PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En çok Gökçek konuştu, en çok Gökçek terledi!!!

Creed
18-12-2008, 04:42
En çok Gökçek konuştu, en çok Gökçek terledi!!! İşte düellonun tam metni!!!

Star Haber'de Uğur Dündar yönetiminde gerçekleşen Kemal Kılıçdaroğlu- Melih Gökçek düellosunda tansiyon hiç düşmedi. Kılıçdaroğlu'nun sorularıyla sıkışan Gökçek laf cambazlığındaki bütün hünerini sergiledi.
Only the registered members can see the link
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Dengir Mir Mehmet Fırat'ın ardından, ikinci düellosunu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yapıyor. Gökçek "Kılıçdaroğlu balonunu söndüreceğim" derken, Kılıçdaroğlu ise "Belgeleri konuşturacağım" demişti

Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin aynı marka doğalgaz sayacını İstanbul'a göre 145 Euro daha pahalıya satın aldığını ve böylece 1994-2003 arasında 12.5 milyon Euro'luk bir fark oluştuğunu iddia etmişti.

Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar'ın sorusu üzerine, Fırat ile yaptığı "düellonun" bir benzerini Gökçek'le de yapabileceğini söylemiş, bu sözlerin basına yansıması üzerine Gökçek de, "Düellosunu hemen kabul ediyorum" açıklamasını yapmıştı.

Konuklar karşı karşıya geldi.

Uğur Dündar: "Sol tarafımda Sayın Kılıçdaroğlu, sağ tarafımda Sayın Gökçek bulunuyor.

Sayın Gökçek, sayın Kılıçdaroğlu doğalgaz sayaçlarını daha fazla fiyatla aldığınızı Kılıçdaroğlu söylemişti. 1994-2003 arasında 835 bin sayaç alındığını dile getirmişti. Bunların denetlenmediğini ima etmişti. Bu iddialar özetlenebilir böylece. Bu konunun dışına çıkmayalım. Doğalgaz sayaçları ve onun bağlantılarıyla ilgili konuşalım. Siyasi etiğin gerekli kıldığı üsluba uygun davranmak istiyorum. Süre konusunda konunun dışına çıkılmadığında yeterli süreyi tanıyacağım"

Melih Gökçek: Birinci isteğim şu. Sadece bu konuda Gökçek'le tartışabiliriz. Kendisiyle başka konuda sorunum yok dedi. Ben o dosyaları getirdim. Başka bir konuda tartışılırsa bunu kabul etmem. İtham konusundaki belgelerini sunacak ben de ona yanıt vereceğim. Ben dosyalarımı getirdim. Son 5 dakika içerisinde 25 dosyadaki yolsuzluk iddialarını Kılıçdaroğlu'na soracağım. Bugün sadece doğalgaz iddiaları üzerine konuşacağız. Konunun saptırılmasına müsade etmem. Çok etik davranmak lazım dediniz. Buna yüzde 100 özen göstereceğim. Ama bir insana yapılabilecek en büyük itham yolsuzluktur. Çünkü yolsuzluk da şerefsizliktir. İddiayı atanın iddiaları doğru değilse o da şerefsizdir. Bugün buradan birimizin şerefi kurtulacak. Birimiz buradan şerefsiz birimiz şerefli olarak bu salondan ayrılacağız. Faturaları kamuyouna göstermesini istiyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu: Ben buraya katılırken satırbaşları itibariyle birşeyler söyledim. Siz davet ederken doğalgaz haberlerde ve gazetelerde vardır. Ama Ankara'nın nasıl soyulduğunu anlatacağımı söylemiştim. Ama isterseniz espiriyle başlayalım. Gökçek "Kılıçdaroğlu katılmazsa programa billboardlara yazacağım" demişti. 6500 billboard varmış. Bunun kirası 2 milyon euro! Sayın Gökçek bu parayı nereden ödeyecekti?

Melih Gökçek: Başka konu konuşturmam. Uğur Bey başka konulara saptırtmam. Sonunda 50 tane soru sorsun. Bana 1168 euroluk doğalgaz sayacı konusunu anlatsın. İddiaları konuşsun!

Kılıçdaroğlu: Gökçek doğalgaz sayaçları ihalesine çıktı. İlk ihale 224,5 dolar. Benim ilk sorum şu. Dünyada bu sayacı 224 doları alan bir belediye söylesin. 224,5 dolar uluslararası piyasada alay konusu oluyor. Birisine yüksek fiyat sorunca Ankara fiyatı mı diyorlar. Ankara halkına bu sayacı 300 dolara satıyorsunuz. Dünyanın hangi ülkesinde 300 doları G4 tipi, ön ödemeli doğalgaz sayacı satılır? Neden ön ödemeli sayaca geçiliyor? Baktım 115.456 mekanik sayaç, tahsilat oranı yüzde 99. Resmi verilere bakıyorsunuz yüzde 100.

Gökçek: 168 euroya benim sayaç aldığımı söylüyor. 168 euroluk sayacın faturasını göstersin. Şerefli bir insan bunun faturasını gösterir. Beyfendinin en büyük vasfı sıkıldığı konudan fellik fellik kaçmak.

Kılıçdaroğlu: Ankara halkının nasıl soyulduğunu anlatamazsam ne anlamı var? Belgeyi göstereceğim. Heyecanlanmayın.

Gökçek: Ben bu konuyu saptırtmam. Faturayı gösterin ben de izah edeceğim

Kılıçdaroğlu: Ben size 224,5 dolar diyorum aldığınız fiyat. 168 euroya geliyorsunuz. Bu 224,5 dolarlık saati aldınız mı? Bu saati bu fiyattan alan başka ülke var mı? Ben ayrıntıya girmek zorundayım.
Ankaralı yetkililer burada. Onların imzaları bu belgede. 168 dolar o! 168 euro değil. Bu firmaya 55 milyon YTL ödeme yapıyorsunuz. Büyükşehirin kaydı bu. Bakım, onarım için aynı firmaya yapılıyor. Aynı firma 10 yıllık süresini dolduran sayaca da aynı işlem yapıyor. Neden aynı firma? Dünyanın en pahalı doğalgaz sayacını satıyor. Neden bu pahalı sayaç tercih ediliyor? Yüzde 99 tahsilat oranı var burada. Neden mekanik sayaç almıyorsunuz da ön ödemeli alıyorsunuz? O firmaya ödüyor o firmaya ödediği için Ankara halkı soyuluyor.

Gökçek: Meseleyi saptırıyor. Meseleyi saptırıp kafa karışıtırıyor. Kılıçdaroğlu'na taktik verdiler herhalde. 9 konuda da yalan söylüyor. Şerefli bir insan yalan söylemez. Siz karıştırıyorsunuz. CHP'li belediyelerle bizi karıştırıyorsunuz. Beyfendinin konuşmuş olduğu konunun bana sorduğu sayaç fiyatlarıyla ne alakası var? Bir sual soruyorsunuz. Siz bana dün sormadığınız sualleri bugün başka taraflara getiriyorsunuz.

Kılıçdaroğlu: 835 bin sayaç. 2 Nisan 2008'den sonra sayaç aldı mnı almadı mı? Hangi firmadan aldı? Nekadar aldı? Eğer mekanik sayaç alsaydı 138 milyar dolar Ankara halkı daha az ödeyecekti. Bir de sayaçları 300 dolara sattı. Bu hortumu Enerji Piyasası Üst Kurulu da denetledi. 150 dolardan fazlasına sayaç satamazsınız. 300 dolara satamazsınız. Bunun vicdani bir yanı varç Neden Ankara halkı 150 dolar ödeyecekken 300 dolar ödüyor. İzmir 180, Samsun 180 dolara alıyor. Sadece Ankara halkı 300 dolara alıyor. Aynı firmadan alınıyor, aynı firma denetliyor, aynı firma 10 yıldan sonra değiştiriyor. Başkent özelleştirmesinde bu firma 2. sırada.

Gökçek: Başında söylemiş olduğu sözü, euroyu dolara çevirdi. İlk yalanı çıktı. 168 euroya aldı demişti. İstanbuldaki mekanik sayaçları aynı firma 23 euroya satıyor dedi. Arada da 145 euro benim yolsuzluk yaptığımuı söyledi. Şu gördüğünüz sayaç elektronik sayaç. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Bu da kartlı sayaç. Elektronik ve kartı sayaç arasında farklı fiyatlar var. 23 dediği istanbuldaki mekanik sayaç, biz o sayacı 63 euroya aldık. Para peşin kasaya girince bankadan kullanma olur. Bütün ülkeler elektronik sayaç almaktadır. Son olarak 63 euroya alınmıştır. 168 euro değildir. İnsanlara 168 euro diyerek gözlerinin içine baka baka yalan söylemiştir. Gökçek, mekanik sayacı kaça almıştır? Mekaniği mekanikle, elektroniği elektronikle ölçeceksiniz. İstanbulun 23 euroya aldığını Ankara 18 euroya almıştır. Benim 18 euroya aldığımı 50 euroya almıştır Karayalçın! Bizi CHP'yle karıştırmayın.

Kılıçdaroğlu: Benim sorularımın hiçbirine yanıt verilmedi.

Gökçek: Karayalçın döneminde 63 euroya aldığımız sayaç 348 dolardır. CHP ile AKP'yi karıştırmayın. Bizde yamyam yok. Yamyamlar sizde. 224 dolar aldı dediği sayacın sayısı 95'te ilk defa sayaç aldığımızdaki rakam. Teknoloji değiştikçe fiyat aşağı düşer. 224 dolara aldığımın bir sene öncesinde 348 dolardı. 224 dolara alınan sayaç 95'te alınan, 184 dolara, 159 dolara düştü. En son aldığımız sayaç 63 eurodur. Arada inanılmaz fark vardır. Arada 145 euro fark var derseniz iftira atarsınız. Kaç milyon zarar etmişiz? 12 milyon euro? Güya 835 bin sayaçla 145 euroyu çarpıyor. Sosyal sigortaları da öyle batırdı. Hesabı bilmediği için. Beyfendi Sosyal Sigortaları sıfır zararla mı aldı? Beyfendi bana 3 kez soru sormuş doğalgazla alakalı. Biz de söylemişiz. Bunlar elinde belge olduğu halde bunların hiçbir tanesine bakmıyor. 168 euroya aldı diye iftira atabiliyor. Bunlar teftiş geçirmedi. Kimse de bunları incelemedi diyor. 3 Cumhurbaşkanı, 6 Başbakan 11 Hükümet, 13 Adalet Bakanıyla çalışmışım. Bunların karşılığından soruşturmaların sayısı geçirdiğim 14. Bizim himaye edildiğimiz yalandır. Bize hiç Sayıştay denetimi yapılmamış mı? Bizim denetimden geçmediğimiz bir yalan. Sayın Cumhurbaşkanı'nın kardeşinden elektrik direklerini aldığımıza dair belgeleri göstersin. Şu sözleşme Cumhurbaşkanı dediğiniz iftira attığınız elektrik direklerini kapsayan ihaledir, sözleşmedir. Bu konuda iftira atıyorsunuz. Sizi konuşmaya davet ediyorum.

23 euroya İstanbul'un aldığı sayaç mekanik sayaçtır. 168 euro olan elektronik sayaçtır. Bunu aldığımız son fiyat 63 eurodur. Ankara daha ucuzdur. Biz aldırmışız 38 milyona Karayalçın 109 milyona aldırmıştır. Yolsuzluk yapmak şerefsizliktir. Beyfendiden bunun aynı sayaç olduğunu ispat etmesini istiyorum. Cumhurbaşkanının kardeşine ihale vermişiz. Bunu açıklamasını istiyorum.

Kılıçdaroğlu: Şimdi belediye kanununu getirdim. 18. maddes, beldenin ve belediyenin hak ve menfaatlerini korumak temel görev. 224,5 dolarlık en pahalı sayacı neden aldılar? Neden Ankara halkına 300 dolara sattılar?

Gökçek: Dünyanın değişik ülkelerinde var. Türkiye'de sayaç fiyatları daha pahalı olmuştur. İhalelere yurtdışı firmaları da gelmiştir. Ucuz buldukları için fiyatı kaçmışlardır. 2008'de aldığımız sayacın fiyatı 133 milyon karşılığı 63 euroyu kalkıp da 224,5 diye çıkarmak olmaz. Biz bir milyon sayaç almışız.

Kılıçdaroğlu: 5 bin ön ödeme karşılığında teklif aldı İzmir. Ben size 60-70 dolara getireyim. Beyfendinin düzeyi malum. Sokak ağzı kullanıyor. Sayıştay raporlarını da açıklayacağım. Kolay kolay kaçmak yok. 300 dolara satan ülke hangisi sayacı?

Gökçek: Karayalçın döneminde sayaçlar yüzde 77 karla satılıyordu. Yatırım yapma şansı vardı. Bizim kar oranımız yüzde 8. Bu karla yatırım yapma şansımız yok. EPDK çıkmadan önce 300 dolara sayaç satıp, doğalgaz yaygınlaştırması yapıyorduk.

Kılıçdaroğlu: Hangi ülkede bu sayacın 300 dolara satıldığının yanıtını veremiyor. Karayalçın da oturur konuşurlar. Ben Gökçek'le konuşuyorum. Onun dönemini sorguluyorum. Gökçek'in fahiş fiyatla doğalgaz aracı satması yeni değil. Daha önce de fahiş fiyatla kömür satması vardır. Fahiş fiyatla Ankaralılara mal satması yeni bir olay değildir. Ben yine sorumun yanıtını alamadım. 2.4.2008 tarihinden sonra hangi firmadan ne kadar kaça doğalgaz sayacı aldı. Nisan ayında bana verdiği yanıtta 835 bin sayaç görünüyor. Ama biz bakıyoruz 968 sayaç var. Vekilin sorusuna sağlıklı yanıt vermeyen bir belediye başkanı Ankara halkına nasıl sağlıklı yanıt verebilir?

Gökçek: Elektronik sayaçla mekanik sayaç arasındaki farkı biliyor musun bilmiyor musun? Yalan söylüyor musun söylemiyor musun? 168 euroyla 63 euro arasındaki fark sorusuna yanıt verdi mi? Bunun farkını söyleyin bana.
Beyfendi konu saptırıyor. 50 değişik konuya giriyor. Kamuoyuna doğru söylüyormuş gibi izlenim vermeye çalışıyor.

Kılıçdaroğlu: Ankara halkının soyulması bununla kalmıyor. 1 milyon metreküpün üstünde doğalgaz tüketenlerin listesi bu elimdeki liste. Konumuz doğalgaz değil mi?

Gökçek: Madem konuyu saptırıyoruz. Bakın CHP'nin Çankaya Büyükşehir Belediyesi'nde yaptığı yolsuzluklar da elimdeki listede.

Kılıçdaroğlu: Bu sizin internet sitenizdeki bilgiler. Burada da Ankara halkının nasıl soyulduğu görünüyor...

Gökçek: Ona dediler ki "Melih sizi sıkıştırır kaçın başka konulara" Başka konuyu konuşturmam.

Kılıçdaroğlu: Beyfendi konuşurken sessizliğimi korudum. 138 milyon dolar var ortadaç Daha ne konuşayım? Sen yetimin hakkını yiyorsun.

Gökçek: Ben 21 kat artırmadım!

Kılıçdaroğlu: Bunun hesabını soracağım. Bu sayaç yüzünden GATA'dan, üniversitelerden daha fazla doğalgaz bedeli almış.

Gökçek: Fazla para alındıysa mahkemeye gidilir. Fazladan konuşuyorsun

Dündar: Efendim sesinizi kıstırmak zorunda kalabilirim.

Kılıçdaroğlu: 835 bin sayaç 138 milyon dolar ödendi. Ankara halkına fatura edilen tutar bu kadar.

Gökçek: Yalan söylüyorsunuz.

Kılıçdaroğlu: EPDK'nın listesinde var. Kuruluşlar tek tek sayılmış. Anakara EGO da var bu listede. 14 trilyon 700 milyar lira bu rakam. 800 bin Ankaralıdan para alıyor! Bu elimdeki liste kendi internet sitelerinden... O zaman işe aldığınız PKK'lıları konuşalım! Yüzde 700'lere varan fiyat artışlarını konuşalım.
Gökçek: Hala 168 euroluk faturayı göstermedi. Gösterirse ben şerefsizim. Gösteremezse aynısını iade ederim.

Kılıçdaroğlu: Serbest tüketiciler 1 milyon metreküpün üstünde doğalgaz tüketenler. Bunların içinde TSK Rehabilitasyon Merkezi var, ODTÜ var, GATA Isı Santrali var. Fazla para alınan kurumlar arasında. Bu fazla para nerede? Kendi internet sitelerinde yayımlandı. Bu elimdeki belge EPDK'nın. 17 trilyon lirayı siz hortumlayacaksınız!

Gökçek: Nereyi hortumlamışız? Hortumlamak şerefsizliktir demektir.

Kılıçdaroğlu: Bu paralar alınıyor. Enerji Piyasası Kurulu haksız yere aldın diyor. Paraları iade edecekler. Gene konu doğalgaz. Kendi siteleri 800 bin aboneden fazla para almışlar. Bu parayı ödeyeceğiz diyorlar. Herbirini sıralamışlar. Çok övündüğü sayaçlardaki hatalardan dolayı ödeyeceklermiş. 800 bin aboneden fazla para ödeyeceksiniz. İzmir 50 dolarlık teklifle aldı. Bakın şimdi. Gidiyorsunuz, mekanik sayacınız var. Belediye kar edecek pardon ilgili firma kar edecek. Bu firma da fazla para alıuyor. İnsanlar mahkemeye başvuruyor ve mahkemelerini de kazanıyorlar. EPDK'nın yazısı var elimde. Servis hattı maliyetini abone olanlardan sayaç bedelinin yanı sıra KDV ve bağlantı bedeli tahsil etmiştir. Halbuki sadece sayaç bedeli alınmalıdır yazıyor. 90 günlük süre vermiş Enerji Piyasası Üst Kurulu. 90 günde ödeyeceksiniz diyor. 1.1.2004'te mahkeme kararı getirenlerden bu bedeli ödeyeceğiz demişler. Siz insanlara diyorsunuz ki gidin mahkemeden karar getirin. EGO'nun Genel Müdürü diyor bunu. Siz halkınızın menfaatini korumayıp birilerinin menfaatini koruyorsunuz? Mahkemeden karar getirin diyorsunuz. Bu para haksız değil mi? Her insan avukat mı tutsun gidip? Şimdi bakın dünyanın en pahalı sayaçları var ya, 300 dolara fatura ediyorsanız İstanbul 190'a fatura ediyorsanız, İstanbul Belediyesi İstanbulluyu mu koruyor yoksa siz halkınızı mı koruyorsunuz? Gökçek'in bir firmayı korumak için onun dayattğı sayacı almak zorundayım. Bu benim ağrıma gidiyor. Bu sayaçlarda pil var.

Gökçek: Kendisi edebiyat yapıyor. Yeter artık. Böyle bir tartışma olmaz. Uğur Bey size atılan iftiralar var dediniz. Sualler soracağım dedim. Beyfendi sözlerini bitirince soracağım dedim. Ankara'ya gelen doğalgaz sayacının bakımını, onarımını tartışacağız dediniz. Bu iddianın dışına çıkmayacağız dediniz.

Dündar: Niye korkuyorsunuz? Sakin olun

Kılıçdaroğlu: Ben sizin gibi ihaleleri 20 kat artırmadık ki. Bu saatte pil var. Pili firmanın değiştirmesi lazım. Vatandaşlardan pil değiştirme parası alıyorlar 2003'ten 2007'ye kadar. Büyükşehir belediye başkanı kendi halkını soymaz. Kendi halkının çıkarını korur. Siz bunu dünyanın en pahalı fiyatına getiriyorsunuz. Çok önemli bir iddiaya geldik.

Gökçek: Başka bir gün gene gelelim. Konuşalım. Hala 2 suale cevap vermedi. Kıvırıyor sürekli. Para zimmetine geçirdiğini ima edecek konuşmalar yapıyor.

Dündar: Ben bu açık oturumu kesmek zorudanyım. Konu çok saptı. Seyirci takdir etsin..

Gökçek: Kılıçdaroğlu siz bir iftiracısınız. Şerefinizi burada kurtaramadınız. Siz demagog ve iftiracısınız. Sizin yaptığınız ihalelerle..

Dündar: Kimin iftiracı olduğuna seyirci karar versin. Siz söylemek istediğinizi söylediniz. Bunu seyrici takdir eder. Ben sizin olduğunuz bir açık oturumda bulunmak istemem. Adabı bozmayın
Gökçek: Elimdeki belgeyi de basın toplantısıyla açıklayacağım. Şu konuda kesinlikle aklınıza şu gelmeli. AKP'li belediyelerle geçmiş dönemdeki CHP'li belediyelerle birbirine karıştırmayın. Biz şerefimizle hareket ediyoruz. Biz sizin ihalelerinizi saydık. O konudaki ihaleler kimlerdi? Bunları masaya yatırmak lazım. Bunların hesabını vermek lazım. Bunlara gülerek yanıt veriyorsunuz. Yolsuzlukların cevabını verecekj durumda değilsiniz. Hiçbir belediye başkanı İzmir il başkanını rant sahibi olmakla suçladı?

Kılıçdaroğlu: Ben hayatımda ilk kez bir kenti soyup kendisini haklı çıkarmak için konuyu saptıran bir belediye başkanı görüyorum. Bir Meclis'in bir belediye başkanı mahkum olmasın diye yasa çıkardığını ilk kez görüyorum. AKP bütün yolsuzlukların üzerini kapatıyor. Arkasında AKP var. Sayaç fiyatlarını pahalı tutup para alıyor. Artı parayı alıp borcunuzu bile ödemiyorsunuz. Türkiye'nin en borçlu belediyesi nasıl buraya çıkabiliyor? Halkı soyuyorsunuz. Yetimin hakkını alıyorsunuz. Neden formül yanlışlığı? Kim yapıyor bu yanlışlığı senin firman. Nerede o firma ? Ege Bölgesi'nde. Bu ülkede vergi denetimi sağlıklı olsaydu o serbest bölgede fiyatların nasıl olduğu ortaya çıkardı.

Dündar: Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Gökçek'in tartışmasını sizlere dürüst bir yönetimle yansıtmaya çalıştım. Sürçü lisan ettiysem bağışlayın. Burası bir yargı makamı değil. Kimseyi suçlu ilan etmek amacımız değil. İsimleri geçenb ilgililerden de özür diliyorum. Onların cevap haklarını da elimizden geldiğince yansıtmaya devam edeceğim.

toycan
18-12-2008, 10:43
Bir Meclis'in bir belediye başkanı mahkum olmasın diye yasa çıkardığını ilk kez görüyorum. AKP bütün yolsuzlukların üzerini kapatıyor. Arkasında AKP var. bu söz doğruysa bizim sonumuz hayırlı değil gökçekin çok terlemesi ve konuşması da suçluluğun ifadesi gibi geldi

f.pala
18-12-2008, 10:59
ya gökçek hep haklıdır arkadaşlar her şeye müdahale edip karşısındakini dinlemeyip hep o konuşacak her zaman aynı şeyi yapıyo ama millet artık dinlemez inşallah seçimde gerekeni yaparlar diye düşünüyorum

allways
18-12-2008, 11:09
Suçsuz insan boşu boşuna terlemez, ter demek stress. Sakladığı bir şey var.

wtwt99
18-12-2008, 11:14
ortada bir sonuc yok konular hep saptırılıyor melih gökceyı bır sözu vardı iddalarını ıspat edemıyem serefsizdir

hasan
18-12-2008, 11:29
Ne diyelim, yoğurdum siyah diyen hiç çıktı mı bu dünyada hep ak hep ak, Ya ozaman tahsilatı kılıçdaroğlu yapsın. M. Gökçeğe karnını doyuracak kadar ayırsın. Hani belgelerle konuşacaklardı. Hangisi şerefli hangisi şerefsiz anlayamadık. Bu şeref-şerefsizlik bu kadar ucuzlamışki anlatılmaz. Birisi sana şerefsiz diyecek senin hiç kılın kıpırdamıyacak! Yok böyle bişey. Tencere dibin kara, seninki benden kara

hasan
18-12-2008, 11:31
Bence M. GÖKÇEğin b.b. için dayatması hiç hoş değil. ne olur bi dönem başka biri yönetsin bakalım ne olacak.

mrbrown
18-12-2008, 11:42
ne hallerdeyiz

vini
18-12-2008, 12:10
arkadaşlar hiçbiriniz ankarada oturmuyor ankara ile ilgili yorum yapıyor olmuyor i. melih gökçek ankarayı dünya başkenti yaptı gelinde görün gerisi boş şeyler aday yaparlarsa yinede alır bu böyle bilene

wtwt99
18-12-2008, 12:42
bence gökcek lafı koydu kılıcdaroglu iddalarını belgeliremedi bu yuzden lafı yedi

osmann
18-12-2008, 13:09
ben dinlemedim....yorumları okudum...
memleketimizde şöyle bir durum var;
millet yemeyene oy vermemezlik etmiyor...ama yapmayana oy vermiyor...
hem yiyip hem yaparsa bişeyler, oyu alır...yoksa sürekli ye ve bişey yapma, oyu bulamazsın...
sanki toptaş yemiyormu? diğer belediyeler?
metrobüste rekor kırdı herifler...70 küsür günde bitirdiler (z.kuyu-c.bağ arasını) ama inşaatından arabalarına kadar tüm ihalelerine fesat karışmış...metrobüsteki yolcular dedikodularını yapıyordu geçengün... araçları 1,5 trilyona almışlar...2 ay sonradan gelenleride 850 milyara vs.)
ama adamlar yaptımı? evet yaptı...yiye yiye yaptılar...yaptıkları görevleri idi...yedikleri haram zıkkım olsun...
selametle...

gacvokem
18-12-2008, 13:26
arkadaşlar hiçbiriniz ankarada oturmuyor ankara ile ilgili yorum yapıyor olmuyor i. melih gökçek ankarayı dünya başkenti yaptı gelinde görün gerisi boş şeyler aday yaparlarsa yinede alır bu böyle bilene
ankarada oturan bir kişi olarak sayıyorum ,evden işe giderken 1 saatim yollarda rezil olmakla geciyor trafik allak bullak orta dogu teknik üniversitesinde trafik bir tıkanıyor ana baba gunu aksam desen aynı hal,ulaşımda resmen koyun surusu muamelesi görüyoruz arabalara tıka basa dolduruluyoruz ,sayın gokcek 20 senedir ankarada başkan ne yaptı alt ust gecitler vs vs daha metroyu bitiremedei 20 senede içratları bunlarla ibaret ,başka icratları ankarada sirk gosterileri yaptırmak ,vs vs millet cocuk ya cocuk muamelesi yapmak şimdi sıralayacam bana demagoji yapıyorsun diyecekler,ben memnun değilim bu adamdan türkiyenin başkentini böyle bir adam yonetmemeli insaşllah başbakanda bu dogruları gorecektir vede ankarayı İ.Melih Gökcekten kurtaracaktır bunu yaparsa baya artı puan kazanır diye düşünüyorum

fedo
18-12-2008, 13:27
evet çok güzel yazıyörsunuz bu millet buna laik sömüreceksin iyeceksin hatta bir poşet makarna ve bir çuval kömürle köleye dönüştüreceksin. Burada arkadaşın biri demiş iddaların kanıtlayamadı Kılıçdaroğlu lafı yedı herhalde bu arkadaş izlememiş

MUTAF
18-12-2008, 13:46
Göz Göre göre enayi yerine koyulduğumuz ortada.
seçimlerede az kaldı. Bütün oylar gökçeğe..
Hatta ne kadar Gökçek varsa hepsine oy verelim.
Gökçek Vedersona bile oy verelim.. :)

uyducuhasan
18-12-2008, 13:48
evet arkadaşlar ben izledim bence ugur dündar taraflı davrandı kemal kılıçdaroglu şov yapma peşinde melih gökçek in sorusuna hale yanıt vermedi admı resmen yolsuzlulkla suçluyor ıspatlayamadı herkese kolay gelsin biz ekmegimizin peşine düşelim bence bunlar bizi aşar SAYGILAR

ŞRARSKOZ
18-12-2008, 14:36
türkiyede yasalar deyişmedigi sürece bu olaylar devamlı olacaktır yiyen yiyene bana sadece maaşımı yedim diyen bir kişi göstersenize

oxijen75
18-12-2008, 14:57
bosuna dememişler vur sıtmada dostun olamdiye gökçek vurdukca millet koyun gibi sürülmeye devam ediyor.elbet bir gün gercegi görecek güzel halkım. inşallah cok gec kalmaz. saygılarımla ankara sakini

badtempered
18-12-2008, 16:12
Only the registered members can see the link

Resimdeki ortadaki herif içlerinde en suclu adam :D

Melih gökcek denilen adamın sesini kapattırması gerekiyordu.

O sorumlu gazetecilik anlayışı böyle olmaması gerekiyor.

Eger böyleyse yandık

gukan
18-12-2008, 18:45
helal olsun gökçek e ikisininde ağzının payını verdi chp li soruların yanıtını veremeyince dündar proğramı bitirmeye karar verdi afferin gökçek helal sana

ayhankeskin
18-12-2008, 19:29
helal olsun gökçek e ikisininde ağzının payını verdi chp li soruların yanıtını veremeyince dündar proğramı bitirmeye karar verdi afferin gökçek helal sana

Konuşmasını ve dinlemesini bilmeyen ve sürekli papağan gibi aynı şeyleri söyleyen birinin karşısında susmaktan başka ne yapılabilir ki?
Terleyen kimdi, terlemek neye işarettir?
Ayrıca çok konuşmak önemli değil, ne konuştuğu önemlidir. Gökçek boş boş saçmaladı durdu.
Köşeye sıkışınca çığırtkanlık yaptı ve proğramın sonlanmasını sağladı.
Ankaralı ne olduğunu gördü ve anladı.
Seçim günü geldiğinde hak ettiği cevabı bulacaktır

adnanarkan
18-12-2008, 19:50
halkımızı kim enayi yerine koyuyorsa allahından bulsun inşallah.

nextci
18-12-2008, 19:57
gökçek hep haklıdır arkadaşlar tebrik ediyorum 0 chp li kendisi mustaşarken aldıklarını pkk lıları izah sedmedi

kucer06
18-12-2008, 21:14
Melih Gökçek bence rezil oldu.Bu gün özellikle bütün gazeteleri okudum.Belli bir gruba hizmet eden gazeteler hariç diğerlerinde halkın %80'ninin ortak görüşü İ.Melih Gökçek'in rezil olduğudur.

sarıkanarya_41
18-12-2008, 21:22
melıhh göcek acayıp terler doktu.vay be okulları daha ne kamu daırelerının faturalarında oynama yapmış acaba bızım kultuur bakanlıgı vergılerıde boyle artırıldımı?????

eura
18-12-2008, 21:27
Bir kere insanoğlu ne olursa olsun bir soru sorulduğunda cevap vermesini bilir. ama Melih Gökçek öyle değildi. Kılıçdaroğlu soru sordu ama Melih Gökçek verdi veriştirdi. Terlediğine de gelince sebebi kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayamamasıdır. Ben Ankaralı değilim yada Ankara'da oturmuyorum ama eğer Melih Gökçek cebine para atmışsa da yazıklar olsun. Tabi asla Melih Gökçek'i aşağılamak amacım değil. Ben sadece düşüncelerimi yansıtıyorum. Ama yazdığım gibi terlemesi ve canlı yayında panik yapması falan bende bu düşünceleri yansıttı. Eğer para gitmişse de bu halkın parası ve alnının terinin karşılığıdır. İYİ OLAN KAZANSIN BU SEÇİMİ.

akharman
18-12-2008, 21:38
20:25İstanbul'da son zamanlarda başlayan cami kundaklama eylemine bir yenisi daha eklendi. Yakılmak isten son cami Üsküdar'daki Kotku Camii...

20:00Avrupa'daki tek temsilcimiz olan Galatasaray yoluna kesin olarak devam ediyor ama merak edilen bunun nasıl olacağı.

19:25FED'in faizi yüzde 0.25'e indirmesinden sonra Merkez Bankası Para Politikası Kurulu da faizde indirime gitti. Yeni faiz oranları şu şekilde oluştu:

19:00Geçen haftaki Bursa mağlubiyetiyle Federasyon'a adete savaş ilan eden bordo mavili kulüp, bu kararla iyice çileden çıkacak.

18:22Bülent Ersoy'un ''halkı askerlikten soğuttuğu'' iddiasıyla 9 aydan 2,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar çıktı.

18:18Nükleer Bilimler Uzmanı Prof. Dr. Tolga Yarman, Einstein'in ''Genel Görecelik Kuramı'nı'' farklı bir yaklaşımla çalışarak çürüttüğünü bildirdi.

17:45Dün akşam Melih Gökçek ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki müthiş düolloyu yöneten Uğur Dündar'ın İstanbul'dan aday olacağı gündeme bomba gibi düştü ne mal oldugu bakın açıga çıktı adam ist aday olacak chp den onun için kılıçtaroğluna çanak tuttu.yazzık

akharman
18-12-2008, 21:40
BİR İDDİA ORTAYA ATTI AMA...

Kılıçdaroğlu fena çuvalladı !
Elektromed A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddiasının doğru olmadığını belirtti.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, ''Kılıçdaroğlu'nun iddialarının tamamının, yasal mevzuattan habersiz ve teknik bilgiden yoksun olarak hazırlandığını'' öne sürdü.

Kılıçdaroğlu'nun, konunun bir tarafı olmalarına rağmen Elektromed firmasına bir soru sormadığını ve firmayla irtibata geçmediğini belirten Kaya, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''Yalan yanlış bilgiler ile firmanın itibarını lekeleyecek şekilde hareket ettiğini'' savundu.

Ahmet Kaya, Kılıçdaroğlu'nun, milletvekili olarak bin 500 kişinin istihdam edildiği bir gruba ait firma hakkında iddiada bulunacaksa bunu araştırması, tarafları dinlemesi ve daha sonra iddialarının doğru olması halinde bir beyanatta bulunması gerektiğini bildirdi.

Elektromed A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kaya, şunları kaydetti:

''Firmamızın üretmiş olduğu ön ödemeli elektronik sayaçların Başkentgaz A.Ş'ye satış fiyatı 133 YTL'dir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği gibi firmamız Başkentgaz A.Ş'ye 168 Avroya sayaç satmamıştır. Bu iddia doğru değildir. Ayrıca firmamızın İstanbul'a teklif etmiş olduğu mekanik doğalgaz sayacının fiyatı 23 Avrodur(52 YTL). Mekanik sayaç ile elektronik sayaç arasında teknik özellik olarak mukayese edilemeyecek kadar fazla fark vardır. Dolayısıyla mekanik sayaç ile elektronik sayacın fiyat yönünden mukayese edilmesi için kasıt olması gerekir. Elektronik sayacı, elektronik sayaç ile mukayese etmek gerekir. İstanbul 2007 Nisan ayında yapmış olduğu ihalede elektronik sayacı başka bir firmadan 103,5 Avro, yani 207 YTL'den almıştır. Bu fark, Elektromed'in, Başkentgaz A.Ş'ye ön ödemeli elektronik sayacı ne kadar uygun bir fiyatla sattığının açık bir göstergesidir.'' işte gerçek aklı olan inanır.kasıtlı olan ....

AA

sro071
18-12-2008, 21:56
ahlaksızlığın bu kadarıda fazla bir büyük belediye bakanına yakışır durumdamıydı yüzleşmede pes doğrusu ama doğru söze ne denir tabiki yanıt yok kardeşim en 300 dolara aldım o sayacı gökçek haksız ama nafile çamur adam????????????

*-*trixter*-*
18-12-2008, 22:17
Göz Göre göre enayi yerine koyulduğumuz ortada.
seçimlerede az kaldı. Bütün oylar gökçeğe..
Hatta ne kadar Gökçek varsa hepsine oy verelim.
Gökçek Vedersona bile oy verelim.. :)

:45: :45: :45:

bolaman
18-12-2008, 23:05
Melih Gökçek bence rezil oldu.Bu gün özellikle bütün gazeteleri okudum.Belli bir gruba hizmet eden gazeteler hariç diğerlerinde halkın %80'ninin ortak görüşü İ.Melih Gökçek'in rezil olduğudur.

bana okuduğun gaztenin kimin olduğunu söyle sana kim olduğunu sölim
melih gökçek iftiralaa belgelerle yanıtını verdi peki iftira atan şahıs ne yaptı belge yok ama getiririm bende şimdi diyorimki baykal ergenokoncudur ama belge yok
o zaman ergenokoncumu oluyor gökçeğin tek bir hatası vardı oda doğanın kalemşörlüğününü yapan uğur dündarın programına katılmasaydı
bunlara inat ... ye oy verecem bir ... li olarak:45:

bolaman
18-12-2008, 23:14
melih gökçek belgeleri gösterdi ve dediki kılıçtaroğluna bana belgeni göster ben şerefsizim gösteremessen sen şerefsiszin dedi peki kılıçtar oğlu ne yaptı tabiki belge yok kulaktan dolma yalan iftiralarla hep konuyu saptırdı yani şerefsizliğini kabul etmiş oldu bu arada programı sunan uğur dündarın bir tek chp rozeti eksikti milletin gözünün içine baka baka tarafsız yansız adil sunuyorum diyor yazık uğur bey yazık bu halkın gözünde saygın bir yerin vardı onuda aynı chp l,ler gibi kaybettin :nono:: çok yazık

kucer06
18-12-2008, 23:25
bana okuduğun gaztenin kimin olduğunu söyle sana kim olduğunu sölim
melih gökçek iftiralaa belgelerle yanıtını verdi peki iftira atan şahıs ne yaptı belge yok ama getiririm bende şimdi diyorimki baykal ergenokoncudur ama belge yok
o zaman ergenokoncumu oluyor gökçeğin tek bir hatası vardı oda doğanın kalemşörlüğününü yapan uğur dündarın programına katılmasaydı
bunlara inat akp ye oy verecem bir mhp li olarak:45:

Bana bak kardeşim yaptığın yoruma dikkat et olayı kişiselleştirme.Senin hangi partiyi tuttuğun beni forumu ilgilendirmiyor.İster mhp'ye oy ver ister başka bir partiye.Burada herkes kendi gördüğünü ve yorumunu söylüyor varsa bu konuya bir yorumun kendince yaparsın.Çok merak ediyorsan açar bakarsın hangi gazetelerin yaptıkları anketlerin neyi gösterdiğine.

pasa1905
18-12-2008, 23:49
Arkadaşlar CHP değil bu adamla 5 parti birleştide başedemedi.M.Gökçek ankarayı ankara yaptı.Ama ankaranın nerede olduğunu bilmeyenler mesaj yazıyor.Karayalçın ankarada piknik alanı yok ben eskişehire gidiyorum demiş gelsinde ben ona GÖKSUDA mangal yakayım.Karayalçın zamanında kahvehanelerde bankamatik memurlerı vardı binlerce sadece maaş günü bankamatiğe gidip belediyenin adresini bilmeyen doluydu.Ha uğur dündar da yakında aday olur CHP den milletvekili olarak.

tike®
18-12-2008, 23:51
Ankaranın konusu! Ankara gerekli seçimini zamanı gelince yapar.Burada karşılıklı atışarak zaten sonuç elde edilmez.Konu açıldığından beri takip ediyorum sonuç yine ayını siyaset.

Görmeyenler vede tekrar hatırlamak isteyenler için açıklama Burada Okuyunuz.!!! (Only the registered members can see the link)

Forum kuralları gereği Konu kapatılmıştır....