PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Disecq 1.2 Ile Thor

iNFiLaK
03-09-2008, 11:28
ARKADAŞLAR BENDE DİSECQ MOTOR VAR BEN BUNA DÜZ 90 LIK ÇANAK ANTEN TAKTIM AMA AYAR ÇEKEMDEDİM SONRA PARABOL ÇANAK İLE TURKSAT HODBİRD DİĞERLERİNİ BULDUM AMA THOR YOK DÜZ ÇANAK İLE THOR KURTARIR MI AYRICA BAANA Bİ TARİF EDER MİSİNİZ DÜZ ÇANAK İLE NASIL AYAR ÇEKECEM VALLA Bİ BAKIN ÜSTADLAR BEKLİYOM:d:hat:

badtempered
03-09-2008, 12:33
ARKADAŞLAR BENDE DİSECQ MOTOR VAR BEN BUNA DÜZ 90 LIK ÇANAK ANTEN TAKTIM AMA AYAR ÇEKEMDEDİM SONRA PARABOL ÇANAK İLE TURKSAT HODBİRD DİĞERLERİNİ BULDUM AMA THOR YOK DÜZ ÇANAK İLE THOR KURTARIR MI AYRICA BAANA Bİ TARİF EDER MİSİNİZ DÜZ ÇANAK İLE NASIL AYAR ÇEKECEM VALLA Bİ BAKIN ÜSTADLAR BEKLİYOM:d:hat:

Öncelikle büyük yazmak yasak

ikinci olarak hem motor da hemde normal çanakta hemde aparatlı çanakta bulundugunuz bölgede 90 cm ile almanız lazım.

Sonuç olarak siz ayarlıyamamışsınız.

Şimdi neye göre ayarlamak istediginizi söyleyin ona göre anlatalım.

Ayrıca Thor uydusu hotbird göre daha aşağı bakmalıdır.

iNFiLaK
04-09-2008, 15:53
Öncelikle büyük yazmak yasak

ikinci olarak hem motor da hemde normal çanakta hemde aparatlı çanakta bulundugunuz bölgede 90 cm ile almanız lazım.

Sonuç olarak siz ayarlıyamamışsınız.

Şimdi neye göre ayarlamak istediginizi söyleyin ona göre anlatalım.

Ayrıca Thor uydusu hotbird göre daha aşağı bakmalıdır.

onu biliyom kardeş te şimdi bak bnm 90 lık düz çanak thoru normalde kurtarıyo az sinyal olsa dahi ama ben disecq 1.2 motor aldım onu takcam motorun türksatile hispasat arasındaki uyduları bulmak istiyorum özeillkile turksat-hotbird-thor-nilesat-hisapasat
bunun püf noktası ne ben hotbird i buluyorum bu sefer turksatı motor bulmuyor tam ince ayrıntısına kdar anlatırmısınız admin ustam:clap2::

f47xfenerli
04-09-2008, 16:27
A-Z anlatırsak herşeyi biz bu işi bırakmamız gerekir ekmeğimiz bu yoldan.
neyse odak arapsat olacak montaj ayağın 90D.tam terazı olacak motorun
elevasyonuda 38 olacak.

iNFiLaK
04-09-2008, 16:53
he tamam dır ya anladım:D saolasın kardeşim ayrıcxa bişi yi anlamadım son kez bişi soruom montaj ayağın 90 d demişin o ne demek ??? bi de şey odak dediğin refarans pozisyonu 0 demek dimi::DDD valla bunlar son sorum:D

asderfor
03-02-2009, 11:45
A-Z anlatırsak herşeyi biz bu işi bırakmamız gerekir ekmeğimiz bu yoldan.
neyse odak arapsat olacak montaj ayağın 90D.tam terazı olacak motorun
elevasyonuda 38 olacak.

fenerlı kardes bu elevasyon ayarı nedır motor kurulumunda bu ayarın 38 olması nasıl annasılır motor kuracağim 15 gundur bır turlu kuramadım neolur bır acılarmısın su anda tekrar terasımın bolkonunda ayar ıcın gıdıyorum lutfen yardım:praying: :praying: :praying: :praying: :praying: