PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bartın inkumunu tavsiye etmiyorum

Editor
25-07-2008, 14:45
Arkadaşlar 2 gun önce bartın inkumuna gittik oradaki esnafa yazıklar olsun diyorum bu kadarda olmaz bir 2.5 litrelik cola 5 ytl cay 1.5 ytl simit 1 ytl sanki paris ya bu kadarda olmaz gidiceklerin bir çorbayı 6 ytl den içmelerine hazırlıklı olmalarını istiyorum

hasan
25-07-2008, 15:11
Kim öyle yapmışsa çok ayıp etmiş, siz de en iyisi sahile gelmeden bartından veya evinizden çayınızı çorbanızı hazırlayıp getirin, onlar da sinek avlasınlar. Ben de çarşamba günü gittim. deniz çok yosunlu ve kirliydi. Hiç bu kadar kötü görmemi
ştim. Yinede hiç yoktan işe yaradı....

Editor
25-07-2008, 15:20
Kim öyle yapmışsa çok ayıp etmiş, siz de en iyisi sahile gelmeden bartından veya evinizden çayınızı çorbanızı hazırlayıp getirin, onlar da sinek avlasınlar. Ben de çarşamba günü gittim. deniz çok yosunlu ve kirliydi. Hiç bu kadar kötü görmemi
ştim. Yinede hiç yoktan işe yaradı....
bende carsamba denizdeydim:) evet cok yosunluydu

zenden
25-07-2008, 15:23
arkadaşlar kendi memleketinizi kirletmeyin

Editor
25-07-2008, 15:45
Valla onu bunu bilmem esnafların hepsi işbirligi etmiş hepsinde aynı fiyat malesef.Çok entresan bir yer

adnanarkan
26-07-2008, 00:26
kendileri kaybeder.

gacvokem
26-07-2008, 10:42
tekir ova tek gecerim esnafınada saygılarımı sunarım hıc kazıkcı degiller ne alırsan memleket fiyatıyla alıyorsun tabı yabancı turiste fıyat farklı o kadarda olacak:45:

master1
28-07-2008, 17:22
ben bir kastamonu cide li olarak bişeyler söylemek istiyorum..inkumu bölgesinden 8km uzaklıkta..
inkumu denilen tabiat harikası yer diyoruz cide.ye karadenizin incisi diyoruz..peki başka bişey diyebiliyormuyuz acaba..cevap hayır..
kolayı 1 alıp 5 şe satarsan ..kışın iş yapmıyoruz yazın sadece yapıp bizleri gözgöregöre yolacaksan sen daha çok ararsın yazıda kışıda..
temele bakacak olursak...belediye bir yatırım yapmışmı,köy halkı kooperatif kurup el birliyiğle pansiyon,dinlenme tesisi.camping bölgesi oluşturmuşlarmı.dernek kurup kasabaları adına bişeyler yapmışlarmı..bunları laf olsun değil ,üzelerek bu 2 bölgede gördüklerimi sizlere anlatıyorum..her yaz cide,ye gittigimde o güzelliği görüpte yerel halkın cebinden birkuruş bile vermediği memleketimize buraya yatırım yapmıyolar diyipte isyan eden zihniyetlere yazıklar olsun..

MUTAF
28-07-2008, 17:26
Bodrumda bile fiyatlar neredeyse normal piyasa ile aynıydı.. çay 1.5mi olurmuş yaa.. kimbilr suyu 3 4 ytlye veriyorlardır..Turisti kaçırdıktan sonra arkalarından çok bakacaklar.. kendini akıllı sananlar

Volkan
28-07-2008, 17:30
dediklerınıze yurekten katılıyorum ama bide şu var bu dediklerınızı akdenız sahilinde daha fazlasını veryorsunuz. diyeceksinizki orası akdenız ama bana göre öle değil karadenız sahılları akdenızden daha iyi ben denıze serınlemeye giderım aşırı tuzda kendmı yakmaya değil ama ınkumunu bu hale getıren oraya gelen gurbetçiler , gurbetçilerde yazdıları yanlış anlmasınlar ama bu işin merkezınde onlar yatıo.

master1
28-07-2008, 17:53
volkan bey dediklerinizde haklı olabilirsiniz..ama çuvaldızı birazda kendimize batırmamız gerektiğini sende tahmin edebilirsin..
amacımız güzelim cennet baba topraklarını kötülemek yada kazıkçı bir bölge diye tanıtmak değil..insan ..herşeyin başı,nedeni,amacı bu ...yatırım olmayabilir..eyvalla hükümet tavrıdır diyebiliriz..peki bu yerel zengin insanlar ne yapmışlar...tanıtım varmı ..sen inkumu,nu nezamn gördün tv,de yada cide,yi
pınarbaşı denen ilçeyi bugüne kadar kaç kişi biliyordu..işte dernekleşmenin sonucunu bu şekilde aldılar..bir örnek vereyim..valla kanyonu ve ılgariye mağrası cide sınırları içersinde olmasına rağmen şuan bütün turları pınarbaşı üzerinden yapılıyor...
saygılar

sb66
02-08-2008, 13:49
valla amasraya 10 km uzakta çakraz a gittim en güzel yer orası, kumsalı da güzel esnafıda

KOCOGLU
02-08-2008, 14:34
bende bıray once ınkumundaydım.kolamı tavugumu ekmegımı hepsını bartından alıp gıttım.hatta bırde otapark parası ıstedıler onuda hemen cıkacagım dıyerek vermedım. denızıde bır haylı hoştu.kısaca benı dudukleyemedıler..