PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MSN kullanıcıları dikkat!

xhardlove
20-07-2008, 11:20
MSN kullanıcıları dikkat!
Only the registered members can see the link
20 Temmuz 2008

Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı. Msn aracılığıyla gönderilen trojen kabusunuz olmasın!
Türkiye Bileşim Güvenliği Derneği Genel Başkan Faruk Kekevli internet kullanıcılarını uyardı. Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı.

MSN aracılığı ile gönderilen “bu resim senin mi?
Only the registered members can see the link@hotmail.com" isimli mesaj yeni bir internet soygunu anlamına geliyor.

Faruk Kekevi 'hayalet mesaj'la ilgili şu açıklamayı yaptı; "Mesaj tıklanınca bilgisayarınıza gizli bir “***logger” isimli hayalet program yüklemiş oluyor. Sizin hiçbir şeyinizden haberiniz olmadan bilgisayarınız üzerinizden her bir klavyeye dokunuşun hareketleri bu internet dolandırıcılarına geçiyor.

Virüslerden daha tehlikeli bu ‘’trojen’’ler için internet kullanıcılarının daha dikkatli olmasını istiyoruz."

İnternet üzerinden yaptığınız tüm banka işlemleri ve şifreleri bu program sayesinde programın yönlendirdiği kişiye gidiyor. Bu link yüzünden Türkiye’de binlerce kişinin zarar göreceği belirtiliyor.Bu organizasyon virüslerden daha tehlikeli ve bilgisayardan ancak başka bir program kullanılarak çıkartılabiliyor.

internethaber

ayran
20-07-2008, 12:11
20 Temmuz 2008 00:20
Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı. MSN aracılığı ile gönderilen “bu resim senin mi?' mesajı kabusunuz olabilir. İLİŞKİLİ HABERLER'Hayalet mesaj' kabusunuz olmasınAntivirüs programları çaresiz kaldı

Türkiye Bileşim Güvenliği Derneği Genel Başkan Faruk Kekevli internet kullanıcılarını uyardı. Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı. MSN aracılığı ile gönderilen “bu resim senin mi?
:warn: :warn: Only the registered members can see the link@hotmail.com (Only the registered members can see the link@hotmail.com) :warn: :warn:
” isimli mesaj yeni bir internet soygunu anlamına geliyor.

Faruk Kekevi 'hayalet mesaj'la ilgili şu açıklamayı yaptı; "Mesaj tıklanınca bilgisayarınıza gizli bir “***logger” isimli hayalet program yüklemiş oluyor. Sizin hiçbir şeyinizden haberiniz olmadan bilgisayarınız üzerinizden her bir klavyeye dokunuşun hareketleri bu internet dolandırıcılarına geçiyor.
Virüslerden daha tehlikeli bu ‘’trojen’’ler için internet kullanıcılarının daha dikkatli olmasını istiyoruz."

İnternet üzerinden yaptığınız tüm banka işlemleri ve şifreleri bu program sayesinde programın yönlendirdiği kişiye gidiyor. Bu link yüzünden Türkiye’de binlerce kişinin zarar göreceği belirtiliyor.Bu organizasyon virüslerden daha tehlikeli ve bilgisayardan ancak başka bir program kullanılarak çıkartılabiliyor.

Haber 7.com

OLDSMAN
20-07-2008, 12:49
Konu açmadan önce forumu araştıralım plssssssssssssssssssssss
Ayrıca konu ile alakası olmayan bölümlere verdiğiniz her ne olursa olsun direk silinecektir
:nono:

ŞAVKÇI09
20-07-2008, 13:08
Arkadaşlar bana böyle bir ileti gelmişti.böyle şeyleri hiç açmazdım ama bunu nasıl olduysa tıkladım.Sonra Adwanced WindowsCare V2 Personel ve CCleaner ile tarattım bunun sonucunda *** logger gidermi ve ya sistemimde *** logger olup olmadığını nasıl görebilirim?Varsa *** loggerı nasıl kaldırabilirim sistemden?Teşekkürler.

OLDSMAN
20-07-2008, 13:23
Arkadaşlar bana böyle bir ileti gelmişti.böyle şeyleri hiç açmazdım ama bunu nasıl olduysa tıkladım.Sonra Adwanced WindowsCare V2 Personel ve CCleaner ile tarattım bunun sonucunda *** logger gidermi ve ya sistemimde *** logger olup olmadığını nasıl görebilirim?Varsa *** loggerı nasıl kaldırabilirim sistemden?Teşekkürler.

Belirttiğiniz programlar sadece sisteminizi hızlandırmak ve yapılandırmak
için kullanılabilirler.

ŞAVKÇI09
20-07-2008, 13:27
Belirttiğiniz programlar sadece sisteminizi hızlandırmak ve yapılandırmak
için kullanılabilirler.

İlginize teşekkür ederim OLDSMAN usta.Hayırlı günler dilerim.Sağolun.

OLDSMAN
20-07-2008, 13:35
İlginize teşekkür ederim OLDSMAN usta.Hayırlı günler dilerim.Sağolun.

Programın güncellemesini yapın sonra taratın ve detaylı tarama yapın

ŞAVKÇI09
20-07-2008, 14:13
tamam usta teşekkürler.

HCakir
20-07-2008, 15:20
Çok kötü bi haber bu,bu trojenler insanların hayatlarına mâl olacak birşey..Bilgisayar Korsanları internet üzerinden yaptığınız ve girdiğiniz her şifrenin her harfin tek tek hepsinin gözüktüğü k*eylogger programıyla kaydediyor..Bu uyarıyı dikkate almanızı öneririm..