PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Armut gibi beş defa karakolu bastırdılar!!!" Erman Hoca ağır konuştu!!!

Creed
06-10-2008, 23:05
Şemdinli'deki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne PKK�lı teröristlerce yapılan saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Ekran karşısındaki ünlülerde hain saldırıya ilginç yorumlarda bulundu.

Bu yorumların en çarpıcı olanı spor yorumcusu Erman Toroğlu'dan geldi. Toroğlu "Armut gibi beş defa karakolu bastırdılar, şu ölüleri veriyorsun, leblebi gibi...! dedi.

Fenerbahçe Kayrseri maçından sonra Lig TV ekranlarında Büyüka ve Toroğlu ikilisinin sunduğu "Maraton" programı bu hafta her zaman olduğundan biraz farklı başladı.

Program, Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne düzenlenen saldırıda şehit düşen askerlerimizin fotografları ve Türk bayraklarıyla süslenmiş stüdyoyla izleyenlerin karşına çıktı. Hain saldırıyı önce program sunucusu Şansal Büyüka kınadı. Büyüka'dan sonra Erman Toroğlu'da saldırıya ilişkin görüşlerini dile getirdi. Ünlü spor yorumcusu, Büyüka'dan farklı konuştu ve çarpıcı cümleler kurdu.

İşte o çarpıcı cümleler; "aynı karakolu armut gibi beş dafa bastır, bilmem kaç tane şehit ver, eee sonra ertesi günü işte allah verdi, allah aldı. Bırakalım bu işleri abi, bu Türkiye devleti Cumhuriyeti'nin aczidir, oradaki karakol Türkiye Cumhuriyeti'nin aczidir. Bu pkk falan hikaye, sen aynı karakolu beş defa bastırıyosan, şu ölüleleri veriyorsan leblebi gibi, 20 yaşında çocukları. Bana sakın birşeylerden bahsetmeyin abi.
Burada kimlerin ihmali varsa hesap versin. Burada ihmal var. Bu şeye benziyor, aynı kaleye 4 tane gol yersen, bunun bir sebebi olacak. Aynı kaleye 4 tane gol yemişsin, aynı karakol 5 defa basılır mı?"

İşte Erman Toroğlu'nun çarpıcı sözleri

Only the registered members can see the link

ümitk
06-10-2008, 23:32
Valla eğri oturup doğru konuşmak lazım.
Maddi sıkıntılar yüzünden karakolu 300 metre yukarıya taşıyamadık diyor yetkili paşalar..
Bence bu açıklamalardan sonra paşalar Cumhuriyet balolarında ellerinde buzlu viskilerle kadeh kaldırıp 'vals'yaparken görünmemeliler.Ya da milyarlar harcayıp da satranç şampiyonasında dereceye giren subaylar için kutlama geceleri yapmamalılar.(bunun gibi daha çok şey var.Açıklamak istemiyorum)
Biz bunları konuşmalıyız.Biz hesap sormalıyız.(Başbakana da paşaya da.Biz bu hale gelmiş isek 'hesap sormadığımız' içindir..
Neticede bu vatanı beklemek onların görevi nasıl ki başbakanı yerden yere vuruyor isek onları da (ordunun başındakilari da eleştirebiliriz...)Çünkü bu toprakların yaşam standartları da ortada orduyu yönetenlerin de ortada.Bu görevi en iyi şekilde yapmalılar.bİR KARAKOL LAMBA GİBİ ORTADA İSE ORADA BİR ÇOK ŞEHİT VERİLİYORSA ve 3 tane k.çıkırık binayı yükseğe taşıyamıyorsa bu görevliler burada bazı şeyleri gözden geçirmeliyiz.Kaldı ki orduya devletin ayırdığı meblayı araştırısak dudak uçuklatan cinsinden olduğu aşikardır..(senelik milyar dolarlar mesabesinde)

beydemir
07-10-2008, 02:00
:( sevgili hemşerim ÜMİTK yazdıklarına aynen katılıyorum ağzına ve eline sağlık bu olay bir avrupa ülkesinde olsa birçok rütbeli işinden olur birçok rütbeliyede soruşturma açılırdı akşam haberlerde dinledim aynı karakola tam 38 kez saldırı olmuş aynı karakolda daha mayıs ayında 6 şehit vermişiz ne yazıkki kimseden hesap sorulamıyor demokrasi nerde biz nerdeyiz aslında herkes herşeyi biliyorda korkusundan kimse sesini çıkararamıyor selamlar:(

osmann
07-10-2008, 09:39
dağlıcadan sonrada çok önlemler alındı...
aktütün basıldı. önlemler düşünülüyor...karakol taşınacak, sağlamlaştırılacak, istihbarat sağlanacak (hatta bbg evi gibi gözetleniyordu bir ara) vs...
peşinden başka bir baskın daha olurmu bir yerlere? olursada önceden bunun önlemi ni, tertibini alabilecek ilme sahip kurmayımız askerimiz yokmudur?
hadi eskiden parasızlıktan bir çok şey yapılmamış...olabilir...ama şimdi eskisi gibi değilki...
sadece belediyelerden geceleri atılan havai fişeklerinin masrafı alınsa dünya para eder...
buna benzer birsürü ıvır zıvır masraflar var...kessinler kardeşim bunları...istedikleri yere yapsınlar binayı...istedikleri şekilde mevzi vs. yapsınlar...
burada yazıyoruz küçücük beynimizle bişeyler...yazılanlarıda pkk lılar ve sempatizanlarıda okuyordur...fazla ***iflenmesinler...giden 15 can...ama gelen milyonlarca ah...elbet girecektir bir taraflarına...
selametle...

toycan
07-10-2008, 11:23
erman hocanın dediğine eyvallah ama ya halkın ŞEHİT yakınlarının dediği yuuuuuuuuh tayib oğlunu askere gönder dtp yi meclisde istemiyoruz bunları duyan yok mu ne acı değil mi devletin en üstü yuuuh oğlunu askere gönder bence cok acı

satali
07-10-2008, 11:28
Sahipsiz halk, sahipsiz devlet. Allahım yardım et !

artech
07-10-2008, 14:48
Bir çoğunuz askerlik yaptı ve görmüştürsünüz askeriyedeki israfsızlığı yemekhaneye gelmeden çöpe atılan yemekler,bir kac gun kullanılıp atılan botlar giysiler vs vs.. daha bir çok şey şimdi kalkıp bütçe sıkıntısından demek işi tamamen siyaset üzerine yıkmaktır ayıptır günahtır golf sahası yapacak para varda karakol yapacak yokmu???

MUTAF
07-10-2008, 14:52
sonuna kadar doğru söylemiş erman hoca.. !!!

bolaman
07-10-2008, 21:05
paşalar ne güzel sorumluluğu devlete attılar maddi imkansızlılıktan karakolu yapamadık bu gün maliye bakanlığından açıklama geldi askere ayrılan bütçeden genel kurmay 1milyon ytl yi
kullanmadan iade etmiştir diye öyle tv kanallarına çıkıpta siyaset yapacaklarına kendi işleriyle uğraşsınlar yazık değilmi bu vatan evlatlarına ve yetim kalan çocuklara
herkes kendi işine odaklansa bu yaşananlar olmayacak

ESES-58
07-10-2008, 22:30
erman hoca yada burada tüm yorumlarını okuduğum tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler .yerden göğe kadar doğruki daha yazılamayan çok şey var.paşalık öyle omuza ve yakalara takılan apolet vede spoletlerle olmuyor.adı üstünde PAŞAAAA.galiba üstte kimse memedi önemsemiyor,çokca var diyor.biri gider biri gelir diyor.ama yangın büyüyor.neymiş karakol 300 m. yukarı taşınamamış.taşınma ihtiyacı olan stratejik önemi olan bir karakolu neden zamanında oraya kurdunuz,sanki deniz kenarına yazlık yapıyorlar.ödeneği bulunda binayı taşıyın.AMAAAA O FİDANLARIN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKSİNİZ.tabii hak a inanıyorsanız.tüm şehitlerimize buradan yine rahmet diliyorum ve tüm milletimede sabırlar ve baş sağlığı.YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE iş işten geçmeden.binlerce yıllık tarihimizin en şanlı en mukaddes kurumuna iyice güvenler sarsılmadan.bu milet çooook acılar çekti.bu 17 şehidide kalbine gömer ilk olmuyor.TÜRK milleti var olduğundan beri.ama artık icraat hemde acil.yüce ALLAH bu milletime başka acılar yaşatmasın.

leyla
07-10-2008, 23:08
Bir çoğunuz askerlik yaptı ve görmüştürsünüz askeriyedeki israfsızlığı yemekhaneye gelmeden çöpe atılan yemekler,bir kac gun kullanılıp atılan botlar giysiler vs vs.. daha bir çok şey şimdi kalkıp bütçe sıkıntısından demek işi tamamen siyaset üzerine yıkmaktır ayıptır günahtır golf sahası yapacak para varda karakol yapacak yokmu???

:45: :45: :45:

evet kazanlarla yemek döküldüğüne şahit oldum...hiç kullanılmayan battaniye ve çarşafların imha edilmek için toplandığınada......
------atatürk ağa,paşa,.....vs gibi unvanları kaldırdıydı haniii...yalakalık olsun diye mi ,yoksa korkudan mı.!.saygıdan mı.!!. bilinmez..(????)....önümüze çıkan yıldızlı vatandaşlara "paşam" deyip durursan olacağı budur...
şehitlerimize ALLAHtan rahmet,ailelerinede başsağlığı diliyorum...

beydemir
08-10-2008, 03:38
:( GAZETEDE OKUDUM 3 ay önce fransada tatbikatta bir askerin silahında plastik mermi olacağı yerde gerçek mermi çıkmış birkaç asker yaralanmış sonuç genel kurmay başkanı istifa etmiş bizde çatışma olurkan bazı komutanlar golf oynamaya gidiyor golf oynadığı ılçeye şehit ramazanın cenazesi geliyor cenazeye katılmadan oradan ayrılıyor arkadaşlar çatışma 9.5 saat sürerde orda 350-400 hain sağ kalırmı yahu güpegündüz bide yahu nerde bizim dağları döven uçaklarımız işte sana hedef 9.5 saataskerinle savaşıyor boş dağı taşı döveceğine var bu işte birşeyler ama OLAN GENCECİK EVLADIN TOPRAĞA VERENLARE VE EŞLERE VE KÜÇÜCÜK COCUKLARA VEDE ANA KARNINDAKI DOĞMAMIŞ YETİMLERE OLUYOR .:( :angry8:

umuter
08-10-2008, 08:19
:( GAZETEDE OKUDUM 3 ay önce fransada tatbikatta bir askerin silahında plastik mermi olacağı yerde gerçek mermi çıkmış birkaç asker yaralanmış sonuç genel kurmay başkanı istifa etmiş bizde çatışma olurkan bazı komutanlar golf oynamaya gidiyor golf oynadığı ılçeye şehit ramazanın cenazesi geliyor cenazeye katılmadan oradan ayrılıyor arkadaşlar çatışma 9.5 saat sürerde orda 350-400 hain sağ kalırmı yahu güpegündüz bide yahu nerde bizim dağları döven uçaklarımız işte sana hedef 9.5 saataskerinle savaşıyor boş dağı taşı döveceğine var bu işte birşeyler ama OLAN GENCECİK EVLADIN TOPRAĞA VERENLARE VE EŞLERE VE KÜÇÜCÜK COCUKLARA VEDE ANA KARNINDAKI DOĞMAMIŞ YETİMLERE OLUYOR .:( :angry8:
malesef dostum sonuna kadar haklısın:( :( saatte 1000 km hızla uçabilen f 16 gibi uçaklar için olayın olduğu o bölgeye ulaşmak türkiyenin en uzak noktasından bile kalkmış olsa en fazla 5 dakikasını alır!!!demekki bu teröristlerin güvendikleri bildikleri bi şeyler var ki 10 saate yakın bir süre boyunca vatanımıza saldırma cesaretini ve cüretini gösterebiliyorlar :49: acaba amerikalı amcaları kalkan ve inen uçakları haber mi ediyor bunlara ya da ne bilewyim yardıma gelen askeri birliklerin durumunu mu ispiyonluyor??

samiabi
09-10-2008, 10:57
şimdi yemek yemeden önce askerin birtanesi allahımıza hamd olsun milletimiz...derken komutan allah demiyeceksin tanrımıza diyeceksin dedi ve tabiki şok olduk her neyse asker askerliğiyle ilgilenmiyor giyimle sakalla yok laiklik ellden gidiyorla v.s işlerle ilgileniyor ve bu devletin kaymağınıda onlar yiyor hani büyük devlettik hani istihbaratımız güççlüydü geçin bunları be hükümetin bile haberi olmuyordur bu olanlardan anasını

f47xfenerli
09-10-2008, 14:10
ödenek yoksa 2000.yılında marmaris ak saz deniz üstünde biraz bulundum
paşalara 7 yıldızlı konaklama yapılıyordu bizde numune yapmak için çağrılmıştık
oraya inanın bana sırf yapılan komples le 250 ak tütünler yapılırdı ama kimi kime
şikayet edecen bir örnek fayansların içine attığımız bir adet
20x25cm dordur 100 ytl ye ispanyadan ithal ediliyordu
onlara var ödenek ama gariban evlatlarını koruyacak karakoların
yapılmasına yok.bizde çok yedik.

aydinoz1907
09-10-2008, 14:20
.....................p

f47xfenerli
09-10-2008, 15:25
.....................p

bu neydi şimdi ikinci kez olmasın.
cidiyesizliğinde bir adabı var:smiles22:

TOPRAK67
09-10-2008, 17:26
ödenek yoksa 2000.yılında marmaris ak saz deniz üstünde biraz bulundum
paşalara 7 yıldızlı konaklama yapılıyordu bizde numune yapmak için çağrılmıştık
oraya inanın bana sırf yapılan komples le 250 ak tütünler yapılırdı ama kimi kime
şikayet edecen bir örnek fayansların içine attığımız bir adet
20x25cm dordur 100 ytl ye ispanyadan ithal ediliyordu
onlara var ödenek ama gariban evlatlarını koruyacak karakoların
yapılmasına yok.bizde çok yedik.

BUNLAR GÖZE GÖRÜNMEZ DE BİRBASKINDA HARCANAN CEPHANE NİN HESABI YAPILIR