PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dvd için tavsiyeniz?

osmann
19-01-2009, 18:54
Arkadaşlar kayınpeder dvd almak istiyor.
geçen sene annemlere arçelikten dvd almıştım...ama bir çok dvd cd sini açmıyor...pişman oldum aldığıma...şimdi kayınpedere alacağımız dvd dede aynı problemi yaşamak istemiyorum...
cd lerin birçoğunu açabilen bana tavsiye edebileceğiniz fiyatıda çok fazla olmayan bir marka/model varmı?
selametle...:49:

Admin
19-01-2009, 19:03
Vestel 6500 al hoca.Her cd yi acıyor sorunsuz bir cihaz 100-120 ytl arasında Ayrıca alışveriş sitelerinde dahada ucuza bulabilirsin

cenk35cenk
19-01-2009, 19:52
piyasada vesteli hiç tavsiye etmiyorlar ama bence bi araştırsın yinede ayrıca dvd alırsan dıvx cdlerini acabilen bi cihaz al

adnanarkan
20-01-2009, 13:08
ben vestel dvd nin arızasından bıktım vede servisinin gayrı ciddi davranışından komple kumandası ile birlikte çöpe attım.model nosu 6550 idi.

OLDSMAN
20-01-2009, 13:21
PHILIPS tavsiye ediyorum ayrıca birçok altyazı formatına desteği olduğundan
ayrıca istediğiniz filme altyazı gömerek bu altyazıların cihazınızda okunabilmesinede olanak veriyor.Fiyatı 75/100 TL arasında olan modellerde bile bu özellik var.Birde USB sayesinde filmlerinizi CD veya DVD yazmadan direk izleme kolaylığıda eklenmiş.

Bahsettiğim ürünlerin modelleri aşağıda vardır

Only the registered members can see the link;filterState=PORTABLE_DVD_PLAYERS_SU_TR_CONSUMER%3Dfalse%2CRECORDERS_SU_TR_CONSUMER%3Dfalse%2CMICRO_HOME_THEATERS_SU_TR_CONSUMER%3Dfalse%2CDVD_PLAYERS_SU_TR_CONSUMER%3Dtrue%2C

CABBARİ
20-01-2009, 13:25
birde toshiba var fiyatıda epey düşmüş teknosada var sanırsam 69 ytl idi
selametle

alban
20-01-2009, 14:08
İlk cd oynatıcıyı philips yaptı. Bencede philps uygundur.

gacvokem
20-01-2009, 17:11
Philips DVP5900 ilk çıktığında çok pahalıydı şimdi baya hesaplı açmadığı medya yok netten bir araştırın derim ayrıca yazılımlada versıyon yukselte biliyorsun .ben kulanıyırum çok memnunum HDMİ cıkışıda var .tek geçerim

Only the registered members can see the link

Özellikler
HDMI, DivX, Mpeg4, SACD, MP3-CD, WMA-CD, Picture CD, Dolby Digital, DTS, Dolby Prologic II, Progressive Scan, Video Üst Örnekleme Rakipsiz video performansy Dijital yüksek netlikte görüntü ve dijital ses için HDMI çıkışı 1080i satıra kadar gelişmiş çözünürlük için Video Geliştirme Yüksek çözünürlüklü fotoğrafları (JPEG) gerçek çözünürlük değerinde görüntüler Film deneyiminizi zenginleştirin Progressive Scan ile titreşimsiz ve düzgün görüntüler
192kHz/24-bit ses
DAC yüksek kalitede ses sağlar
Her şeyi çalar Filmler: DVD, DVD+R/RW, (S)VCD, DivX 3.11/4.x/5.x/6.x, MPEG4 Müzik: SACD, CD, MP3-CD, CD-R, CD-RW ve Windows Media™ Audio Fotoğraflar: Resim CD si (JPEG)
Resim/Ekran D/A dönüştürücüsü : 10 bit, 54 MHz
Görüntü geliştirme : Progressive Scan, Video geliştirme, Video üst örnekleme Ses D/A dönüştürücüsü : 192kHz/24 bit Sinyal gürültü oranı : 108 dB Bozulma ve Gürültü (1kHz) : 80 dB Crosstalk (1kHz) : 100 dB Dinamik Aralık (1kHz) : 94 dB Ses Sistemi : Dolby Dijital, MPEG2, Stereo Ses
Geliştirme : Gece Ayarı Video tekrar oynatma Disk Çalma Ortamı : CD, CD-R/CD-RW, Video CD/SVCD, DVD, DVD-RW (Video modu), DVD-R, DVD-Video, DivX, WMA, DVD+R/+RW
Sıkıştırma formatları : MPEG1, MPEG2, MPEG4, XviD, Divx 3.11, DivX 4.x, DivX 5.x
Tekrar çalma Disk Çalma Ortamı : CD, MP3-CD, WMA, CD-R/RW
Sıkıştırma formatı : Dolby Dijital, MP3, PCM
Windows Media (TM) Audio MP3 bit hızları : 32 - 256 kbps Resim tekrar oynatma Disk Çalma Ortamı : Picture CD
Resim sıkıştırma formatı : JPEG Görüntü geliştirme : Döndürme, Zoom, Yüksek Çözünürlük Bağlanabilirlik Diğer başlantılar : HDMI çıkış Ses Çıkışı - Analog : Stereo (Kırmızı/Beyaz cinch) Ses Çıkışı - Dijital : Koaksiyel (cinch) Video Çıkış - Analog : Komponent RGB (SKART), Kompozit CVBS (SCART üzerinde), Komponent Y Pb Pr (cinch), Kompozit CVBS (sarı cinch) Kolaylıklar Ekranda Gösterim dilleri : Danca, Flemenkçe, ingilizce, Fransızca, Almanca, italyanca, Norveççe, Portekizce, ispanyolca, isveççe, Türkçe, Lehçe, Rusça Güç Güç kaynağı : 100-240VAC, 50/60Hz Bekleme durumunda güç tüketimi : < 3W Aksesuarlar Piller Kablolar : Yok Uzaktan kumanda : 3141 017 90221 Kullanım Kılavuzu : Danca, Felemenkçe, ingilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, italyanca, Norveççe, Portekizce, ispanyolca, isveççe, Türkçe, Lehçe, Rusça Piller dahil : 2x Uzun Ömürlü AA Pil Boyutlar Ambalaj derinliği : 411 mm Ambalaj yüksekliği : 85 mm Ambalaj genişliği : 562 mm Ambalajla birlikte Ağırlık : 3,5 kg

Hilmi
20-01-2009, 17:58
kesinlikle pihilips lcd olsun dvd olsun bence en iyisi..

osmann
20-01-2009, 18:09
hepinize çok teşekkür ederim...çok makbule geçti...
selametle kalınız...

osmann
20-01-2009, 18:28
Philips DVP5900 ilk çıktığında çok pahalıydı şimdi baya hesaplı açmadığı medya yok netten bir araştırın derim ayrıca yazılımlada versıyon yukselte biliyorsun .ben kulanıyırum çok memnunum HDMİ cıkışıda var .tek geçerim

Özellikler
HDMI, DivX, Mpeg4, SACD, MP3-CD, WMA-CD, Picture CD, Dolby Digital, DTS, Dolby Prologic II, Progressive Scan, Video Üst Örnekleme Rakipsiz video performansy Dijital yüksek netlikte görüntü ve dijital ses için HDMI çıkışı 1080i satıra kadar gelişmiş çözünürlük için Video Geliştirme Yüksek çözünürlüklü fotoğrafları (JPEG) gerçek çözünürlük değerinde görüntüler Film deneyiminizi zenginleştirin Progressive Scan ile titreşimsiz ve düzgün görüntüler
192kHz/24-bit ses
DAC yüksek kalitede ses sağlar
Her şeyi çalar Filmler: DVD, DVD+R/RW, (S)VCD, DivX 3.11/4.x/5.x/6.x, MPEG4 Müzik: SACD, CD, MP3-CD, CD-R, CD-RW ve Windows Media™ Audio Fotoğraflar: Resim CD si (JPEG)
Resim/Ekran D/A dönüştürücüsü : 10 bit, 54 MHz
Görüntü geliştirme : Progressive Scan, Video geliştirme, Video üst örnekleme Ses D/A dönüştürücüsü : 192kHz/24 bit Sinyal gürültü oranı : 108 dB Bozulma ve Gürültü (1kHz) : 80 dB Crosstalk (1kHz) : 100 dB Dinamik Aralık (1kHz) : 94 dB Ses Sistemi : Dolby Dijital, MPEG2, Stereo Ses
Geliştirme : Gece Ayarı Video tekrar oynatma Disk Çalma Ortamı : CD, CD-R/CD-RW, Video CD/SVCD, DVD, DVD-RW (Video modu), DVD-R, DVD-Video, DivX, WMA, DVD+R/+RW
Sıkıştırma formatları : MPEG1, MPEG2, MPEG4, XviD, Divx 3.11, DivX 4.x, DivX 5.x
Tekrar çalma Disk Çalma Ortamı : CD, MP3-CD, WMA, CD-R/RW
Sıkıştırma formatı : Dolby Dijital, MP3, PCM
Windows Media (TM) Audio MP3 bit hızları : 32 - 256 kbps Resim tekrar oynatma Disk Çalma Ortamı : Picture CD
Resim sıkıştırma formatı : JPEG Görüntü geliştirme : Döndürme, Zoom, Yüksek Çözünürlük Bağlanabilirlik Diğer başlantılar : HDMI çıkış Ses Çıkışı - Analog : Stereo (Kırmızı/Beyaz cinch) Ses Çıkışı - Dijital : Koaksiyel (cinch) Video Çıkış - Analog : Komponent RGB (SKART), Kompozit CVBS (SCART üzerinde), Komponent Y Pb Pr (cinch), Kompozit CVBS (sarı cinch) Kolaylıklar Ekranda Gösterim dilleri : Danca, Flemenkçe, ingilizce, Fransızca, Almanca, italyanca, Norveççe, Portekizce, ispanyolca, isveççe, Türkçe, Lehçe, Rusça Güç Güç kaynağı : 100-240VAC, 50/60Hz Bekleme durumunda güç tüketimi : < 3W Aksesuarlar Piller Kablolar : Yok Uzaktan kumanda : 3141 017 90221 Kullanım Kılavuzu : Danca, Felemenkçe, ingilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, italyanca, Norveççe, Portekizce, ispanyolca, isveççe, Türkçe, Lehçe, Rusça Piller dahil : 2x Uzun Ömürlü AA Pil Boyutlar Ambalaj derinliği : 411 mm Ambalaj yüksekliği : 85 mm Ambalaj genişliği : 562 mm Ambalajla birlikte Ağırlık : 3,5 kg

senin makina iyi imiş ustacım ama 200 ytl nin üzerinde.
70-140 arası bişey bakıyorum...
selametle...

yargıç_1
20-01-2009, 19:31
bencede phılıps derim

ememduh
20-01-2009, 21:25
bence de philips

tike®
21-01-2009, 00:40
Değişiklik olsun ben tirimax 8800 deyim :) 6 aydır kullanıyorum DviX 5.1 e kadar destekliyor.(Bir çok bilgisayar bile SS2 de yapılan kayıtları codec yüklemeden desteklemediği halde Trimax direkt olarak destekledi)Usb ve Kart girişi mevcut Şu ana kadar şikayetim olmadı. Fiyat olarakta sanırım bayağı uygun aradığın fiyat aralığından bile daha hesaplı olması lazım.Tabi dolar artışından etkilenmedi ise:)

Kolay gelsin...

osmann
21-01-2009, 10:36
Değişiklik olsun ben tirimax 8800 deyim :) 6 aydır kullanıyorum DviX 5.1 e kadar destekliyor.(Bir çok bilgisayar bile SS2 de yapılan kayıtları codec yüklemeden desteklemediği halde Trimax direkt olarak destekledi)Usb ve Kart girişi mevcut Şu ana kadar şikayetim olmadı. Fiyat olarakta sanırım bayağı uygun aradığın fiyat aralığından bile daha hesaplı olması lazım.Tabi dolar artışından etkilenmedi ise:)

Kolay gelsin...

internetten baktım biraz....bikaç kişi alt yazı sorunu olduğunu söylemiş...
ama dediğin gibi fiyatı oldukça uygun..." biri 55 ytl" yazmış...
selametle...

tike®
21-01-2009, 10:52
Alt yazı sorunu yazılım yükleyince düzeliyor

osmann
21-01-2009, 10:54
Alt yazı sorunu yazılım yükleyince düzeliyor

yazılımı kolayca bulabilirmiyiz?
ve kendimiz yükleyebilirmiyiz?
uydu gibimi yani?

tike®
22-01-2009, 01:11
yazılımı kolayca bulabilirmiyiz?
ve kendimiz yükleyebilirmiyiz?
uydu gibimi yani?
Biraz gec oldu ama kolayca yükleniyor.Yazılımda mevcut.

wolf41
29-01-2009, 04:02
leadher al.hem sony veritabanına sahip,hemde dvx...:tongue:

airman06
29-01-2009, 10:38
linki incemeni öneririm.
tavsiyem ise: LG DV392H 1080P

osmann
29-01-2009, 10:46
linki incemeni öneririm.

teşekkür ederim...hepinizin desteği, yardımı birbirinden kıymetli...ancak kafamda dvd konusunda çok karıştı...tereddüt içindeyim...bir türlü karar veremedim...:) senin tavsiye ettiğin lc de iyi imiş...
tekrar teşekkürler...selametle...

yargıç_1
29-01-2009, 10:48
linki incemeni öneririm.

üyelik isteyen link vermek yasaktır !!

osmann
29-01-2009, 12:31
üyelik isteyen link vermek yasaktır !!

ben üye olmadan okudum oradaki yorumları...belki yorum yazmak istersen üyelik isteyebilir..bilmiyorum...ama okumak için serbest...selametle...