PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : xp mi vistamı daha kullanışlı

süleyman09
20-09-2008, 15:15
hangisi daha kullanışlı vistamı xp mi daha iyi bence xpi diyorum :45:

Volkan
20-09-2008, 15:25
ben her ikisinde denedim ilk başta lap topumu alşdığımda vista vardı bir haftada benı deli etmişti aslında işime gelemdi karıştırmak desem daha iyi olur ama insan bir noktadan sonra daha fazlasını istiyor ve yine vistaya döndum ve vistadan memnunum zaten xp çıktığındad böle idi herkez xp için çok kötu diyorlardı ama mecbur kalınca en iyisi o oldu.

bence vista xp den daha guzel

MUTAF
20-09-2008, 15:27
service packli vista xpden daha iyi.. her ikisinide kulanıyorum.
tabi sistem özellikleride bu işin bir parcası.
düşük konfigürasyonlu bir pcye vista kurarsan başına iş alırsın.
ama sistem iyiyse vistada iyi..
hiç hata ile karşılaşmadım bu gune kadar.. ama sp1 yuklu olacak.

sp3 yuklu xpde eski versiyona göre daha hızlı ve kullanışlı..
herkesin kullanış şekli farklı...

badtempered
20-09-2008, 15:29
her ikiside yüklü ama vista uyuz ediyor :D birşey silcen silinsinmi? valla bak silersem geri döndüremezsin gibi sürekli soru soruyor deli ediyo :D

ama şuan eski sistemlere yüklenirse işkence olur.

ayran
20-09-2008, 15:31
ben her ikisinde denedim ilk başta lap topumu alşdığımda vista vardı bir haftada benı deli etmişti aslında işime gelemdi karıştırmak desem daha iyi olur ama insan bir noktadan sonra daha fazlasını istiyor ve yine vistaya döndum ve vistadan memnunum zaten xp çıktığındad böle idi herkez xp için çok kötu diyorlardı ama mecbur kalınca en iyisi o oldu.

bence vista xp den daha guzel

evet vista daha kulanışlı yalnız ram ve hd disk ekran kartı yüksek performanslı olamsı şart...! usta normal sıradan bilgisyara vista ağır ve kasar.

Volkan
20-09-2008, 15:31
vista aynı recep ivedik gibi varmı diyem yokmu diyem amı dıyem b mı diyem. heheheheh

Volkan
20-09-2008, 15:33
evet vista daha kulanışlı yalnız ram ve hd disk ekran kartı yüksek performanslı olamsı şart...! usta normal sıradan bilgisyara vista ağır ve kasar.

usta zaten bendede core 2 duo işlemci 256 mb paylaşımsız ekran kartı ve 2 gb ram var super yanı bişi hissetmıom. ama şunu söliyeyım vista yukleyecek arkadaşların ultımedia olanı tercih etsinler diğer vista surumlerıne göre daha hızlı ve daha iyi.

ayran
20-09-2008, 15:39
usta zaten bendede core 2 duo işlemci 256 mb paylaşımsız ekran kartı ve 2 gb ram var super yanı bişi hissetmıom. ama şunu söliyeyım vista yukleyecek arkadaşların ultımedia olanı tercih etsinler diğer vista surumlerıne göre daha hızlı ve daha iyi.

çok güzel maliyeti ne oldu usta aşağı yukarı..:49: marka önemli.:warn:

Volkan
20-09-2008, 15:42
çok güzel maliyeti ne oldu usta aşağı yukarı..:49: marka önemli.:warn:

usta benımki lap top acer aspire 5720 G aldığım zaman 1.300 faslandı. şimdi 1.150 mi ne.

süleyman09
20-09-2008, 15:45
benim pc amd 2800 atlon rem1024 vistayı kaldırırmı bilmem hiç denemedim

Volkan
20-09-2008, 15:47
kaldırır ama fazla tat vermez çok yavaşlar. benım tespiştlerıme göre en az 2 gb olsunki internette falan rahat edesın yoksa çok uyuz eder senı.

ayran
20-09-2008, 15:49
usta benımki lap top acer aspire 5720 G aldığım zaman 1.300 faslandı. şimdi 1.150 mi ne.

bende bir laptop almayı düşünüyorum...iki marka arasında kaldım dell,asus
sizin verdiğiniz fiat'a hemen hemen aynı..!

Volkan
20-09-2008, 15:53
arkadaşım asusutan uzak dur hiç kullanışlı bir makına değil 1 ay önce aldık bir tane bırak nalet bir makına. dell olabilir yada hp derım hp nın teknık servısı çok iyi adamlar direk parça değişimi bizde bir tane compaq serisi vardı iki defa tamire gitti ilkinde harddisk değişti sonrasında butun anakartı değiştirdiler lap top yenılenmış oldu.

süleyman09
20-09-2008, 15:55
pcyi yükselt memlazım yoksa başımız agrır dedigingibi bilgi içi teşekürler volkan :sad:

ayran
20-09-2008, 15:58
arkadaşım asusutan uzak dur hiç kullanışlı bir makına değil 1 ay önce aldık bir tane bırak nalet bir makına. dell olabilir yada hp derım hp nın teknık servısı çok iyi adamlar direk parça değişimi bizde bir tane compaq serisi vardı iki defa tamire gitti ilkinde harddisk değişti sonrasında butun anakartı değiştirdiler lap top yenılenmış oldu.

evet usta parça değişimi ve ne kadar garantili bunlar çok önemli...:warn:
teşekürler bilgilerin için...:45:

süleyman09
20-09-2008, 16:09
aldıktan sonrası da önemli herhangi bir arızada çıktıgında satan fırmada malının arkasında durmalı garati bitenekadar orası çok önemli:wave:

MUTAF
20-09-2008, 16:22
dell amerikan malıdır. ve iyidir.. bence dell

ayran
20-09-2008, 16:31
dell amerikan malıdır. ve iyidir.. bence dell

teşekürler ederim önerin için basri usta dell üzerinde meyiliyim.:new_icon9:

emrewashere
20-09-2008, 17:00
bence bir xp 2 pardus u kurun derim vista bir işe yaramıyor görsellikten başka bişi yok sistem ne kadar iyi olursa olsun yavaş çalışıyor
pardusla xp kurdum laptopa süper çalışıyor
pardus süper

süleyman09
20-09-2008, 17:06
denemekte faydavar emre bilgin için teşekürler

pencere77
20-09-2008, 18:15
laptopta datron derim ben :):):):)
süper bişi.
yedek parça vegaranti bence 4x4 lük.
laptop almıştım sıfır.1 ay sonra bozuldu.laptop açılmadı.adamlar sıfır laptop gönderidiler bana.pc deki bilfileri de aktarmışlar aynen.sanırım(harddsiki yeni pc ye takmışlar)
bi baktım jelatin limi melatinli cillop gibi laptop hemen jelatini söküp yeni laptomumu kullanmaya başladım.
adamların modemlerindede teknik servis süper.modemden ses geliyor diye aldığım bilgisayrcıya gitti.adam anında hemen yeni modem verdi.yine geçenlerde modem bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu.aldığım yere götürdüm.2 satte tamir edip para vermeden ürünümü geri aldım.şuan pc ve modem sorunsuz çalışıyor
dell ve hp iyidir ama param olsa toshiba alırım diye düşünüyorum

süleyman09
20-09-2008, 20:32
dell ve hp cespr de iyi benim görüşüm

onursnl
20-09-2008, 23:19
bence vista daha ii xp kuruorum 1 ay duruyo bozuluo xp fakat vista da öle bi sorun yok ayrıca virüs te bulaşmıo pc me

pencere77
20-09-2008, 23:26
bende xp var.uzun zamandır format atmadım.c nin imajını aldım.gerektiğinde c n,in imajını tekrar yüklüyorum.ebfazla 3 dakika kadar falan sürüyor sanırım.ilk kurulum gibi temiz bir kurulum oluyor.ben hala xp ye devam.seneye vistaya geçebilirim.

MUTAF
21-09-2008, 00:25
bu gece vista kurmayı düşünüyordum şuanki sistemime..
xp olur olmaz hatalar vermeye başladı.
onarmak yerine tertemiz bir vistayla devam :)

adnanarkan
21-09-2008, 12:59
bende her ikisini kullanıyorum laptop da vista var masa üstünde xp pro var ikiside güzel vista ram yük****e daha güzel.

lordlordleon
11-11-2008, 13:35
arkadaşlar bende vistayı hiç kullanmamıştım ama vista bence daha güvenli ve daha çok özelliklerini daha kapsamlı açtığı için herkese karışık geliyor ama bence daha iyisi yapılana kadar en iyisi vista bir örnek var ısa serverı bile içine gömmüşler ebebeyn kontrolu ev kullanıcıları için bir numara bence bir daha düşünün yok anti ***** yok yassakla uğraşana kadar vistyayı iyi kullanmayı öğrenelim bakın görün kazandırdıklarını size

ultra-mehmet
11-11-2008, 14:56
Xp daha kullanışlı bence zaten windows vistayı pek tuturamadı gibime geliyo bir iki yıl içinde yeni sistem cıkaracak zaten....

Volkan
11-11-2008, 16:26
Xp daha kullanışlı bence zaten windows vistayı pek tuturamadı gibime geliyo bir iki yıl içinde yeni sistem cıkaracak zaten....

arkadaşım merak etme bu kullanmdığın vıstayı kullancaksın. mıcrosoft senı benı herkezı mahkum bırakacak ve geçmiştede böle oldu. yenı çıkan oyun ve programlar artık vıstaya göre yapılıyor.

xp nin çıktığı zaman 98 vardı oyunblar ve programlar sayesınde 98 çok cabuk dere dışı bıraktılar. hiçbir zaman mıcrosoft çıkardığı bişiden para kazanmayınca yenısını piyasaya surmez.

ayran
11-11-2008, 16:34
arkadaşım merak etme bu kullanmdığın vıstayı kullancaksın. mıcrosoft senı benı herkezı mahkum bırakacak ve geçmiştede böle oldu. yenı çıkan oyun ve programlar artık vıstaya göre yapılıyor.

xp nin çıktığı zaman 98 vardı oyunblar ve programlar sayesınde 98 çok cabuk dere dışı bıraktılar. hiçbir zaman mıcrosoft çıkardığı bişiden para kazanmayınca yenısını piyasaya surmez.

:45: :45: :45: çok doğru...!!!

emrewashere
21-11-2008, 20:57
xp ye alıştığımız için vista zor geliyor bana da epey zor geldi ve yarım saat dayandıktan sonra xp ye geçiş yaptım tekrardan

görsellik fazla olduğundan ve benim istediğim programları yükliyemediğimden vistayı kullanamadım

kullanan memnun olan arkadaşlar illaki vardır
kullanmak istemiyenler yada kullanamayanlar xp kullanıp vista teması yüklesin

her iki türlü memnun kalır

sarıkanarya_41
21-11-2008, 21:13
vıstanın cesıtlerı cok secme ozellıgın var.benım laptopta vısta var artık yenı uretımlerdede zaten xp hayal.valla ben rahat kullanıyorum profosyenel cunku.:ranger:

*-*trixter*-*
21-11-2008, 21:43
vista ultimate kullanıyorum , memnunum

PcDoktor
21-11-2008, 22:22
Vista nın işi bitti tutulmayan birişletim sistemi olarak tarihteki yerini aldı

hallederiz
21-11-2008, 22:28
ben xp'den şaşmam

pencere77
21-11-2008, 22:34
bende şuan xp kullanıyorum.vistaya seneye geçecem sanırım

Baldemir
21-11-2008, 22:36
xp ye alıştık bize kolay geliyor.

çanakkaleli
22-11-2008, 01:03
xp gerısı hıkayee

elmest007
22-11-2008, 02:37
teşekürler ederim önerin için basri usta dell üzerinde meyiliyim.:new_icon9:

kesinlikle servis açısından çok çok iyi , adamlar telefondan arıza tespiti yapıp hizmeti senin ayağına kadar veriyorlar kargo derdin yok gittimi gelicekmi derdi yok bizim müşterinin bir tanesinin laptop unun anakartını o şekilde değiştirdiler servis çok güzel... tavsiye ederim...

MUTAF
22-11-2008, 05:02
kesinlikle servis açısından çok çok iyi , adamlar telefondan arıza tespiti yapıp hizmeti senin ayağına kadar veriyorlar kargo derdin yok gittimi gelicekmi derdi yok bizim müşterinin bir tanesinin laptop unun anakartını o şekilde değiştirdiler servis çok güzel... tavsiye ederim...

dell servisinden herkes memnun..:present:

ucuk333
22-11-2008, 12:34
burda bazı arkadaslar xp ilk cıktıgında da boyle dıyorlar ama yanılıyorlar..
ozamanlar hatırlıyorum ben xp yi pazara cıkmadan 1 hafta once kurmustum ve cok memnun kalmıstım.. ve halada oyle::)))

vista bence milenium (tam bir rezaletti)diye 1 surum vardı onun biraz daha sorunlarını sistemdeki guclu kartlar cozulmus işe yaramaz bir sürüm...
neyse bazı arkadaslar yeni surum cıkınca acaba vista diyebilecekler mi merak ediyorum:::)
vista platformu sağlam bir platform degil.:::)

element1
22-11-2008, 13:04
vista herşeyde uyarı verdiği için.

cd takıyorsun güveniyonmu güvenmiyonmu bak son kere soruyom v.s soruları insani deli ediyor :D

Xp daha ii :)

scob
22-11-2008, 13:07
işyerimdeki pc'nin birinde ve evde xp var,laptop'ta vista.önceleri hemen vistaya alışamadım ama şimdide xp çok yavan geliyor.
bence vista çok iyi.