PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dreambox arızası

sebonet
22-12-2008, 17:46
Arkadaşlar lütfen yardım edin.Cihazım DM500,yaklaşık 15 gündür cihazımda atv,cine5,skytrk,gala gibi bazı kanallarla 7 derecedeki kanalların yüzde 90 ı yok.Aradığınız servis bulunamadı yazıyor.Bu konudaki tüm çözüm önerilerini denememe rağmen bir sonuca ulşamadım.Kendi tesisatıma başka bir DM 500 bağlıyorum tüm kanalları gösteriyor.Bu konulardan anlayan bir arkadaşım yardımcı olmaya çalıştı,içinden kondasatör-direnç gibi parçalar değiştirdi durum gene aynı.Eğer cihazda bir arıza varsa tüm kanalları göstermemesi lazım değilmi?Yazılımı değiştirdik faydası yok.Bu arıza oluşmadan önce benim yaptığım en son müdahale ise buketlerdeki kanal isimlerinin yanında bulunan TV yazılarını sildim.(Örnek Star TV,Flash TV gibi)Cihazı aldığım yere göndersem yapacaklarını sanmıyorum.Sizler tecrübeli insanlarsınız.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.:49:

Leader
22-12-2008, 18:16
yeni sedting at forumda mevcut enigma edit yada dreamedit programıyla sorunun düzelmesi lazım yada yeniden tarattırabilirsin

kanaryam1950
22-12-2008, 18:21
eski kanalları sil ve yeniden tarat yada setting at.

dilay11
22-12-2008, 18:42
fabrika ayarlarına dön cihazı yeniden hazırla ve tarat netice alacağını tahmin ediyorum kolay gelsin

sebonet
22-12-2008, 22:52
Arkadaşlar ilginize teşekkür ediyorum.Söylediklerinizi yaptım nafile.Dreamedit programıyla kardeşimin çalışan cihazındaki atv yide attım.(Benimkini silerek)Olmadı.Taratma esnasında frekansı birkaç aşağı-yukarı yapıyorum.Yeni atv yi bulup listeye ekliyor fakat gene göstermiyor.Böyle bir problem sadece benim başımamı geldi şaşırdım kaldım.