PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle hakem hataları da var OKUYUN.

f47xfenerli
04-12-2008, 01:08
Böyle hakem hataları da var
Only the registered members can see the link
Spor sahalarında hata yapan sadece Süleyman Abay gibi hakemler değil. İşte dudak uçuklatan saha içi hataları..

İngiltere Ligi'nde oynanan Reading-Watford maçının 13. dakikasında Watfordlu John Eustace'a çarpan top kornere çıktı. Yardımcısının uyarısıyla hakem gol kararı verdi. Watford Teknik Direktörü Aidy Boothroyd, "Bu gol benim için sahaya UFO inmesi kadar şaşırtıcıydı" dedi.:8[1]:

2002'de Brezilya'da Paulo Araujo, aynı maçta 5 kez kart görerek rekor kırdı. Olayın nedeni, oyundan atılan Brezilyalı'nın dalgın hakeme fark ettirmeden maça devam etmesiydi. Hakem Edmilson Timoteo, maç sonrası yazdığı raporda, "Futbolcuların hepsi birbirine benziyordu, farketmedim" diyerek özür diledi.

Celtic-Aalborg Şampiyonlar ligi maçını yöneten İtalyan Matteo Trefoloni, ceza sahası dışında gole giden Yunan golcü Samaras'ı düşüren Aalborglu Michael Jakobsen'in yerine Michael Beauchamp'ı oyundan attı. Aalborg maçın görüntülerini FIFA ve UEFA'ya gönderdi ama Beauchamp ceza almadı.

EURO 2008 çeyrek finalinde Hollanda ile Rusya karşı karşıya. Rus Kolodin'in Hollandalı Sneijder'e yaptığı harekete faul çalan Slovak hakem Lubos Michel, sarı kartı bulunan Kolodin'e ikinci sarıyı gösterdi. Bu sırada yardımcı hakemin faulden önce topun dışarıdan çevrildiğini söylemesi üzerine Michel, aut kararı verdi. Gördüğü sarı kart iptal olan Kolodin oyunda kaldı.

Lyon'un son dakika penaltısıyla Nice'i 3-2 yendiği maçın hakemi Jean-Charles Cailleux, penaltı kararının hatalı olduğunu itiraf etti. Net bir görüş açısına sahip olmadığını belirten Cailleux, "Penaltı kararı vermemeliydim" dedi.

Brezilya Paulista Şampiyonası.. Sao Paolo-Palmerias maçında Sao Paolo'nun Brezilyalı futbolcusu Adriano, bariz bir şekilde elle gol attı. Taraftarların bile şaşırdığı pozisyonu 4 hakem de göremedi.

Brezilya'da, Pauliste Futbol Federasyonu Kupası mücadelesi... Sattacruzense-Sorocaba maçının 89. dakikasında top toplayıcı çocuk, auta çıkan topu Sorocaba kalesine gönderdi. Hakem gol kararı verince maç 1-1 sona erdi. Ancak Paulista Futbol Federasyonu, golü geçerli saymadı ve skoru 1-0 olarak tescil etti.

Mesleği bıraktıran hatalardan birini ünlü İngiliz hakem Graham Poll yaptı. 2-2 sonuçlanan Avusturya-Hırvatistan maçında Poll, Simunic'e 2 sarı kart göstermesine rağmen kırmızıya başvurmadı. Daha sonra aynı oyuncuya bir sarı kart daha gösteren İngiliz hakem, Simunic'i 3. sarının ardından oyundan attı.:45: :8[1]: :8[1]:

CABBARİ
04-12-2008, 15:12
abi sadece yuhh diyorum başka birşey demiyorum...

sarıkanarya_41
05-12-2008, 00:13
o zaman bızm hakemler sutten cıkmıs ak kasık gıbıler.

asderfor
05-12-2008, 14:33
o zaman bızm hakemler sutten cıkmıs ak kasık gıbıler.

sana katılıyorum :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]:

eura
05-12-2008, 17:52
yalnız 2 3 sene önce anelka fbde iken denizli deplasmannında bir basketçi gibi zıplayarak topu elle fb ağlarına gönderdiğini ve kart görmediğini de yazabilirsiniz.