PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GoldMaster'da Star Tv yi bulamıyanlar

badtempered
01-11-2008, 12:56
Star TV Kanalını bulamama sorunu

Kumanda üzerinden Menü tuşuna basınız.
Kurulum seçeneğine üzerinde kumanda üzerindeki ok tuşuna basınız.
Kanal Arama Seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki ok tuşuna basınız.

Uydu ismi : Türksat
Arama Modu : Advanced
Frekans : 11862
Sembol Oranı : 27500
Polarizasyon : Yatay

PID seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki OK tuşuna basınız.

Video PID : 102
Audio PID : 202
PCR PID ..: 8102

değerlerini girdikten sonra kaydet seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki OK tuşuna basınız ve Aramayı başlat seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki OK tuşuna basarak Arama işlemini başlatınız User isimli 2 adet kanal bulacaktır ve EXIT tuşu ile çıkınız kanal listenizin sonuna User isminde Star TV kanalını bulacaktır...

Kolay Gelsin

zxcvbn10250
01-11-2008, 15:15
Star TV Kanalını bulamama sorunu

Kumanda üzerinden Menü tuşuna basınız.
Kurulum seçeneğine üzerinde kumanda üzerindeki ok tuşuna basınız.
Kanal Arama Seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki ok tuşuna basınız.

Uydu ismi : Türksat
Arama Modu : Advanced
Frekans : 11862
Sembol Oranı : 27500
Polarizasyon : Yatay

PID seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki OK tuşuna basınız.

Video PID : 102
Audio PID : 202
PCR PID ..: 8102

değerlerini girdikten sonra kaydet seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki OK tuşuna basınız ve Aramayı başlat seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki OK tuşuna basarak Arama işlemini başlatınız User isimli 2 adet kanal bulacaktır ve EXIT tuşu ile çıkınız kanal listenizin sonuna User isminde Star TV kanalını bulacaktır...

Kolay Gelsin

dostum paylaşım için teşekkurler bunun neden olduğu konusunda fikrin varmı ayrıca bazı kanallarda son değişikle ses kesik kesik geliyor mesaj tvde örneğin bunun çözümü nedir?

badtempered
01-11-2008, 18:15
dostum paylaşım için teşekkurler bunun neden olduğu konusunda fikrin varmı ayrıca bazı kanallarda son değişikle ses kesik kesik geliyor mesaj tvde örneğin bunun çözümü nedir?

yayıncı dan kaynaklanabilir.

Bazende tekrar taratınca düzeliyor o sorun

Volkan
01-11-2008, 19:35
arkadaşlar ne kadarda pid lerde oynansa kesın çözum değil. turksat3 a ile yayıncı kuruluşlar arasında olan ayarlamalar daha tam olarak yapılamadı. ve zannedıyorsam iki tarafta sorunu birbirlerının uzerlerıne atıolar. bakalım ne zaman sorun çözulecek.

zxcvbn10250
01-11-2008, 19:44
arkadaşlar ne kadarda pid lerde oynansa kesın çözum değil. turksat3 a ile yayıncı kuruluşlar arasında olan ayarlamalar daha tam olarak yapılamadı. ve zannedıyorsam iki tarafta sorunu birbirlerının uzerlerıne atıolar. bakalım ne zaman sorun çözulecek.

dsmartın kutularında bir sorun yok bence dsmart bunu fırsat bilerek bitakım hileler yapıyor gibi

DIGISAT
01-11-2008, 19:58
Dostum,en doğrusunu sen söylemişsin...Aynen katılıyorum...Her varyasyonu denedim ama olmuyor...Beklemekten başka çare yok..Tabii sağ kalırsak:)

Volkan
02-11-2008, 00:35
d smart gibi gıcık bir cihaz görmedım. yaptıkları guncellemedı kanal listesı zaten berbat ve eksık.

uydudaki sinyal problemı d smartla alakalı değil. bende dream var kaon 100 var topfield var bu cihazlarda problem yok. yukarıdaki mesajımdaki olaydan ibaret durum.

zxcvbn10250
02-11-2008, 01:33
d smart gibi gıcık bir cihaz görmedım. yaptıkları guncellemedı kanal listesı zaten berbat ve eksık.

uydudaki sinyal problemı d smartla alakalı değil. bende dream var kaon 100 var topfield var bu cihazlarda problem yok. yukarıdaki mesajımdaki olaydan ibaret durum.

kanal listesi eksik değil her kanalı listeye koymazlar

Volkan
02-11-2008, 01:35
valla koymazlarsa ne anladım ben onların cihazından. zaten kımseyede tavsiye etmıyorum.

zxcvbn10250
02-11-2008, 01:46
valla koymazlarsa ne anladım ben onların cihazından. zaten kımseyede tavsiye etmıyorum.

dsmart alacak olan moviesmart sinema tv, belgesel için almalı sradan kanallar için deymez ama problemli cihazların belkide asıl nedeni eski cihazlar olması bir ihtimal

omni
02-11-2008, 02:28
dsmart alacak olan moviesmart sinema tv, belgesel için almalı sradan kanallar için deymez ama problemli cihazların belkide asıl nedeni eski cihazlar olması bir ihtimal

gm 80400 eski cihaz mı sence?Star tv sorunu onda da var,4 defa pid girdim anca bulabildim.Altyapı tamamlanmadan uydu aktarılırsa olacağı buydu;2A ya aktarımda hiç böyle sorunlar yaşamamıştık,nasıl geçildiği bile anlaşılmamıştı...

badtempered
02-11-2008, 12:38
gm 80400 eski cihaz mı sence?Star tv sorunu onda da var,4 defa pid girdim anca bulabildim.Altyapı tamamlanmadan uydu aktarılırsa olacağı buydu;2A ya aktarımda hiç böyle sorunlar yaşamamıştık,nasıl geçildiği bile anlaşılmamıştı...

bilmem farkındamısınız ama yazılan konu ile içinde geçen şeyler arasındaki bagıntıyı ben göremedim.(sizin için demedim.)

neyse türksat 1c aktarıldıgında da fark etmediniz ! (Çünkü frekansları aynı şekilde gecenin bir yarısı taşındı)

ben inatla sorunun yayıncı kuruluştan kaynaklandıgını söylüyorum çünkü data olarak çıkıyor.

iStartrigger isminde yayın çıkıyor.(peki bundan data oldugunu nasıl anladın derseniz bu i .... trigger dsmart için var olan bişi kanal açıkken yandan kırmızı birşey beliriyor butona bas filan gibi onun veri saglayıcısı olarak uyduyu data yayın basıyolar bunla karışıyo star tv ve bulamıyor)

tr_akay
02-11-2008, 19:36
bende 9400v cı var pıd ayarları kapalı gri şekilde giriş yapamıyorum ne yapabilirim satar ı bulabilmek için :mad2:

Volkan
02-11-2008, 19:49
bende 9400v cı var pıd ayarları kapalı gri şekilde giriş yapamıyorum ne yapabilirim satar ı bulabilmek için :mad2:

arama modunu advanced yaparsanız çıkar arkadaşım

zxcvbn10250
02-11-2008, 20:08

star tv ve doğan grubuna ait kanlların sorumluluğu turksata ait değildir onlar artık kendi altyapısına göre alışıyor hatta artık karasal vericilerinde bile dsmart kutularına geçtiler günümüzde 1 aylık bir cihaz bile eski sayılır istinalar oluyor mesela nokia mediamasterdada sorunsuz çalışıyor hatta daha bile iyi olduğu söylenebilinir türksat2a zaten çok geniş zamanda süreç tamalandi burdaki asıl engel kanalları paketlemek bu sorunları ancak yeni yazılımlarla aşılır yayıncıların yapcaği bişey yok artık

kucer06
02-11-2008, 20:23
Dikkat ettinizmi gm'lerde yukarıda arkadaşın dediği şekilde star tv'yi user adı altında bir kaç denemeden sonra buluyorsunuz fakat kanal şifreli gözüküyor.

badtempered
02-11-2008, 23:15
star tv ve doğan grubuna ait kanlların sorumluluğu turksata ait değildir onlar artık kendi altyapısına göre alışıyor hatta artık karasal vericilerinde bile dsmart kutularına geçtiler günümüzde 1 aylık bir cihaz bile eski sayılır istinalar oluyor mesela nokia mediamasterdada sorunsuz çalışıyor hatta daha bile iyi olduğu söylenebilinir türksat2a zaten çok geniş zamanda süreç tamalandi burdaki asıl engel kanalları paketlemek bu sorunları ancak yeni yazılımlarla aşılır yayıncıların yapcaği bişey yok artık

Yerel vericilerin D-Smart kutusu kullanmaları onların teknolojisi kullanmaktan degil Star Tv yi Dogan Medya Grubunun karasal yayında izlenmesini istemesinden dolayı

Daha açık yazayım.Bazı vericiler aynı kullandıgımız uydu alıcıları ile belediye vericilerinden verilir.Şifreli olan yayın varsa(burda star tv şifreli) çözemezse siyah ekran verir.

Dogan Holding yayınları karasal yayında izlensin diye D-Smart kutusu kullandırtıyordur.

Ayrıca söylediginiz
türksat2a zaten çok geniş zamanda süreç tamalandi burdaki asıl engel kanalları paketlemek bu sorunları ancak yeni yazılımlarla aşılır yayıncıların yapcaği bişey yok artık

Sorun Türksat 2a nın ömrü mü? ne alakası var çözemedim.

Kanalları adam eliyle paketlemiyor makinalar modüle ediyor sinyale ve yolluyor.

yazılım kısmına söylicek bişi bulamıyorum yok öyle bişi

Saygılar:wave:

sro071
02-11-2008, 23:31
kardeş sağolasın uğraştırdı ama buldum kanalı emeği geçen herkese tşk ler

Stizz
05-11-2008, 23:49
yahu ben fazla uydudan anlamam ama benimkinde topfield yazıyor goldmaster yazmıyor hiçbiryerinde konu var diye konumu kapattı moderatör :S Topfield goldmastermı oluyor öyle ise nie üstünde yazmıyor :D

badtempered
05-11-2008, 23:58
yahu ben fazla uydudan anlamam ama benimkinde topfield yazıyor goldmaster yazmıyor hiçbiryerinde konu var diye konumu kapattı moderatör :S Topfield goldmastermı oluyor öyle ise nie üstünde yazmıyor :D

herşey yazıcak diye bir kaide mi var.

Konu burda işleniyo olmasa kapanmazdı degil mi ayrıca ?

aslında şu yazılanlar tüm cihazları kapsıyor fakat giriş şekli bu seri ile alakalı oldugu için burada buluyor.

Stizz
06-11-2008, 00:30
Kanal d nin şuandaki pid ayarlarını verebilirmisiniz? görüntü var ses yok :S

engina81
06-11-2008, 01:25
arkadaşlar goldmaster cihazda tnt kanalını bulamıyorum, yardımcı olurmusunuz

omer66
07-11-2008, 10:48
bende de carton networks çıkmıyor

oxijen75
07-11-2008, 10:56
bende 55000 cı var hic bir ayar yapmadan tüm kanlları buldum ve izliyorum
bagzı diger markalrıda ayarladım onlardada aynı sekilde.problemler kisisel olabilir..

fakılı
07-11-2008, 13:35
yukarıda söylenenleri bende yaptım fakat bulmuyor.kaon nextsuper plusta denedim otomatik günceledi. yeni yaılım gelirmi goldmaster 9400vcı için

husam07
10-11-2008, 00:56
Arkadaşlar merhaba. Bence asıl sorun bizim Goldmaster 9400 vci da, babamın evinede Topfield aldık onda da arama yaptırrıyorum star ı buluyor. Bir de benim cihazda daha önce Turksattaki Fashion TV yi bulamıyordum, frekansı girsem de öıkmıyordu, komşunun kanallarını düzenlerken en ucuz Next&Nextstar da bile çıkan kanal bizim cihazda bulunamıyor. Buna bir çözümü olan var mı? Ben bu cihazı aldığıma gerçekten pişman oldum.

Volkan
10-11-2008, 01:31
Arkadaşlar merhaba. Bence asıl sorun bizim Goldmaster 9400 vci da, babamın evinede Topfield aldık onda da arama yaptırrıyorum star ı buluyor. Bir de benim cihazda daha önce Turksattaki Fashion TV yi bulamıyordum, frekansı girsem de öıkmıyordu, komşunun kanallarını düzenlerken en ucuz Next&Nextstar da bile çıkan kanal bizim cihazda bulunamıyor. Buna bir çözümü olan var mı? Ben bu cihazı aldığıma gerçekten pişman oldum.

arkadaşım goldmasterde topfieldın aynısı sadece goldmaster cihazların son yazılımlarında bu turksat 3 da tam uyum sağlamadı goldmasterın eskı yazılmlarında tum kanallar çıkıo hiç bir sorun yok ben bızzat 2 cihazda test ettım. biride 9400 VCI uzerınde 2006 tarihli yazılım vardı.

pencilvania
10-11-2008, 11:49
teşekkürler

husam07
13-11-2008, 18:34
evden uzaktayım ama en kısa sürede deneyeceğim, teşekürler...

kuraffb
17-11-2008, 00:43
teşekkürler =) annemin çenesinden kurtuldum sayende :D starı bul starı bul :D