PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanal 7'ye şok karar! (almanyadaki için)

osmann
13-11-2008, 18:54
Giriş Saati : 13.11.2008 17:16
Güncelleme : 13.11.2008 17:41

Almanya'da yayın yapan "Kanal 7 INT" ve "tvt" adlı Türk televizyon kanallarının ülke çapındaki yayın ruhsatının iptal edilmesi kararı alındı.

Eyalet Medya Kurumları Denetim Komisyonu (ZAK) tarafından bugün yapılan açıklamada, merkezi Frankfurt kentinde bulunan "Euro 7 Televizyon ve Pazarlama GmbH" adlı yayın kuruluşunun, yayın haklarıyla ilgili kuralları büyük ölçüde ihlal ettiği bildirildi.

Açıklamada, bu yayın kuruluşunun gelecekte televizyon programlarını ne personel açısından, ne de maddi açıdan yasal kurallara uygun olarak hazırlayabilecek durumda olduğu ifade edildi.

Programların sorumluluğunun artık Almanya'da üstlenilmediği belirtilen açıklamada, bunun yanı sıra eski kuruluş çalışanlarının da hapis cezalarına çarptırıldıkları hatırlatıldı.

ZAK'ın program denetimleri sırasında söz konusu yayın kuruluşlarının Almanya'da yayımladıkları programların Türkiye'deki programlarla büyük ölçüde benzerlik gösterdiği, yayın kuruluşlarının merkezlerine yapılan ziyaretlerde de herhangi bir yöneticiye rastlanmadığı kaydedildi.

Frankfurt'taki denetimler sırasında eski bir kuruluş yöneticisinin de soruşturmalar kapsamında tutuklandığı bildirildi.

Söz konusu yayın kuruluşlarına yayın ruhsatlarının 13 Mart 2007 tarihinde Hessen Eyaleti Medya Kurumu tarafından verilmiş olduğu hatırlatıldı.

zxcvbn10250
13-11-2008, 22:30
iyi olmuş darısı kanal7 başına

gencfb07
19-11-2008, 17:08
bi sorun yok turksat taki kanal 7 ınt yayında

badtempered
19-11-2008, 23:03
"Kanal7 İnt yayını sürecek!" Almanya'nın iptal kararına ilk yorum!

Kanal 7 Yönetim Kurulu Almanya'nın ülke genelinde Kanal7 int'in yayın lisansını iptal etmesiyle ilgili açıklama yaptı.

İŞTE KANAL7'NİN AÇIKLAMASI

Başta Kanal D, Show, atv ve Star televizyonları olmak üzere Avrupa'ya yayın yapan hiçbir Türk televizyonunun Almanya'dan alınan yayın ruhsatı bulunmuyor. Durum böyle iken Kanal 7, bu ülkeden Avrupa'ya yaptığı yayınlar için 13 Mart 2007'de lisans alan ilk Türk yayın kuruluşu oldu.

İptal edilen yayın ruhsatı, Kanal 7 INT'in yayınlarını hiçbir şekilde etkilemeyecek, yayınlarımız, bu karardan sonra da diğer Türk televizyonları konumunda devam edecektir.

Hal böyle iken, bugüne kadar Alman yasalarına aykırı hiçbir yayın yapmayan ve bu konuda hiçbir uyarı almayan Kanal 7 INT yayınlarının durdurulması kararı, ilgili Alman makamlarının evrensel hukuk kurallarına aykırı olarak basın özgürlüğünü ihlal ettiklerini ve iyi niyetli bir yaklaşım içerisinde olmadıklarını göstermektedir.

Bu konudaki yasal haklarımız sonuna kadar kullanılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kanal 7 Yönetim Kurulu

Kaynak:medyafaresi.com

iboaydo
20-11-2008, 01:04
Yeter ki bazı insanlar dindarız desin onları linç etmek için yapılan en ufak bir ihmal bile adamların gözünden kaçmıyor ve bunu yaygara haline getirebiliyorlar. Peki ya kendi ihmalleri...

ozer5
20-11-2008, 01:24
Yeter ki bazı insanlar dindarız desin onları linç etmek için yapılan en ufak bir ihmal bile adamların gözünden kaçmıyor ve bunu yaygara haline getirebiliyorlar. Peki ya kendi ihmalleri...

herşey ortada hala savunuyosun

iboaydo
20-11-2008, 01:36
herşey ortada hala savunuyosun

savunmuyorum aksine varsa bir yolsuzluk üzerine gidilsin diyorum ancak böyle küçük bir olay bile bu kadar büyütülüyor onca büyük olaylar varken bu ülkede problemin ne olduğu önemli değil önemli olan dindar vasıflandırılan medya yapsın yeter onlar için bi yerlere leke atacaklarya inanılmaz bir fırsat onlar için

Dereboyu
21-11-2008, 11:48
iyi olmuş darısı kanal7 başına

o senin görüşün:46: