PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D-Smart Size Göre Tüketiciyi Kandırdımı?

HCakir
09-08-2008, 15:37
Evet arkadaşlar son günlerde forumda süre gelen bir tartışmayı,anket yoluyla çözmeye karar verdik..D-Smart hizmetleri kullanıcıyı memnun ettimi yoksa d-smart tamamen bir kandırmacamıydı?
D-Smart yaptığı kampanyalarla,extra hizmetleriyle vs. yaptığı tüm işlerle size göre tüketiciyi kandırdımı?

Anketimiz 15 gün sürecektir..Forum kuralları çerçevesinde değerli yorumlarınızı bekliyoruz..!

Creed
09-08-2008, 15:46
bana göre kandırmadı ilk yorum bende gelsin.ilk basta alınan kanallardan su an ek para istemediler

zxcvbn10250
09-08-2008, 15:49
hayr digitürk kandırdı asıl reklamarında canınız ne istiyorsa onu gösteren tivi derken film içine ederek birde bundan para alırken iyiydi... şimdi düzeni bozuldu

kucer06
09-08-2008, 15:53
Hemde nasıl.Şimdi açıkça aylık bu kadar ytl diyemiyorlar adını smart para koymuşlar.Şimdi bazıları çıkıp türkçe belgeselden bahsedecekler.Yayınladıkları 50 tane belgeselin artık vatandaş her sahnesini ezberledi.Hayret olimpiyatlarıda satın aldık diye reklam yapmadı

@DrAgOn
09-08-2008, 15:54
evet arkadaşlar kandırmayada devam edecek sinema kanalları paralı olmaya başladı yakında hazırlık maçları ve diger futbol karşılaşmalarıda paralı olacak ama şu an hediyedir diye gazetelerde reklam vermeye başlamışlar ben gördüm

saygı ve hürmetlerimle

DrAgOn

stjhons
09-08-2008, 16:00
kandırdı.ilk başta herkes alsın die ücretsiz die reklamlar yaptı ama aradan zamn geçince o da digitürk gibi paralı olmaya başladı .

ustad99
09-08-2008, 16:16
gün geçtikçe bütün kannlar paralı olacak bence yada yayınlar kısıtlanacak

emrahelektronik
09-08-2008, 16:21
Evet ilk önce herkes cihaz alsın diye her şey bedava dediler mesela futbol ve çeşitli sinema kanalları bedava dediler sonra foyaları meydana çıktı yavaş yavaş paralı sisteme girmeye başlıyorlar tabiki gazetede verilen reklamlardan sonra paralı olacak eminim

kasirga098
09-08-2008, 16:22
evt bence kandırdı ben alırken parasız olcak diye aldım ama bakıym loca sinema tv cool smart bilmem ne diye smart para istiyo

kasirga098
09-08-2008, 16:22
haksızmıyım arkadaşlar

flower
09-08-2008, 16:29
bencede söyledikleri bir çok şey aldatmaca önce cihazları aldırıyolar sonrada kanalları paralı hale getiriyolar. ama cihaz alımları devam etsin diyede kanalları yavaş yavaş kapatıyolar. bakalım işin sonu nereye gidecek....

hakangulay
09-08-2008, 16:30
bu gün olmaz yarın mutlaka hiç olmadı çaktırmadan yine götürür malı bence.

mesutz
09-08-2008, 16:33
bence kandırmadı locolar paralı olacak dediler maç yayını malüm 10 yılı geçti paralı olalı :nod:

scob
09-08-2008, 16:37
bana göre kandırmadı ilk yorum bende gelsin.ilk basta alınan kanallardan su an ek para istemediler

:present: doğru söze ne denir.katılıyorum.

lewntk
09-08-2008, 16:38
desenize bi belgesel kanallrı için bu cihaza para vermisiz bakın şuanda discovery world ve siencse kanalları hale türkçe deil

adyb76
09-08-2008, 16:48
D-Smart Size Göre Tüketiciyi Kandırdımı ne yaziki habse yalan cikti

conker
09-08-2008, 16:56
d smart sizlere ömür boyu izleme imkanını sunmuş, amma şu kadar kanal izliyeceksiniz diye bir taahhütte bulunmamıştır. ne gösterirse onu ömür boyu izleyeceksiniz.
ticaretin bir başka yoluda bu, alt yapısını bu şekilde oluşturup para kazanmak.
sizlere kendi çıkarları doğrultusunda bilgi sunup ??? ytl lik cıhazı başlangıç olarak ??? sattı.
piyasa belli bir doyum sürecine girincede gelirini arttırmak içinde başka yollara başvurmaya başladı. bence işin aslı bu...
Yani d smart beni kandırdı diye bir iddaada bulunmanız doğru değil.
d smart yukarıda bahsettiğim kurallar doğrultusunda hareket etmiş.
tüketici alehine işlediğini bildiğim için, bu tür anlamı geniş promasyonlu satışları oldum olası sevmediğim için d smart olayına girmedim.
olayı dikkatle araştırın d smart kandırılmanız konusunda sizin kendi hayal dünyanızı kullanmıştır.
saygılar.

MUTAF
09-08-2008, 17:06
kesinlikle kandırdı tabiki..

ersancar
09-08-2008, 17:11
neden kandırmadıki adamlar geçenyıl işyeri felan araştırmaksızın satış yaptılar kalkmış busene arkadaş bu cihazı burada kullanamazsın diyor onu neden baştan söylemedin.böyle sahtekarlıkmı olur.

bestas
09-08-2008, 17:13
bence dolaylı olarak kandırdı ilk başlayıştaki kanalları hediye veriyor ama yeni eklediği kanalları ücretlendiriyor örneğin d spordan maçları aldı futbol smarta verdi ilerde belkide paralı spor kanalı yapıp maçları ordanda verebilir

n_keklik
09-08-2008, 17:22
evet kandırdılar. yarın öbür gün digitürkten hiç bir farkı kalmayacak yani herşey paralı olacak

SalemCounter
09-08-2008, 17:23

zuhercekmez
09-08-2008, 17:25
kandırdı bence amaç sade makine satmak

eslord
09-08-2008, 17:33
herşey açıkca ortada kandırdı.parasız dedi paralı oldu yayınlar.izlemeye değer yayınlar var açık olan.ama satışı biraz daha devam etsin hepsi paralı olacak bence.

canadalı
09-08-2008, 17:41
Tabi ki kandırdı,fatura yok,ulusal kanallar şifresiz,üç beş tane belgesel(!) kanalı bedava deyip,maliyetleri ucuz digital receiverları,iyi fiyatlara müşteriye sattılar.Burada kafadan 200 YTL. gibi (gizli bir yıllık aidat) elde ettiler.Şimdi ise bazı kanalları yavaş yavaş şifreye sokarak parayla satın alacağınız kontörlerle izlettirecekler.Diyeceksinizki bu ticaret.Tabiki ticaret olacak ama insanları kandırmadan kafasını karıştırmadan yapılırsa dürüst ticaret olurdu ve kandırılmış olmazdı.İsteyen parasını öder ve seyrederdi.

plus007
09-08-2008, 17:42
izledikce öde olucak dediler arkadaslar!

imamoğlu_
09-08-2008, 17:50
bence herzaman özgür olunmalı her hangi bir sisteme bağlı kalınmamalı bu gün belki bazı kanalları ücretsiz yayınını yapıyorolabilir biz onları normal çanakla çoğunu zaten seyrediyoruz. ya tamamen paralıyağeçtiğinde ne olacak?

bywarm
09-08-2008, 17:58
evet tüm yorumlara katılıyorum d smart milleti düpe düz kandırdı o kandırılan milletin içinde bende varım aydın doğan medyasının tekelleşme ve milleti soyma yolunda emin adımlarla ilerlemeye hükümet sayesinde devam ediyor hükümet derken uzan medyasını doğan haber medyasına peşkeş çeken hükümet oldu..
konu paylaşım için teşekkürler

ultra-mehmet
09-08-2008, 18:01
bence evet kandırdı.........:rtfm:

yargıç_1
09-08-2008, 18:07
bu tür platformların hepsinde aldatmaca vardır.

digiman2005
09-08-2008, 18:16
ya rakadaşlar bece d-smart kimseyi aldatmadı kandırmadı öyle bir şey yok onlar sadece nasıl yola çıktılarsa öyle devam ediyorlar yani bu zamanda bu ülkede hangi kuruluş çıkarsız ve menfaatsiz iş yapmış soruyorum sizlere insanlarda keklık aradılar ama bulamadılar yani bunu adı aldatma değildir bunu adı bilinçsiz ve bilgisiz tüketim o kuruluş bir yatırım yapmış para kazanmak için almasalardı kimse onlara gel al demedi onlar fırsatçılık yaptı bu hallere düştüler bakın ben d-smart kullanmıyoruım ben digitürk kullanmıyorum ve hiç bir türk palathformu ile uğraşmıyorum ben sadece uydu yayınlarını bildik emu türü cihazlarla izliyorum benim slagonum yaşasın uydu yayını yaşasın emu v.s sevgiyle kalın arkadaşlar saygılar digiman2005

nextci
09-08-2008, 18:24
bana göre kandırmadı digitürk ü görmedi duymadılarmı da hic özel kanalın bedava oldugu nerede gorulmüş vatandaş tps paketi sandı sanki kusura bakmayın be kullanıcı degil satıcıyım

sarıkanarya_41
09-08-2008, 18:26
aydın bey ın hıcbır faalıyetını asla onaylamam...

kraldj
09-08-2008, 18:32
ben demiştim ben demiştim d smart tırtıklar almayın diye :)

byfatih
09-08-2008, 18:49
kesinlikle kandırdı.insanlar para vermeyecez diye aldılar sonra kanallar birer birer ücretli oldu...

bdurur
09-08-2008, 18:59
Doğan bu ülkenin insanlarını ne zaman kandırmadı ki? Kandırdı ve kandırmayada devam edecek.Unutmayın bir zamanlar kanalların şifreli olmasına karşı çıkıp Free Tv kampanyası başlatmışlardı şimdi ne yapıyorlar.!? E halâ anlamayanlar varsa benim sözüm yok.

hsynibuk
09-08-2008, 18:59
arkadaşlar hata bizlerde daha ne olduğu belli olmadan yok hbo lar gelecek yok maçlar alınacak hani nerde birbuçuk sene oldu belgesller hala dublajsız dublajı olanlarda sürekli aynı programlar dublaj berbat hemen atladık üzerine. bir bekleyelim bakalım adam neyi nasıl satıyor hep varsayımlar üzerine. ben satıcıyım müşterim sorduğunda tavsiye etmekte zorlanıyorum. aslında ben extra para istemelerinede karşı değilim fakat yayın kalitesinin extra para ettiğini düşünmüyorum

optik burak
09-08-2008, 19:03
d-smartın receverler çok ağır ve tüner ösilotor çok yavaş cihaz cihazda iç bir kalite yok

mrumut
09-08-2008, 19:04
bencede kandırıyor benim rakadaş d smart satıyor ama satmak istemiyor ileride paralı veya konturlu tarifeye geçecek diyerekten müşteriler geri iade getirir diye satmıyor başımın ağırmasını istemiyorum diyor

vedat_taha
09-08-2008, 19:22
kandırmadı dolandırdı mılletı cocuk mısalı elıne sekerı verıp sonrada sen yemesını bilemezsın ben yerım dedı konturlu yaptı hadı bakalım iyi aglamalar madem dolandırdı vatandası barım vatandas cıhazında kanalları sıralaya bılme ozellıgı koy be adam mılletın parasının hakkını ver

behcet05
09-08-2008, 19:37
bana göre evet zaten yayinladiklarinin hepsi avrupa kanali zaten biz salyangoz reklamlarini
izlemekten biktik ama onlarda haklilar bu kadar para bu kadar kebab

uyarlar
09-08-2008, 19:42
birkere cihazları çok kalitesiz sürekli kilitlenip duruyor sonra bu digi puan para meselesi çıktı ortaya BEN ELEKTRONİKCİYİM HİÇ KİMSEYE ÖNERMEDİM BANA SORANLARADA ARTILARINI DAHA ÇOKTA EKSİLERİNİ SÖYLEDİM KARARI KENDİLERİNE BIRAKTIM BİRKAÇ KURUŞ KAR yapacağız diye allayıp pullayıp milleti kandırdılar.
BALIK HAFIZASI GİBİ ÇOK ÇABUK UNUTUYORUZ NEDENSE YADA UNUTTURULUYORUZ VE SONUÇ ORTADA HALKIN SIRTINDAN SERVETİNE SERVET KATIYOR BAZILARI

conker
09-08-2008, 20:07
bakın ortaya 2 şık ve 2 kesim çıkıyor.
1 kandırdı diyenler 1 kandırmadı diyenler
1 kananlar 1 de kanmayanlar.
ben kanmadım. siz hangi kısma giriyorsunuz?:49:

f47xfenerli
09-08-2008, 20:12
kim ne yazdı kim ne söyledi okumadım bilmiyorum ama bir gerçek var oda şu
adamlar kimseyi kandırmadı bilenler bilir D-SMART bayisiyim velakin bu güne
kadar kimseye önermedim buna rağmen talep çok yoğun gelen giden d-smart
soruyor.bir diğer şey herşeyi sözleşmede yazmış adamlar tahhüt etiklleri kanalları
veriyorlar ekstradan gelen kanallara kontür sistemiyle izletmelerinden tabi birşey
olamaz adam bunu yapmasa nasıl yayın sürdürecek imkansız.vesselem...

birdost_91
09-08-2008, 20:13
Aydın Doğan'ın diğer tüm işleri gibi bi şişirmeydi.Bire bin kattılar.Az daha konuşsalar herkese bedava tv kanalı açacaz diyecekler:d

kucer06
09-08-2008, 20:15
Cihaz satış politikasıda ayrı dert kimi yerde hatta sitemizde bile reklamı var 249 ytl kimi yerde 269 ytl kimi yerde 300 ytl kimi yerde 320 ytl nasıl oluyor anlamadım.

seda42
09-08-2008, 20:18
kardeşim dicitürk te d smart da hepside hap yap para kap peşinde .bu vatandaş niye kendini bukadar reklamlara kaptırıyor bilmiyorum .ya aptallığımızdan yada birilerini ,reklkamlar sayesinde zengin etmek için TÜRKSAT 1 CE Uydusunda her türlü yayın var .vatandaş UYAN .NEKADAR REKLAM VARSA ONUN PARASINI SEN ÖDÜYORSUN BİRİLERİ DE SAYENDE ZENGİN OLUYOR.sen hala reklamı çok yapılanın peşindesin. UYANIN !!!!!!!!!!!.

f47xfenerli
09-08-2008, 20:19
biraz göz gezdirdim şimdi yazılanlara ve...

kullananda kullanmayanda bilen de bilmeyen de görüş belirtmiş. peki alanlar hanginiz
sözleşmellerindeki tahhütnameyi okudu hiç kimse o halde neye göre kandırdı
veya kandırmadı deniliyor anlayamadım doğrusu..

f47xfenerli
09-08-2008, 20:25
Cihaz satış politikasıda ayrı dert kimi yerde hatta sitemizde bile reklamı var 249 ytl kimi yerde 269 ytl kimi yerde 300 ytl kimi yerde 320 ytl nasıl oluyor anlamadım.

yeminle bende birşey anlamadım bu işten birşey 290ytl ye alıyorum toptan
next 9950 cıs d-smartı seninde dediğin gibi sitemizde reklamı var 249ytl
diye nasıl iştir anlayamadım bende??????????????

mystery210
09-08-2008, 20:36
malesefçi evet ,hükümetinde d smartın sahhibi olan aydın doğanın borcunun yarısını silmesini esefle kınıyorum...uzanları haklı olarak mahfettiler ama iki yüzlülük yapıp doğan grubuna ayrıcalık yaptılar esefle kınıyorum.

f.pala
09-08-2008, 20:36
ya adamlar manyakmı bedava verecek bu kadar para harcıyolar nerden çıkacak bu paralar elbette bizden bide bunlar süper liigi alırlarsa o zaman iki şirketi daha iyi kıyaslayabiliriz bunların amaçları para kazanmak değilmi bunlar her şeyi yaparlar kimse kusura bakmasın eniyisi türksat uydusu allahtan o bari var

baronhikmet
09-08-2008, 20:37
başından beri bunun böyle olacağını biliyordum. İlk başlarda piyasaya sürülen cihazın fiyatı 350 YTL idi. Bence bundan sonra da kart sistemine geçilip seyret öde moduna geçilecek. Nasıl otoyol geçişlerinde kartına kontör yüklüyorsun aynı şekilde cihaz kartına ücret yükleyeceksin ücretin bitene kadar seyredeceksin, bu böyle olacaktır göreceksiniz

swordfish
09-08-2008, 20:38

kullananda kullanmayanda bilen de bilmeyen de görüş belirtmiş. peki alanlar hanginiz

güzel demişsin peki sözleşmede herşey yazıyor neden ilk sözleşme ile sonraki sözleşme neden aynı değil birçok maddeyi sonradan değiştirdiler
Ama yinede diğer platformdan iyi idare ediyorlar reklamlarda laf oyunu yapmıyor

sarikaya136
09-08-2008, 20:40
Evet tam bir aldatmaca yakında maçlarda smartpara kontör veya adına ne derseniz deyin olmadan izlenemeyecek makinayı aldığıma son derece pişmanım bu fiyata çok daha kaliteli cihazlar alabilirdim

ultra-mehmet
09-08-2008, 20:47

D-smart reklamlarda hatırlarsanız ne diyordu D-Smart bir defalığına uydu alıcısı alın ve aylık fatura kesmeyeceğini beyan ederek kendisini “kutu satıcısı” olarak konumlamıştır.Herkes kutu niyetine aldı D-smart'ı.......

f47xfenerli
09-08-2008, 20:48
Evet tam bir aldatmaca yakında maçlarda smartpara kontör veya adına ne derseniz deyin olmadan izlenemeyecek makinayı aldığıma son derece pişmanım bu fiyata çok daha kaliteli cihazlar alabilirdim

ege bölge müdürüyle bizat konuştum süper ligi alırlarsa dediğiniz gibi olacak
o zaman futbolsmart smart para ile izlenecek. aksı durumda aynen devam
edilecek şimdi olduğu gibi.

ultra-mehmet
09-08-2008, 20:49
8 Ağustos Cuma günü Radikal, Vatan, Hürriyet, Posta ve Milliyet gazetelerinde Doğan TV Holding İcra Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Ali Yalçındağ’ın DIGITURK’le ilgili açıklamalarını üzüntüyle okuduk.
Bir önceki gün D-Smart’ı eleştiren ve içinde DIGITURK kelimesi yada kıyaslaması geçmeyen bir gazete haberinin etkisiyle doğrudan şirketimizi hedef alan suçlamalarla
ilgili açıklamamız şöyledir:

1999 yılından itibaren teknoloji yatırımları, tarafsız yönetimi,yüksek standardlı içeriği ile Türk halkına mal olmuş, başarısı ve itibarı herkesçe kabul görmüş olan DIGITURK markasıya rekabet eden herkese saygılıyız. Çünkü rekabet daha iyi olmayı getirir. Ancak rekabet benzer işkollarında olmalı ve “haksız rekabet”i içermemelidir. Bir müddettir izlediğimiz D-Smart’ın şirketimiz ile aynı işkolunda olmadığını fakat kendini öyle konumlamak çabası ile zaman zaman tüketiciyi yanlış yönlendirmeyi de içeren “haksız rekabet” davranışlarında bulunduğunu düşünüyoruz.

DIGITURK bir pay TV platform işletmecisidir ve her ay ödeme karşılığı ABONELERİNİN kullanımı için DIGITURK’e özgü televizyon yayın içeriği sunmaktadır. Abonelik tıpkı telefon, elektirik, su, kablo TV abonelik örneklerinde olduğu üzere her ay belirli ücret karşılığında süreklilik gösteren hukuki ve ticari bir ilişkidir.

Oysa D-Smart bir defalığına uydu alıcısı satarak ve aylık fatura kesmeyeceğini beyan ederek kendisini “kutu satıcısı” olarak konumlamıştır. Beyan edilen 600.000-700.000 rakamları abone değil bir defalık kutu alan müşterilerdir. 2.000.000 milyon ABONE’siyle DIGITURK’ün D-Smart’ı doğrudan rakip görmesi ve hele hele rekabet adı altında hakaretlerine maruz kalması kabul edilemez.
Bu vesile ile DIGITURK’ü hedefleyen yanlış beyanların doğrularını açıklıyoruz:
1-DIGITURK son 14 ayda tarihindeki en yüksek abone alımı ve en düşük “churn” (abone kaybetme) yi yaşamıştır.

2-Tüketiciyi aldatmayan haklı rekabete saygılıyız ve tercih ederiz.

3-Geçen yıl dış borsalardaki halka açılmadan vazgeçilmesinin nedeni fiatın hissedarlarımız tarafından düşük bulunmasıdır. Beğenilmeyen o fiat tüm Doğan Yayın Holding’in değerinden yüksektir.

4-DIGITURK’ün tekeli sözkonusu değildir.Kablo tv birebir bizimle aynı işkolundadır.Ayrıca faaliyette bulunduğumuz yıllar içinde Cine 5,Teleon,Free Tv gibi şirketler digital pazara girmişler ve fakat kendi istekleri ile çıkmışlardır.

5-Bizim işkolumuzda “abone” ve “churn” rakamları beyan edilir.Kendisini rakip olarak düşünen tüm şirketlerden talebimiz GERÇEK ABONE ve CHURN rakamlarını açıklamalarıdır.

Saygılarımızla,
Digiturk Kurumsal İletişim

f47xfenerli
09-08-2008, 20:54
D-smart reklamlarda hatırlarsanız ne diyordu D-Smart bir defalığına uydu alıcısı alın ve aylık fatura kesmeyeceğini beyan ederek kendisini “kutu satıcısı” olarak konumlamıştır.Herkes kutu niyetine aldı D-smart'ı.......

söyledikleri kanalları veriyorlar zaten ultra.her reklamda biraz kelime
oyunu vardır benim demek istediğim tüketici alırken netolarak araştırıp
alırsa sıkıntı olmaz.reklemde ne gelirse ömür boyu bedavamı dediler
fatura olmayacak tediler evet kontür yaptılar bakarsanız ikiside aynı
şey ama ticaret te öyle birşey işte.

zxcvbn10250
09-08-2008, 20:57
8 Ağustos Cuma günü Radikal, Vatan, Hürriyet, Posta ve Milliyet gazetelerinde Doğan TV Holding İcra Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Ali Yalçındağ’ın DIGITURK’le ilgili açıklamalarını üzüntüyle okuduk.
Bir önceki gün D-Smart’ı eleştiren ve içinde DIGITURK kelimesi yada kıyaslaması geçmeyen bir gazete haberinin etkisiyle doğrudan şirketimizi hedef alan suçlamalarla
ilgili açıklamamız şöyledir:

1999 yılından itibaren teknoloji yatırımları, tarafsız yönetimi,yüksek standardlı içeriği ile Türk halkına mal olmuş, başarısı ve itibarı herkesçe kabul görmüş olan DIGITURK markasıya rekabet eden herkese saygılıyız. Çünkü rekabet daha iyi olmayı getirir. Ancak rekabet benzer işkollarında olmalı ve “haksız rekabet”i içermemelidir. Bir müddettir izlediğimiz D-Smart’ın şirketimiz ile aynı işkolunda olmadığını fakat kendini öyle konumlamak çabası ile zaman zaman tüketiciyi yanlış yönlendirmeyi de içeren “haksız rekabet” davranışlarında bulunduğunu düşünüyoruz.

DIGITURK bir pay TV platform işletmecisidir ve her ay ödeme karşılığı ABONELERİNİN kullanımı için DIGITURK’e özgü televizyon yayın içeriği sunmaktadır. Abonelik tıpkı telefon, elektirik, su, kablo TV abonelik örneklerinde olduğu üzere her ay belirli ücret karşılığında süreklilik gösteren hukuki ve ticari bir ilişkidir.

Oysa D-Smart bir defalığına uydu alıcısı satarak ve aylık fatura kesmeyeceğini beyan ederek kendisini “kutu satıcısı” olarak konumlamıştır. Beyan edilen 600.000-700.000 rakamları abone değil bir defalık kutu alan müşterilerdir. 2.000.000 milyon ABONE’siyle DIGITURK’ün D-Smart’ı doğrudan rakip görmesi ve hele hele rekabet adı altında hakaretlerine maruz kalması kabul edilemez.
Bu vesile ile DIGITURK’ü hedefleyen yanlış beyanların doğrularını açıklıyoruz:
1-DIGITURK son 14 ayda tarihindeki en yüksek abone alımı ve en düşük “churn” (abone kaybetme) yi yaşamıştır.

2-Tüketiciyi aldatmayan haklı rekabete saygılıyız ve tercih ederiz.

3-Geçen yıl dış borsalardaki halka açılmadan vazgeçilmesinin nedeni fiatın hissedarlarımız tarafından düşük bulunmasıdır. Beğenilmeyen o fiat tüm Doğan Yayın Holding’in değerinden yüksektir.

4-DIGITURK’ün tekeli sözkonusu değildir.Kablo tv birebir bizimle aynı işkolundadır.Ayrıca faaliyette bulunduğumuz yıllar içinde Cine 5,Teleon,Free Tv gibi şirketler digital pazara girmişler ve fakat kendi istekleri ile çıkmışlardır.

5-Bizim işkolumuzda “abone” ve “churn” rakamları beyan edilir.Kendisini rakip olarak düşünen tüm şirketlerden talebimiz GERÇEK ABONE ve CHURN rakamlarını açıklamalarıdır.

Saygılarımızla,
Digiturk Kurumsal İletişim
2milyonmu abartmışlar

REİS74
09-08-2008, 21:13
kullanmadıgım için yorum yok ama kandırdılar gibi geliyor bana

ustaveli
09-08-2008, 21:30
ben zaten kiseye tavsiye etmemiştim
ilk baştan belliydi kandırdılar
:tomato:

tako 2000
09-08-2008, 21:44
Free sansuinin koyunu şimdi çıktı d smartın oyunu.

pcEexperi
09-08-2008, 21:46
Kesinlikle kandırma ticareti yaptıkları

kanallar kutuya bir kere para verilince izlenecek denildi.

D smart ilk çıktığı dönemlerde D-smart Ceo su Bir haber kanaında verdiği demeçte sadece ve sadece Super lig maçları alınması durumunda Ücret alınabileceğini, bununda kaliteli hizmet sunabilmek için gerekli olduğunu ve anlayışla karşılanacağını belirtmişti

Digiturk platformu ile aynı kefede tartılmasınıda anlayamıyorum. Digi çıktığı ilk gunden bu yana zaten ticaret anlayışını dobra dobra söyleyen bir kuruluş bence. yani 50yse 50 100 se 100 paralıyım demiş ve çeşitli kampanyalar ile çeşitli sınıflandırmalar sayesinde her keseye uygun platform çıkarmaktadır. Ama D-smart öyle değil. Mesela yeşilçam tv aynı filmler devamlı tekrar tekrar gösterilirken Yeşilçam XXX diye bir kanaldaha açıyor. bu gidişle her kanalın bir alternatifini çıkarıp paraya çevirecekleri işi bu çok net... ve dier kanal sadece tekrarlardan oluşacak

Gene digi ile kıyaslayacak olursak En düşük abonelik fiyatı olan 9,90 lık aboneliğinde verdiği farklı kanallardan National , turkmax, hallmark gibi kanallarda en azından aynı yayınlar gösterilmemekte.... peki ya -Smart???

benim amacım digi yi övmek deildir. Dikkat cekmek istediğim ticaret anlayışındaki aldatmacayı öne surmektir. iki kurum var biri yalanlarla piyasada diğeri ise her zaman paralıyım ama kampanyalarımı yaparım diyenlerden. Her ikisinide kullanıyorum. bunun haricinde card sharing de kullanıyorum. 3 uyducihazım var ve DSMART tamamen palavra... Kimseye tavsiye etmem. 300 ona vereceğinize 110 vern pcnize skystar 2 takın yada 300verin dreambox alın kat kat iyidir

Dsmart sadece Lig maçlarını alınca para olması doğaldır. Geri kalanından para talep etmesi onların sadece üçkağıtçılık anlayışlarını temsil eder... Zaten Doğan yayın kuruluşlarının bu gidişle nereye varacağından şüpheliyim ben.

Bu guzel konu başlığı ve anket içinde site yönetimine teşekkürler.

Murat_33
09-08-2008, 21:56
bence kandırmadı çünkü kelime oyunu yaptı faturasız dedi ücretsiz demedi ben duymadım zaten dogan gurubu denince durun 3 saat düşünün

zxcvbn10250
09-08-2008, 22:02
Only the registered members can see the link burda ne yazıyor sizce bu aldatmaca değilmi?

trtamer
09-08-2008, 22:05
ben bu firmanın pek !!! şerefli !!! sahibine itimad etmiyorum hemşerimdir kendisi babsı alim bi insan mış alimden zalim zalimden alim olabiliyomuş dansöz gibi bi yaratık Allah ıslah etsin bu işin sonunda ücretlendir me olur gibime geliyo dalavere yapar yani

yusufdal
09-08-2008, 22:09
star tv kanallarını aydın doğan'ın daha toplamaya başladığı ilk gün
bir platform çıkacağını ve ilerde sansui free tv'den daha büyük bir fiyasko
ve ticari balon olacağını söylemiştim.

Evet, Tüketiciyi kandırdı, kandırıyor ve kandırmaya devam edecek.

tüm paralı platformlara; HAYIR...

somali
09-08-2008, 22:20
kesinlikle kimse gazete ve forumdakişlere kulak asmasın d-smart kullanıcılarına kesinlikle fatura ve para talebinde bulunulmadı bulunulmayacak eğer kontörlü kanalları izlemek istemezlerse kimse para istemiyecek olay bunda ibaret.

somali
09-08-2008, 22:25
arkadaşım eğer d-smart kullandıysan ve evine fatura geldiyse öle konuş lütfen

yusufdal
09-08-2008, 22:27
''kontörlü kanalları izlemek..''

bedava değil oluyor sonuçta.
bedava kısım , izle-öde olayı; diğer platformda da vardı
ve hani ortaya çıkarken milleti bundan kurtaracaktı??

yasinde
09-08-2008, 22:28
Bizim bu milletimizde bedava para verme işi oldugu sürece hep kandırılırız.Kimse almasaydı bu zımbırtıyı.O zaman pazar kuramazlardı.Ben almadım almamda ne dijitürk ne smart dijitalin gözünü sevim.

kat4no7
09-08-2008, 22:56
haksızmıyım arkadaşlar

balgibide kandırdı yakında üçüncü tuzakta gelir tez kanıyoruz

konveks
09-08-2008, 23:17
d-smart kullanmıyorum dt kullanıyorum.bana göre kesinlikle kandırmadı.

DUACILI
09-08-2008, 23:24
adamlar cebimizden parayı nasıl alabiliriz diye düşünüyorlar amac hizmet degil paraya para katmak kandırmayada devam edcekler şu yada bu şekilde

kendimbuldum
09-08-2008, 23:35
bedava diye birşey yok bakın digitürke 9,90 diyor sadece ulusal kanaları güsteriyor.onun için en iyisi kendine özel bir ricever almak arkadaşlar.türkiyede kandırmadan iş yapan bir şirket varmı?
:yell: :49:

conker
09-08-2008, 23:40
inşallah yakındada, şu uydudan güncelleyen cıhazlar içinde aynı şekilde bir sorun çıkmaz.

keyci60
10-08-2008, 00:05
zaten reklam izliyoruz film değil kurtlar vadisi gibi amma reklam alıyorlar .....la ...la demekki adamlara başka firma reklam vermiyor

des-tek
10-08-2008, 00:07
Kandır dı diyenlere ; Kaçınızda D-Smart kutu var, önce onu söyleyin lütfen.
Hiç kullanmadığı halde cihaz kötü dyenler, birde Elektronikçi olduklarını iddia edenler, cihazı açıp içini incelediniz mi, onu söyleyin. Yazılım yükleye yükleye dağılan receiverler ile dünyanın parasını kazandı esnaf arkadaşlar. Kanallar şifre değiştirmekten, bizlerde cihazların canını okurcasına yazılım yüklemekten bıkmadık. Bu feryat esas o yüzden. Sadece Avrupa Şampiyonası için gecenin körüne kadar yazılım yükledi esnaf parayla. Neden bunlardan da bahsetmiyorsunuz. Benzin pahalanınca, benzinli motorlara tüp takar gibi, dijital uydu alıcılarını, dijital şifre çözücü haline getirmek ne kadar dürüstlük ise, D-Smartın istemiyorsan izleme dediği kanalları izlemezsen kontür almanda gerekmez. Süper lig maçları elbette kontürlü yani paralı olacak, kulüpler birliğine ne verecek maç yayınlamak için. Ama en azından istemediğin maçları daha doğrusu seyretmediğin maçlara para ödemeyeceksin.
Ben hem bireysel hemde ticari bayiyim ve kullanıcıyım aynı zamanda. Şifre kırma muhabbetlerini ta baştan buyana hiç bir zaman onaylamadım ve onaylamam da. Arabama tüp takmam, param yoksa binmem de. Yada Dizel araba alırım avantajlı ise. D-Smart böyle bir şey işte. Para vermek istemiyorsan kontür almazsın. Zaten Localar baştan beri paralı, tıpkı dt de ki salonların en üst pakette dahi paralı olduğu gibi. Hem 120 ytl aylık ödeyeceksin hemde ayrıca salonlara 4 filmden sonrasına para ödeyeceksin bu kabul edilebilir yani sizlerin bir çoğuna göre. Kimin evine d-smart faturası gelmiş bu güne kadar. Ama 2 ay ödeme bakalım dt faturanıda 3.ay avukat geliyormu gelmiyor mu gör.
Kandırdı diyenlerin bir çoğun bence şifresini kıramadıkları için böyle diyorlar. Eğer şifresini kırsalardı hiç ses çıkmayacaktı. Çünkü ülkemiz ve insanımız her şeyin beleş olduğu yerde yaşamak istiyor. Esas sorun burdan kaynaklanıyor. Bir ara istisnasız bütün markalarda tps ler kaybolunca yine bu sayfalarda bizi şifre kırar diye kandırdılar diyenler ve hatta bakın sizlerde şikayetvar.com da bu nedenle şikayetçi olanlar bile vardı. Yani dijital uydu alıcısını şifre kırıcı sanan kişiler, sanayi bakanlığına bile çözmüyor diye şikayetçi olmuşlardı.
Sonuç olarak d-smart haklı yada haksız, ancak baştan beri söylediği kanalların hiç birisi şu anda kontürlü değil, gelecekte de olmayacak. İlk cihaz alanlar 9 dan 22 ye geçiyor diyorlardı. artık geçmiyor ama izlemek istersen arayı kontür ile doldurman gerekiyor. Bu forumlarda emeğe saygı diye yazan arkadaşlar alınmasınlar ama emeğe saygı lütfen. Adamlar düşünmüş, taşınmış, yapmış ve anlatmış. Beyenmeyen almaz, ama alanlardan da iade edeni henüz görmedim. DT ye gelince madem rakip olarak görmüyor idi de neden d-smarta paralel olarak, emanet kutu yerine 12 yada 24 aylık sözleşmelerle beş para etmez dvb kutuları ki paza fiyatı 30 lira belki 240 ytl ye insanlara ayda 9.9 ytl fiyatla türksat ta zaten bedava olan kanalların yanına 1 belgesel, bir çocuk kanalı ilave ederek satıyor. Her ne hikmetse kimse bundan bahsetmemiş burada. Ayrıca d-smart kutular piyasaya girer girmez Türksat üzerinden modül satışını neden durdurmuş onu açıklasın birde, yoksa d-smartın kutusuna takıp da izlerler diyemi düşünmüşler dersiniz.
Sevgi ve saygılarımla

işçi
10-08-2008, 00:46
hangisi kandırmadıki normal markalarda isim vermeye gerek yok herkes biliyor

ykeskin
10-08-2008, 00:56
Bence de kandırmacadan başka bişey değil.Bakıyorum kanalların çoğu boş.Yani Buservis engellendi yazısı.Ben böyle bir cihazı kullanmak bile istemiyorum.

cabulent
10-08-2008, 01:14
Evet arkadaşlar son günlerde forumda süre gelen bir tartışmayı,anket yoluyla çözmeye karar verdik..D-Smart hizmetleri kullanıcıyı memnun ettimi yoksa d-smart tamamen bir kandırmacamıydı?
D-Smart yaptığı kampanyalarla,extra hizmetleriyle vs. yaptığı tüm işlerle size göre tüketiciyi kandırdımı?

Anketimiz 15 gün sürecektir..Forum kuralları çerçevesinde değerli yorumlarınızı bekliyoruz..!

şifreyi kaldırsın

pcEexperi
10-08-2008, 09:48
arkadaşım eğer d-smart kullandıysan ve evine fatura geldiyse öle konuş lütfen

SEN DSHOP YETKİLİSİMİSİN KİMİ NEDEN SAVUNUYORSUN... HANİ BEN FATURA DEMEDİMDE SENİN SAVUNMANA KIZIYORUM... ha para ha para ile alınmış kontor... ne fark var. ne dedi bunların ceo su başta???? sadece ve sadece superlig maçları nı yayınlarsak kaliteli mac yayını sunabilmek ve maliyetleride çıkartabilmek için mac yayınları paralı olabilir dei... ama ne yaptılar..? tekrar yayınlarını gösterenler aktif. asıl yayınlar ise kontorlu... bu mudur guvenilir ticaret. geçeceksin sen onu dostum gececeksin D smartın patronları icin bir atasozu yerinde bence bu faaaliyetlerden sonra o da affınıza sıgınarak (falanca kişi) ....ceği eşeğin önüne ot atmaz... diye bir söz vardır. ve ben dsmart kullanıcısı olarakta memnun deilim diyorum. lig haricindede bi halta para vermem

serdar d
10-08-2008, 11:18
evet dogan holdingin ne yapacağı belli hepside kandırmaca arkadaşlar sonunda onuda sansui gibi kapatacak

ememduh
10-08-2008, 11:39
ben her ikisini de kullanmıyorum kullanmayı da düşünmüyrum

Simba
10-08-2008, 11:44
evt bence kandırdı ben alırken parasız olcak diye aldım ama bakıym loca sinema tv cool smart bilmem ne diye smart para istiyo
Locolar zaten ilk basta ucretliydi.Diğer extra hizmet almak istiyorsan mecbur ödeyeceksin.

Dip not= ben kandırmadı seklinde oy kullandım extra hizmetler için ücret istemesi normal.İlk verdigi kanallardan su an para istemediler

swordfish
10-08-2008, 11:49
Birkaç tane sürekli aynı şeyi yayınlayan kanal için o kadar para vermek şu an için bence gereksiz. Diğer kanalları 75 YTL'lik sıradan uydu alıcılarda gösteriyor Eğer lig maçlarını verirse o zaman durum değişir mecburen izlemek için alacaklar olacaktır. Ama benim gibi futboldan hoşlanmayanlar için hiçmi hiç cazip değil

vizyon
10-08-2008, 12:24
hayır kandırmadı ilk aldığımda ücretsiz olan kanllar ne ise halen öyle ücretsiz asıl kandırmayı yapan free yayınlar için bile üyelerinden para talep eden diğer platform

CCW
10-08-2008, 12:26
Şu an durum iyi gözüküyor ama sonrası ne olur bilemem..

ahleyar
10-08-2008, 12:33
bence kandırdı, çünkü yakında aip tv geliyor ve internet üzerinden istediğin kanalı çok rahat seyredeceksiniz,bu işi 2008 de yapıcaklardı fakat d smartın yaptığı harcamaları yok etmemesi için yani zarar etmemesi için 2009 yılına bıraktılar bana göre saygılar.

kanberoğlu
10-08-2008, 12:56
Hemde nasıl.Şimdi açıkça aylık bu kadar ytl diyemiyorlar adını smart para koymuşlar.Şimdi bazıları çıkıp türkçe belgeselden bahsedecekler.Yayınladıkları 50 tane belgeselin artık vatandaş her sahnesini ezberledi.Hayret olimpiyatlarıda satın aldık diye reklam yapmadı
evet size aynen katılıyorum kucer arkadaşım. hatta öyle bir reklam ve sansasyon yarattılarki digitürk' bile maç yayınlarını aldık diye yaykara kopardılar. şimdi smart para toplamaya devam. hepsi anlayacağınız kazık. saygılar herkese.

kaasım
10-08-2008, 13:26
evet kandırdı ilk açıldığında üyelik yok ayılık ücret yok demişlerdi şimdilik bazı kanallardan para alıyorlar ama tahminim yakında bir çok kanaldan smart para diye aylık para alacaklar.

ozturk
10-08-2008, 13:46
kandırırmı kandırdı daha oncede kandırmıstı sansuı free tv diye hıc kımse kanmasın adamlar tırılyonları dokupte bır makınaya yıllarca bedava yayın vermez mantıklı düşünürseniz boyle olacak önce cıhaz verecekler sonrda yavas yavas para para para dıyecekler alamayanda normal kanallara dogru yol alacaklar

ercan111
10-08-2008, 13:48
bu işin kandırıp kandırmamakla alakası yok bence...isteyen parayla daha lüks kanallar seyretsin diye yeni kanallar getiriyor...seçim bizlerin...fatura göndermiyor ya zorla veya ödemeyince haciz gelmiyorya..:)..neyse belgesel veya çizgi film ücretsiz olması kötü birşey değil diye düşünüyorum..birde unutmadan d-smart her yıl 30-40 milyon $ zarar ediyor bunu karşılamak için yapıyor olabilir...normal..şirketin değerini arttırmak için çeşitli kampanyalar ve abone çoğaltmak zorunda...zararı azaltmak içinde bu gibi yatırımlar yapıyor..doğal karşılamak lazım..ama cihaz halen kötü bana kalırsa bunu söylemeden geçemiyeceğim..arıza oranlarıda yüksek ve kilitlenme sorunu ve extra film paketlerinin sinyalleri çok düşük...sorunları halen var...2.cihaz olrak kullanılır diyeceğim ama parası pahalı :)..ucuzlaması şart..bu tip cihaz 200 ytl ye satılabilir..:45:

lazer
10-08-2008, 13:53
evet dsmart tüketiciyi cok güzel kandırıyo daha öncede sansui free tv satıyodu noldu cırttt en güzel düzgün cihaz free paketler yemişim dt yi dsmartı

kucer06
10-08-2008, 13:57
Şimdi sonuç ortada yüzde 86.5 aldattı diyor yüzde 13.5 aldatmadı diyor.Bazı şeyleri kabullenmek zor hele ki bir kere inanıp almışsan.Şimdi alanlar aldatıldıklarını kabul etseler kendileriyle çelişkiye düşecekler üzülecekler.

kenan_citak
10-08-2008, 14:08
rakip bir platform kuruldu arkadaşlar uygulamalar farklı ve dsmart digitürke göre uzun vadede daha ucuz digitürke göre...

ercan111
10-08-2008, 14:10
arkadaşlar unutmadan bir şey hatırlatiim...d-smart alanlar neden şikayet etmiyor?..gerçekten...hepsi memnun..şikayet edenler d-smart kullanmayanlar..garip :)..ben kullanıyorum ve sadece cihazın yetersiz olduğundan şikayetçiyim yayınlarından değil..yani kandırmacaya pek takmıyorum..aldığımdan beri ücretsiz seyrediyorum..sorun yok..eski üye olduğumdan dolayı ******leri bile ücretsiz veriyorlar..sadece yeni çıkan sinema kanallarını göremiyorum..o da aylık 10 ytl fena değil..filmleri iyi..aslında düşünmüyorum değil...neyse yinede sizlere cihaz kalitesi konusunda katılıyorum ama yayınlar iyi..

egos99
10-08-2008, 14:27
arkadaşlar bizde izleyicisiyiz hesapta herşey ücretsizdi ama filmler ardından yeni katılanlara yeni açılan kanallar için ücret yok abonelik yok kontör kartları hani hiç ücret yoktu hani herşey badavaydı ne oldu verilen sözler ne oldu o kadar yapılan reklamlar herşey vatandaşı alıştırana kadar ondan sonra gelsin paralar bu milleti safmı sanıyorlar sizede teşekkür ederiz böyle konularda anketler düzenleyip milletin tepki vermesini derdini anlatmasını sağladığınız için

TATLIALMA
10-08-2008, 15:19
Evet arkadaşlar, bu d-smart herkezi kandırdı bence
Önce daha sonra para mara yok, ilk alırken makine parasından sonra hiçbir ödeme yapmayacaksınız dediler ama şimdi foyaları ortada
uyduda olan bedava kanallar dışındaki nerdeyse her kanala giriş ücreti istiyorlar. Ya bilen varmı tüketiciyi kandırdı reklamlarda diye suç duyurusu yapılamazmı bu ş... lere

pcEexperi
10-08-2008, 15:34
Locolar zaten ilk basta ucretliydi.Diğer extra hizmet almak istiyorsan mecbur ödeyeceksin.

Dip not= ben kandırmadı seklinde oy kullandım extra hizmetler için ücret istemesi normal.İlk verdigi kanallardan su an para istemediler

tamam dogruda !!! zaten adı geçen bu kanalların çoguda sadece tekrar programlar ... ne anlamı kaldı ? 3 ncü kere diyorum. SADECE SUPERLIG maçlarında ucret almaya hakları var. geri kalanları ucretsiz olacak dendi ve yapmalılar.

SBHSBH
10-08-2008, 15:44
Evet çok haklsıın! Eeee bedava özel yayın yok.. Türkiyede hangi şirket vatandaşa 'ücretsiz' ismiyle alttan para götürerek iş yapmadı? Sizce?

SBHSBH
10-08-2008, 15:50
Bu arada 30-40 milyon $ zarar gibi haber ve bilgiler tamamen pazarlama işi.. Unutmayın ki Doğan Yayın Holding millete ve rakip firmayı yemek için asla zarar etmez! Yani şuanda aramızda bireyselde olsa yada 3-4 ortaklı bir şirkette olsa iş yürütenler bunu yada a.ş. sahipleri bunu daha da iyi bilir. Zarar ediyorlarsa sırf biz varız diye smartlamazlar!.. :)) Sakın unutmayın. Ama digiturkten 1-2 yıl içinde farkı olmayacak. Tek avantaj kontor alıcaksın süperlig maçlarında da izlediğin maçın parasını yani kontörünü vericeksin.Tek fark burda. Sömürme gene aynı sömürme..

Sakın unutmayın arkadaşlar..

ceak
10-08-2008, 15:51
evet.

çona
10-08-2008, 16:04
sevgili arkadaşlar 95 yılından beri uydu cctv işi yapıyorum bizim insanlarımız çok kek araştırma yapmadan her malzemeye saldırıyorlar sistemi kim kurmuş geçmişi nedir aynı sektörde kalıcılığı nekadar hiçbir inceleme ve ön araştırma yapmadan alınıyor sonra kandırıldık diye ahlanıyor bence alanlara ÇOK İYİ OLUYOR. 2000super dpcıs 150 parabol toplam 33 uydu (68.5doğu-27.5batı )4600 kanal kalın sağlıcakla.

çona
10-08-2008, 16:06
kandırmadı

Eren55
10-08-2008, 16:21
Ben birinden duydum d-futbolda artık ligtv gibi olacak diye aylık ücretlendirme olacak mı acaba ?

ESES-58
10-08-2008, 18:29
ben bu anket için tşk ediyorum.çünkü sonuç çok önemli ve şimdiden ortada.milleti kemirdikçe semiren aydın efendi denen kene tabiatlı adamın ne olduğunu milletimin sağ duyusu çözmüş.çözemeyenlerde ya bolluk içinde, ya satış kaygısında yada saflık hat safhada.sansui gerçeği ortada

bayro03
10-08-2008, 18:33
sonuna kadar haklısınız arkadaşlar.bencede kandırdı. bir sefer cihaz alıyorsunuz hiç para ödemiyorsunuz diye reklam yapıp daha sonra loca kanallarını ücretli yapmak neyin nesi.

bismilliakif
10-08-2008, 18:53
d smart ilk çıktıgı günden beri ben işyerime getirip satmadım bundan sonrada satmam neden derseniz bir malın bir tane servisi ve bir tane bayisi olur ama d smart ın onlarca bayi ve servisi var ondan dolayı ne yaptıgı belli değil ilk başlarda bazı kahve sahibi arkadaşlar satın aldı ve şimdi satın aldıklarına bin pişman oldular neymiş efendim toplu yerde gözterilmezve iki katı fiyata yeni makina almaları lazımmış yani rant kapısı tavsiyede etmiyorum kimseye

ınfınıtı
10-08-2008, 19:58
kandırıyo iyiki almamışım

aliharbiye
10-08-2008, 20:39
Vay Be Ankete Bak Herkes Aynı şeyi Düşünüyor.

kenanacar
10-08-2008, 21:12
asla kandırmadı ne dediyse arkasında durdu extra kanallar için kontör uygulaması çıktı oda gayet doğal hakkı d smartın ii valla d smart babamızın oğluydu herşey beleş bu adamlar ne kazanacak bu çark böyle dönüyo sen bana ben sana

cengizcengiz
10-08-2008, 21:22
d smart kullanmıyorum . hiç bir bilgim ve fikrim yok

tamirci35
10-08-2008, 21:43
loca kanallaları hariç diğer kanallar her zaman ücretsiz olmalı , gün geçtikçe onlarda ücretli olursa dsmartın bir espirisi kalmaz ve tümü ücretli olacak bence, dsmart almayıda düşünmüyorum.

sudem155
10-08-2008, 21:46
hemde çok güzel çaktırmadan şimdi herşeyi para çeviriyorlar ileride göreceğiz halkı düşündüklerini .bu düşünen doğan'sa bizim düşünmemiz lazım.:nono::

yargicim
10-08-2008, 23:05
slm arkadaşlar tabiki kandırdı.
Ama baştan belliydi neden derseniz bunca kanalı boşu boşuna para döküp almadı herhalde
ilk zaman ki reklamları hatırlayın (Şahan GÖKBAKAR'ın)oynadığı tamamen ücretsiz diyorlardı şimdi bir iki kanal diye başladılar sonra o kanal ücretli bu kanal ücretli diyorlar bunu sonun da hepside ücretli hale gelecek bence.

saygılar

options
10-08-2008, 23:13
evet arkadaşlar bencede kandırma demeyelim ama yanıltma var çünkü geçen sene arkadaşımın restorant işletmesi var uefa maçlarını izletmek için bayiiye gittiğimizde herhangi bir cihaz haricinde ücret talep edilip edilmeyeceğini sorduk onlarda bilgileri olmadığını dsmart müşteri hizmetlerini aramamızı söyledi.bende hemen ordan aradığımda şu an verilen kanalların ücretsiz olduğunu ileride ilave olabilecek kanalların ücretlendirileceği söylendi şimdi olduğu gibi.

antenciler
10-08-2008, 23:20
platform yayıncılığına hiç bir zaman güven olmaz
besbelliydi zamanla paralı olacağı
yazık ki her zaman ki gibi olan bu bozuk zamanda üç kuruş kazanayım diye bunu satmaya çalışan esnafa oldu
vatandaşla esnafı karşı karşıya getirdiler
bi anlamda esnaf kullanıldı
onları allah bildiği gibi yapsın daha ne diyeyim
ne oluyorsa esnafa halka oluyor

kamilturhan
11-08-2008, 00:14
bu adamlar daha öncede free tv sansui ayağıyla vurdular milleti. halan akıllanmayan varsa artık uyansın. tuvalet bile para iken bu memlekette bu nasıl beleş olur yaw. uyanık olun arkadaşlar.
bazı abonelere fatura yollandığını duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama. böyle olacağı belliydi..

nuriaksoylu
11-08-2008, 08:46
Selam arkadaşlar bence kandırdı diyenler reklamı iyi dinlesin cünkü orada sadece yerel ve yerli uydudaki tüm kanallar diyo.. doğrumu

ama d_ smart yeni kanalları acıyo tabiki bunu bir maliyeti var filim kanalı var bu filmi cekenler bedavamı oynuyo .. örnegin mac veriyo bu kulüplere ne ödeniyo bunları düşünün bir ..

örnegin .d smart türcel süper liğe talipti..benim bildiğil dijitürk 100$ veriyo şunda d_smart 180 $ teklif etti ama 2010 yılına kadar dijitürkde. bu maçlar ucuzamı seyredilcek siz karar verin ..?

benim düşüncem ben bir elektronikci olarak dijitürk de .d_smart da ve normal uyduda satıyom uydu da satıyom müş ne isterse herkeze sayğı duymaklazım teknolojiye uymak isteyenler alır seyreder ne diyem herkeze saygılar..

alanda sag olsun almayanda sadece iyi seyirler ..<

mustafa_27
11-08-2008, 08:52
cihazı ilk verdiklerinde bazı sinama kanalları açıyor daha sonrada kapatılıyor neymiş kontur yüklersen seyredeceksin bunun neresi bedeva milleti kandırmakdan başka ney bu

usimsir
11-08-2008, 09:12
Kişiler ağızlarından çıkanı fiillerinde de gösterseler istenilen hedeflere ulaşmak daha kolay olur. Gerçekçi doğru dürüst bir pazarlama her zaman kazandırır.
Hani bir maymun hikayesi vardır. Maymuna herşsyi ikram ederler ne yiyip yemediğine bakmaksızın yerse diye !!! Maymun uyanıksa yemez fakat bu maymun yiyenlerde ise ikram edilen şeftaliyi herşeyiyle yer çekirdeğide dahil, ne yazıkki yedikten sonrası önemli çıkarken çıkış noktalarını parçalar. Maymun uyanmıştır artık kendince fıkdık dahi ikram edilse önce çıkış noktasında ölçümünü yapar eğer uyar ise öyle yemeye başlar.

Bizler kandırılmaktan usanmadık herhalde. İnşallah güveni tam olan bu millete güven veren sağlam firmalar gelirde adam gibi adam sözünün eri işler yapar hem alan hem satan kazanır.

cagdaswoo
11-08-2008, 09:17
Evet kandırdı.Büyük bir şevk ile aldığım d-smart bende çoğu kanallarını göstermiyor.D-SMART PROMO kanalını bile saat 18-19:00 a kadar izleyemiyorum.Ancak o saatten sonra net olarak d-smart kanallarını izleyebiliyorum.

tutku serdar
11-08-2008, 09:41
evet bencede kandırdı ilk başlarda herşey parasız diye reklam yaptı sonra kahvehaneler başta olmak üzere iş yerlerinden para istemeye başladı ev abonelerindende smart para adı altında bazı kanallar için yıllık para istiyor sonrası malum

ferhat4
11-08-2008, 09:45
kandırdı çünkü başta ticari bireysel ayırmıyordu şimdi ayırıyor ticari 560 ytl yıllık verecek d spor için baştan yapacaklardı böyle bir uygulamayı şimdi şartları deyiştirmeyeceklerdi ilk alanlar ne ala şimdi alanlar versin parayı izlesin bu düpe düz dolandırıcılık sahtekarlıktır...

b.şahin
11-08-2008, 09:49
kandırıyor bukadar çok özel kanalı oluyorda ücretsiz yayın yapabılıyor bıryere kadar bence yavas yavas ucretlı yapıcak yada dıyer cıhazlar gıbı oda devrını kapatıcak

hakan44
11-08-2008, 10:00
arkadaslar bence d smart bızı gercekten enayı yerıne koyuyor .ben aynı zamanda satıcıyım .ılk cıktıgı zaman bellı bır mıktar sattım .bunların ıcınde cayocakları ve kahvehanelerde var.once hıc bır sey acıklamadan mıllete sattılar .sımdı ıse ısyerı dıye 564 ytl para ıstıyorlar .madem oyle ılk basta bır kural koy .bu kurala uyulsun kımsede sızı tenkıt etmesın .

ayhan_22
11-08-2008, 10:00
ya arkadaşlar hepsi aynı işte para tuzağı milleti kandırıp duruyolar

adnan_er
11-08-2008, 10:08
madem kazandırmadı neden kazandırdı oranı yüksek

ekrem956
11-08-2008, 10:36
selam her hizmetin bir karşılığı vardır buda onlardan biri bakın TNT de kapanmasın
hayatta bedava hiçbir şey yoktur,bunu öğrenmek lazım saygılarımla.

kılavuzlu
11-08-2008, 11:27
değerli dostlar benim dsmartım falan yok almayıda düşünmüyorum. bunun böyle olacağı en baştan belli idi. biz Türkler hemen herşeye inanırız güveniriz ve yine aynısı oldu vatandaşları kandırdılar ve d smartları sattılar şimdide ücret evet. kusura bakmayın saygılar.

ozhaloaga
11-08-2008, 11:30
derler ya bu daha lele si daha arkasındadan lololosu gelecek en basiti adamlar yayını veriyor vedikleri yayını hd çeviriyor sonrada diyeceklerki verilen d-samartlarada sorun yok ama alıcınız hd uyumlu değil değişirseniz yayınları alırsınız bu biri diğerlierini sıramıyalım

ferhato
11-08-2008, 11:30
bencede kandırdı zaten maç yayın hakkı olmadığı halde lig maçları dsmartta demesi ardından tekzip yayınlaması yalan söylediğinin bir göstergesi değilmi.güvenilmez bunlara kardeşim bunlar daha sonra tüm kanalları ücretli yayınlayacak bakın görün ama beklemeyin tv için para ödemeyin tv yoksa başka alanlara yönelin ....

mehmet çakır
11-08-2008, 12:09
evet kandırdı,100 ytl olan uydu alıcısını 350 ytl sattılar, zaten kurulumu ve üyelik pakedini böylece peşin aldılar,seneye hazırlık maçları ücretli olursa şaşırmayın.bir de kahvehanelere iki misli ücret alıyorlar nasıl ücretsiz d-smart bu anlamadım?

yunus_01
11-08-2008, 12:17
Evet Milleti Kandırıyorlar Zamanında Bunlar Sansui Fre Maçları Verecez Diye Satmadılarmı Hani Nerde Milletin

MOKUR33
11-08-2008, 12:32
bunlar bişey değil daha. ilerleyen zamanlarda göreceksiniz paket yayın olacak ve digitürk gibi her paket için para ödenecek.

1970divrigi
11-08-2008, 12:43
evet kandırdı bu tür sistemde yayın yapan kuruluşlardan başka birşey beklemekte doğru olmaz.yakında normal kanalların haricindeki tüm kanalları paralı hale getirirlerse hiç şaşırmam doğrusu

zugo
11-08-2008, 12:44
kesinlikle kandırmadı
şuan paralı yayınlar müşteriler d-smart ı aldığında varmıydı?
kesinlikle yoktu zaten bu yayınları seyretmeden aldılar bu şikayet niye çarşamba perşembe maçlar var onlarada şifre koyarsa tüketici haklı ama tamamen ücretsiz tüketiciler seyrettiklerini unutup yayın hakkı binlerce dolar olan yayınları ücretsiz seyrederken hiç kandırıldık demiyor eğri oturup doğru konusalım ve eskiye ve yeniye bakalım

ceramic
11-08-2008, 12:57
evet kandırıyorlar bunu hep yapıyorlar

fargo85
11-08-2008, 12:58
kandırdılar

adnanarkan
11-08-2008, 13:07
sansui free tv deki gibi aynen milleti kandırdılar.

alperen
11-08-2008, 13:07
faturasız diyorlardı şimdi aylık 20 smart para istiyorlar

bridge1975
11-08-2008, 13:15
evet tabiki kandırdı yanlış yapıyorlar ama geri donus yok insanlara ders olsun

uzenelektronik
11-08-2008, 13:39
bunun da dijiden farkı yok paralı sıstemhayırlı olsun millete:nono:

tatu38
11-08-2008, 14:11
bencede kandırdı d-smart birçokkanallarını ileri bir zamanda ekparayada şu paketten izlerseniz şu fiyatı ödeyeceksiniz diyecek hani ilk başta sadece birkereye mahsus olmak üzere cihazı alıp birdaha neşifre nede üyelık isteyecekti aktivasyon kodu için felen numarayı arayın diyor bence tüketici haklarını arasalar daha iyiederler saygılar.

hmdsmsk
11-08-2008, 14:55
:jump:

bodur
11-08-2008, 16:23
bence bu anketteki MI? eki fazladan konulmuştur.. adminlerden bunu düzeltmelerini rica ediyorum..

XeNDeWaN
11-08-2008, 16:53
malesef milleti kandırdılar

neritesnb
11-08-2008, 17:05
Moviesmart'ın sinema kanalından; Da vinci Learning'in Bebeğim tv'den; D Yeşilçam'ın Beyazperde Tv; Animal planet'in Dog Tv den farkını birisi bana açıklasın ben D-Smart bu işte haklı para alma konusunda diyeceğim. Bu kanallar D-Smart'a özel kanallar değil mi her biri? Niçin ayrım yapılıyor? Hem kanalları geziyorsun. Sırasıyla gezmek istesen, bir kanal gösteriyor; başka kanal da"Bu servisEngellendi" yazısıçıkıyor. Pek de hoş oluyor bu tabii!

umuter
11-08-2008, 17:56
o zaman zarfında olan kanallar yine ücretsiz olduğu için problem değil sonradan ilave edilen kanallar ücretli olduysa bunda bi şey yok çünkü bunlar için parasız diye reklam vermediler ki!!
ve en başından beri şunu söyledim yine de söylerim ticaret hayatında hiç kimse o kadar yatırım yapıp ta para kazanmadan babasının hayrına iş yapmaz yapamaz batar o zamaan!!

f47xfenerli
11-08-2008, 18:09
o zaman zarfında olan kanallar yine ücretsiz olduğu için problem değil sonradan ilave edilen kanallar ücretli olduysa bunda bi şey yok çünkü bunlar için parasız diye reklam vermediler ki!!
ve en başından beri şunu söyledim yine de söylerim ticaret hayatında hiç kimse o kadar yatırım yapıp ta para kazanmadan babasının hayrına iş yapmaz yapamaz batar o zamaan!!

doğru ve mantıklı söz diye buna denir:45:

kayasert45
11-08-2008, 18:41
bence tartışmanın bir anlamı yok... zaten bu şirketler paranın gözüne vurabilmek için kurulmuştur temelde... hele hele söz konusu Aydın Doğan'ın şirketiyse...:) hiç imzalatılan sözleşmelerin o pire kadar ufak yazılan kısımlarını okudunuz mu? isteseler bu gün yayınlarını durdururlar da kimse dava açamaz. çünkü o ufacık yazılarda"her türlü değişiklik hakkı" yayıncı kuruluşa veriliyor. benim gibi almayın rahat edin. "Ne Şam'ın şekeri, Nne Arap'ın yüzü" hesabı... :):):)

fthyeli
11-08-2008, 19:41
ne bekliyordunuz bedavamı olacaktı ben bunun böyle olacağını çok önceden söyledim arkadaşlarıma inanmadılar şimdi kandırıldık diyorlar

serkanta
11-08-2008, 19:45
kısa ve öz doğan medyanın hiçbirşeyini istemem bikere dilim yandı smile adsl den bidahamı artık kanallarınıda seyretmiyorum düzanbaz herifler aman uzak durun kanınızı emerler

uzman_elhan
11-08-2008, 20:26
şuana kadar çok göruştum ama raslamadım

mem.21
11-08-2008, 21:06
Zaten kandıracağını düşündüğüm için almadım.Keşke hiç bir tüketici almasaydı da ellerinde kalsaydı

memet0102
11-08-2008, 21:07
kandırdı.ilk başta herkes alsın die ücretsiz die reklamlar yaptı ama aradan zamn geçince o da digitürk gibi paralı olmaya başladı

emmi
11-08-2008, 21:09
Ya arkadaşlar, millet olarak kandırılmaya ne kadar da teşne bir milletiz. Hayret doğrusu. Kazılmış bir çukur görsek, hazır mezar diye içine yatıyoruz. Ondan sonrada hep birlikte ağlaşıyoruz. Yazılanları baştan sona okudum, yüzde 90 kandırıldık diyor. Yukarıda birçok arkadaşın dediği gibi, böyle platforumlar babalarının hayrına kanal izlettirecek değiller ya! Adamlar o kadar yatırım yapmışlar, tabi ki para kazanmak için. Haa kullanıcı olarak sizlerde her verilen söze inanmayın olsun bitsin.
Saygılar.

metinkosker77
11-08-2008, 21:22
iyiki almadım dogan grubu 3 kagıt yapıyor....DİGİTÜRK en iyisi.

uyducu-
11-08-2008, 23:44
evet arkadaslar uydu işini gerek satıcı gerek kurucu olarak d-smartı tavsiye etmıyorum.yukardakı arkaslara aynen katılıyorum.ben musterımı uyarıyorum bazı mac hastası arkadaslar maclar bedava dıye cullanıyorlar cıhaza ileride görürler sımdıden 10kontoru 12 15 ytl satılıyor adam sıze bedava ızletmeyecek macları .. bıde arkaslar sıstem tam oturmadı cıhazlar serı ılerı gerı yapınca hemen kılıtlenıyor ısı anlayan duzeltıyor ya anlamayan hele benım gıbı asabının bırıyse camdan atar cıhazı BEN TAVSIYE ETMIYORUM D-SMARTI PARASINI CÖPE ATMAK ISTEYEN OLAN ALIR

sokrates
12-08-2008, 00:18
evet kandırdı ilk günden belliydi böyle olacağı

kartal13_bjk
12-08-2008, 00:42
bence en delikanlı digitürk çıktı her şey paralı dedi parana göre seç paketi seyret dedi ama sayın yalancı medya grubu herşey bedava dedi ama sadece adı gibi yalancı olan medya kuruluşu şu extra bu extra deyip resmen biz tüketicilerle dalga geçtiler eğer hatırlarsanız arkadaşlar bu malum yalancı kuruluş ilk Free Tv sansuı leri piyasaya sunup bizlerle dalga geçtiler şu an aynı malum kuruluşun sansuızedeleri bile var ben inanmadım ve hala inanmayacağım bence sizlerde inanmayın ve başkalarınıda korumaya çalışalım

YILDIRIMUYDU
12-08-2008, 08:40
hemde ne kandırmaca örnek vereyim atv de bir program izliyorsunuz kanal zaplayıp başkabir kanal mesela kanald veya startv ye geçtiniz aaaa odane kanal değişmiyor makina kilitlendi hatta 2 dakika boyunca kumanda sesi bile açıp kapatmıyor :smiles22: sadece üst sol köşede bir kum saati çıkıyor neden olsa gerek acaba ????
çünkü bu para düşkünleri reklam amaçlı bir satış yapacaklar ve kazanç elde edecekler ya onun için sizin en çok seyrettiğiniz bir anda kanalların kendilerine ait olanlarına satış ve pazarlamasını yaptıkları bir ürünü şimdi kırmızı tuşa basıp daha ucuza alın diyerek resmen emrediyorlar ...!:yell:
evet evet emrediyorlar çünkü uydu cihazınızın geri tuşu reklama giripte bakana kadar iş görmüyor ve daha sonra gün içinde bu defalarca gerçekleşiyor :mad2:
paketin telefonla destek hattını arayıpta bundan şikayetçi olduğumu söylediğimde yapabilecekleri birşey olmadığını kırmızı tuşa 2 defa basıp reklamdan çıkmamı söylüyorlar oysa kanal üzerinde reklam yüklenene kadar en az 2-3 dakika beklemek zorunda kalıyorsunuzki bunlarda ulusal yayın yapan kanallar star ve kanald (yani böyle bir hakları yok)
şimdi bu insanların maç yayınlarını satın aldıklarını düşünün birde !..:yell:

arkadaşlar ben digitürkü pahalı olduğu için sevmiyorum ancak onlar en azından daha mert davranıyorlar ve film kanallarında daha kaliteli filmler şu anki d-smarttan daha ucuza gelmeye başladı:sad:

son olarak benim bunları buradan yazmamdaki amaç şu bu iş böyle devam ederse kalabalık bir grup oluşturup mahkeme açmayı ve çok yüksek bir tazminat ödettirmeyi düşünüyorum :nono: çünkü benim gibi düşünen bir sürü insan var ve çoğalmaktayız tamam kendi kanalarında bir reklam normal olabilir ancak birde normal izleme esnasında extra reklamla beni ve benim gibi düşünenleri kanala mahkum etmek kimsenin hakkı olamaz

lütfen şikayetlerinizi bu pakete tlf yoluyla bildirin yinede çözüm olmazsa birleşip hakkından gelelim bize 100 liralık cihazı 300e satanlara enayi olmadığımızı hatırlatalım:nono:

okuma nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederim :wave: :nod:

dilser25
12-08-2008, 09:30
arkadaşlar d smart üzcretli olacağı güngibi aşikardı. parasız olacak demek kendimizi kandırmaktır . bende aldım ama parasız olcak diye değil ne kadar beleş izlersem kardır diye. 6 aylık loca kanalı aldım çatır çatır izledim. bu hizmetleride bedava yapamayacağına göre tabiki ücretli olacaktır . ama reklam gelirlerini arttırırsa ozaman bedava devam edebilir.

ibo06ygt
12-08-2008, 11:48
ne yazıkki bu ülke insanı doğan grubunun elinde oyuncak gibi oynatılıyor vede kendine mutaç bırakılmıştır. d smrt kanalı içinde vatandaşı kandırmışlardır.

:clap2::

zalimbey
12-08-2008, 12:06
hayır

onder1954
12-08-2008, 12:14
Yıllar önce free TV diye şimdilerdede DSmart diye kandırmaya devam ediyorlar. Onlara göre bu millet kandırılmak için yaratılmış.

ozay_74
12-08-2008, 12:57
Evet arkadaşlar bekle gör politikası , görünen köyde klavuz istemez.

Saygılar,

xxgmxx
12-08-2008, 13:32
kandırmacanın en uyanık cinsinden bu olay
çünkü filmleri ve diğer görsel olayları bir kaç kanaldan verirken onların parasını istemiyor doru ama onlarda yayınlayacağı programları alternatif kanal açarak paralıya çevirmesi düpedüz kandırmadır.....:mad2:
üstelik bide o kanalların ve başka olayların devamlı rahatsız edici şekilde reklamlarına ne demeli:mad2: :mad2: çıdırtırcasına kanal değiştirdikçe çıkıyor kırmızıya baş yeşile bas
sözün özü oyuna gelmiyelim arkadaşlar ses getirmek lazım
bence

ömer yazıcı
12-08-2008, 13:51
evet kandırdı bunlara güvenilmez.

fettah
12-08-2008, 17:08
insanları kandırma işi doğan grubunun kanında var böyle yapmaları gayet doğal bence hiç yadırgamıyorum bu durumu

007kaya
12-08-2008, 19:49
Bence kandırdı.

"Bedava" kampanya reklamlarının yapıldığı sıralarda alanların, tüketici hakem heyetlerine başvurarak ve dava açarak manevi tazminat talep etmelerini tavsiye ediyorum.

Bu sayede "milletin enayi" olmadığını anlarlar.

Ayrıca lig maçlarının yayın haklarını alamaz iseler, bu tür platformların çok geçmeden havlu atacağıda söyleniyor.

eymen222
12-08-2008, 20:20
evet kandırdı ... tüketicinin eline dinamiti koyup fitilini yavaş yavalş çekmeye başladılar... ben servisim ve d- smart cihazı lanet bi şey ... sürekli arıza hantallık ...üstüne bedeva verdikleri kanalların çoğu yavaş yavaş paralıya geçiyo..bunların kanında bu milleti soymak var.

inat
12-08-2008, 20:21
sadece fiyatlarını açıklamadılar
göreceksiniz bunlar bir süper ligi alsınlar
o zaman fiyatları göz boyuyorlar unutmayın ki hayatta hiç bişi bedeva değil !!!!

morss
12-08-2008, 20:39
bu duruma geleceği belliydi zaten seçimlerdede ikdidarın eteğini yaladılar dogan gurubunun çeşitli menfaatlarından dolayı , millet de bunlara inanıyo sanki bunların söylediği kanun gibi 1 şey--- yani kimse kimsenin işini hayır olsun diye yapmaz -- ve kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez bu durumda aynı hikaye karekteristik durum !

hayatiki
12-08-2008, 21:35
insanları kandırma işi doğan grubunun kanında var böyle yapmaları gayet doğal bence hiç yadırgamıyorum bu durumu

arkadaşıma katılıyorum.

FERHAT64
12-08-2008, 22:18
TEŞEKKURLER!!!:nod:

FERHAT64
12-08-2008, 22:22
BENCE KALDIRILLDI!!!:nod:

Simba
12-08-2008, 23:59
Ankete göre 87.23% d smartın kandırdıgı düşüncesi içersinde..

antalyalı-07
13-08-2008, 08:07
vatandaş herşeye alışıktır.hepimiz için. platform kuracaksın bedava olacak,mümkünmü devlet bile bedava bişey vermiyor vatandaşa değilki özel sektör.

ziya15
13-08-2008, 08:39
Ya biz almamıştık ama tam almak üzereydik ki foyası meydana çıktı. Allahtan geç kalmadık. Şimdi ücretsiz verseler de almam. Gözümden düştü bi kere :(

muzo
13-08-2008, 09:36
arkadaşlar kimse kimseye bedava iş yapı vermez bugün olmassa yarım mutlaka paralı olacaktır

gecelerinlordu
13-08-2008, 12:28
NE KADAR PARA, O KADAR KÖFTE. arkadaşlar bunu unutmayın lütfen....

sakarxa
13-08-2008, 14:09
evet ilk çıktığında tamamen ücretsiz demişlerdi bu şekilde olacağı belliydi

taksel
13-08-2008, 14:16
bedava kim kime vermişki?

kont_27
13-08-2008, 15:10
ben ce d-smart kandırdı aydın doğan kimseye beleş kanal izletmez adamların belirli bir cihaz satma hedefi var ona olaşınca kanalar direk paralıya dünecektir bundan hiç şüpeniz olmasın bilğinize sunarım saygılarımla

Kemal Turan
13-08-2008, 15:56
Devamlı kandırmaktan başka ne yapıyor

bengimuzik
13-08-2008, 18:58
:( Artık Herkes Birbirini kandırıyor...

hunter100
13-08-2008, 18:59
taahütlerini tutmadı free tv kadar olmasada bence beklenilende buydu hani 4 büyüklerin maçları .. hazırlık maçlarını bile veremiyorlar :))))

martı
14-08-2008, 01:04
evet arkadaşlar D smart almadım ama böyle olacagı belliydi çatılar çanak doldu adamlar çok para kazanmanın yollarını biliyor.

ferdunsenel
14-08-2008, 09:41
5 yıl önceyi hatırlayalım sansui free tv uydu alıcılarını

digimetin
14-08-2008, 10:37
bencede uzun lafa gerek yok kandırdı ve kandırmaya devam ediyor kanallar gittikçe kontürlü falan derken tamamen paralı olacak gibi.Birde d smart rady diye bir cihaz çıkarmışlar önce ucuz fiyat bir ay sonra ikinci kalan fiyat uygulamasını yapıyorlar maksat abone sayısı artsın.

htopdas
14-08-2008, 12:26
D.smart kullanmıyorum, yeni kanallar değil ama eski kanal ve spor kanalını kapatırsa kandırmış olur

levent417
14-08-2008, 12:54
d smart ilk çıktıgı günden beri ben işyerime getirip satmadım bundan sonrada satmam neden derseniz bir malın bir tane servisi ve bir tane bayisi olur ama d smart ın onlarca bayi ve servisi var ondan dolayı ne yaptıgı belli değil ilk başlarda bazı kahve sahibi arkadaşlar satın aldı ve şimdi satın aldıklarına bin pişman oldular neymiş efendim toplu yerde gözterilmezve iki katı fiyata yeni makina almaları lazımmış yani rant kapısı tavsiyede etmiyorum kimseye

arkadaşım sen parasal yonunden yani kendi acından bakıyorsun senın dedığın gıbı olsa tekelcılığe döner o zaman rekabet olmaz hep bana hep bana dersin kahvehanelere gelıncede o cıhazı alanlarda veya oralara satanlarda su arayın cunku işlerlerinde kullanılamayaca doldurulan bılgı formlarının ( o müşteriye yırtılıp verilen yerin arkasında ) acık acık YAZIYOR. ben d-smartın avukatı değilim ama haksızlığa gelemem ben aldığım zaman da ****** kanalları kontursuz du ve ben hala seyrediyorum yanı şifreli değil ama yenı alanlarda kontürlü ve bu kanalların kontürlü olduğunu söylüyorla kontursuz olan kanallarıda belli yani ama satıcılar bunları müşterilerine anlatmadıkları için suçlu kım d smart geçecekler bunusize bır örnekdaha dsmart bır ara 20 kontur hediye etti. bizim satıcılar ne yaptı uyanıklar ya bunları cihazların içinden aldı ve par ıle satmaya calıştılar ama yemedı bu yuzden duketıcıler madur oldu satıcıların yuzunden çünkü dsmart butun bu konturlerı iptal ettı.bu yuzden bilincsiz satıcılar zaten satmasın mumkunse sataclar isede lutfen sattıkları cihazları iyi tanısınlar satanlardan 100 tanesıne sorsan 90 tanesının evınde dsmart yoktur maglesef acı bır gerçek.:bangin:

kucer06
14-08-2008, 15:57
Küsuratları saymıyorum her yüz kişiden 88'i D smart herkesi aldattı ve aldatmaya devam ediyor diyor 11 kişide aldatmadı diyor.Ortada tartışılacak bir şey yok kalmadı.O 11 kişi demekki gerçekleri kendilerine bile ifade edemiyorlar bana göre.Güle güle kullansınlar.

conker
14-08-2008, 18:21
Türkiyede tüketici hakları diye bir kurum var
Kandırdı diyen o %88 kesim ne diye şikayette bulunmuyor.
madem kandırıldıklarına inanıyorlar, ellerinde de delilleri var gidip şikayette bulunsunlar.
bunu yasal yolla halletmeleri lazım. Kuru kuruya aldattı demekle olmaz bence bu işler, burda önüne gelen, bir fikir yürütüyor.
bu tür sorunların çözüm yeri kanunlardır. Kandırıldıklarına inanan d smart kullanıcılarının birleşip şikayette bulunmaları kandırdı veya kandırmadı iddasında bulunmaktan daha faydalı.
Kandırmadı diyen o %11 lik kesim zaten güle güle kullanıyor. madur olan %88 lik kesim.

saygılar.

extreme13
15-08-2008, 00:34
1 yıl öncesine kdr söylemiştim böyle olacağını, 1. Sansui Free TV vakasını hatırlarsınız, bunda sadece isim değişik ama yine Doğan grubu yani artık bu tür şeylere şaşırmıyorum :)

sedattascı
15-08-2008, 07:00
Türkiyede tüketici hakları diye bir kurum var
Kandırdı diyen o %88 kesim ne diye şikayette bulunmuyor.
madem kandırıldıklarına inanıyorlar, ellerinde de delilleri var gidip şikayette bulunsunlar.
bunu yasal yolla halletmeleri lazım. Kuru kuruya aldattı demekle olmaz bence bu işler, burda önüne gelen, bir fikir yürütüyor.
bu tür sorunların çözüm yeri kanunlardır. Kandırıldıklarına inanan d smart kullanıcılarının birleşip şikayette bulunmaları kandırdı veya kandırmadı iddasında bulunmaktan daha faydalı.
Kandırmadı diyen o %11 lik kesim zaten güle güle kullanıyor. madur olan %88 lik kesim.

saygılar.

sen bu şekilde kendini avutuyorsun çünkü yapabileceğin hiçbirşey yok kazığı
yemişsin birkere hazmedemiyorsun bu klasik aydın doğan kazığı zaten ne de
miş atalarımız devete diken millete ..... yaranır diye.iyi günlerde kullan ne diyelim.

conker
15-08-2008, 09:29
al bir sivri zekalı daha
kendi hayal dünyasında benim d smart aldığıma karar verip bir takım saçma sapan, zırva laflar etmiş. yazdıklarımı anlamaktan dahi aciz, saçma sapan yorumluyan bu kişilerin ankete ne gibi katkısı olur merak ediyorum doğrusu.

iNFiLaK
15-08-2008, 14:16
arkadaşlar d smart basta bedava dedi sonra kontor etti digiturk bendede var bosa para yua ikiside dolandırıyo milleti valla ya

iNFiLaK
15-08-2008, 14:17
zu hahahaha yukarıda ki biraz saçmalamıs

naum99
15-08-2008, 16:22
slm arkadslar .d smart kandırmaya devam ediyor.ilk once delir sadece localar kontorlu olacak .su an tum guzel kanalar kontorlu . ve animal planet ve dıskoveri deger acık bıraktıklari kanalar aynı yayını yayılıyor .cıhazlar kılıtleniyor modul rele uymsuzluklar kanal tasıma .yani aydın dogan fre tv sansuiiii .su an tuketıcıler cıhaz almaktan cekıniyor .ve d smartın onumuzdeki gunlerde satısı cok dusecek kaybeden d smart olur.su an mustrei hizmetlerını arayan .1 ssaat beklemek zorunda .tel faturalari kabarık geliyor d smart abonelerının .ozelikle istanbul dısından .herkese saygılar:wave:

mesutkavak06
15-08-2008, 22:39
d smart iyi güzel birşey ama belli bir süre sonra değişik yaptı ve bazı müşterilerim aldığına pişman oldu animal ve dıscoveri olmasa kimse almaz arkadaşlar....:46:

cesur22
15-08-2008, 22:43
Arkadaşlar bende ne Dzımart,nede dişitürk var ama ankete aynen katıldım.Çünki bunları alcek para yok.Arkadaşlar kandırdı diyosa KANDIRMIŞ'lardır ve hayır diye oy kullananlar için de KANMASAY'mışlar diyorum.

yergun_002
16-08-2008, 07:17
daha bu başlangıc durun hele?????????

yazar
16-08-2008, 12:15
sonunda kimse almaz kendileri izlerler

sakir
16-08-2008, 21:10
Global ekonominin bir gereği bu bir şirket varsa şirket kar edecektir.Bedava hiçbirşey yoktur
bedava olan şeylerin de arkasında yine kar eden bir şirket vardır.

ahmet gölük
18-08-2008, 14:41
beş para etmez kimseye tavsiye etmiyorum

veyselbakan
18-08-2008, 14:51
Global ekonominin bir gereği bu bir şirket varsa şirket kar edecektir.Bedava hiçbirşey yoktur
bedava olan şeylerin de arkasında yine kar eden bir şirket vardır.

dediklerine sonuna kadar katılıyorum lakin bir şey dışında eğer şirketler bu parayı bizlerden kazanacaksa insanları kandıramazlar kandırdıkları sadece kendileri olur çünkü her şirketin bir alternatifi ve rakibi vardır ve birbirlerinin açıklarını beklerler işte rakiplere fırsat evet gerçekten halk kandırıldı ama ikinciye bu halk kanmaz o dekoderleri de ellerinde patlar saygılar!:49:

ysagdic
18-08-2008, 19:42
Alanlara Müstaktır Hakediyorlar Millete Söyledikce Aldılar iyilik yaramaz bunlara

konnektör
18-08-2008, 20:23
ben hayır diyenlerdenim sebebine gelince kültürlü insanı kandırmak en zor iştir neden derseniz kültürlü insan cok iyi bilirki hiçbir şey bedelsiz degildir.osmanlıdan avantaya beleşe alışmış halk calışmadan vermeden hep ister.devlete vergi vermez yol su elektirik ister.bir tane makina alıp dünyayı beleşe seyretmek ister sen bu kafayla gidersen tabiki kurnazların makarası olursun aldıgın ürünün içinde her hangi bir tahütname v.s varmı yokmu bakma satıcıya inan veya inanmak iste kendi kendini kandır.sonrada agla adamı suclayacak bir tane delil varmı elinde kimsenin göstersin bakim.laf salatasından başka birşey yok kandıradan daha suclu kandırılan tahüt yoksa niye para verip alıyorsunki.?????

omeroksuz61
19-08-2008, 17:39
kendilerini çök akili sanıyorlar biz enayı olduktan sonra semer vuran çok olur

haydarsahin
21-08-2008, 00:18
en büyük yayın sahtekarlığı cihazıda biz sıralıyamıyoruz. her dakka reklam reklam sırasında kanal bile deişmiyor.

beterpan
21-08-2008, 15:36
aydın doğan ın yaptığı hangi işten millete memlekete hayır geldi ki, D smart dan hayır bekliyorsunuz, kusura bakmayın, aziz nesin in dediğinden fazla galiba aptal sayısı !

CCW
22-08-2008, 11:39
Hem kandırdı,hem kandırmadı

Admin
24-08-2008, 15:12
Anketimiz Kapanmıştır.