PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seoul'den muhteşem 2 cihaz

Hilmi
01-08-2008, 13:16
arkadaşlar seoul 2 yeni cihaz çıkartıyor .Hiremco X1 bir FTA cihaz.Modül takma yeri yoktur.USB girişli(KAYDET/SEYRET) ve uydudan güncelleme yapar.
Hiremco X2 ise Kart okuyuculu,USB girişli(KAYDET/SEYRET),uydudan güncellemeli multicass bir cihaz.her iki cihazda yakında piyasada sanırım seoul satış rekoru kıracak..:45:

draculu45
01-08-2008, 13:18
bilgi için sagol

yergun_002
01-08-2008, 15:06
teşekürler bilgi için

hallederiz
01-08-2008, 15:27
seul çok atak yaptı ve iyi bir cihaz

alparslanaslan
15-08-2008, 23:59
aldım hiremco x1 den
ama ne söleyim umdugumu bulamadım...

ara yüzü güzel çok net kayıt yapıyo görüntüsü kibar ama yazılım destek olayı diger seoul ler gibi degil diger seoul cihazların açtııgı kanalları açamadı bu gün yeni yazılım var dedi yükledim ama tık yok

altyapı hizmeti tamamlanana kadar diger cihaza devam

hayal kırıklıgı oldu biraz umarım yazılım güncellemesi 1080 yada 1453 gibi hızlı yapılır bizde hem kullanır hende satarız...

malum receiverda aranan en büyük özellik ne kadar kanalı açtıgı

alparslanaslan
16-08-2008, 00:02
üstatlar bide x1 için çıkan 3 nolu yazılımla neleri izleyebilirim bilgisi olan varsa sevinirim

saygılar

Simba
16-08-2008, 00:22
üstatlar bide x1 için çıkan 3 nolu yazılımla neleri izleyebilirim bilgisi olan varsa sevinirim

saygılar
Bu forumda seoul yetkilileri daha yok olmadıgı içinde kullanan uyelerden yardım alabilirsiniz..

allways
17-08-2008, 14:59
Evet HiremcoX1 hayal kırıklığı, cihaz çok yavaş, uydudan stanby'da kanalları güncellemiyor ve XXX kanalları ve tps güncellemiyor. Bu cihazın şu anki durumu öyle. Ayrıca kanalları tek tek taşımak zorundayız. Diğer seoul cihazlar bu cihazdan çok çok üstün.

mithatbey
17-08-2008, 15:33
ALWAYS kardeş bişey diyosa mutlaka doğrudur....çünkü kendisi bizzat test etmiş...
doğrudur diyorum bende 3 gün önce bu cihazdan aldım test olumsuz çıktı geri verip next 2000 süper serisi usb. takılan cx (modüllü) aldım. sorunsuz...tavsiye ederim...
hiç tofaşla mercedes bir olurmu...aha işte ispatı...

f47xfenerli
17-08-2008, 16:41

saygılar
şuan izleyebileceğiniz yayınlar aşağıda belirttim

Açık paketler:
- TPS ( 2-3 günlük auto)
- TPS via1
- Polsat Auto
- Eurosport
- Premiere
- S.x Gold ve S.x Diamond
- DigiTV
- DCW, CCW ve BISS'ler

CCW
17-08-2008, 17:26
Teşekkürler bilgi için.

alksoft
17-08-2008, 17:53
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

alksoft
17-08-2008, 18:05
Seul cihazları arkadaşlar zamanla göreceğiz yazılım desteği nasıl olacak bekleyip görmek lazım bazı xx cihazlarda ilk çıktığında çok iyi idi ama bugün maalesef yeni kanal tablosu bile yok.

sahin_42
17-08-2008, 19:22
fiyatları konusunda bilgi verirmisiniz.teşekkürler

Hilmi
17-08-2008, 19:35
arkadaşlar X-serisi cihazlar henüz çok yeni bazı hatalar olabilir ama dikkat ederseniz gelen yeni yazılımlarda bu hatalar düzeltiliyor bence bu tür şikayetlerinizi üretici firmaya bildirinki hatalar daha çabuk düzeltilsin..

kurt30
24-08-2008, 21:52
arkadaşlar redline satıp soeul aldım cihaz kayıt yapıyor dediller flaş bellek seçiyor kinston flaş bellegi görmüyor flaş bellek sahteymiş next 2000 usbli cihaz takıp kayıt yapıyorum neresi sahte flaş belleğin bi polsat paketini cözüyor artısı o kadar

kurt30
24-08-2008, 22:00
kumanda yavaş calışıyor seoul x1 serisinde kanal taşıma tek tek hilmi kardeşim düzeldirlermi sence kumanda sorununu cihazın kapatesi o kadar mükemmel ötesi cihazmış bi cihaz cıkardırken eski cihazlardan her yönü ile artısı olması gerekir seoul 5000 lere kimse laf edemez güzel cihaz ama x 1 hakkında bunu söyleyemem

Hilmi
24-08-2008, 22:02
arkadaşım ben CRUZER 4GB flash bellek kullanıyorum hiçbir sorun yok cihazda zaten cihazın kalitasini kullandıkça anlıyacaksın şahsen ben çok memnunum.

vippxx
24-08-2008, 23:52
Bu konu, X serisi cihazlar ( HiremcoX1 ve X2) ile birlikte kullanılacak olan USB Flash diskler hakkındadır.

Kalitesiz kopya USB flash diskler ( Örneğin KINGSTON'un kopyaları) ile Hiremco X serisi bir cihaz kullandığınızda, cihazınız size şöyle bir hata mesajı görüntüleyecektir:

"USB Speed too low to action - USB hızı, eylemi gerçekleştirmek için yetersizdir"

Bu ne anlama geliyor?

Açıklayalım:

Piyasadan 1 adet gerçek CRUZER Flash disk alalım. 1 adet de kalitesiz kopya KINGSTON flash disk alalım.

Sırasıyla, her ikisini de HiremcoX1 uydu alıcımıza bağlayalım.

Her 2 USB flash disk de, cihazınız tarafından, takıldıktan 10-15 saniye sonra tanınacak, ve USB içeriği menüsü görüntülenecektir.

Her 2 USB flash diskle, kayıt da yapabilirsiniz.

Her 2 USB flash diskle, KAYDIR ( TimeShift) butonuna basıp, "KAYDIR BARI"nı ekranda görebilirsiniz.

Amaaaaaaa......

KINGSTON olanla, KAYDIR butonuna bastığınızda, kumandanızdan SOL yön tuşuna basın, sonra da OK tuşuna basın, bakalım ne oluyor.

Yani o kalitesiz KINGSTON'u bilgisayarınıza bağlayıp, "Aygıt Yöneticisi" bölümünden şu mesajı görebilirsiniz: "USB2.0 device". Ama malesef, o cihaz gerçekte USB2.0 ( 480Mbit/saniye) değildir.

Bu yüzden, o cihazla direkt kayıt yapılabilir, ama KAYDIR ( TimeShift) yapılamaz.

Sonuç olarak herkese tavsiyem, dandik Flash diskler almayınız.

Tavsiye edeceğim, denediğim birkaç marka var, onları ilerde yazarım (Lütfen siz de test ettiklerinizi yazınız).

Herkese saygılar & Selamlar

Çalışan USB Listesi (Only the registered members can see the link)

-----------TEST EDİLEN VE ÇALIŞAN USB HARİCİ HARDDİSKLER ------------------

1) WESTERN DIGITAL - MY PASSPORT - 160 GB - WDC-WDME1600TE

2) TOSHIBA/CODEGEN - 160GB - COD160G - K-3522 USB

3) PHILIPS - 120GB - SPE2005CC

4) SMARTDISK - 40GB

5) ..........( Lütfen diğer arkadaşlar burayı doldursun)

----------- TEST EDİLEN VE ÇALIŞAN USB FLASH BELLEKLER -------------------

1) CRUZER 4GB

2) GERÇEK KINGSTON 512MB ( GÜMÜŞ PAKETİ OLAN)

3) TOSHIBA 8GB

vippxx
24-08-2008, 23:53
TimeShift nedir:

TimeShift ( KAYDIRMA) fonksiyonu, sadece gerçek PVR özellikli uydu alıcılarında, VCR cihazlarında...yer alan bir özelliktir.

TimeShift sayesinde, canlı bir yayını izliyorken, 1 dakika geriye gidip, canlı yayını 1 dakika geriden takip ederek seyredebilirsiniz.

Daha net bir örnek verelim:

Mesela Fenerbahçemin şampiyonlar ligi maçını seyrediyoruz. Cihazımıza bir USB Flash bellek veya USB harici Harddik bağlı. Maçın başında, Kumandamızdan KAYDIR butonuna basmışız.

Top Roberto Carlos'un ayağında. Roberto Carlos, Gökhan Gönül'e diagonal bir pas atmak için topa sertçe vuruyor.

Tam o esnada apt.al hakem, topun önünden geçiyor ve hakem yere düşüyor.

Siz de puahahhahahaha diye gülerken, o anı tekrar yaşamak istiyorsunuz.

Kumandanızdaki KAYDIR butonuna tekrar basıp, yine kumandamızdan, sol tuşa birkaç kere basıyoruz.

Canlı yayın cursor'u ( imleci ) yeşil renkte.

Sizin izlediğiniz cursor ( imleç) ise sarı renkte.

Sarı cursor, ekranda birkaç adım sola gidiyor. OK tuşuna basıp, yayını ordan tekrar izlemeye başlıyoruz. Top tekrar Roberto Carlos'un ayağına geliyor. Topa tekrar vuruyor ve hakem yere düşüyor Only the registered members can see the link***forum.com/satforum/images/smilies/smile.gif

O anı, yine kumandanızdaki HIZLI / YAVAŞ - İLERİ / GERİ tuşlarını kullanarak, kare kare, adım adım oynatabiliyoruz.

İstersek, DURDUR tuşuna basarak, o anı fotograf haline getirebiliyoruz.

İşte bütün bunlara TIMESHIFT ( KAYDIRMA) denir.

HiremcoX1 ve X2 cihazlarda, TIMESHIFT özelliği mevcuttur.

vippxx
24-08-2008, 23:57
Only the registered members can see the link

vippxx
25-08-2008, 00:02
Yeni X serilerinin kayıt formatı : DVR

DVR Nedir?

DVR, MCPC ( Multi Channel Per Carrier - Bir taşıyıcıda birden çok kanal ) olan bir TS ( Transport Stream) akışının, SCPC ( Single Channel Per Carrier - Bir taşıyıcıda tek kanal) haline dönüştürülmesinden elde edilen, "filtrelenmiş Transport Stream" dosyasıdır.

Uzantısı *.dvr 'dır.

DVR'ı nasıl seyrederiz?

Hiremco X serisi, kendisinin kaydettiği, veya başka bir X serisi tarafından kaydedilmiş olan DVR dosyalarını (eğer dosyada bozulma olmamışsa) hemen okur.

DVR dosyalarını bilgisayarınızda izlemek (Only the registered members can see the link)için, K-Lite Mega codec pack'ı yüklemeli, ve Media Player Classic ile seyretmelisiniz.

Görüntü kalitesine inanamayacağınızı şimdiden söyliyeyim Only the registered members can see the link***forum.com/satforum/images/smilies/smile.gif

Neden? Çünkü RCA, SCART vb...çıkışlar, dandik analog çıkışlardır.

Oysa hiremco X serisi, uydudan gelen sinyali, hiç dönüştürme vs yapmadan, olduğu gibi USB'ye kaydetmektedir.

Yani dijital / analog dönüşümde oluşan kayıplar, Hiremco X serisinde sözkonusu değildir.

Güle güle kullanın.

gurcan1
07-09-2008, 22:56
Evet HiremcoX1 hayal kırıklığı, cihaz çok yavaş, uydudan stanby'da kanalları güncellemiyor ve XXX kanalları ve tps güncellemiyor. Bu cihazın şu anki durumu öyle. Ayrıca kanalları tek tek taşımak zorundayız. Diğer seoul cihazlar bu cihazdan çok çok üstün.

nesi üstün arkadaşım,zaten bunun yazılını yapan drejo bey bu cihaz için ve fujitsu serisi için daha çıkmadan uyardı,hız isteyenler fujitsu serisi,donanım ve üst katman bir şeyler isteyenler içinse X serisi,zaten bu X serilerinin azda olsa yavaş olacagını söyledi,kayıt,USB olması yeter kart okuması yeter,bende redline vardı kaldırıp atacak duruma geldim allahtan sattımda kurtuldum daga redlinenin 8 taksiti var ama verilmiş sadakam olsun dedim ucuza sattım,senelerce next,goldmaster,snuyy,kaon kullandım bunların içinde tek kaon ve seolu X serisi güzel gerisi bana göre yaramazdı hele next ve ogldmaster 11000-30000 diye giden serileri tam çöplük.

serkan85
07-11-2008, 17:39
Arkadaşlar SEOUL X serisi aldım yaklaşık 1 aydır kullanıyorum cihaz hakkında kötü yorum yapanlar bence boşuna yorulmasınlar cihaz gayet güzel herhangi bir sorun yok her türlü özelliğe de sahip.
Bence mükemmel cihaz merihvideo firma yetkililerine sonsuz teşekkür

wanted1903
14-01-2009, 16:06
tsklerr

bakican
14-01-2009, 19:41
urunun tahminide olsa değeri nedir acaba yazabilirmisiniz???

Hilmi
14-01-2009, 20:18
walla x3'ler 170 ytl civarı olması lazım diğer modeller daha düşük fiatta..