PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gelecekte görünmez olacağız

ayran
12-08-2008, 23:19
Gelecekte görünmez olacağız
Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

Bilimadamları; insanları ve objeleri görünmez yapabilecek materyalleri yaratmalarına bir adım kaldığını açıkladılar
Bilimadamları metamateryaller kullanarak 3D objelerin çevresindeki ışığın yönünü değiştirebildiklerini söylediler
İnsanlar, objeleri ışığın üzerlerinden yansıması veya yayılması yoluyla görürler Bu yeni karışım materyal “negatif kırılma” özelliği sayesinde ışığın obje tarafından emilmesini veya yansımasını engelliyor ve sadece objenin arkasındaki ışığın görülmesine
olanak tanıyor.
Bu buluşlar, Kaliforniya Üniversitesi’Ndeki bilimadamları tarafından yapıldı Proje ise
Army Research Office (Amerikan askeri araştırma ofisi) ve National
Science Foundation'ın Nano-Scale Science and Engineering Center’ı tarafından destekleniyor Materyaller, limitli dalga boylarında çalıştıkları için binaların uydulardan saklanması gibi işlemlerde kullanılamayacaklar.

MUTAF
12-08-2008, 23:45
verilen bilgi çok iyi. umarım kötü emellere alet olmadan insanlığa faydalı bir duruma getirilier..

kucer06
12-08-2008, 23:55
Bu sadece illüzyon olacaktır göz yanılması olacaktır ve eminim askeri amaçlar için kullanılacaktır.

ayran
13-08-2008, 00:00
Bu sadece illüzyon olacaktır göz yanılması olacaktır ve eminim askeri amaçlar için kullanılacaktır.

gelecekte çok tehlikeli ileri teknolojiyle karşı karşya kalcağız
umarım bunlarada aynı tarzdan çözümler olur.

yargıç_1
13-08-2008, 01:23
gelecekte çok tehlikeli ileri teknolojiyle karşı karşya kalcağız
umarım bunlarada aynı tarzdan çözümler olur.

onu yapan panzehirinide hzırlamıştır.
bu bi film vardı rakinin donduruyorlardı ilerki bi zamanda tekrar çıkartıyorlardı onun gibi bişey hayret.

ziya15
13-08-2008, 08:57
Valla köte emellere ait oldu bile. Gazetelerde gelmişti. Bi TANKı görünmez yapmışlardı. Aynen bu sayede yani. Hatte olaya tanık olan bi asker de gazeteye konuşmuştu. Gözlerimle görmeseydim kesinlikle inanmazdım demişti. Yani gerçekten te çok tehlikeli bir teknolojiye geldik çattık :/

ultra-mehmet
14-08-2008, 18:11
hayırlısı beklemek ve görmek gerek.......:49: