PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yumatumda sorun var

veysel18
07-11-2008, 01:53
merhaba arkadaslar....suankı sorunum su..bazı kanallar kayboldu atv gıbı...ve tekra tarattırdıgımda hıc bır cavap alamıyorum kanal gelmıyor...ayrıca hotbırd uydusunu arama yaptıgım an bana hotbırd uydusu degıl ıcınden turksat kanallarını ayarlıyor....bugun bır ustaya gösterdım hepsı tamam dedı ayarladuı...eve geldıgım an kanalların hıc bırısıde acmadı ve sınyal yok ıbaretı cıkıyor....merkezı sıstem kullanıyoruz...anlamadım gıttı evde yenıden tarama yaptırdım ve bazı kallarını vermıyor ustelıkde hot bırdden tursat kanalları cıkıyor...lütfen yardım edermısınız bana ne yapmam gerek suan UYDUM YUMATU MARKA IQ SERISI...RESETTE ATTIM AMA OLMADI BUTUN AYARLARADA BAKTIM ANLAMADIM BİR TURLU

TEKNİSYEN101
07-11-2008, 02:09
Büyük ihtiamal Dısec ayarlarını değişmişssiniz hıtbırd'te Türksat kanallarını çıkmasının ve Hıtbırd kanallarında sinyal olmamasının sebebi budur, Yapmanız gereken Menü-kurulum Anten ayarları ve çıkan menüde Dısec değerini Türksat için genelde 1 de olur hotbırd için teker teker Dısec ayarını 2-3-4 olarak deneyiniz sinyali hangisinde bulursanız o ayarda kalsın.

veysel18
07-11-2008, 02:12
Eyvallah Ustam Allah Razı Olsun.....hemen Sımdı Denıyorum Gercekten Cok Tskl Ederım

KADİR
07-11-2008, 11:00
bütün ayarları yaptın yine olmuyorsa sag sol tarafında 2adet kondansatör var onlara bak 220mf 25v ondan sonra tünerin besleme entegresi LM317,yi kontrol et çalışması lazım