PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Star Tv Yeni Bıss şifreleme Sistemi Ve Bayilerimizde Oluşan Yoğunluk Hakkında

musti_can_68
26-09-2008, 16:40
STAR TV YENİ BISS ŞİFRELEME SİSTEMİ VE BAYİLERİMİZDE OLUŞAN YOĞUNLUK HAKKINDA

Değerli İş Ortağımız;

Bölgesel sınırlama zorunluluğu ve yayın hakları nedeniyle 30 Eylül Salı günü Star TV tarafından şifreli olarak yayınlanacak olan Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçı D-Smart 24. kanalda Star TV’de kesintisiz olarak izlenebilecektir. Maçın HD yayını HD-Smart 112. Kanaldaki HD TV Smart’tan yapılacaktır.

3.06 yazılım versiyonu ile birlikte D-Smart’ın yeni BISS *** şifreleri kullanılacağından normal uydu alıcılarının yayını izleyememesi sonucu bayilerimizin de yoğun olması beklenmektedir. Özellikle 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde mağazalarınızın müşteri taleplerini karşılayacak şekilde hazır ve açık olmasını rica eder, bilgilerinize sunarız.

Kadir Gecenizi kutlar hayırlara vesile olmasını dileriz.

Saygılarımızla,

D-SMART

Admin
26-09-2008, 16:44
Konu Star tv yerine tasınmıştır.Değerli ortagına söyle:) valla pek dukkanda yogunluk olmazda genelde bizim sitede yogunluk oluyor star tv nasıl izleriz diye.Bu milli maçlarıda şifreli yaptılarya helal olsun daha ne diyeyim.

yalcinticaret
26-09-2008, 16:48
Konu Star tv yerine tasınmıştır.Değerli ortagına söyle:) valla pek dukkanda yogunluk olmazda genelde bizim sitede yogunluk oluyor star tv nasıl izleriz diye.Bu milli maçlarıda şifreli yaptılarya helal olsun daha ne diyeyim.

herşey para oldu usta memlekette tamamen duygusal

PASA87
26-09-2008, 17:11
arkadaşlar biz şimdi fb maçını izleyemiyecekmiyiz

badtempered
26-09-2008, 17:11
yaw bu iş ortagının zihinsel bozuklugu mu var.

"D-Smart’ın yeni BISS *** şifreleri kullanılacağından normal uydu alıcılarının yayını izleyememesi sonucu bayilerimizin de yoğun olması beklenmektedir."

demişler yaw sanane normal uydu alıcısı olan izliyemiyorsa :D

patriot
26-09-2008, 17:18
kısaca 1********* olan şifreler yine değişecek kiev maçında

aslan1
26-09-2008, 17:18
bilgi için sağol

badtempered
26-09-2008, 17:24
kısaca yine değişecek kiev maçında

böyle bir sonuç nerden çıktı

MUTAF
26-09-2008, 17:47
saçma sapan işler bunlar...

musti_can_68
26-09-2008, 18:04

Değerli İş Ortağımız;

Bölgesel sınırlama zorunluluğu ve yayın hakları nedeniyle 30 Eylül Salı günü Star TV tarafından şifreli olarak yayınlanacak olan Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçı D-Smart 24. kanalda Star TV’de kesintisiz olarak izlenebilecektir. Maçın HD yayını HD-Smart 112. Kanaldaki HD TV Smart’tan yapılacaktır.

3.06 yazılım versiyonu ile birlikte D-Smart’ın yeni BISS *** şifreleri kullanılacağından normal uydu alıcılarının yayını izleyememesi sonucu bayilerimizin de yoğun olması beklenmektedir. Özellikle 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde mağazalarınızın müşteri taleplerini karşılayacak şekilde hazır ve açık olmasını rica eder, bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

D-SMART

Admin
26-09-2008, 18:10
İyide bu konuyu neden 2 ci kez veriyorsunki anlamadım.Konu kapanmıştır..

mehmet13
26-09-2008, 18:16
saçma sapan işler bunlar...

slm al benden de okadar saygılar

leryetim
26-09-2008, 22:06
yani maçları starda izleyemeyeceğiz

Simba
26-09-2008, 22:09
yani maçları starda izleyemeyeceğiz
Sanırım:frown:

badtempered
26-09-2008, 22:12
her ihtimale karşı burayada (Only the registered members can see the link) bakınız.

Forum a maç saati aşırı yüklenme oldugu için kilitleniyor o yüzden notmu alırsınız naparsınız bilmem :D ama aklınızda dursun ;)

eymen222
26-09-2008, 22:14
arkadaşlar bu d-smartın koskoca bir yalanı ... UEFA nın şampiyonlar ligi maçları şifreli yayınlanamaz diye kuralı var ... star tv şifreleri kendi web adresinden duyurdu .dahası diğer platform (DİGİTURKTE) star tv açık olarak izlenebilecek ..d-smart bunu böyle yaparak tüketiciyi kandırıp satış yapma peşinde bilgilerinize

Simba
26-09-2008, 22:17
arkadaşlar bu d-smartın koskoca bir yalanı ... UEFA nın şampiyonlar ligi maçları şifreli yayınlanamaz diye kuralı var ... star tv şifreleri kendi web adresinden duyurdu .dahası diğer platform (DİGİTURKTE) star tv açık olarak izlenebilecek ..d-smart bunu böyle yaparak tüketiciyi kandırıp satış yapma peşinde bilgilerinize
Digiturkte starı kesik kesik verdiler malesef.digiturkte malesef birşey yapamadı.

badtempered
26-09-2008, 22:20
Digiturkte starı kesik kesik verdiler malesef.digiturkte malesef birşey yapamadı.

yayında nasıl bir kesilme oldugu v.s hakkında hiçbir bilgim yok fakat normal diye düşünüyorum.

sonuçta digitürk yayını Türksat üzerinden alıyordur.Kanal şifreye gecince onlar çözüp veresiye kadar arada kesinti olmuştur diye düşünüyorum.

@eymen222

aynı sözleşmenin öyle oldugunu bizde biliyoruz.

kaldıki aynı uydudan birbaşka ülkenin kanalı başka bir dilde şifresiz olarak veriyo (Ans Grup isimli türksattaki kanal)

bana mantıklı gelmiyo zaten şifreli olması ama bir açık bulmuşlardır.

eymen222
26-09-2008, 22:27
[QUOTE=Kosavalı®;354177]Digiturkte starı kesik kesik verdiler malesef.digiturkte malesef birşey yapamadı.[/QUO

star tv d- smartın (DOĞAN TV YAYINCILIĞIN ) kanalı olduğu için açık verilmesi mecburiyetindeyken bile ..sırf digiturke komplo olsun diye d-smart tarafından kesintili verildi. amaç digiturk üyelerini bıktırmaktı...ancak Digiturk UEFA nezdinde şikayette bulundu ...gelecek şampiyonlar ligi maçı starda açık olacağı yüksek ihtimaldır

Simba
26-09-2008, 22:29
[quote=Kosavalı®;354177]Digiturkte starı kesik kesik verdiler malesef.digiturkte malesef birşey yapamadı.[/QUO

star tv d- smartın (DOĞAN TV YAYINCILIĞIN ) kanalı olduğu için açık verilmesi mecburiyetindeyken bile ..sırf digiturke komplo olsun diye d-smart tarafından kesintili verildi. amaç digiturk üyelerini bıktırmaktı...ancak Digiturk UEFA nezdinde şikayette bulundu ...gelecek şampiyonlar ligi maçı starda açık olacağı yüksek ihtimaldır
Umarım digiturkten seyrederiz.Ya bu zamana kadar star cem uzandayken şifreli olmamıştı:49:

eymen222
26-09-2008, 22:30
yayında nasıl bir kesilme oldugu v.s hakkında hiçbir bilgim yok fakat normal diye düşünüyorum.

sonuçta digitürk yayını Türksat üzerinden alıyordur.Kanal şifreye gecince onlar çözüp veresiye kadar arada kesinti olmuştur diye düşünüyorum.

@eymen222

aynı sözleşmenin öyle oldugunu bizde biliyoruz.

kaldıki aynı uydudan birbaşka ülkenin kanalı başka bir dilde şifresiz olarak veriyo (Ans Grup isimli türksattaki kanal)

bana mantıklı gelmiyo zaten şifreli olması ama bir açık bulmuşlardır.

arkadaşım ..herhangi bir taraf tutmaksızın normali yazdım..hal böyleyken D-smartın kanalı şifreli gösterip kendi sadevce kendi platformunda yayınlayacağını bildirmesi ve bu konuda reklam yapması ..tüketiciye hakkaniyetli bir hareket değildir aksine d-smartın kendi satışlarını arttırmak için uydurmuş bir komplodur UEFA maçı şifreli yayınlayamazsın diye açık hüküm koyuyorken D-smart hangi cüretle star tv nin şifreli olan maç saatini sadece d-smartta açık olacağını reklamla duyuruyor sorarım ....:rtfm:

badtempered
26-09-2008, 22:47
arkadaşım ..herhangi bir taraf tutmaksızın normali yazdım..hal böyleyken D-smartın kanalı şifreli gösterip kendi sadevce kendi platformunda yayınlayacağını bildirmesi ve bu konuda reklam yapması ..tüketiciye hakkaniyetli bir hareket değildir aksine d-smartın kendi satışlarını arttırmak için uydurmuş bir komplodur UEFA maçı şifreli yayınlayamazsın diye açık hüküm koyuyorken D-smart hangi cüretle star tv nin şifreli olan maç saatini sadece d-smartta açık olacağını reklamla duyuruyor sorarım ....:rtfm:

Bakın ben iki platform kullanıcısı da degilim ! ayrıca satıcısı v.s

Her ne olursa olsun burada yazılanların bir markayı karalama v.s boyutuna getirseniz gerekli işlemleri arkadaşlar yapar bu yüzden cümleleri biraz yumuşatırsak iyi olur diye düşünüyorum.

Konuya döncek olursak ben nasıl bir kesinti oldu bilmiyorum fakat yayını digitürk bizim normalde star tv den alıyor yani kesintiyi dogan yayın holding nasıl yapıcak anlamadım.

Onu bir tarafa bırakalım.Dogan Yayın Holding İle D-Smart ı ayırt etmemiz lazım.

Star Tv Dogan Yayın Holding kanalıdır.D-Smart ta Dogan holding e baglıdır.

Buraya bu konuyu açan arkadaş D-Smart satıcısıdır kendisi ve onlara okudugunuz şekilde mailler gelmekte ve o da bizle paylaşıyor

zaten orada anlamsız kısımlar var (en azından ben anlamadım) fakat istedikleri kadar şifrelesinler biz yine izleriz ki yine izleriz onla ilgili link verdim daha önce

Kendileri kaybeder reklam bakımından

Ayrıca bir önceki maçta yayınlar şifrelencek sadece D-Smart ta izlencek gibi anlam cıkıcak mailler vardı piyasada ne oldu yine izlendi.

f47xfenerli
26-09-2008, 23:07
zor biraz ?

f47xfenerli
26-09-2008, 23:12
bu olay tamamen D-smart kutularının satışıyla alakalı ben bizzat ege bölge müdürüyle görüştüm daha doğrusu bayileri geziyordu ve verdiği bilgi
aynen şu daha öncede yazmıştım D-smart kutularını satmak için bu yolu izliyorlar dediği aynen buydu...

f47xfenerli
26-09-2008, 23:14
hem izlesek ne olurki fenerin oynadığı futbol ortada salı günüde eminim
kadıköyde tam bir rezalet olacaktır...

yargıç_1
26-09-2008, 23:21
bu olay tamamen D-smart kutularının satışıyla alakalı ben bizzat ege bölge müdürüyle görüştüm daha doğrusu bayileri geziyordu ve verdiği bilgi
aynen şu daha öncede yazmıştım D-smart kutularını satmak için bu yolu izliyorlar dediği aynen buydu...

bencede D-SMART satmak için bu yolu izliyorlar.

hem izlesek ne olurki fenerin oynadığı futbol ortada salı günüde eminim
kadıköyde tam bir rezalet olacaktır...

inşallah dediğin gibi olmaz.

kolega20
27-09-2008, 00:46
neyi tartışıyorsunuz ki?ben şahsen şaşırmadım..
d-smart ın tüketiciyi yanılttığını,cihazlarını sattıktan sonra film maç vs gibi yayınları ücretliye çevirdiğini ve bununda tüketiciye yalan beyanda bulunarak cihaz satmaktan başka bişey olmadığını,ucuz fiyata cihaz atarak dijital platform kurulamayacağını bilmeyen mi kaldı sanki..
hem zaten maçı şifreledilerde neoldu?Seyredilmedimi sanki :):):)

maho02
28-09-2008, 13:24

Değerli İş Ortağımız;

Saygılarımızla,
D-SMART

alıntıdır

Admin
28-09-2008, 13:28
Only the registered members can see the link

Editor
30-09-2008, 18:41
her ihtimale karşı burayada (Only the registered members can see the link) bakınız.

Forum a maç saati aşırı yüklenme oldugu için kilitleniyor o yüzden notmu alırsınız naparsınız bilmem :D ama aklınızda dursun ;)
bekliyoruz :praying:

sezgin-nl
30-09-2008, 18:53
bir milli maci turk olarak dunyanin 7 bucaginda yasayan uydu alicisi olan turklere COK DEGIL MILLI MACI DAHI izlettirmeyen ve bunlara bu izni veren hukumete de YAZIKLAR OLSUN

komandogokhan
30-09-2008, 19:07
bu şifreleeme sistemine artık hükümetin bir el atması lazım yakında kurtlar vadisi bile şifreye girecek nerdeyse ya

kucer06
30-09-2008, 19:17
Lütfen biraz dikkatli mesaj yazalım.

ultra-mehmet
30-09-2008, 19:17
ben yogunluktan kendimi sızdırmak için simdiden forumda erken daldım ve bekliyorum......:smiles24:

tomas57
30-09-2008, 19:41
şuan real maçını izleyemiyoruz açmıyor

kayrateknik
30-09-2008, 19:42
varmı ***leri yeni bulan

Baldemir
30-09-2008, 23:47
Kodları bulunmadıgı için 2 maçıda star da izleyemedik :smiles22:

qnder76
01-10-2008, 00:43
astra uydusunda premiere platformu türkçe dil seçenegi ile maçı veriyor.astra çanağı ve nagra2 uyumlu cihazı olanlar bundan sonraki şampıyonlar ligi maçlarını izleyebilir arkadaşlar.yaklaşık 6 aydırda şifreleri aynı.

Admin
01-10-2008, 15:25
ben yogunluktan kendimi sızdırmak için simdiden forumda erken daldım ve bekliyorum......:smiles24:
Erken sızsanızda artık kodları verilmiyor internete star tv abonelik istiyor bununla ilgili konum forum duyurularında var..

Starın en cok uydu sitelerine zararı olmuştur.Millet izleyemiyor hemen sitelere hucum ediyor ve sitelere erişim malesef olmuyor biz dahil heryerde 5-6 saat kesinti yasandı.

Siteye bizim normalde gunluk 6000 giriş var bu star kod degiştirince anlık olmakta ve site kitlenmektedir.

Herkesin bilgisine ve konumuz kapanmıştır