PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra'yı ayarlamak istiyorum,yardımcı olurmusunuz?

komandogokhan
02-10-2008, 19:17
arkadaşlar hotbird işe yaramıodu onu iptal ettim astrayı ayarlamak istiyorum türksat 1c yi göz önüne alarak kaç derece nereyue cevirmem lazım

Editor
02-10-2008, 23:10
bu konuyla ilgili forumda çok konu var az baksan konu acmaya bile gerek kalmaz bence..

badtempered
03-10-2008, 10:10
Türksat ı baz alırsan zorlanırsın hotbird e bulundugu yeri çizip ona göre ayarlamaya çalışsaydın keşke

Ayrıca arkadaşın dedigi gibi forum da mevcut

Volkan
03-10-2008, 11:12
arkadaşım senı tebrik ediyorum.

bak kardeşim sonuç olarak hotbird çanağnın astraya çavireceksen 19.2 derece olacak. bunun içinde yapman gereken hotbird çanağının arkasına geçerek çanağı hafif yukarı sonrada sola doğru çevireceksın ama astrada bulunduğun yere göre çanak çapı onemlı 90 lık bir çanakla çok hassas şekilde ne kadar kanal bulursun bilmem ama ya bu iş için bir satfinderın olacak yada cihazının sinyal metresi çok hassas olacak.

komandogokhan
03-10-2008, 20:05
ya ben çok acemiyim admin abilerim satfinder nsl oluo lnb yi auto mu çeviriyor

badtempered
03-10-2008, 20:08
ya ben çok acemiyim admin abilerim satfinder nsl oluo lnb yi auto mu çeviriyor

Acemiysen işin ehiline bırak (Tabi ben sorunsuz birşekilde yayın almak istiyorum diyorsan)

Çünkü sen ayarlasan mutlaka bir eksigin olabilir ama ben zevk için filan istiyorum diyorsan o zaman yardım edelim.

Birde ne olursa olsun bir daha acil ,yardımm diye konu başlıklı birşey açmayınız.(Yasak)

komandogokhan
03-10-2008, 20:11
bilmiordum kusura bakmayın ben sadece satfinder hakkında bilgi istiodum istediğim uyduyu nsl istediğim zaman ayralayabilirm

badtempered
03-10-2008, 20:17
bilmiordum kusura bakmayın ben sadece satfinder hakkında bilgi istiodum istediğim uyduyu nsl istediğim zaman ayralayabilirm

Önemli degil dostum önemli olan forum kurallarını okuyup usulune göre davranmak

Satfinder türkçe karşılıgı uydu arayıcı yada uydu bulucu da denir.

Yani şöyle söyleyim lnb kablosunu direk alete giriyorsun alet sana sinyal oranlarını ve bir takım şeyler söyliyerek yardımcı oluyor.

Böyle bişi :D

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

komandogokhan
03-10-2008, 20:21
şimdi bende bi çanak ve lnbsi var türksattan hariç onun için satfinder alsam o benim işimi görür mü

badtempered
03-10-2008, 20:23
şimdi bende bi çanak ve lnbsi var türksattan hariç onun için satfinder alsam o benim işimi görür mü

Dostum bu alet bir tane alınır ayar için

aslında almaya gerek yok ama size yardımcı olması açısından ;) :D yoksa karşına televizyonu koy gine ayarlarsın ama tam verimli ayarlıyamazsın

komandogokhan
03-10-2008, 20:27
peki bir çanaktan 4-5 uyduyu aynı anda izleyebilirmiyim bu arada hakkını helal et sizi de çok yordum ama

Volkan
03-10-2008, 21:18
arkadaşım izlersın cihaz için açtığın konuda aparat sistemlerı için link verdım ama sen gerçekten konunu takip etmıon.

sana tavsiyem sen bir uducuys git burdan aldığın tavsiyeler göre cihazını al ve tek çanak olayınıda ordakı ustayla konuş ayrıca bu astra işi gerçekten senı aşar. usta uyducular bile o konuda helekı 90 lık çanakla zor buluolar.

komandogokhan
04-10-2008, 20:28
dreambox 500s alsam hangi şifreleme türlerini çözer mesela benim için nagra 2 onemli

plus007
04-10-2008, 23:34
Volkan usta antalyadan 120cm çanakla astra premier paketi için izleyebilirmiyim peki?bilgi verirmisin:wave:

Volkan
04-10-2008, 23:59
Volkan usta antalyadan 120cm çanakla astra premier paketi için izleyebilirmiyim peki?bilgi verirmisin:wave:

arkadaşım bildiğim kadarı ile antalya bölgesınde astra için 150 lik çanak gerekıo ve bu bölgede yer yer kanal sayısı değişiyor. ayrıca çanağında kullancağın lnb sharp gibi kalıtelı hatta sinyal arttırmak için kesme işlemı bile gerekebilir.