PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cihaz açılmıyor yardım edermisiniz

SG_1907
02-10-2008, 16:52
sunny 1030 dcı sky kullanıyorum,6-7 ay kadar önce sky modülü iptal edip cihazı 12.01.a5'e çevirdim.düne kadar normaldi,cihazı açtım *** menüsüne girdim polsatların ***lerini girecektim ekran bir anda yeşillendi ve cihaz kapandı bir dahada açılmadı elektronikçiye götürdüm,besleme ve sigortasında sorun olmadığını söyledi?sorunu bulamadık acaba flashmı gitti,servise götürmeyi düşünüyorum ama bi fikirlerinizi almak istedim.yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...:49:

62400
02-10-2008, 17:17
soft cam dosyası at düzelir.bendede aynıydı cihazzın ön ekranıda garip oluyor.kke + atma olmuyor.soft cam dosyası at düzelir.....

SG_1907
04-10-2008, 21:40
ne softcamı alıyor nede başka bir şeyi, servise götürdüm flası arızalanmış dedi ve merak ettiğim bir olay oldu bana servisten dedilerki her yazılımdan önce kuru kafa atman lazım ki önceki yazılım flashtan silinsin dedi.ben yıllardır yazılım atıyorum dönüşüm yazılımları haricinde kuru kafa kullanmadım.gerçektende böyle bi durum varmı acaba...

HCakir
04-10-2008, 21:51
ne softcamı alıyor nede başka bir şeyi, servise götürdüm flası arızalanmış dedi ve merak ettiğim bir olay oldu bana servisten dedilerki her yazılımdan önce kuru kafa atman lazım ki önceki yazılım flashtan silinsin dedi.ben yıllardır yazılım atıyorum dönüşüm yazılımları haricinde kuru kafa kullanmadım.gerçektende böyle bi durum varmı acaba...

Cihazınızda bl219v4 yok ise yazılımdan önce yüklemek gereklidir..eğer cihazda yüklü ise aynı marka cihazların yazılımlarını supervisor modda farklı marka cihazların yazılımlarını ise engineer modda yükleyebilirsiniz..

Yazılım atmadan önce bl219v4 ü yükleyerek flashın silinmesi gibi bi durum söz konusu değildir..!

Bilginize

taskam
08-10-2008, 01:37
arkadaşlar bu gibi arızalar arkadaşların dediği gibi olabiliyor ancak bazende cihazın kristalinden yapabilir cihaz düzelmezse kristalini değiştirin...

SG_1907
14-10-2008, 18:00
yardımlarınız için teşekkürler.serviste flas gitmiş dediler 60ytl istediler,bende yaptırmadım.yeni bi tane almaya karar verdim...

kanaryam1950
14-10-2008, 18:50
60 ytl çok değil mi?

Volkan
14-10-2008, 19:10
arkadaşım flaş programlamaya 60 ytl çok fazla birde programlyacakları flaş sunny sunny lerın flaşları sökmeden 15 dk süre içinde jtak ile programlanabilio. valla adam gibi bir sunny sercısı bunu ücretsiz bile yapar. çünkü fabrikalarınservislerıne müşterı memnuyeti kapsamında bu gibi işleri yapmaları için gerekli tenkitlerını verdiğini biliyorum.

yaptırmamakla iyi etmişsin sana tavsiyem cihaz alcaksan fazla para verme seol x1 yada x2 sersını bir araştır forumumzdaki reklamlara bak.

SG_1907
18-10-2008, 15:29
sözde servis ama müşteri memnuniyeti bana göre koskoca bir sıfır!dediğiniz cihazları araştıracağım.ilginize teşekkürler...

Volkan
18-10-2008, 16:07
sözde servis ama müşteri memnuniyeti bana göre koskoca bir sıfır!dediğiniz cihazları araştıracağım.ilginize teşekkürler...

bende teşekkur ederım.