PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekonomik krizden etkilendiniz mi??

Özgür Erge
17-11-2008, 13:11
Bu haftaki anketimizin konusu yine gundem konusu olan bir konu Ekonomik krizden etkilendiniz mi?

Ankete oylarınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz anketimiz 7 gün sürecektir

gacvokem
17-11-2008, 14:18
etkilemezmi Türkiyde yaşayıpta etkilenmemek eldemi

Özgür Erge
17-11-2008, 14:21
etkilemezmi Türkiyde yaşayıpta etkilenmemek eldemi

haberlerde duyuyorum bazı sektörlerin dahada işine geliyo tabi bazılarıda kepenk indiriyo allah yardımcımız olsun..

ruzgarm
17-11-2008, 14:29
Malesef çok etkilendim Bu kriz mahvetti ortalığı

osmann
17-11-2008, 14:29
ben evet dedim...alım gücü ile bağlantılı olarak...zam lar malum.
selametle...

senolusta
17-11-2008, 15:02
evet arkadaslar etkilenmiyen kesinlikle yok helede uydu sektörüylen uygarasan arkadaslar dolar sabit kalmıyor inişli cıkışlı grafik ciziyor duyumlara göre dolar 1800 cıvarına dayanacak bundan dolayıdırki kesinlikle elinizde bulunan ürünleri ucuza satmayın sattıgınız andada dolar alın ne olursa olsun kaybınız olmaz bende esnaf arkadaslara ufakta olsa bir nasihat ya bu kirizden en az zararlan atlatmak için yapılacak tek cözüm kolay gelsin ALLAH HERKESE HAYIRLI İŞLER BOL KAZANCLAR NASİP ETSİN

oxijen75
17-11-2008, 16:11
etkilenmemek mümkünmü bu gününlerde
cevremde en az 8-10 ayrı yer işci çıkarmalarıyla karsı karsıya.

aliharbiye
17-11-2008, 16:19
türkiye cumhuriyetinde etkilenmeyen kısım sadece burcuvazi kısmıdır malesef ben o sınıftan değilim ewet etkilendim halende etkilenmekteyim saygılarımla aliharbiye.

Admin
17-11-2008, 17:37
Herkes ben gibi cok etkilendim.Gözlemledigim herkeste panik var cogu yer kapandı cogu yer ise krizden cok etkilendi.

garip
17-11-2008, 18:29
batıyoruz allah yardımcımız olsun bu hükümetin 25000 ytllik 0 faizli kredisi hakkında bilgisi olan varmı

adnanarkan
17-11-2008, 18:31
herkes etkilendi etkilenmiyen gurup belli.

MUTAF
17-11-2008, 18:33
bir tek ben olsam yine iyi.
çevremdeki bütün eş dost hepsi bu krizden çok etkilendi..

belontis
17-11-2008, 18:42
krizden etkilenen her zaman işçi memur kesimi iktidarda olanlar alsın gemicikleri altlarında mercedesler yolsuzluklar.hala bunlara destek veren yalakalar hep zengin kesim.olan garibana fukaraya.elalarını elalarını allah versin belalarını.

umuter
17-11-2008, 18:57
5 kişi hayır diye oy kullanmış ben onları merak ettim nasıl etkilenmediler bize de öğretseler hiç fena olmaz :):)
resmen batıyoruz yaw :(:(bankaların eline kaldık esnaflar olarak..

gacvokem
17-11-2008, 19:22
herhalde türkiyede yaşamıyor o arkadaşlar hakketten bende merak ettim nasıl etkilenmemişler fikirlerini öğrenmek isterdim:49:

kucer06
17-11-2008, 19:28
Hemde nasıl.Evde oturdum seçim yardımı bekliyorum.Kömür,pirinç,bulgur,yağ filan

ultra-mehmet
17-11-2008, 19:42
etkiledi.........

aslan39
17-11-2008, 20:08
maddi manevi etkilendim.

atmaca28
17-11-2008, 20:59
etkilenmeyen arkadaşları kutluyorum ama ne iş yaptıklarını merak ettim.biz adeta batıyoruz.selametle

rexsi
17-11-2008, 21:24
sadece dokunur gecer gecincede millet rahat eder her zamanki gibi ....heeee:)
ama nasil ve nereye dokunulur o bilinmez.....tabiki

erhanula
17-11-2008, 22:14
zaten yoksul ve açtık yine açız bu yüzden hiç etkilenmedik Türkiyenin zaten %80 açlık sınırı altındaydı %20 kesim etkilendiyse onlar etkilenmiştir.

mikado
17-11-2008, 22:32
Anketi görür görmez merak ettiğim tek konu "etkilenmedim" diyenlerin olup olmadığı idi. Ben oyladığımda 11 kişi etkilenmedim diye oy kullanmış ankete, hayret doğrusu etkilenmeyenlerde varmış...
SAYGILAR...

uzman_elhan
17-11-2008, 22:42
haberlerde soyleniyor birçok fabrika şirketler kapanıyor neden krizden işler bittik

hallederiz
17-11-2008, 22:54
etkilenmiyen varmı??????

demir2768
17-11-2008, 23:34
burası türkiye etkilenmemek mümkünmü avrupa öksürse biz nezle oluruz

kop-61
17-11-2008, 23:36
Sonuna kadar okuyamadım.Daha dayanamadım.
Etkilenmeyenlerden de biri benim.Nasıl mı etkilenmedim.
35 yaşında inşaat elektrik ustası olarak lmt sirkette çalışmaktayım.1 yıldır iş yerimizin vitrininde usta ve kalfa alınacaktır diye yazı astık.
Bu kadar işsizliğin hat safada olduğu söylenen bir zamanda Bu ana kadar muracat eden kişi sayısı üç.
İkisi şartları beğenmedi.sadece bir kişi devam ediyor.O da olmadı gazeteye ilan verdik. hala ilanımız gazetede günceldir.
Ben fazla yazmayı beceremem sözün özü
, şu en pahalı telefonu kullanırız.En marka elbiseleri giyeriz.Marka arabaya bineriz.Ama her işi beğenmeyiz.Masa başı işler tercihimiz.
Biz çalıştıracak insan bulamazken iddaa bayilerinde boş sandalye yok..

Hiç unutmam birtane yeni aldığımız eleman ben sizin verdiğiniz maaşı zaten iddaadan alıyorum demişti.
Niye?...çalışmadan yorulmadan tüketmeyi seven bir milletiz.. Doğrumu?
Bir arkadaşın çin de bir iş günü böyle başlıyor diye bir resmi var. Forumları gezenler görmüştür. Hanki işçi sabah iş başı yaparken esas duruş vaziyetinde iş emrini bekliyor.
Lüxü, tüketmeyi seven bir toplum olduk çıktık.Teknik eleman sayısı sınırlı.Yetişmiş elemana ihtiyaç var.İş arayan cok fakat kimse işi veya maaşı beğenmiyor...
haa bu arada ben de bu firmada işçıyım. firmayla hiçbir yakınlığım da yok.
kim ne kadar alıyor?
usta maaşı 900+ful sigorta
kalfa 700+ful sigorta
çırak asgari ücret+ ful sigorta
Ve devletin sağladığı butun sosyal haklarda gecerli....Bu şartları bile beğenmıyor bizim arkadaşlarımız.. Niye etkilenmediğimi Bilmem anlatabildim mi?

kanaryam1950
18-11-2008, 00:10
etrafımda ekonomik kriz diye bir olay görmedim. gördüm diyen varsa yalan söylüyordur.

kanaryam1950
18-11-2008, 00:14
35 yaşında inşaat elektrik ustası olarak lmt sirkette çalışmaktayım.1 yıldır iş yerimizin vitrininde usta ve kalfa alınacaktır diye yazı astık.
Bu kadar işsizliğin hat safada olduğu söylenen bir zamanda Bu ana kadar muracat eden kişi sayısı üç.
İkisi şartları beğenmedi.sadece bir kişi devam ediyor.O da olmadı gazeteye ilan verdik. hala ilanımız gazetede günceldir.
, şu en pahalı telefonu kullanırız.En marka elbiseleri giyeriz.Marka arabaya bineriz.Ama her işi beğenmeyiz.Masa başı işler tercihimiz.

Hiç unutmam birtane yeni aldığımız eleman ben sizin verdiğiniz maaşı zaten iddaadan alıyorum demişti.
Bir arkadaşın çin de bir iş günü böyle başlıyor diye bir resmi var. Forumları gezenler görmüştür. Hanki işçi sabah iş başı yaparken esas duruş vaziyetinde iş emrini bekliyor.
Lüxü, tüketmeyi seven bir toplum olduk çıktık.Teknik eleman sayısı sınırlı.Yetişmiş elemana ihtiyaç var.İş arayan cok fakat kimse işi veya maaşı beğenmiyor...
kim ne kadar alıyor?
kalfa 700+ful sigorta
Ve devletin sağladığı butun sosyal haklarda gecerli....Bu şartları bile beğenmıyor bizim arkadaşlarımız.. Niye etkilenmediğimi Bilmem anlatabildim mi?
:present: :present:

mamoste
18-11-2008, 00:35
emekli maaşım geçen yıl 800 usd iken 550 usd ye düştü. çalıştığım işyerine günde enaz 2 pc satardık. buay hiç satamadık.teknikservis e gelen arıza ve sistem gelirleri ile idare etmeye çalışıyoruz.

yargıç_1
18-11-2008, 01:20
ben evet dedim...alım gücü ile bağlantılı olarak...zam lar malum.
selametle...

aynen öyle vede yakın çevremdekilerden hebrim var iyi tanıdığım birisinin çalıştığı firmada 157 kişi işten çıkartılmış

emmi
18-11-2008, 01:52

kim ne kadar alıyor?
kalfa 700+ful sigorta

Bak güzel kardeşim, senin bu iş şartlarını beğenmeyen bir Allah'ın kulu çıkmaz. Niye dersen, millet bırak sigortayı filan, günlüğü 10 liraya iş bulursa öpüp başına koyuyor. Sen dalga mı geçiyorsun, yoksa adam mı seçiyorsun. Manisa'daki koskoca VESTEL fabrikasının elektronik bölümü kapanmak üzere. Yığınla işçi çıkarıyor. Evimin az ilerisindeki yılların gıda toptancısı kepenk indirdi. Öğrenci velilerim, 5 lirayı veremiyeceğini utana sıkıla bana anlatmaya çalışıyor sen iş beğenmediklerinden dem vuruyorsun.
AZ YAVAŞ GEL, OLUR MU?
Saygılar.

Simba
18-11-2008, 02:04
Bak güzel kardeşim, senin bu iş şartlarını beğenmeyen bir Allah'ın kulu çıkmaz. Niye dersen, millet bırak sigortayı filan, günlüğü 10 liraya iş bulursa öpüp başına koyuyor. Sen dalga mı geçiyorsun, yoksa adam mı seçiyorsun. Manisa'daki koskoca VESTEL fabrikasının elektronik bölümü kapanmak üzere. Yığınla işçi çıkarıyor. Evimin az ilerisindeki yılların gıda toptancısı kepenk indirdi. Öğrenci velilerim, 5 lirayı veremiyeceğini utana sıkıla bana anlatmaya çalışıyor sen iş beğenmediklerinden dem vuruyorsun.
AZ YAVAŞ GEL, OLUR MU?
Saygılar.
Hocam bizim bölgede bir dukkanda eleman alınacaktır yazmıyor inanın arkadaşlarım hep buyuk sehirlere göç etmeye başladı millet tedigrinmi nedir anlamadım gidiş hat çok kötü:frown:

Dijitalci
18-11-2008, 03:04
AZ YAVAŞ GEL, OLUR MU?
Saygılar.

Sn: Emmi gerçektende KALBİMDEN geçen duygulara dokundunuz ALLAH RAZI olsun.! :wave:

murat53
18-11-2008, 09:39

kim ne kadar alıyor?
kalfa 700+ful sigorta

çok doğru bi yorum çalışmadan kazanmak .......

bengimuzik
18-11-2008, 10:11
:( Ben Etkilendim Hemde Çoooook:(

f.pala
18-11-2008, 10:43
evet etkilenmemek mümkünmü işyerleri sürekli işçi çıkartıyolar allah hepimize kolaylık versin işimiz zor gerçekten

ugur26
18-11-2008, 11:37
evet etkilendik toptancılar uydu cihazlarını dolar üzerinden satıyorlar bizde uydu cihazı falan dolar yüksek olunca almıyoruz artık işler çok kötü türkiyenin gidişatı kötü allah yardımcımız olsun inşallah bu kirizide atlatacaz

sunnybrave
18-11-2008, 12:13
Ya hele birde benim gibi emekliysen Allah yardımcınız olsun dostlar kriz bizi mahvetti.

ugur242424
18-11-2008, 17:25
Etkilendik Tabi

samiabi
18-11-2008, 17:26
ben 20 seneden beri asgari ücretle çalışıyom valla gerisini siz düşünün emekli babamda olmasa yani.....

tektepe
18-11-2008, 17:46
ben almanyada yasiyorum.cok etkilendik..

scob
18-11-2008, 18:26
şu an için 205 kişi etkilendik,28 kişide etkilenmedik diye oy vermişler.ben 23 yıldır esnaflık yapıyorum.toplumun hemen her kesimiyle haşır neşir oluyoruz.(bunların içerisinde ayakkabı boyacısıda var,fabrikatörde)ve bu insanlardan durumundan yakınmayan tek bir insan tanımıyorum.(iş yaptığım ilçede 200.000 nüfus var)insanların bu 23 senede hiç bu kadar dibe vurduğunu hatırlamıyorum.
etkilenmedik diyenlerin nelerden etkilenip etkilenmediğinden bi haber olduklarını düşünüyorum.

sarıkanarya_41
18-11-2008, 18:34
kenardakılerde olmasa tamamen bıtmıştim.krız bıtene kadar durumu toparlamaya calışıcam.saygılarımla.

EFSANETELEKOM
18-11-2008, 19:16
Sizce etkilenmemek mümkünmü arkadaşlar. Bir sürü büyük şirketler iflas etti piyasada para dönmüyor. Herkes gibi bende etkilendim,iş güç yok oturuyoruz akşama kadar.

aleks27
18-11-2008, 20:06
etkilenmeyen arkadaşları kutluyorum ama ne iş yaptıklarını merak ettim.biz adeta batıyoruz.selametle hamdolsun durumumuz iyidir kriz bize teget geçer aç kalmaya alıştık artık

anahtar_54
18-11-2008, 22:07
arkadaşlar ekonomik krizden en fazla sanırım patronlar etkilendi.ama iyi yönden.nasılmı diyeceksiniz.işçilerini ya ücretsiz izine çıkararak veya işlerine son vererek bu yıl sonu bütçelerini zarar gösterip krizin ***fini çıkarıyorlar.hee bide bu sene gösterdikleri zararlarını önümüzdeki yılki karından düşecek olmalarıda ap ayrı bir şey.olan bizlere oldu.ama herşeyin hayırlısı.bu dünyanın birde ahiret kısmı var.orayı unutmamak lazım.

emmi
18-11-2008, 22:21
TUİK dün işsizlik oranını açıkladı. Sadece Kasım'ın 17 sine kadar işten çıkarmalar 207 bin kişi olmuş. Buna Ekim ayı dahil değil. Varın gerisini siz hesaplayın. Birileri hala hükümet goygoyculuğu yapmaya çalışıyor. Kardeşim bu hükümeti aşan bir sorun olduğunu bile anlamaktan acizler. Burda bizler hükümetin kulağının üstüne yatmasına tepkiliyiz. Koca emperyalist ülkeler her türlü önlemleri alırken bizimkiler hiçbir önlem almadan; "Hamdolsunlarla", "Şükürlerle", "Bizi teğet geçerlerle" bizimle kafa bulmalarına bozuluyoruz.
Arkadaşlar, birde mesajlarınız lütfen konuyla ilgili olsun. İlgisiz mesajlar silinecektir. Her konunun ilgili bölümü var. İstediğiniz konuları oralarda açıp, düzeyli bir şekilde tartışabilirsiniz. Bilgilerinize.
Saygılar.

rexsi
18-11-2008, 22:58
TUİK dün işsizlik oranını açıkladı. Sadece Kasım'ın 17 sine kadar işten çıkarmalar 207 bin kişi olmuş. Buna Ekim ayı dahil değil. Varın gerisini siz hesaplayın. Birileri hala hükümet goygoyculuğu yapmaya çalışıyor. Kardeşim bu hükümeti aşan bir sorun olduğunu bile anlamaktan acizler. Burda bizler hükümetin kulağının üstüne yatmasına tepkiliyiz. Koca emperyalist ülkeler her türlü önlemleri alırken bizimkiler hiçbir önlem almadan; "Hamdolsunlarla", "Şükürlerle", "Bizi teğet geçerlerle" bizimle kafa bulmalarına bozuluyoruz.
Arkadaşlar, birde mesajlarınız lütfen konuyla ilgili olsun. İlgisiz mesajlar silinecektir. Her konunun ilgili bölümü var. İstediğiniz konuları oralarda açıp, düzeyli bir şekilde tartışabilirsiniz. Bilgilerinize.
Saygılar.
hocam onlem alacak durumumuz varmiki aceba kasa tikir mani yok ki neymis efendim 80 mliyar dolarimiz varmiz :)heee bu bizim bir yillik paramiz....ya sonrasi allaha kalmis zaten bu isler insallaha ve masallaha kaldi
oyum AKP tabiki secimde orda olursam ancak bu milleti AKP uyandirir :yahoo:

kop-61
19-11-2008, 00:35
AZ YAVAŞ GEL, OLUR MU?
Saygılar.

Yaşınız 51 gördüğüm kadarıyla... Değerli büyüğüm;Ciddi bir konu hakkında yorum yaptım. Alay eder gibi cevap veriyorsunuz.Hem bana neden cevap verdiniz ki? Ben kendi gerçeğimi yazdım.Yalan mı yazdım yani?
Konunun ciddiyetine yakıştıramadım.Ben etkilenmedim dedim.Niye etkilenmediğimi de anlattım.
Bunun dalga geçme neresinde anlamadım.:frown: Şimdi size soruyorum anketin sorusu ne? Bende o soruya karşı kendi kişisel yorumumu yaptım.İllaki etkilendim mi diye yazmam gerekiyordu.:stop:

artech
19-11-2008, 01:48
Saygılar.

Sen siyasi görüş içerisindesin ve benim mesajıda bu yüzden sildin ama yakışmıyor hocam ben akp hükümetini in propagandasını yapmıyorum mesajımda akp ile yakından uzaktan alakası yok ama napalımişte dikta rejimi bu işte mesajı silip atıyorsun yazık çok yazık..

cilingir
19-11-2008, 02:11
Bizler küçük esnafız bittik,fabrikası olup yanında bir sürü insana iş ve aş verenlerin vede çalışanlarının ALLAH yardımcısı olsun

nextci
19-11-2008, 09:46
şu an itibarı ile buralarda bir numara ama ilerki gunler nasıl olur bilemem

vedati
19-11-2008, 09:57
arkadaşlar biz sabit gelirli olanlar saten yıllar krızde
yenisine ihtiyaç yok.

akharman
19-11-2008, 11:34
Ucu Açık Bir Soru.hükumete Tersisem.hep Muhalif çıkarım Isterse Beni Yağ Ile Balla Beslesin.onun Için Elle Gelen Dügün Bayram Demiş Bizim Atalarımız.bu Keriz Dünya çapında Bir Meretse Bizede Uğrasa Neçıkar Bundan Biraz Kaanat Biraz Sabır Biraz Israftan Kaçınma Biraz Iktisaat öğretiverir Insana Bir Geziverin Barları Pavyonları Haramizadelerin Mekanlarını Bakın Bakalım Tuzu Kurulara Birşey Olmuşmu.yok Onlarda Bir Sıkıntı.onlar Villalar Peşinde Zevki Safa Peşinde Aziz Dostlar Işte Bu Kadar çok Da Gam Degil Elle Gelen Dügün Bayramdır. Durmak Yok Yola Devam.....ileri.

artech
19-11-2008, 15:49
Ucu Açık Bir Soru.hükumete Tersisem.hep Muhalif çıkarım Isterse Beni Yağ Ile Balla Beslesin.onun Için Elle Gelen Dügün Bayram Demiş Bizim Atalarımız.bu Keriz Dünya çapında Bir Meretse Bizede Uğrasa Neçıkar Bundan Biraz Kaanat Biraz Sabır Biraz Israftan Kaçınma Biraz Iktisaat öğretiverir Insana Bir Geziverin Barları Pavyonları Haramizadelerin Mekanlarını Bakın Bakalım Tuzu Kurulara Birşey Olmuşmu.yok Onlarda Bir Sıkıntı.onlar Villalar Peşinde Zevki Safa Peşinde Aziz Dostlar Işte Bu Kadar çok Da Gam Degil Elle Gelen Dügün Bayramdır. Durmak Yok Yola Devam.....ileri.

Ümidimizi kaybetmedik kaybetmeyeceğiz bazılarına tokat gibi cevap :present: :present: :present: :present: :present: :present: :present: :present:

emmi
19-11-2008, 17:32
Kop61 kardeşim bireysel olarak sen etkilenmemiş olabilirsin. Ona kimsenin bir diyeceği olamaz. İnşallah etkilenmezsinde. Ben yazılarımda kimseyle alay etmem kardeşim. Konuyla ilgili bilgi ve belgeleri kendi yorumumla anlatırım. Ama verdiğin uç örnek malesef Türkiye şartlarında mümkün değil. Sizin iş yerinin alacağı elemanda aradığı nitelikler başvuru sahiplerinde olmayabilirde. Biz burda Türkiye genelini tartışıyoruz. Eskiden krizlerde kahvehaneler dolar, taşardı. Şimdi onlarda sinek avlıyorlar. Müşteri gelmediğinden daha bugün yakındı bir kahveci. Millette para yok kardeşim. Bir arkadaşım yazmıştı yukarıda; artık dükkan camlarında eleman alıncak yazıları yok diye. Dün okul çıkışı çarşıyı dolaştım. Gerçektende yoktu artık böyle ilanlar. Ha savurganlığa ve lüks tüketime gelince onun kralını yapıyor millet. Ayranı yok içmeye.... hesabı.
Arkadaşlar hani kriz-mıriz yoktu? Sanayi Bakanlığı dün küçük işletmelere bu kriz nedeyle faizsiz kredi açmaya başlıyacakmış. Kraldan fazla kralcı olmaya gerek yok.
Artech ben siyasi görüşteysem, sen hangi görüştesin acaba? Senin yazını silmemdeki amacım ilgisiz mesaj yazdığın için. Amerika'da başarılı olmuş bir doktorun hayat hikayesiyle konunun ne alası var? Alıntı yaptığın yazı genele yazılmış bir yazıydı. Eğer üstüne alınıyorsan o da senin bileceğin iş kardeşim.
Saygılar.

hogan01
19-11-2008, 17:41
Krizmi dediniz?
kriz benim gibi küçük esnaflara geçen sene ugradı ufak dahi olsa helal yoldan ekmegimi kazandıgım dükkanımı kapattım ve iyi derece sayılabilecek bilgisayar bilgimle İzmir gibi yerde iş bulamadım.Allah rızası içinde bir yerde işci, aranıyor lafına levhasına raslamadım
ama hamdolsun şimdi vergi yok dükkan kirası yok bundan güzel rahatlıkmı olur
krizmi yok ya kriz mıriz yok hırsızlıga soysuzluga aklı yetmeyenlere ,hanı hamamı olmayanlara parası olmayanlara ve sadaka kabul etmeyenlere dar gelirlilere kriz var
yoksa kriz miriz zam mam yok hamdolsun çok iyiyiz

saygılar

Yaşamato
19-11-2008, 17:41
Soyguncuların yankesicilerin başta olduğu bir zamanda insanların bir lokma ekmeğe bile muhtaç olması çok rahatsız edicide olsa hepimiin bildiği bir gerçek
dilerimki insanlar umudunu kaybetmeden düzeltilecek bir şeyler yapılır bizleri yıkan zamlar değil hepimiz biliyoruzki en fazla zam rahmetli ÖZAL zamanında
yapıldı ,ama yapılan zamlar insanların alım gücünü kaybettirmiyordu
yine herkes istediğini alıyordu.(AYA GİDİLECEK AYA , AMA NE ZAMAN KİMSE AÇ
KALMAYACAK DÜNYADA) YAŞAR:tongue:

Volkan
19-11-2008, 22:37
bu memlekette krız yoktu ve halen yok ama bu medyanın yuzunden herşey zamlandı krız haberlerı yuzunden başta halk ve özel iş yerı sahiplerı harcamaları kısıtladı para dönmemeye başladı kım ne derse desın ıhracat yavaşladı avrupaya ıhracat yavaşladı ise arap ulkeri var duydunuzmu arap ulkelerınde krız adamlarla yapabileceğimiz bir suru iş var.

medya birilerının ekmeğine bal surdu. örnek karabuk demirçelik fabrikası sözde krız var die fabrikadan 700 işçi çıkarıldı ama adamlar harıl harıl surıyeye ve o bölgeye tren rayı uretıolar. ee birde yılbaşı zam zamanı işçiler zam istemesın die krız bahanesıne işçi çıkarttık bahanesı yaptılar. dieceksinziki insanın ekmeğiyle oyanamak bu kadarmı kolaymı evet kolay her akşam tv lerde bizim ekmeğimizle çocukla oynar gibi oynayıp turkiyeyı ve halkı işverenı tedirgin hale getirdiler. Asıl krız medyada idi kan ağlıyolardı ve krız bahanesı onlara yaradı dizilerden programlardan idirim krız için yapılan siyası oturumlar ve halkın bunlara ilgisi ve reytıng. halkımızı krız kolık yaptılar. devlette suç var neyın ne olduğu belli bu haberlerın biraz yavaşlayıp piyasanın kendıne guvenmesı lazım ama nerde hegun tv ler her an kuresel krız yok 2009 daha kötu olacak. ya bırakın bunlarıda bundan bir çıkış yolu bulalım kendımıze guvenelım.

bu turkıyenın en kötu yanı en çok dezavantajı kendıne ve pıyasaya olan guvensizlikten turkıye 2001 krızınden akp ye olan guvenı sayesınde çıktı ve bıraz soluklandı ve son aylarda olan pkk saldırıları dış guçlerın ulkemıze verdıklerı kaynaklarda yaptığı oylamalar ve medyanın bu devletı yıpratması sonucu ortada bir guvensizlik meydana geldı ve sonuç halimiz ortada.

iş konusunda bende işsizdim ama yenı işe başladım ama önumu göremıom guvenemıom ınsanlara işsahiplerıne ağzını açsan tvler e bak dıolar. bahane hazır işsiz olanlarda kendılerıne guvenıolar yılmıoar ama hergun olumsuz duyumlar dahada yıpratıo. ortada çözumden çok felaket tellallığı var. az ile yetınmeyen çoğu bulamazmış ama bizide bilerek bu azlığa itenler elbet bu yaptıklarının cezalarını çekecekler buna yurekten ınanıyorum.

pchastası
19-11-2008, 23:51

kim ne kadar alıyor?
kalfa 700+ful sigorta

sana katılıyorum kardeş. milletimiz hep tembellegig alişmış. hep hazırcı. balık tutmasını ögrenen yok.

REİS74
20-11-2008, 01:13
etkilenmedim diyen varsa yalan söylüyor derim herkes etkilendi diye bilirim ül***i bu hale getirenler utansın

cizyo69
20-11-2008, 02:41
mutlaka herkes etkilenmiştir ama hala bir önlem alınmıyor.Bu ne biçim bir hükümettir.Syın tayyip bey diyorki bu kriz bizim ülkemizi daha tam olarak etkilemedi peki piyasadaki bu durağanlık nedir kriz değilmidir durmadan dükkanlar fabrikalar kapnıyor her yerde işi kıyımı yaşanıyor bunları görmemek için kör olmak veya üç maymunu oynamak lazım herkese hayırlı günler.

dayı83
20-11-2008, 11:11
biz emekliyiz herşeyden etkileniyoruz her kriz her zam bizi vuruyor Allah sonumuzu iyi etsin.

hogan01
20-11-2008, 15:06
sana katılıyorum kardeş. milletimiz hep tembellegig alişmış. hep hazırcı. balık tutmasını ögrenen yok.

Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocaklarına alınacak 3 bin işçi için 35 bin 942 kişi başvurdu. İlgili Haberler

İşşiz sayısı 207 bin kişi arttı
OECD'den işsizlik oranında artış uyarısı
Diyarbakır'da işsizlere iş kurma olanağı
İşsizlik maaşı almak kolaylaştırılacak
Kriz nedeniyle işten çıkarmalar başlar mı?
TTK Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, başvuru merkezleri kuruma bağlı müessese müdürlüklerinden Karadon, Amasra, Üzülmez, Kozlu ve Armutçuk'a 6 Ekimde başlayan müracaatlar, bugün sona erdi.

Geçerli mazereti bulunanların 20 Ekim'de de kayıtlarını yaptırabileceklerini bildiren yetkililer, şunları kaydettiler: "Kuruma bağlı başvuru merkezleri müessese müdürlüklerinden Amasra'ya 3 bin 640, Karadon'a 10 bin 724, Üzülmez'e 10 bin 220, Kozlu'ya 5 bin 899 ve Armutçuk'a 5 bin 459 olmak üzere 35 bin 942 kişi müracaat etti.

Kaynak CNN Türk

Arkadaşım maden işçiliği tüm dünyada kabul edilmiş açıklamasıyla en agır işciliktir sizin hangi tembel milletten hangi hazırcıdan hangi denizin balıgından bahsettiginizi anlamadım
onu bunu itham edecegine Krizden etkilenmedim Tuzumda kuru dersin olur biter

Saygılar

taço
20-11-2008, 16:53
birçok kişi de olduğu gibi benide derinden etkiledi.çünkü işsiz kaldım, vede durum gün geçtikçe dahada kötüye gidiyor.büyük firmalar tek tek kapısına kilit vuruyor.allah sonumuzu hayır eylesin.

artech
20-11-2008, 17:40
felaket tellallığı yapanlar unutmayınki sizde bu vatanın ekmeğini yiyorsunuz!!! Ama merak etmeyin doğru yolu bulmanız fazla zaman almayacak..

wetin
20-11-2008, 23:54
çok ciddi anlamda etkilendim inşallah düzelir

Simba
23-11-2008, 00:40
Anketimizin süresi doldugu için konu kapanmıştır.