PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 29/03/ Türkiye'de neler oluyor

muzo
29-03-2006, 09:23
VELİLERDEN İLKÖĞRETİM OKULUNA 'TACİZ' BASKINI!..

Olay, Savcılığa bildirildi. Öğretmen açığa alınırken, adli ve idari soruşturma başlatıldı.
29 Mart 2006 Çarşamba 06:16

İZMİR’in Yenişehir Semti’ndeki Şehit Fazıl Bey İlköğretim Okulu’nda görev yapan öğretmen Y.K.’nın, zayıf notunu yükselteceğini söylediği bir kız öğrencisini kucağına oturtup taciz ettiği iddiası üzerine veliler okulu bastı.

Polisler, polis üniforması giydirdikleri Y.K’yı dışarıdaki öfkeli kalabalığa farkettirmeden okuldan dışarı çıkarttı. Olay, Savcılığa bildirildi. Öğretmen açığa alınırken, adli ve idari soruşturma başlatıldı.

/DHA, HÜRRİYET

muzo
29-03-2006, 09:24
'BAŞI AÇIK NAMAZ SAVUNUCUSU' REKTÖR ADAYI...

Hükümet, kurucu rektör isimleri üzerinde "ikinci veto vakası" yaşanmaması için "Köşk hassasiyeti" gözetti.
29 Mart 2006 Çarşamba 06:01

Kurucu rektörlerinin belirlenme yöntemi Köşk-Hükümet arasında krize neden olan 15 yeni devlet üniversitesi için Köşk’e sunulacak rektör adayları "kadın" ağırlıklı olarak belirlendi. Hükümet, kurucu rektör isimleri üzerinde "ikinci veto vakası" yaşanmaması için "Köşk hassasiyeti" gözetti.

Her üniversite için belirlenen üç isimden en az birinin kadın olmasına dikkat edilirken, 15 üniversiteden sadece dördünün aday listesine ilahiyat kökenli isim konulduğu öğrenildi. İlahiyat kökenli adaylardan biri Prof. Dr. Mualla Selçuk olarak kesinleşti. Diğer ismin Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden olduğu bildirildi.

KADIN İLAHİYATÇI

"Başı açık namazı" savunan Prof.Dr. Mualla Selçuk, hem kadın hem de ilahiyat kökenli aday sıfatını taşıyor. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Selçuk’un, hükümetin "kurucu rektörlük" önerisine olumlu yanıt verdiği bildirildi. Din İşleri Yüksek Kurulu’nun tek kadın üyesi olan, ilahiyat profesörü Selçuk, Çorum veya Kırşehir Üniversitesi’nin kurucu rektör listesinde birinci sırada Köşk’e çıkacak.

DİĞER İSİMLER

Özellikle liste başı Köşk’e çıkarılacak adayların kamuoyunda tartışma yaratmayacak isimler olmasına dikkat eden hükümetin kesinleşen liste başı adayları arasında halen Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Servet Özdemir, yeniden yazılan lise tarih müfredatının mimarı Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran ve Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Bedir’in ismi bulunuyor. Listenin Başbakan Tayyip Erdoğan’a sunulduğu öğrenildi.

/Kamuran ZEREN - HÜRRİYET

muzo
29-03-2006, 09:25
KADIKÖY'DE SİLAHLI SALDIRI: 2 YARALI!..

Kadıköy'de 2 kişi kimliği belirsiz saldırganların silahlı saldırısı sonucu yaralandı.
29 Mart 2006 Çarşamba 01:07

UĞURLU ÖZDEMİR
İSTANBUL (İHA) - Edinilen bilgilere göre, Kozyatağı'ndaki bir hipermarketin servisini çeken Selami Ulukaya (39) ile amcasının oğlu Yüksel Ulukaya, hipermarketin bahçesindeki mal kabul bölümü kapısında, taşıyacakları personelin çıkmasını beklemeye başladı. Saat 22.00 sıralarında Ulukaya'ların yanına 4-5 kişi, amca çocuklarıyla tartışmaya başladı. Kimliği belirsiz kişiler, tartışma sırasında tabancalarını çekip Yüksel ve Selami Ulukaya'ya 6 el ateş etti.
Kafasını sıyıran kurşunla yaralanan Yüksel Ulukaya ve bacaklarına 2 kurşun isabet eden Selami Ulukaya olay yerine gelen ambulansla Özel Çınar Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Selami Ulukaya'nın ağabeyi Ali Ulukaya, saldırganları tanımadıklarını söyledi.

Polis saldırının ardından geniş çaplı soruşturma başlattı.

muzo
29-03-2006, 09:25
42 YAŞINDAKİ EVLİ ADAMLA 18 YAŞINDAKİ KIZIN YASAK AŞKI 2 KURŞUNLA SONA ERDİ

Kırıkkale'nin Hasandede Kasabası yakınlarındaki Çukurtarla Mevkii'ndeki bir bağ evinde Özel İdare Müdürlüğü'nde hizmetli olarak çalışan 42 yaşındaki Behram Sümer ile 18 yaşındaki Sinem Şensoy öldürülmüş halde bulundu.
29 Mart 2006 Çarşamba 00:30

Kırıkkale'nin Hasandede Kasabası yakınlarındaki Çukurtarla Mevkii'ndeki bir bağ evinde Özel İdare Müdürlüğü'nde hizmetli olarak çalışan 42 yaşındaki Behram Sümer ile 18 yaşındaki Sinem Şensoy öldürülmüş halde bulundu.

Kırıkkale'nin Yahşihan İlçesi Yenişehir Mahallesi'nde oturan Sinem Şensoy, dün akşam saatlerinde evinden ayrıldı. Şensoy'un eve dönmemesi üzerine yakınları kızlarının kayıp olduğunu güvenlik güçlerine bildirerek, aramaya başladı. Bu arada Hasandede Beldesi Kayseri karayolu üzerindeki Dem Otel yakınlarındaki bir bağ avinde iki kişinin cesedi bulunduğu ihbarı geldi.

Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri, cesetlerin Behram Sümer ile Sinem Şensoy'a ait olduğunu belirlerken, evde 7.65 çapında bir tabanca bulundu. Sümer ve Şensoy'a, olay yerinden elde edilen tabanca ile 2'şer kez ateş edildiği belirlendi. Cesetler otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Jandarmanın başlattığı çok yönlü soruşturma sürerken, Behram Sümer ile Sinem Şensoy'un bir süreden bu yana aşk yaşadığı öne sürüldü. Göğsünden kurşun yarası alan Sinem Şensoy'un yakınları olayla ilgili konuşmak istemedi.

Şensoy ile birlikte cesedi bulunan Behram Sümer'in Yahşihan Kaymakamlığı'nın Özel İdare Müdürlüğü'nde hizmetli olarak çalıştığı ve birkaç günden bu yana izinli olduğu belirtildi. Sümer'in evli ve 4 çocuk babası olduğu, ailevi sorunlar yaşadığı öne sürüldü.

muzo
29-03-2006, 09:26
GÜNEŞ TUTULMASININ ARDINDAN DEPREM OLACAK SÖYLENTİSİ YÜZÜNDEN KOCA İLÇE BOŞALDI

Tokat'ın Niksar İlçesinde, 'güneş tutulması sonrasında deprem olacak' iddiaları üzerine, halkın tedirginliği her geçen gün artıyor.
29 Mart 2006 Çarşamba 00:32

Tokat'ın Niksar İlçesinde, 'güneş tutulması sonrasında deprem olacak' iddiaları üzerine, halkın tedirginliği her geçen gün artıyor.

Birçok kişi ilçeyi terk ederek diğer yerleşim merkezlerindeki akrabalarının yanına gitti. Çadırların kurulduğu ilçede çok sayıda kişi ayrıldığı için fırınlarda ekmek üretimi de yarı yarıya düştü.

Elazığ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Yıldırım'ın, 'güneş tutulması sonrası 3- 10 nisan tarihleri arasında Niksar merkezli Richter ölçeğine göre 6.8- 7.2 büyüklüğünde deprem olacak' iddiaları ilçede paniğe neden oldu.

Çok sayıda kişi ilçeyi terk ederken, Niksar'da kalanların bir bölümü de bahçelerine çadır kurdu. İlçede fırıncılık yapan Hacı Ersin, "Günde 3 bin ekmek üretiyordum, son 2 gündür bu sayı 1500'e düştü. Ayın 3'ünden sonra sayının daha da düşeceğini tahmin ediyorum. İlçede kimse kalmadı. Vatandaşlar, uzak illerdeki akrabalarının yanına gidiyor. Devlet memurları ise eş ve çocuklarını kent dışına gönderiyor' dedi. İlçedeki diğer esnaf da, vatandaşın ilçeyi terk etmesi nedeniyle işlerinin durma noktasına geldiğini söyledi.
Deprem söylentileriyle birlikte bir çok ilden çok sayıda çadırcının ilçeye geldiğini belirten Belediye Başkanı İdris Şahin, "100 YTL'lik piknik çadırını 400 YTL'ye satıyorlar. Biz de artık buna müsaade etmiyoruz. Zabıtalarımız, ilçede bu şekilde fahiş fiyatla çadır satanlara izin vermiyor' dedi.

ÇADIRLAR KURULUYOR
İlçede, çok sayıda vatandaş ise çadır kurmayı sürdürüyor. Esnaf Necati Ersin, eşini ve 5 çocuğunu İstanbul'a akrabalarının yanına gönderdiğini belirterek, "Çocuklar korktu. Eşimle birlikte İstanbul'a gittiler. Ben de çadır kurdum. Çadırda kalacağım.' dedi. Çadır yerine kendisine baraka yaptıran 75 yaşındaki Firdevs Bakır ise gelini, oğlu ve 3 çocuğuyla birlikte barakada kalacaklarını söyledi. Bakır, "Çadır soğuk olur diye baraka yaptık. İçine de soba kuracağız. Çocuklarla bu akşamdan itibaren burada kalacağız' diye konuştu.