PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni MSN'i indirdiniz mi?

süleyman09
19-09-2008, 07:02
19 09 2008
Daha önce sızdırılan MSN 9, şimdi Microsoft'un sunucularından indirilmeye hazır durumda. Eski MSN'leri unutmaya hazırsanız, resmi sunucudan yenisini indirin.

Daha önce ilk kez ShiftDelete.Net üzerinden duyurulan ekran görüntüleri ve sızdırılan kurulum dosyası, Windows Live Messenger'ın nasıl bir geleceğe sahip olacağı konusunda bazı ipuçları vermişti. Microsoft, şimdi bu yazılımı daha kararlı bir hale getirdi ve üstelik kendi sunucuları üzerinden indirilebilir olarak kullanıcılara sundu. Değişen tek şey, MSN değil tabii ki. Movie Maker'dan tutun da Windows Photo Gallery'e kadar birçok yenilik, bu pakette. Şimdi, adım adım bu yeniliklere nasıl ulaşacağımıza bakalım.

Windows Live Messenger 9 Beta, Windows Live Writer, Windows Live Photo Gallery gibi araçların tamamını bulunduran bir yükleyici mevcut. Öncelikle bu yükleyici indirmemiz gerekiyor. Aslına bakarsanız, bu yükleyici de kendini yenilemiş ve görüntü olarak daha çekici hale gelmiş.

süleyman09
19-09-2008, 07:37
arkadaşlar resim koyamıyorum anlayan birileri tarif ederse olacak:tsk:

erdal1988
19-09-2008, 09:54
iyide hani nerden indireceğiz.

tike®
19-09-2008, 10:00
arkadaşlar resim koyamıyorum anlayan birileri tarif ederse olacak:tsk:
Only the registered members can see the link burayı incelersiniz anlatım var.

Kolay gelsin....

beko03
19-09-2008, 10:11
bakalım

erdal1988
19-09-2008, 10:18
iyide orda foruma resim ekleme var msn 9 paketiyle ne alaka

kanaryam1950
19-09-2008, 11:12
teşekkürler

MUTAF
19-09-2008, 12:12
Buyurun msn 9 live ;

Only the registered members can see the link

xhardlove
16-12-2008, 17:06
Yeni MSN'i indirdiniz mi?

16 Aralık 2008 Salı
MSN, en yeni sürümüyle indirilmeye hazır. Bir çok özellik değişmiş... Yeni sürümü ilk indirenlerden olmak istemez misiniz?

Windows Live Messenger veya bilinen adıyla MSN, en yeni sürümüyle indirilmeye hazır. Windows Live Suite wave 3'ü SDN farkıyla ilk indirenlerden olun.

MSN'İN YENİ SÜRÜMÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ! (Only the registered members can see the link)

Windows Live serisi içerisinde yer alan yazılımlar, yenilenmeye devam ediyor. Gündelik hayatın içinde size yardımcı olan ve eğlenmenizi sağlayan bu yazılımlar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok popüler konumda. Bunlar arasında; Windows Live Messenger (MSN), Windows Live Mail, Windows Movie Maker gibi araçlar bulunuyor. 30 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla Windows Live Messenger, yenilenen yazılımlar arasında en çok merak edileni. Build 14.0.8050.1202 sürüm numarasıyla yayınlanan programı, en yeni haliyle ve Türkçe olarak kullanabiliyorsunuz.
En son sürümü kullanıp kullanmadığınızı öğrenmek için MSN pencerenizdeki Yardım menüsüne tıklayın ve açılan seçeneklerden de Hakkında kısmına tıklayın. Gelen ekranda, hangi sürüm MSN kullandığınız belirecektir. Yukarıdaki görüntüde, birkaç saat önce yayınlanan en yeni sürüm numarasını görebilirsiniz.

KURULUM ZAMAN ALIYOR

Yeni servisleri kurarken biraz sabırlı olmanız gerekiyor. İlk indirdiğiniz dosyanın küçük boyutuna aldanmamalısınız. Asıl indirme işlemi, o dosyayı çalıştırdıktan sonra başlıyor ve internet bağlantınızın hızına göre biraz zaman alıyor. Yükleme işlemleri bittikten sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

MESAJLAŞMA PENCERESİNE ÖRNEK

MSN'de yapılan değişiklikler, Windows 7'yle olan uyumun da habercisi niteliğinde. Hem renklerde hem de temada bu uyumu yakalamak ve kullanıcıları şimdiden Windows 7 arabirime hazırlamak isteyen Microsoft, bazı küçük dokunuşlarla, anında mesajlaşma yazılımını çok daha estetik hale getirmiş durumda.
Kaynak: (Only the registered members can see the link)

numanfarsak
23-12-2008, 12:01
tesekkurler

xhardlove
23-12-2008, 14:15
Konu Burada ;

ilhandan
23-12-2008, 14:33
teşekkürlerr...

emmi
23-12-2008, 17:20
Xhardlove kardeş, dün tamindir formundan (program indirmek için üyelik gerektirmiyor, onun için isim verdim) bir program indirirken MSN 9 la ilgili mesajları okudum. Hiç kimse menmun değildi. 8.5 daha iyi gibi sözler etmişlerdi. Ben daha kurmadım. Şimdi formumuzdan indip yükleyim bakalım nesini beğenmemişler. Kullanan arkadaşlar görüşlerini burda bizlerle paylaşırlarsa menmun oluruz.
Saygılar.

f47xfenerli
23-12-2008, 17:58
Xhardlove kardeş, dün tamindir formundan (program indirmek için üyelik gerektirmiyor, onun için isim verdim) bir program indirirken MSN 9 la ilgili mesajları okudum. Hiç kimse menmun değildi. 8.5 daha iyi gibi sözler etmişlerdi. Ben daha kurmadım. Şimdi formumuzdan indip yükleyim bakalım nesini beğenmemişler. Kullanan arkadaşlar görüşlerini burda bizlerle paylaşırlarsa menmun oluruz.
Saygılar.

doğru demişler emmi beta sürümü olduğu için çok eksik.
mesela Messenger.Discovery.ile tam uyumlu çalışmıyor
veya Messenger Plus!hiç çalışmıyor bunlarda baya önemli
msn ini özeliklerini kulanmak isteyen arkadaşlar için.

bende kurdum tekrardan 8.5 e döedüm.

emmi
23-12-2008, 18:09
Fenerli kardeş bende şimdi kurdum. Görünüm itibariyle ve benim gibi sadece konuşmak için kullanacklar için iyi görünüyor. Kurulurkende tüm bilgilerinizi tekrar yüklüyor. Yani öbürleri gibi tekrardan adres, isim gibi şeyleri tekrar yazdırmıyor. Tabi henüz kullanma fırsatım olmadı. Kişi listesini filanda detaylandırmışlar.
Arkadaşlar isteyen formumuzdan indirip kursunlar. Beğenmeyenler MSN 8.5'a geri dönebilirler.
Saygılar.

f47xfenerli
23-12-2008, 18:10
WLM 2009 ile birlikte herhangi bir yamaya ya da eklentiye gerek kalmadan küçük bir kayıt defteri düzenlemesiyle çoklu oturum açabilmeniz artık mümkün.

1:Başlat > Çalıştır > regedit.exe yazıp enter tuşuna basın
2:H***_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Live\Messenger konumuna gelin.
3:Sağ tarafta herhangi boş bir alanda sağ tıklayın ve MultipleInstances adında bir DWORD değeri oluşturun.
4:Yeni oluşturduğunuz MultipleInstances DWORD değerine sağ tıklayın ve Düzenle'yi seçin.
5değer verisi olarak 1 girin.
6:Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın.

Bundan sonra Windows Live Messenger kısayoluna her tıklayışınız yeni bir Windows Live Messenger işlemi başlatacak. Farklı hesaplarınızı kullanarak birden fazla WLM oturumu açabilirsiniz.

emmi
23-12-2008, 19:06
Arkadaşlar çoklu MSNyi bizim bildiğimiz çoklu açma şeklinde değil, bsın alt kısmında tek bölümde açıyor. Yani sağ alt köşeye on tane ayrı ayrı msn açmıyor. Bilgilerinize.
Saygılar.

kucer06
23-12-2008, 20:44
Ne yalan söyleyeyim ben çok beğendim tavsiyede ederim.

emmi
23-12-2008, 22:11
Kuçer06 usta valla ne yalan söyleyim, dün o forumdaki eleştirileri okuyunca ordan indirdiğim programı silmiştim. Akşam üzeri kendi formumuzdan indirip kurdum ve bende çok beğendim. Oradaki eleştirilerinde ne için yapıldığını anlamadım. Gayet güzel olmuş. Üstelikte msnenizdeki kişilerin ne gibi değişiklikler yaptıklarını anında gösteriyor. Tek derdi movie makeri oynatmamasıymış. Kurarken bunu zaten belirtiyor. XP de desteklemiyormuş ama vistada destekliyormuş. Ben de forum üyelerimize tavsiye ediyorum. İyi günlerde kullansınlar.
Saygılar.

wetin
23-12-2008, 23:53
bende kurdum tekrardan 8.5 geri döndüm

f47xfenerli
24-12-2008, 02:44
Ne yalan söyleyeyim ben çok beğendim tavsiyede ederim.

eeee madem öyle dediniz yarın 8.5 in resimlerini ekleyeceğim.
dükkandaki pc de kurulu görün bakam:)

Kuçer06 usta valla ne yalan söyleyim, dün o forumdaki eleştirileri okuyunca ordan indirdiğim programı silmiştim. Akşam üzeri kendi formumuzdan indirip kurdum ve bende çok beğendim. Oradaki eleştirilerinde ne için yapıldığını anlamadım. Gayet güzel olmuş. Üstelikte msnenizdeki kişilerin ne gibi değişiklikler yaptıklarını anında gösteriyor. Tek derdi movie makeri oynatmamasıymış. Kurarken bunu zaten belirtiyor. XP de desteklemiyormuş ama vistada destekliyormuş. Ben de forum üyelerimize tavsiye ediyorum. İyi günlerde kullansınlar.
Saygılar.

görün bakam :D
BU 9.0
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

abd42
24-12-2008, 14:08
msn 9 u türkçe nasıl kullanabiliriz

ozer5
24-12-2008, 14:31
zaten türkçe , ayrıca resim yerine webcamdan video koyabiliyorsunuz

süleyman09
24-12-2008, 17:11
msn 9 vardı internetten kendini güncelledi birazkullandım hiçmemlunkalmadım sildim msn 8.5 kurdum bir süredaha 8.5 kulnacagım daha deneme aşamasında 9lardahatavar görüntülü konuşmalarda birazdaha gelişmesilazım benim görüşüm