PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekranda Canlı Cenaze

Creed
18-12-2008, 04:44
Ekranda canlı cenaze
Only the registered members can see the link
"Muhabbet Kapısı" Kanal 7'nin televizyon tarihimize geçecek programı. Enteresan bir formatı var. Dini sohbetler vs. hikâye yani. Geçenlerde canlı yayında imam nikâhı kıyıldı. Bu kez baktım "Ölüm anında yapılması gereken vazifeler" anlatılıyor.
Tabii her şey gerçek gibi! Ölü yatıyor, hoca gelmiş, yan tarafta tabut duruyor. Ve hocamız anlatıyor. Müslümanların ölümden sonra sanki yüzlerinde bir tebessüm olurmuş. Cennete gidecek... Tabi bir sürü soru var: "Zor can verenler günahkâr mıdır?", "Mekke ya da Medine'de ölenler cennete mi gider?", "Kazada, yangında, boğulan şehit midir?", "Kefen bezi yaşarken saklanmalı mıdır?"... Enteresan sorular var. Hafız Murat Hocamız okumaya başlıyor o sırada. Ben merak ettim o canlı yayında adam o kadar yattı. Ayaklarından çorap çıkarıldı pamuklar kondu, sonra kefene sardılar. O sırada sorular devam ediyor; "Mübarek günde ve gecelerde ölenler affedilir mi?"...
Yahu adam o geceleri nasıl ayarlar? "Doğumda ölen kadınlar cennete mi gider?" bir başka soruydu. Cenaze için iki kişi gerekiyormuş. Ama adam garip kimi kimsesi yoksa, o zaman bir hayırsever bulunuyormuş. Bu arada dediğim gibi ölen kişinin nasıl kefenlendiği manken kardeşin üzerinde yapılıyor. Bu işle vazifeli bey günde yaklaşık 200 kişiyi kefenlediğini söylüyor. Bu program enteresan, bir hafta nikâh kıyıyor bir diğer hafta cenaze... Bakalım sırada daha neler olacak. Yakinen takipçisiyim.

mrbrown
18-12-2008, 11:45
ilginç

veyselbakan
18-12-2008, 12:11
şahsen orada yatan adamın yerinde olmak istemezdim yaşarken kefenlenmek bence ürkütücü olsa gerek ama eğer doğduğumuza inanıyorsak elbet öleceğimize de inanmak zorundayız eğer müslümanız diyorsakta bunun vecibelerini öğrenmek gerektiğinide düşünüyorum

MUTAF
18-12-2008, 13:48
genel olarak düşündüğümüzde çok bilgilendirici bir mevzu bu. Her Yönden.

Editor
18-12-2008, 14:22
Bu haber birçok medyadan eleştiri aldı.Eleştirici olarak bir program degildi.Ben buyuk zevkle izledim

fedakar
18-12-2008, 15:51
bencede hepimiz icin cok gerekli bilgiler.bilmeliyizki hepimiz ölümlüyüz.dini bilgiler bizim ve cocuklarımızın gelecegi icin sart.böyle programlar bizleri bilgilendirmekte.zevkle izledim.ALLAH razı olsun böyle programları hazırlayan hocalardan.hürmetlerimi sunarım.

dokdor
18-12-2008, 15:52
ölmekten korkma amelinden kork. her fani ölümü tadacaktır.neyini eleştiriyorlar anlamadım.gayet güzel aydınlatıcı bir proğramdı.amelinden korkanlar daha cok eleştiriyor gibi.belli medya grubuda buna sözcülük ediyor.ben bir müslümanım ve ölüm hakkındaki her şeyi öğrenmemde hakkım. unutulmamalıki bir dönem bu ülkede cenazeyi yıkayacak,kefenleyecek vecenaze namazı kıldıracak adam bulunamıyordu.proğram sırasında sorulan sorularıda hic yadırgamıyorum.bu milletin yıllar yılı dini bilgilere aclığının göstergesi.müslüman bir milletin dini ile ilgili her konuyu bilme hakkı vardır.saygılarımla.