PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : slayta nasıl müzik eklerim

ahmety1907
04-11-2008, 18:16
arkadaşlar bizim çocuğa bi ödev vermişler.belli bir konuda slayt yapıp müzik ekleyeceklermiş.nasıl yapıldığını bilmiyorum.bilen varsa ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz. bu akşam lazım arkadaşlar..please...:present:

osmann
04-11-2008, 18:29
movie maker i kullanarak bizim aile fotoğraflarını slayt şeklinde hazırlamıştım...
müzik te oradan rahatlıkla ekleyebiliyorsun...ezbere anlatamam...ama movie maker ı açabilirseniz orada yönlendiriyor...basit yanii. ben bile yapabildim :)
selametle...

romeo_x
04-11-2008, 18:32
hangi office kullanıyorsunuz 2003 mü 2007 mi ona göre anlatayım ...

ahmety1907
04-11-2008, 18:35
arkadaşlar movie maker i kabul etmiyomuş öğretmen pover point te nasıl yapılıyo bilen var mı??

ahmety1907
04-11-2008, 18:36
2003 kullanıyoruz anlatabilirsen çok sevinirim

romeo_x
04-11-2008, 18:43
öncelikler wav formatlı biz müziğer ihtiyacınız var mp3 olursa hazırlayacağınız sunu sadece kendi bilgisayarınızda müzikli çalışır wav eklememizin nedeni sunu içine müziğin gömülmesidir bunu destekler power point sunuları.mp 3 müzikleri wav formatına çeviren converterları nette bulmanız kolaydır .

mp3 wav converter die arattırın karşınıza bir çok seçenek çıkacaktır .kurup çevirebilirsiniz mp 3 leriniz wav formatına.

romeo_x
04-11-2008, 19:04
wav formatındaki müziğimizi bulduktan sona power point üst menüden araçlar sekmesindeki seçeneklere tıklıyoruz.karşınıza gelen ekranda üst bölümden genele tıklıyoruz. ve karşınızdaki ekranda ses bağlanacak dosya alt boyutu var oraya wav ses dosyanızın boyutu ne kadar ise onu kb cinsinden giriyoruz.

mesela 20 mb bi müzik bunu 20000 olarak yazıyoruz ve tamam diyoruz.

daha sonra hazırlamış olduğunuz bir slaytın üstüne üst menüden ekle bölümünden filmler ve sesler seçeneğinde dosyadan sese tıklıyoruz ve bilgisayardan koyacağınız kayıtlı müziği seçiyoruz. ve ekliyoruz tamam dedikten sona karşınıza otomatik vs biçimde bişi gelecek onu seçip tmm dicez.

eklemiş olduğun slaytın üzerine sarı bi simge gelecek .onun üzerine sağ tıkladığında
açılan pencerede özel anismasyon dicen yan t arafta açılan animasyon penceresinden eklediğin ses dosyasının üzerine gelip sağ tıklayıp efekt seçeneklerine gircen.

burda kaç tane slayt hazırlayacaksan yürütmeyi durdur slyat sona bölümü var oraya mesela 10 slayt hazırladın 10 yazacan müzik slayt bitimene kadar çalcak.

slaytın üzerindeki sarı ses simgesinide yukarda belittiğim efekt seçenekleri bölümünde ses ayarları bölümü var orda slayt sonuna kadar simgeyi gösterme seçeneğini yani kutucuğu doldurman gerekli.

en sonda yapacağın üst menüden slayt gösterisi bölümünde slayt geçişi var orayı seçecen yandaki bölmede gelişmiş slayt bölümü var orda otomatik olarak işaretşicen ve altındaki tüm slaytlara uygulaya basacan inş bişi eksik geçmemişimdir bi deneyin bakalım olacakmı...

ahmety1907
04-11-2008, 20:06
arkadaşlar slaytı yaptım ama arkasına müzik koyamadım ve tıklayarak ilerleyebiliyorum bunun otomotik ilerleten bişey yok mu ve de müzik koymayı biliyor musunuz çok acill

romeo_x
04-11-2008, 20:33
o kadar yazdık yardım edelim die ama bi teşekkür etmek bile çok zor gelio yani size cevap yazmak yardım etmekte boşaymış selametle ...

ahmety1907
04-11-2008, 21:16
ROMEO_X KARDEŞİM SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.SAYENDE ÖDEV TAMAMDIR.KENDİNE İYİ BAK.HOŞÇAKAL...:wave:

ahmety1907
04-11-2008, 21:18
KARDEŞİM İNAN ÖDEVİ BİTİRENE KADAR SEN YAZMIŞSIN .YAZINI BİLE KENDİ CEVABIMDAN SONRA GÖRDÜM.HİÇ DÜŞÜNDÜĞÜN GİBİ OLURMU ,
GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM..:wave: