PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ss2 yardım sadece tek uyduda sinyal var

korkmaz
18-12-2008, 10:18
:tomato: arkadaşlar 2 yıldır ss2 kullanıyorum önceleri sorun yoktu türksat, hotbird, astra, uetelsat ve sirius dan sinyal alıyordu. fakat şimdi sadece tek uydudan sinyal alıyor ss2 ilk açtığımda hangi uydu kanalına açarsam o uydudan sinyal alıyorum farklı uydudan bir kanal seçtiğimde sinyal alamıyorum. sinyal alabilmem için tekrar ss2 yi kapatım açmam lazım.
arkadaşlar ne yaptımsa bu sorunu çözemedim. yardımcı olan olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

korkmaz
18-12-2008, 14:13
Arkadaşlar Bu Konu Hakkında Fikri Olan, Yol Gösteren Yok Mu?

ilhandan
18-12-2008, 15:43
hangi tv programı kurulu

korkmaz
19-12-2008, 16:18
altdvb kurulu

korkmaz
19-12-2008, 16:19
altdvb 4.4 kurulu

ilhandan
19-12-2008, 16:49
istersen programı kaldır tekrar kur

korkmaz
20-12-2008, 00:39
hocam programı kaldırdım tekrar kurdum yine olmadı. yerine DVBViewer kurdum problem yine aynı. kanal değiştirdin mi sinyal gidiyor. sinyal alabilmek için programı kapatıp tekrar açmak gerekiyor. bir türlü bu sorunu çözemedim acaba ss2 tuner den kaynaklanabilir mi

JeReMo
21-12-2008, 05:13
hocam programı kaldırdım tekrar kurdum yine olmadı. yerine DVBViewer kurdum problem yine aynı. kanal değiştirdin mi sinyal gidiyor. sinyal alabilmek için programı kapatıp tekrar açmak gerekiyor. bir türlü bu sorunu çözemedim acaba ss2 tuner den kaynaklanabilir mi

arkadaşım malum kış geldi sende dahil bütün uydu kullanıcılarına diesecq lerini kontrol etmelerini veya ettirmelerini tavsiye ederim. kolsy gelsin.

dragonn
21-12-2008, 10:35
:tomato: arkadaşlar 2 yıldır ss2 kullanıyorum önceleri sorun yoktu türksat, hotbird, astra, uetelsat ve sirius dan sinyal alıyordu. fakat şimdi sadece tek uydudan sinyal alıyor ss2 ilk açtığımda hangi uydu kanalına açarsam o uydudan sinyal alıyorum farklı uydudan bir kanal seçtiğimde sinyal alamıyorum. sinyal alabilmem için tekrar ss2 yi kapatım açmam lazım.
arkadaşlar ne yaptımsa bu sorunu çözemedim. yardımcı olan olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım kullandığın programda diseqc ayarlarını kontrol et eğer orada herşey yolunda ise kablolarda kopukluk yada kısa devre olma ihtimali olabilir.

korkmaz
22-12-2008, 17:24
cevap yazan herkese teşekkürler.
fakat sorunu çözemedim.
ss2 yi değiştirmekten başka çare kalmadı. çünkü sorun tuner den kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek.:(

ilhandan
23-12-2008, 09:51
fakat sorunu çözemedim.
ss2 yi değiştirmekten başka çare kalmadı. çünkü sorun tuner den kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek.:(

Progdvb bi dene istersen ben kullanıyorum herhangi bi sorun yok. yada kullandığın programın üst versiyonu varsa onu kurup dene ondan sonra değiştirmeyi düşün..
Saygılar...

hakk_memet
23-12-2008, 19:42
fakat sorunu çözemedim.

Arkadaşım selam

hemen yenisini alma yoluna gitmeyin bilen arkadaşlar varmı bilemiyorum ama ankarada vardı sanırım bunu tamir eden bi yer..

korkmaz
25-12-2008, 22:03
arkadaşlar ben Denizlide oturuyorum. ss2 tamirinden anlayan bildiğiniz bir yer var mı? sorun anladığım kadarıyla yazılımda veya tv programında değil mekanik bir sorun olduğunu düşünüyorum. uydu sistemleriyle uğraşan bir iki arkadaşla görüştüm fakat hiçbiri ss2 yi bilgisayara kurmasına dahi bilmiyor. ss2 yi söktüm taktım yeniden program yükledim yine sorun aynen devam ediyor
yokmu memlekette bu sorunu çözecek bir arkadaş!!!.:sunglasses2:

yusufcuk
26-12-2008, 02:34
diseqc değiş başka bi tane kullan farklı bi slota tak bakalım öyle dene bide