PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çift çanak hakkında...

osmann
17-07-2008, 13:55
Konuyu doğru yeremi açtım emin değilim.
Sorum şu olacak. Bizim binada çift çanak var. biri hotbird e biride türksata çevrili... çanakları başka tarafa çevirmeden farklı uydular dan kanallar bulunabilirmi? buluna bilirse hangi uydulardan aramak gerek?

Not:
Dün akşam cihazı kurcalarken amos diye bir uydu vardı.. dıseglerine bakıyordum.. b ye getirdiğimde sinyal geldi. tarattım ama hep hotbird de olan kanallar çıktı...anlayamadım... nasıl olur bu?
selametle...

CABBARİ
17-07-2008, 14:08
sanırsam turksat yonundeyken bir aparat takılıp 4 uydu falan izlenebiliyor
selametle

osmann
17-07-2008, 17:07
selametle

yok arkadaşım. ben taktırmadan izlene bilirmi diye, başka kanal çekermi diye soruyorum... dün amos diye bir uydu buldum (kurcalarken tabi...bildiğimden değil.) sinyali görünce tarattım ama hep aynı kanallar çıktı hotbird ile...
ayrıca aparatta takamam herhalde...38 dairelik bir apartmanda oturuyorum. çanak ortak yaniii.
selametle...

kucer06
17-07-2008, 17:53
Kesinlikle çıkmaz.Bir başka lnb takıp ayarlamazsan başka uydu seyredemezsin.Biz bunu yapanlara laf aramızda kusura bakma macera arayan çaylaklar deriz.

osmann
17-07-2008, 17:58
Kesinlikle çıkmaz.Bir başka lnb takıp ayarlamazsan başka uydu seyredemezsin.Biz bunu yapanlara laf aramızda kusura bakma macera arayan çaylaklar deriz.

:) kusura bakmam usta...çaylak olduğum kesin bu konuda...ama dün amos diye bir uydudan sinyal aldı. ve hotbird deki kanalların bir çoğu çıktı. başka çıkarmı diye sormuştum...aldım cevabımı... sağol...selametle...:45:

kucer06
17-07-2008, 18:07
Cihazlarda uydu isimlerinin önemi yoktur sinyallerin ve frekansların önemi vardır.Mesela Türksat uydusunu bambaşka bir uydu ismi ile aratabilirsin ve seyredebilirsin.Bazen çeşitli uydulardaki frekanslar çakıştığı zaman zannedilirki o anda ismi yazılı olan uydudan sinyal alıyorum zannedilir.

f47xfenerli
17-07-2008, 18:18
:) kusura bakmam usta...çaylak olduğum kesin bu konuda...ama dün amos diye bir uydudan sinyal aldı. ve hotbird deki kanalların bir çoğu çıktı. başka çıkarmı diye sormuştum...aldım cevabımı... sağol...selametle...:45:

AMOS ve HOTBIRD aynı tp ler çakıştığı için yani aynı frekanslarden iki
uydu da var olduğu için sinyal alıyorsun istersen bir örnek vereyim.

mesela akşam eve gittiğinde türksat uydusuna hotbird den bir tp ekle
mesela 10758/27500/v frekansını manuel gir ve dayzeği B yap türksat
uydusundan hotbird deki c.sinema paketini tara de sana o paketi dökecektir

hotbird çanağına multifit takarsan sirus thor veya eutelW2 gibi uydularıda
alabilirsin

f47xfenerli
17-07-2008, 18:28
selametle

hangi kayadan altın çıkar usta

ne alaka türksat çanağıyla. başka uydu almaını ustacım.
multifit takmanın 42E doğu çevresinde aparatla alınacak kayda değer uydu yok sevgili üstadım:)

CABBARİ
17-07-2008, 18:31
hangi kayadan altın çıkar usta

ne alaka türksat çanağıyla. başka uydu almaını ustacım.
multifit takmanın 42E doğu çevresinde aparatla alınacak kayda değer uydu yok sevgili üstadım:)

çanaga aparat takılıp turksat astra hotbird ve eutelsat alınmıyormu?