PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : d smart reklamına durdurma kararı

matrix1977
21-08-2008, 11:28
D-SMART'IN ŞAMPİYONLAR LİGİ-UEFA REKLAMINA DURDURMA KARARI ÇIKTI
21.08.2008 09:58:00

Reklam Öz Denetim Kurulu, DIGITURK'ün şikayeti üzerine D-Smart'ın, "Futbol D-Smart'ta izlenir" reklam kampanyasını tüketiciyi yanıltıcı buldu. Reklamda kolaylıkla okunmayacak kadar küçük konulan dipnotun, altbaşlıkta yazılması istendi. Aksi takdirde reklama yasak var.

D-Smart kandırmacası
için yasak kararı çıktı
REKLAM Öz Denetim Kurulu, DIGITURK’ün başvurusu üzerine D-Smart’ın son reklam kampanyasını yanıltıcı bulup, düzeltilmemesi durumunda ilanın durdurulacağını açıkladı.

Reklam Öz Denetim Kurulu’nun açıklaması şöyle:
D-Smart için hazırlanan “Futbol D-Smart’ta izlenir”, başlıklı ilanda yer alan “2012’ye kadar Şampiyonlar Ligi Maçları D-Smart’ta” ve “2012’ye kadar UEFA Kupası maçları D-Smart’ta” alt başlıklarından tüketicilerin algılayacağı mesaj 2012 yılına kadar tüm Şampiyonlar Ligi ve UEFA kupası maçlarının D-Smart’ta yayınlanacağıdır. Halbuki basın ilanının altında tüketicilerin kolaylıkla okuyamayacakları kadar küçük olarak yer alan açıklamada söz konusu yayınların sadece Şampiyon Ligi Ön Eleme Maçları ile UEFA Kupası Çeyrek final öncesi maçlarını kapsadığı belirtilmektedir. Ana vaadin istisnası niteliğindeki bu açıklamanın dipnot olarak değil alt başlıkta yer alması gerekmekte aksi takdirde tüketiciye eksik bilgi verilerek yanıltılması söz konusu olmaktadır. Bu ilanda değişiklik yapılmadan yayınlanması durumunda basın ilanının yayınının durdurulması için medyaya yazı gönderilecektir

gs78
21-08-2008, 11:31
d smart bu sefer kendini şımartmış

CCW
21-08-2008, 11:32
Haklısınız.

ahmetcetin
21-08-2008, 11:35
doğrusu d smarta güvenim yok,hala milleti kandırmakla meşguller.bakalım altından daha neler çıkacak...

ESES-58
21-08-2008, 12:09
yahu ben bu kadar yüzsüz bu kadar arsız ve milleti kazıklamaya çalışan bir zihniyet görmedim.kardeşim biz buyuz şartlarımızda bu beğenirseniz alın de.ama yok sülük olmaya alışmışlar

ManisaliMG
22-08-2008, 20:44
bu kadar yalanci bi medya kurulusu görmedim,bu yaz izindeyken az daha dsmart'ti alip parami onlara kaptiriyordum,neyseki vaktinde uyanip parami kurtardim.

muratyeg
22-08-2008, 20:55
Allah layıkını versin bu d-smartın

ceng
22-08-2008, 20:56
valla haklısınız katılıyorum bnede

naum99
30-08-2008, 11:37
d smart yakında tum kalarını kontorlu yapacak . mustrelirden tepkıler geliyor satısları dusmeye basladi .sınema pakeltler .ve hd dıskover hd eruo sportsd smart sadece eskı kalar acık kalacak . dsmart suprizlerivar .var mustreli re. cıhaz satmak icın musterileri bos laflarla kan dırıyorlar bır sınemaya bakmak .7 8 milyona gelıyor .