PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hürriyet Okumaya Devam Edecek Misiniz?

ahmeTTaşar
10-04-2008, 22:27
Hürriyet'ten skandal özürü!

İNTERNETHABER duyurdu, Hürriyet büyük tepki alınca sonunda ÖZÜR diledi. Bakın o harita için nasıl bir açıklamaları var;

İNTERNETHABER / ÖZEL

İnternethaber duyurdu, Hürriyet özür diledi. Spor ekinde Türkiye'yi bölünmüş gösteren bir harita yayınlayan Hürriyet, "vahim bir hata" açıklamasını yaptı.

Hürriyet'in açıklaması şöyle;

Hürriyet Spor ilavesinin 8 Nisan 2008 tarihli sayısında, Hürriyet’e hiç yakışmayan bir hata yapıldı ve bazı bölgelere giden baskılarda Türkiye’nin bir bölümünü göstermeyen Google’dan alınan haritaya yer verildi.

Hata, baskıya girdikten bir süre sonra fark edilerek hemen düzeltildi. Bugüne kadar hatalı haritalar konusundaki hassasiyeti bilinen ve yaptığı yayınlarla haritaların düzeltilmesini sağlayan Hürriyet Gazetesi olarak okurlarımızdan özür dileriz. "

İSTANBUL BASKISINDA BİLE BU HARİTA VARDI

Yayıncılıkta hata olabilir ama buna hata demek pek mümkün değil... 'Skandal' tanımı daha çok oturuyor. Hele de Hürriyet gibi bir kurum söz konusu olunca... İnternethaber bu skandalı şöyle duyurmuştu;

Only the registered members can see the link
Hürriyet gazetesi salı günleri spor eki veriyor. 08.04.2008 tarihinde yani dün bu eki eline alanlar gözlerine inanamadı.

Spok ekinin Avrupa sayfasında bir harita kullanılmıştı. Harita Avrupa ülkelerini bayrakları ile gösteriyordu.
Türkiye bölümü nasıldı dersiniz?
Tıpkı Türkiye'ye bölünmüş gösteren o meşhur haritalar gibi... Türkiye'nin güneydoğusu uçurulmuş, ortaya bakın nasıl bir Türkiye çıkmış...

sistem5
10-04-2008, 22:34
Yazik Yazik Bu Vatana Mİllelete

majeste
11-04-2008, 00:04
bu gazetenin emeli de bu zaten! yalan haberlerle skandal yapmak ül***i iç şavaşa sokmak!

Dereboyu
11-04-2008, 00:05
bu gazete ne yaptığı belli değil,en iyisi böyle gazeteleri almamak.

airman06
11-04-2008, 00:08
hürriyet gazetesi haa... vahim bir hataymış ...yazıklar olsun ...

ievsan
11-04-2008, 00:20
bunlar gazetecilik yapıyorlar daha TÜRKİYE haritasını bilmiyorlar çok yazık bizler boşuna şehit vermiyoruz öğrensinler de öyle gazetecilik yapsınlar.Saygılar.

toycan
11-04-2008, 10:45
arkadaşlar sizden başka ilgili devlet büyüğü var mı?adamlar herdevrin adamı ve her devrin enzengin ve güçü ama unutulur buda unutulur birçift iri göğüse vatanı satarım diyenler kahraman olduğu bir ülke düne kadar şaşkın bir başbakan şimdi avrupadan kurtarıcıları gelince yüzü neşe içinde ama baroso ne diyor görüştüğüm parti liderleri arasında en değerlisi kim???? dtp lideri neden niçin pastanın hatları çizilmiş arkadaşlar ama biz hep mazlumun yanın da bu memlekete birşey olmaz naralarında

osmann
11-04-2008, 12:17
bence hata falan değil. kasıtlı...
o gazeteyi çıkarırken noktasına kadar herşeyi kontrol edip öyle çıkarıyorlar.

kucer06
11-04-2008, 13:01
Aynı tezgahı bir müddet önce çocuklara dağıttıkları Hügo oyununda'da yapmışlardı.Hala bu gazeteye para veripte alan insanları anlamıyorum.Daha doğrusu bunlara Aydın Doğan'a ve tayfasına güvenen insanları anlamıyorum.

baygin
11-04-2008, 13:58
sahibine bak ş...sizin yaptığı son derece normal hata deyip kurtulmak istiyor böyle hata olmaz..........................

kınık
11-04-2008, 14:24
hurriyetin tek bir amacı var oda ul***i karistırmak zaten onu herzaman yapıyor hurriyet bir vatan hini gazete almayın boyle serefsizlerin gazetesini

ultra-mehmet
11-04-2008, 15:04
bunlar görünen tarafları birde görünmiyenleri var arkadşalar.......

tracker1
11-04-2008, 16:02
hürriyet gazatesinin vermiş oldugu hügo oyunundada aynı hata yapılmıştı !!!
hayret bu gazete Türkiye haritası üzerinde sürekli hata yapıyor
dizgi işlerini yapanlar çok aptal galiba

toycan
11-04-2008, 17:22
ortadoğu projesinin eş başkanı ve medya başkanıda aydındoğan siz ne dersiniz

byfatih
11-04-2008, 17:56
millette hala bu gazeteyi okuyor ya şaşıyorum.bunlar ellerinde gelse ülkemizi hemen satacaklar avrupaya.yuh sana hürriyet

yasko
11-04-2008, 18:47
yazıklar olsun diyorum başkada bişey demiyorum..... :yell: :smiles22: :mad2: :devilprv: :angry8: :nono::

soprano
11-04-2008, 18:55
evime bu gazeteyi hiç sokmadım.allah bunları nasıl biliyosa öyle yapsın.yazıklar olsun.

firelove
11-04-2008, 19:58
ne baskı hatası kardeşim.tarih için şöyle bir deyim vardır.bizim ama bizden değil....türkler anadoluya gelmeden önce de burada pek çok medeniyet vardı.urartular frigyalılar hitiler iyonlar gibi..onlardan bize kalan eserler medeniyetler bizim ama bizden değil......aynen bu gazetelerin pek çoğu da böyle işte .bizim ama bizden değil.......

umuter
11-04-2008, 20:51
"özürü kabahatinden büyük" hesabı bu gazetenin o kadar çalışanı var baskıya çıkmadan önce gözden geçiren yayın editörleri var!! birisi görmese biri mutlaka görür böyle yanlışlık mı olurmuş !!!
hayır benim merak ettiğim neden acaba hiç bir avrupa ülkesinin bu tarz ahritaları yayınlanmıyorda hep bizim ülkemizin haritalarında oynanma ihtiyacı fuyuluyor anlamış değilim ne kadar çok düşmanımız varmış anlamadım gitti yaw!!!

ŞRARSKOZ
06-12-2008, 17:01
HÜRRİYET OKUMAYA DEVAM EDECEK MİSİNİZ?
Hürriyet gazetesi salı günleri spor eki veriyor.
Spor ekinin Avrupa sayfasında bir harita kullanılmıştı. Harita Avrupa ülkelerini bayrakları ile gösteriyordu.
Tıpkı Türkiye'yi bölünmüş gösteren o meşhur haritalar gibi... Türkiye'nin güneydoğusu uçurulmuş, ortaya bakın nasıl bir Türkiye çıkmış...
Bir ul***i bölmek ve yok etmek icin dış güçlerin yaptıgı propagandaları anladıkta bu da neyin nesi oluyor !
Boyle bi haber neden tv ve basında konu edilmedi ....
Noluyoruz ... !!!

En azından bu haberi 1 kişiye dahi olsa ulastırın ...

Tepkisiz kaldıkca bu vatanı her santimine kadar satarlar

ŞİMDİ SORUYORUM SİZLERE 'HÜRRİYET HÜRRİYETTİR' DİYEN VE 'TRENLERİYLE ŞOV YAPAN' BİR GAZETENEİN AMACI NE OLABİLİR 'HÜRRİYET' Mİİ? PEKİ AMA KİME 'HÜRRİYET' ????

xhardlove
06-12-2008, 17:05
HÜRRİYET OKUMAYA DEVAM EDECEK MİSİNİZ?
Hürriyet gazetesi salı günleri spor eki veriyor.
Spor ekinin Avrupa sayfasında bir harita kullanılmıştı. Harita Avrupa ülkelerini bayrakları ile gösteriyordu.
Tıpkı Türkiye'yi bölünmüş gösteren o meşhur haritalar gibi... Türkiye'nin güneydoğusu uçurulmuş, ortaya bakın nasıl bir Türkiye çıkmış...
Bir ul***i bölmek ve yok etmek icin dış güçlerin yaptıgı propagandaları anladıkta bu da neyin nesi oluyor !
Boyle bi haber neden tv ve basında konu edilmedi ....
Noluyoruz ... !!!

En azından bu haberi 1 kişiye dahi olsa ulastırın ...

Tepkisiz kaldıkca bu vatanı her santimine kadar satarlar

ŞİMDİ SORUYORUM SİZLERE 'HÜRRİYET HÜRRİYETTİR' DİYEN VE 'TRENLERİYLE ŞOV YAPAN' BİR GAZETENEİN AMACI NE OLABİLİR 'HÜRRİYET' Mİİ? PEKİ AMA KİME 'HÜRRİYET' ????

ultra-mehmet
06-12-2008, 17:15
ilk bu haberi sizden duyuyom paylasım için öncellikle teşekküller......anasına ba kızını al derler ya burdada sahibine bak bir de onun gazetesine al:smiles22: ......birde bu olay nasıl tv ve basında cıkmadı anlıyamıyom:mad2: ........bilgi için tekrar teşekküller bu haberi yayabildigim kadar yayacam......

ŞRARSKOZ
06-12-2008, 17:17

ŞRARSKOZ
06-12-2008, 17:19
usta teşekkürler bende resimleri ekliyecem diye ugraşıyordum saolasın kolay gelsin

candostumisuzu
06-12-2008, 17:24
yazıklar olsun emi.

ultra-mehmet
06-12-2008, 17:29
beyler bu bugünün gazetesimi................