PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satılık pc

hasan10
06-09-2008, 00:28
arkadaşlar laptop pc aldığımdan masaüstü pc imi satmayı düşünüyorum pc bileşenlerim:

CPU Türü Intel Pentium 4 541, 3200 MHz (16 x 200)

Anakart Adı Foxconn P4M8907MA Series (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Sistem Belleği 1536 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Görüntü Bağdaştırıcısı Radeon X300/X550/X1050 Series Secondary (512 MB)

Disk Sürücüsü SAMSUNG SP0842N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

LG Süper multi DVD-ROOM drive model:GSA-H10N

Monitör LG Flatron ez T730SH [17" CRT] (1546102912)

Klavye Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye

Fare PS/2 Uyumlu Fare

Floppy Sürücüsü Disket sürücüsü

pc bileşenlerim bunlardır arkadaşlar düşünen arkadaşlar olursa yardımçı oluruz

FİYAT: 550 YTL

nanazomi
06-09-2008, 05:41
Arkadasim bu bilgisayarin sifir mi ikinci el mi? Bu saydigin özelliklerde bilgisayarin bir üst modelinin fiyati 525 Lira suanda. Dolayisiyla senin ki sifir ise eger bu fiyatin altinda olmali. Yok eger sifir degil de ikinci el ise o zaman bu bilgisayari satman zaten mümkün degil

süleyman09
06-09-2008, 07:04
obilgisayarın edecegi bence ikinci else 350 veya 400 dahayukarısı biraz zor gibi

hasan10
06-09-2008, 12:39
arkadaşlar pc yi bir seneye yakın kullanıyorum kendim toplamıştım..her şahsın görüşüne saygı duyuyorum..en son fiyat 500 ytl düşünüyorum..400 ytl yede veririm ama monitör hariç....

nanazomi
06-09-2008, 16:10
arkadaşlar pc yi bir seneye yakın kullanıyorum kendim toplamıştım..her şahsın görüşüne saygı duyuyorum..en son fiyat 500 ytl düşünüyorum..400 ytl yede veririm ama monitör hariç....

Insallah satarsin istedigin fiyata ama dedigim gibi bu saydigin özelliklerin bir üst modelinin sifiri suanda 525 Lira civari. Seninki ikinci el birde hmm.

Ben kendi bilgisayarimi 350 Liraya elden sattim. Bilgisayarci 300 lira verdi bende ona vermek istemedim. Bak istersen git bilgisayarciya bilgisayarinin özelliklerini say ve kac para eder diye sor muhtemelen en fazla diyecegi rakam 250 ile 300 arasindadir. Veya hic bilgisayarciya gitmeden internet üzerinden ikinci el bilgisayar parcalarinin fiyatlarina bak, kendi bilgisayar parcalarinin fiyatlarina bak ve ne kadar bir ücret cikiyor görünce o istedigin paranin cok fazla oldugunu anlayacaksin belki de.

Bende bilgisayarima 400 civari bir fiyat istedim ama en son cevremden bir arkadasa 350 liraya sattim umarim sende istedigin bir rakama satarsin bilgisayarini.

nanazomi
06-09-2008, 16:13
obilgisayarın edecegi bence ikinci else 350 veya 400 dahayukarısı biraz zor gibi

Sen 400 lira vereceksen eger bu özelliklerde ikinci el bir bilgisayara. Benim bir arkadasim da bilgisayarini satmak istiyor ve bu gördügün özelliklerin üst modellerinden. Bilgisayarina 450 Lira istiyordu ama sen 400 e birakirsa alirim diyorsan ben kendisiyle konusayim.

hasan10
06-09-2008, 21:13
arkadaşım alaçaksan konu ile ilgilen almayaçaksan lütfen başka şeylerle ilgilen... son fiyat alaçaklara 450 ytl................( monitör hariç monitörlü fiyat 500 ytl.....)
günçelllllllllllllll

nanazomi
06-09-2008, 21:57
Kardesim zaten konu ile ilgileniyorum. Sen bilgisayarini satmak istemiyorsun anlasilan. Eger sen aliciysan ben sana bu söylediklerinin üst versiyonunu 400 liraya satacagim. Hatta istersen LCD monitörlüsünü 450 liraya satacagim. Söylemek istedigim sen cok ucmussun. Konusurken de kabalasmana gerek yok

hasan10
06-09-2008, 23:02
Kardeşim Ben Alıçı Falan Değilim Yukarıda Belirttim..laptop Aldığımdan Dolayı Satıyorum ...paraya Falan Ihtiyaçım Yok ...sadeçe Fazlalık Olarak Duruyo Isteyen Olursa Bu Paraya Satarım ....satılmamış Falan Pek Umrumda Değil.......

nanazomi
07-09-2008, 05:48
Bende senin bilgisayarina talip degilim zaten. Kafe isleten bir arkadasim var sürekli görüyorum. O da sürekli bilgisayarlarini satip yenilerini aliyor veya internetten takas yapiyor. Fiyatlari az cok bildigim icin senin rakamlarin cok abartili geldi. Sen bilgisayarini birisine satarsn satmazsin beni ilgilendirmez ama madem bir dizüstü bilgisayar aldin ki bende aldim dizüstü bilgisayar ve elimdeki bilgisayarimi da 350 liraya sattim, haliyle sende bilgisayarini satmayi düsüneceksindir. Bende zaten bilgisayarini bana sat demiyorum zaten ihtiyacim da yok ama fiyat konusunda hic arastirma yapmamissin sen sanirim ikinci el bilgisayarlar kac para ediyor diye. Sen buraya konuyu actigin zaman ben bu saydigin özelliklerde bilgisayarin br kac üst modellerine baktim internetten sifir fiyatlarina. Zaten üst modellerin sifirlari 550 -600 arasi hatta LCD monitörlü almak istiyorum dersen 650-700 arasi bir fiyat. Ee sen benim malim ikinci el, bir seneye yakin kullaniyorum diyorsun ve bilgisayarin bu verdigim fiyatli bilgisayarlardan daha alt model olmasina ragmen sifir fiyatindan bile daha pahali bir fiyat istiyorsun ki bu da bu konuda hic arastirma yapmadigina bir isaret zaten. Dedigim gibi en yakin bilgisayarciya gidip bilgisayarini satmak istedigini söylersen sana en fazla 300 lira fiyat bicecektir. Ama yine de diyorum cok zor ama umarim istedigin fiyata satarsin.

hasan10
07-09-2008, 11:50
dostum sen kendine göre haklı olabilirsin ama ben bu pc 500 ytl satarım için rahat olsun :)

nanazomi
07-09-2008, 13:47
Insallah satarsin. Hatta bu fiyata satabilirsen, bizim bilgisayarlarimizi da o fiyatlara sat paranin % 20 sini sana verelim. Eger düsünürsen bu teklifi özelden irtibata gecebilirsin benimle.

hasan10
07-09-2008, 14:37
inş.. dostum neden olmasın %40 alırım pc başına:)

süleyman09
07-09-2008, 14:53
yani alan da satanda memlun deyilgibi bir görünüm var ortada

hasan10
07-09-2008, 16:48
satan memnunda nanazomi arkadaş biraz nazlı amaçı ne ise pahalı diyo başka bir şey demiyo ...alaçaksan alaçağım diyeçeksin .yok çok pahalı falan v.s..mal benim istediğim fiyatı çekerim işine gelirse......konu günçellllllllllllllllllllll.................

nanazomi
07-09-2008, 17:06
Kardesim ben sana sifir bilgisayarlarin fiyatlarindan bahsediyorum sen hala mal benim istedigim fiyata satarim diyorsun. Böyle ticaret nerede görülmüs. Senin bilgisayarinin üst modelleri suanda 500 civari birseyken sen tutmussun hem alt model bir bilgisayarin var hemde ikinci el bilgisayarin 550 lira fiyat bicmissin. Yani insanin gülesi geliyor ne bileyim :) Elbette bende dogal olarak sana bu bilgiyi sundum ki belki bilmiyorsundur da ögrenmis olursun fiyatlari ondan sonra bilgisayarini satman daha kolay olur diye. Aksi halde bu bilgisayari satman söz konusu olamaz. Ama sen yok ben satarim diyorsan ben sana teklifimi yaptim. Bizimde bilgisayarlarimizi o fiyatlara sat sana yemin ediyorum ki paranin % 20 sini sana verecegim. % 20 yi az görme. Senin hesabina göre oturdugun yerden baskasinin bilgisayarini satmakla En az 100 lira para kazanacaksin. Bu da az bir rakam degil bir bilgisayar basina. Eger benim müsterim var ve ben bilgisayari her kosulda satarim diyorsan bizde cok satilacak bilgisayar var yeter ki sen sat. Tekrar diyorum eger ki bu teklifimi ciddi anlamda düsünüyorsan benimle özelden irtibata gecebilirsin.

Volkan
07-09-2008, 18:41
arkadaşlar aneyın tartışmasını yapıyorsunuz satan kişi fiyatını vermış isteyen alacak kişi pazarlığını yapar siz daha durmuşsunuz o fiyata satarsan gel benımkilerıde sat die birbirinizle tartışıyorsunuz. bu tıp polemıklere girmeyın son uyarı bu konuda.

nanazomi
07-09-2008, 18:57
Biz tartisma yapmiyoruz ki. Satabilirse bizimkileri de satsin neyse karsiligi bizde verelim diyoruz.

Volkan
07-09-2008, 19:06
Biz tartisma yapmiyoruz ki. Satabilirse bizimkileri de satsin neyse karsiligi bizde verelim diyoruz.

kardeşim burası gel benımkınıde sat veya bunuda yap die bir bolum değil tartışmıyoruz diosun yazdığın mesajlara bak. böle bir isteğin varsa bunu özelden halledersın ama sen gelmışsın burda bunu yazıyorsun.

birdaha tekrar etme kımsenınde canı sıkılmasın.kendınıze gelın alımsatım bölumu burası komısyon yerı değil.

bu gibi mesajlara devam edenler forumdan uzaklaştırılacaktır.

nanazomi
07-09-2008, 19:49
Insanlari forumdan uzaklastirsan ne olur uzaklastirmasan ne olur? Ben burada gayet sakin bir üslupla konuyla ilgili fikirlerimi beyan ediyorum. Bir kere sen kendi üslubuna dikkat et cünkü senin üslubun yüzünden tartisma cikar eger cikacaksa da.

Tartismayin diyorsun ama kendin tartismaya acik sözler söylüyorsun bu da sanirim en büyük celiskilerden birisi. Neyse bu zihniyetteki bir yerde zaten bulunmamin pek bir anlami yok. Yine de umarim isteyen herkes istedigi fiyatlardan satis yapabilir.

kucer06
07-09-2008, 19:49
Bu konunun cılkı çıktı