
18-11-2008, 14:25
dediğinde haklısın çakır ama bide şu var.son yıllarda lcd ve plazma çıkmadan tuplu tvler ve tuplu pc monıtorlerı kullanıyorduk..

biliyorsunki pc toplarken monıtörde hiçbir işlem yapmıyoruz direk gelio ve takıyoruz. Tuplu tv lerde yuksek grılımın depolandığı için çok rısklı kazalar olabilio. ben bile tamırını yaparken kaç defa çarpıldım. biz bildiğimiz halde bu kazalara maruz kalıyoruz vede çok tehlikeli birşey. tuplü tv lerde buluna yuksek gerılım trafosu çok tehlikelidir. tv çalışmasa bile içinde cok yuksek değerde enerji barındırır. tabi buda bilmeyen bir kişinin elektrık olmasa bile buna herhangi bir şekilde teması o ınsanın ölumune yol açabilir.

bence halen şu anda bile bu iş riskli biraz daha zamanı var ne zaman kı daha düşük gerılımle bu işler halledilirse o zaman belki bu istediğimiz olabilir.