PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi ADSL firmasını Kullanıyorsunuz? Veya Geçmeyi Düşünüyorsunuz?

Admin
21-01-2009, 03:01
Arkadaşlar malum birçok adsl firması acıldı ve herkes kampanyalar yapıyor ve sizlere soralım dedik hem tavsiye vermiş olursunuz hemde diger firmalar hakkında bilgi almış oluruz anketimiz yorum ve oylamaya acık olmaktadır..

Anketimiz 15 gün sürecektir.

sarıkanarya_41
21-01-2009, 03:23
smile kullanıyorum kablosuz modem kocaelide kesintisiz baglantıı sorunu yaşamıyorum.fatura kesım tarıhıne yakın zamanda mail ve cep telıme mesaj ıletılıp fatura bılgısını onceden ogrenebılmekteyım.yeni abone goturdugumde ıse 1 ay bedava sınırsız ınternet faalıyetlerınden yararlanabılıyorum.

aslanov
21-01-2009, 03:41
uydu neti deneyen yada hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba

tamircihasan
21-01-2009, 03:49
ttnet kullanıyoruz hiç memnun değiliz. birgün bağlantı kesilir birgün hız düşer hiç randımanlı değil. diğer firmaları özellikle smile almayı düşündük ama sonuç olarak diğer firmalarda Türk telekom alt yapısını kullanmak zorunda oldukları için yine telekom almak bize daha mantıklı geldi. türk telekom özelleşti arabın kazığı bize giriyor, telekom diğer ülkelerde cadde cadde sokak sokak wirelles yayını yapıyoruz diyor ama hala türkiyede kablo ve oldukça düşük bir hızla erişimi bile doğru düzgün sağlayamıyor...

yusufcuk
21-01-2009, 03:55
serkan bey bi sürü firma yazmışsınız ama bunların hepsi ttnet ddeğilmi çünki alt yapı hepsinde aynı
ttnet e tilki dersek diğer firmalarda kuyrukları sonuçta fatura ödüyoruz adam gibi hizmet alamıyoruz

Admin
21-01-2009, 03:58
serkan bey bi sürü firma yazmışsınız ama bunların hepsi ttnet ddeğilmi çünki alt yapı hepsinde aynı
ttnet e tilki dersek diğer firmalarda kuyrukları sonuçta fatura ödüyoruz adam gibi hizmet alamıyoruz
Hepsi tt netin alt yapısını kullanıyor olabilir ama hepsinin kuruluş amaçları farklıdır.Hepsi birbirine rakip sonucta

sarıkanarya_41
21-01-2009, 04:01
sonucta alt yapı ttnet uzerınden olabılır ama örnegın smile adı altındaki internet adsl servisi farklı kampanyalarla sunuluyor uydunet veye biri farklı kampanyalarla faalıyet sunuyor müşteri yani bizler memnunmuyuz 2 ncı mesajda ben memnunıyetımı dıle getırdım eksi tarafı olsaydı onuda yazrdım.
not:sıze yardımcı olabılmek için bi kac örnek verdım.saygılarımla.

elvisp
21-01-2009, 04:06
arkadaşlar kablo net i duydunuz mu,fiyatlar çok makul,sınırsız mesela 39 lira 512 hızda alırsanız ise 19 lira

kemal2005
21-01-2009, 04:19
ttnet adsl kullanıyorum ama hiç memnun değilim.hızı çok değişken.bir video sürekli kesintilere uğruyor.müzik dinlerken de aynı sorun başımızda.4 gb kotayı düşürsünler 2 gb ta ama hızı 1mgb/sn den 2mgbit/sn yapsınlar.Reklamlarda düşük fiat gösterip insanları kandırmasınlar.İndirimli fiatların ne kadar süre olduğunu,ne zaman kazık tarifeysase geçeceklerini açıkça söylesinler.Benim gibi eski aboneleri iki kat para ödeterek cezalandırmasınlar.İnsanların dünyada en pahalı internetin TÜRKIYEDE olduğunun ve ADSL için sabit telefon ücreti ödemenin şart koşulduğu bir ortamda TTnet veya t.telekomun ne kadar tercih edileceği şüphelidir.TürkTelekomun yapması gereken; 1.Hızı artırmak.2.Fiatları düşürmek.3.Sabit telefon hattı mecburiyetini ve ücretini kaldırmaktır.Bu konuyu benimle paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

ferzo01
21-01-2009, 05:01
sonuçta Türkiyede yaşıyoruz o bile bize çok ya iran gibi bir devlete sahib olsaydık ne yapardık bu bile bize çok =))

yudelikkaya
21-01-2009, 09:32
ttnet kullanıyorum ama hiç memnun değilim hem fiyatlar yüksek hemde hızı yavaş. Telefon aboneliği olmadan da internete bağlanmamız gerekir. Ama elin arabı durmadan bindiriyor bize bizim mahkemelerimiz bile sabit ücret konusunda haklı buluyor adamları. Sadece sabit ücretten bile dünyayı götürüyor adamlar ama karşılığında ne veriyorlar. SIFIR.

badtempered
21-01-2009, 09:45
Türk Telekom un beyenmiyenler olabilir saygım var.

Ama alt yapı olarak oldukca yaygın ve yapılan alt yapılarla dahada artmaktadır.

gecen sene sonundan beri Türk telekomun alt yapısı artırılmaya calısılmaktadır.

Her ne kadar şuan için 32 mbps yada 64mbps internet alıcak olan sayısının düşük oldugunu ve iptv alıcak olan sayısı da az oldugunu biliyorum.

Bakalım ileride görücez.Rakiplerinden bir şey olmaz.

jeanka
21-01-2009, 10:11
biri.com.tr aldım kasımdan beri kullanıyorum bir kez kesinti oldu. müşteri hizmetleri 10 dk içerisinde konuyu çözdü. ayrıca hızlı bir şekilde konuyu değerlendirip sonuçlandırıyorlar. genel hız sorunu arabicom a bağlı olduğu için istediğiniz şirketten alın farketmez. bodrum'un karşısındaki adada 16 dan bağlantı mevcutken ( istanköy adası ) bizim hala 1 e talim etmemiz daha çoook sürer...

Hakan48
21-01-2009, 10:16
bende mecburen ttnet kullanıyorum. adsl nin ilk çıktığı yıllarda almıştım ve halaa kullanıyorum. diğerlerini kullanmadığım için aradaki farkı bilmiyorum. evet arasıra kesintiler yavaşlamalar oluyor ama sanırım diğerlerinde de aynı sorunlar ara sırada olsa yaşanıyordur.

irfan kurtaran
21-01-2009, 10:17
ne şamın şekeri ne arabın yüzü arkadaşlar gidecekse bu para türk firmalarına gitsin seçim sizlerin..

f.pala
21-01-2009, 10:22
tt net kullanıyorum ama bende çok memnun değilim mecburen devam diyorum alt yapı tt nette çünkü

pencere77
21-01-2009, 10:26
ttnet kullanmaya devam ediyorum

SENNE
21-01-2009, 10:27
tt net kullanıyorum hiç memnun değilim mecburen devam diyorum 2 yıllık taahhüdüm sona erdikten sonra değiştirmeyi düşünüyorum. özellikle sabit telefon mecburiyeti olmayan bir adsl kullanmak istiyorum

conker
21-01-2009, 10:36
TT Net(Türk Telekom) kullanıyorum.
diğerlerini kullanmadığım için değerlendirme yapamam.
benim 2 oğlumda bilgisayar işiyle uğraşıyor daha iyisi olsa öyle tahmin ediyorumki onu tercih ederlerdi. ekonomik imkan olarakta 49 ytl olanı tercih ediyorum. daha hızlısıda var beyenmeyenler onu kullanabilirler. hem hızlı hem ucuz olsun bende isterim ama imkanlar bunu elveriyor herhalde.
saygılar.

furbur
21-01-2009, 10:44
Bende 4 yıldır ttnet kullanıyordum ama sene sonunda Türknet'e geçtim bir sorun yok üstelik sınırsız 44 tl kesinti yok ama ttnet alt yapısını kullandığından firma değiştirdim diye bazen kasıtlı bozduklarını yada yavaşlattıklarını düşünüyorum.
Henüz ttnet ile tam rekabet başlamış değil.

talipygt
21-01-2009, 10:51
Bende TTnet kullanıyorum bazan kesintiler oluyor hızda düşüyor fakat ilk abonelerdenim önceleri alternatif yoktu şimdi çoğaldı arkadaşların yorumlarını okuyuyorum genelde TTnet kullanıldığını anlıyorum.İlerde iyi olanaklar sağlayan firmalar olursa neden olmasın bide iyi olanı tercih ederiz.

dilay11
21-01-2009, 10:59
bente ttnet kulanıyorum ama menmun değilim sık sık kesilmeler ve internetin hızı düşüyor ben internetin faturasını bir geciktirsem hemen ceca uygulanıyor internet kesildiği zaman bunu niye dikkate almıyorlar internet kesik kesildiği zaman kendilerine ceza uygulasınlar biz müşterimize internet veremedik diye gercek bu böyle olması lazım ama burası türkiye malesef

faksoy
21-01-2009, 11:01
tukıyede alt yapı turk telokomundur ttnet turk telekomun ıstırakı bır fırmadır..ve turkıyede suan bundna kalıtelısı yoktur..yaklasık 6 mılyon abonesı var 24 saat destek veren cagrı merkezı ayrıca bu cagrı merkezı dıger cagrı merkezlerı gıbı degılıdr..abonenın alt yapı bılgısıne sahıptır..yukarıda okudum mıllet hıcte memnun degıl..yaklasık 3 senedır bende ttnet abonesıyım..bırkere bıle bı sorun yasamadım..
cunku konuyu bılıyorum....

yargıç_1
21-01-2009, 11:15
ttnet kullanıyorum şuanda her hangibi sorunum yok sadece pahalı olması dışında

ilhan20
21-01-2009, 11:33
bende ttnet kullanıyorum hiç memlundegilim başında kablosuz modem verdiler devamlı poroblem yaşadım müşteri hizmetlerini aradım modemdendir aldıgın yere söyle dediler orayasöledik ilgilenmediler ayrıcayeni kablolu modem aldım kampanyadanda yararlanmadık 29 devamlı ödüyoruz bunun yanındadakullanmadıgımız telefon parası geliyor devamlı 15 tl tahutum bitince sabit hatmecburiyeti olmayan adsl ye gececegim.

hasancil
21-01-2009, 11:53
merhaba arkadaşlar bende ttnet kullanıyorum bazen memnunum bazen değil, ama kimse Tellcom dan bahsetmemiş ben tellcoma geçeceğim bizim bölgeye fiber kablo çektikleri zaman ttnet altyapısını kullanmayan tek firma.

işçi
21-01-2009, 12:00
sizin tavsiyeleriniz nedir tt.nette sağolsun kullanıyoruz ama bol bol hattan düşüyoruz veya yavaş görüntü problemi dersen zaten mevcut varmı daha iyisi tavsiyelere açıkyız tabi uzun vadeli olmalı

hansson
21-01-2009, 12:07
alt yapısı tamamlanmış %80 personeli ya emekli edilmiş veya baska resmi dairelere aktarılmış olarak ozellestirilen ve daha kaliteli hizmeti daha ucuza sunacagı soylenen bir sirketin şu an bize sundugu hizmet ortada. takdir sizlerin.bu kadar pahalı ve eski aboneyi cezalandıran bir sirket afrikada bile bulamazsınız.

taksi02
21-01-2009, 12:07
biri.com.tr.kolanıyorum çok memunum iki sene mecburi sözleşme kuşulu yok artı kablusuz mudem hediye üç aya 14 tl nurmalıde 27.5 tl "dır ev tel kunuşmak yüzde 40 daha ücüz oluyur yane harika bişi nezeman terk etsen geriye dünük bir ücretı yok herkese tavsiye ederim saygılar:common001: :clap2::

gacvokem
21-01-2009, 12:23
valla en kısa zamanda telkoma geçmeyi düşünüyorum ,telkomun sitelere ozel kampanyası varmış ,hem kablo net üzerinden hemde aynı fiyata daha fazla hıza sahip oluyorsun ,telkom kulan varsa sitelere özel kampanyadan fikirlerini paylaşırsa memnun oluruz

wolf41
21-01-2009, 12:45
kesimlikle ttnet diyorum...:45:

merturk77
21-01-2009, 13:04
ttnet sınırsız kullanıyorum ama memnun değilim diğer oparatörlerinde daha iyi olduğunu düşünmüyorum
gsm oparatörleri 3G ihaleseinden sonra daha hızlı ve ucuz internet erişimi sağlayacağı haberleri çıkmıştı bu konuda bilgisi olan varmı benim okuduğum haberde turkcell mayıs ayında bu hizmeti vermeye başlayacaktı ama bu konuda detaylı hiçbir haber çıkmadı yoksa bu bir balonmu???

Murat_33
21-01-2009, 13:22
ttnet kullanıyorum digerlerini hiç tanımadıgım için hiç düşünmedim ama ii olanı kullanmak en mantıklısı tabiki

zekigurbuz
21-01-2009, 13:40
Arkadaşlar bende ttnet abonesiyim ve memnunum.Diğer internet servislerine geçerken dikkat edilmesi gereken bir husus var.İnternet ücreti ayrı telefon ücreti ayrı buna dikkat edin.Aylık bir fiat belirtiyorlar ve geri kalanını telefona yüklüyorlar.Daha önceleri bu tür bir hizmet aldığım için biliyor ve sizleri aydınlatma ihtiyacı duyuyorum.Saygılar

badtempered
21-01-2009, 13:43
alt yapısı tamamlanmış %80 personeli ya emekli edilmiş veya baska resmi dairelere aktarılmış olarak ozellestirilen ve daha kaliteli hizmeti daha ucuza sunacagı soylenen bir sirketin şu an bize sundugu hizmet ortada. takdir sizlerin.bu kadar pahalı ve eski aboneyi cezalandıran bir sirket afrikada bile bulamazsınız.

Dogrudur.

Özelleştikten sonra gözlemledigim kadarıyla eskiye oranla inanılmaz artış var.

Bir sene gecmeden degişim için bişi demek dogru olmaz.

Uyum süreci var.

Ayrıca personelle pahalı olmasını çözemedim.

Kendi alt yapısını oluşturmıyan şirketlerden birşey olmaz.

alban
21-01-2009, 14:18
ttnet adsl kullanıyorum ama hiç memnun değilim.hızı çok değişken.bir video sürekli kesintilere uğruyor.müzik dinlerken de aynı sorun başımızda.4 gb kotayı düşürsünler 2 gb ta ama hızı 1mgb/sn den 2mgbit/sn yapsınlar.Reklamlarda düşük fiat gösterip insanları kandırmasınlar.İndirimli fiatların ne kadar süre olduğunu,ne zaman kazık tarifeysase geçeceklerini açıkça söylesinler.Benim gibi eski aboneleri iki kat para ödeterek cezalandırmasınlar.İnsanların dünyada en pahalı internetin TÜRKIYEDE olduğunun ve ADSL için sabit telefon ücreti ödemenin şart koşulduğu bir ortamda TTnet veya t.telekomun ne kadar tercih edileceği şüphelidir.TürkTelekomun yapması gereken; 1.Hızı artırmak.2.Fiatları düşürmek.3.Sabit telefon hattı mecburiyetini ve ücretini kaldırmaktır.Bu konuyu benimle paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Arkadaşım doğru söylemişsin katılmamak mümkün değil. Özellikle bizlerden kurulum ücretide aldılar. ama verdikleri hizmet hem pahalı hemde iyi bir hizmet verdikleri söylenemez. Ayrıca aldıkları gereksiz ve haksız vergilerde cabası.

osmann
21-01-2009, 14:33
tt net kullanıyorum hiç memnun değilim mecburen devam diyorum 2 yıllık taahhüdüm sona erdikten sonra değiştirmeyi düşünüyorum. özellikle sabit telefon mecburiyeti olmayan bir adsl kullanmak istiyorum

neden memnun değilsin?
selametle...

alban
21-01-2009, 14:37
Eski kullanıcılar haksız uygulama tüketici haklarına başvurulsa kazanılır diye düşünüyorum. Çünkü ttnet daha öncede böyle haksız bir kampanya başlattığında ters tepmişti. Tüketiciler ttnetin bu haksız kazancına karşı yasal yollara başvursalar fayda sağlar kanatindeyim. Bu konuda fikri ve tecrübesi olan arkadaşların yorumu nedir?

@DrAgOn
21-01-2009, 14:47
süper online kullanıyorum ama arkadaşlar cok sıkıntılı kesinti falan yok ancak fatura ödemesi sıkıntılı sarıkanarya_41 arkadaşımızın dediği gibi önceden haber vermiyorla fatura bilgilerini

badtempered
21-01-2009, 15:02
süper online kullanıyorum ama arkadaşlar cok sıkıntılı kesinti falan yok ancak fatura ödemesi sıkıntılı sarıkanarya_41 arkadaşımızın dediği gibi önceden haber vermiyorla fatura bilgilerini

mevzuyu bilmiyorum ama faturalar eposta olarak gönderilmeye başlandı ondan dolayı olabilir.

badtempered
21-01-2009, 15:04
Arkadaşım doğru söylemişsin katılmamak mümkün değil. Özellikle bizlerden kurulum ücretide aldılar. ama verdikleri hizmet hem pahalı hemde iyi bir hizmet verdikleri söylenemez. Ayrıca aldıkları gereksiz ve haksız vergilerde cabası.

hangi vergiler

vergiyi telekom almıyor ki devlet alıyor :D

cep telefonundan da alınıyor.

tosun058
21-01-2009, 15:17
bense ttnet kullanıyorum hangisi olursa olsun sonuçta alt yapı ttnetindir

mmmrr32
21-01-2009, 15:45
ben ttnet kullanıyorum ama memnun değlim kota sınırsı z ama yavaş ve kazık çok pahalı zaten telekomdanda bu beklenir kerizleri yol politikikası... nasılsa teğet geçer

m.demir
21-01-2009, 15:53
ne şamın şekeri ne arabın yüzü arkadaşlar gidecekse bu para türk firmalarına gitsin seçim sizlerin..
türk firmaları derken varmı böyle firma kendi altyapısıyla her kesime hitap eden olsa zaten bakacaz ayrıca telekom yılda 5 milyar kazanıyorsa zaten bunun 3.5 milyarı devletin adamların kazancı %30 en fazla

m.demir
21-01-2009, 15:55
ayrıca ben 2 aydır smile kullanıyorum yeni kampanyadan 1 yıl sınırlı fiyatına sınırsız internet kalan 4 ay normal fiyat 16 ay sözleşme vardı ilk 2 fatura 57.03 geldi ödedim şimdilik sorun yok

mustafauygun
21-01-2009, 17:01
doğan gurubunu kullanıyorum sözleşmem yakında bitecek o zaman değiştirmeyi düşünüyorum

yüksel39
21-01-2009, 17:04
TTnet kullanıyorum ama ttnetin hibir kampanyasından faydalanamıyorum herhalde yok olsa haberimiz olur herhalde neyse ttnet rekabet yapmazsa kampanya düzemez tabiki nasıl olsa bütün dizginler ttnetin elinde neden rekabet yapsın değilmi hadi bizlere hayırlısı.:yell:

stjhons
21-01-2009, 17:09
ttnet i kullanıyorum ama smile adsl e geçmeyi düşünüyorum,smile adsl i tercih ediyolar ttnet e göre daha hızlı imiş(ttnette 1mb=4gb,smile adsl de ise 2mb=4 gb ) öyle diyorlar.

a_tunc
21-01-2009, 17:26
Arkadaşlar geçen ay internet aboneliğimi başlattım. Ve öncesinde biraz araştırdım. Türktelekom başkta olmak üzere, smile, super adsl ve biri'ni inceledim. İçlerinde en cazip olanı kesinlikle BİRİ çıktı. Neden biri'ni seçtim. Seçim yapmam da 2 sebep etken rol oynadı.
1. Diğerleri gibi 24 aylık taahhütname istemiyor. Super ADSL örneğin; taahhütname süresi dolmadan eğer kapattırmak isterseniz size yaklaşık 200 TL civarında, tam hatırlamıyorum bir fatura çıkartıyorlar.Biri ADSL ise kapattırmak istediğinizde Modemi iade etmenizi istiyor. Eğer iade etmeyecekseniz 50 YTL ödemeniz gerekiyor ki şahsen ben kapattırsam bile bu modemin parasını verir yine de iade etmem.
Başvuru aşamasına gelecek olursak Biri ADSL'e İnternet sitesi üzerinden müracat ettim. Bir sonraki gün Arçelik yetkili servisi modemimi teslim etti ve bağlantım açılmıştı. Müracattan 24 saat sonra aktif hale gelmesi beni şaşırttı. Bu kadar hızlı olacağını tahmin etmemiştim.
2. sebep olarak Airties Wireless VOIP Modem veriyor. Modem çok şık. Ve kullanışlı. Şu an'a kadar herhangi bir sorun yaşamadım. VOIP özelliği ile diğer şehirlerdeki arkadaşlarım yada akrabalarımla VOIP ayarlarını yaparak ücretsiz telefon görüşmesi yapabiliyorum.
Benim için en önemlisi müşteri hizmetleridir, ki türk telekomun modemi kapatıp açtırmaktan başka birşey bilmeyen müşteri temsilcilerinden bıkmışımdır her zaman. Biri ADSL'deki arkadaşlar çok yapıcı ve samimiler. Gerçekten müşteri olduğunuzu hissediyorsunuz. Soğuk, ruh gb konuşan emir vaki işlem yaptıranlar birde bu arkadaşlardan ders alsınlar dedirtcek kadar ince, sıcak ve bilgili kişiler. Benim tercihim saydığım tüm bu sebeplerden dolayı Biri ADSL oldu.
Not: "Benim kota ile işim olmaz, aylık trafiğim zaten 1 GB bile tutmaz" diyenler için kabloNet'i tavsiye ederim. Aylık 16 YTL. İlk 3 ay 1 YTL.

Biri ADSL'in modemini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz
Only the registered members can see the link 6271&ci=3&dil=tr

mumisigi
21-01-2009, 17:37
Ciddi bir adsl firması bulayım bağımsız çalışan ttnette bir saat durmam ayrılırım.hem telefon hemde adsl ödemekten kurtulurum diye düşünüyorum.Adsl lerde telefon mecburiyeti kalkacak denildi ancak gelişen birşey yok sonuç olarak soyulmaya devam ediyoruz.Millet olarak firmalarla mücadele alışkanlığımız yok hep beraber mesela ttnetten kullanmaktan vaz geçsek yani protosto etsek herhalde onlarda milletin sesine kulak verirler.Biz bunu yapmayınca bu konuda duyarlı olmayınca onlarda bu milleti soymaya devam ediyorlar.Hangisi olursa olsun farketmez sonuçda hepisi soyuyor.Bu milleti enayi yerine koyuyorlar.İnşallah birgün aklımızı başımıza alırızda sorumlu ve duyarlı bir toplum oluruzda adam yerine konuluruz.Çünkü dünyanın diğer ülkelerinde insanlar haklarını böyle elde ediyorler veya arıyorlar.Herkese saygı ve sevgilerimle

a_tunc
21-01-2009, 17:37
Super ADSL bir TURKCELL kuruluşu olan TELLCOM'undur.
SuperADLS yanına Superonline yazılmış ankette.
Bilmeyenler varsa diye bir dipnot olarak belirtmek istedim.

a_tunc
21-01-2009, 17:43
Ciddi bir adsl firması bulayım bağımsız çalışan ttnette bir saat durmam ayrılırım.hem telefon hemde adsl ödemekten kurtulurum diye düşünüyorum.Adsl lerde telefon mecburiyeti kalkacak denildi ancak gelişen birşey yok sonuç olarak soyulmaya devam ediyoruz.Millet olarak firmalarla mücadele alışkanlığımız yok hep beraber mesela ttnetten kullanmaktan vaz geçsek yani protosto etsek herhalde onlarda milletin sesine kulak verirler.Biz bunu yapmayınca bu konuda duyarlı olmayınca onlarda bu milleti soymaya devam ediyorlar.Hangisi olursa olsun farketmez sonuçda hepisi soyuyor.Bu milleti enayi yerine koyuyorlar.İnşallah birgün aklımızı başımıza alırızda sorumlu ve duyarlı bir toplum oluruzda adam yerine konuluruz.Çünkü dünyanın diğer ülkelerinde insanlar haklarını böyle elde ediyorler veya arıyorlar.Herkese saygı ve sevgilerimle

Kardeşim iyi güzel söylüyorsun da bu ülke de başka telekom alt yapısı mı varda alternatif bir telefon şirketi kullanalım. Türkiye'de sana hizmeti veren İtalyan ise kusura bakma ama her türlü öpülmeye alışmak lazım. Telekom'u yabancılara peşkeş çekenler utansın. ADSL'inde adı ne olursa olsun sonuçta telekom alt yapısını kullanıyorlar.
Bazı arkadaşlar Smile adsl daha hızlı falan demişler. Kardeşim telekomdan port kiralayarak bize x adsl olarak satıyorlar. Sence onun daha hızlı olma şansı nedir? Telekomdan alıp bize satmak. Yani şirket ne olursa olsun kampanyaları da dahil yapabilecekleri telekomun onlara yaptığı indirim kadar. Ötesi değil. Ceplerinden verip de bize ucuz satacak bir firma var mı sence? Cebinden Koç mu verir Doğan mı?

net_37
21-01-2009, 18:16
sitedeki tüm arkadaşlara selamlar ttnet kullanıyorum 3 yıldır hiç sorun yaşamadım pahalı olması dışında

yturan
21-01-2009, 18:20
ttnet kullanmaktayım. Fiyat ve kotadan çok memnun olmasamda

REİS74
21-01-2009, 19:37
sonuçta hepimizin cebinden cıkıyor alt yapısı bir olduktan sonra bize böyle yorum yapmak kalıyor bende tt net kullanıyorum azda olsa bazen bende sorun yaşıyorum saygılar

beko03
21-01-2009, 19:50

atmaca28
21-01-2009, 19:53
mecburen ttnet kullanıyoruz, ve yine kullanmadığımız bir telefon hattımız var o na da kazık bir sömürge parası ödüyoruz . ne yapalım vatandaşsın satanlara söz söyleyemiyoruz......

turkpunk
21-01-2009, 19:57
TT Net(Türk Telekom)

aocelikkol
21-01-2009, 20:00
şu ana kadar tt net 'türk telekom' kullanıyorum herhangi bir şikayetim yok
değiştirmeyi düşünmüyorum daha sonra belki

isakirca
21-01-2009, 20:05
bencede ttnet karar sizin slm

badtempered
21-01-2009, 20:24
Arkadaşların bazıları yazmış internet düşüyor filan diye

Her zaman internet servisi saglayıcısından kaynaklanmıyor bunun başka nedenleri de var.Örnek modem

Modemlerin bazıları ufak voltaj degişikliklerinden etkileniyormus bundan dolayı net düşüp tekrar geliyormus

Yapılan araştırmaları söylüyorum.

Telekomdan kaynaklanan şu olabilir.Santrale uzaklaştıkca kayıplar olusur bakır kabloda ve bu kayıplardan dolayı da yavaşlama olabiliyor.Eger bu aşırı derecede varsa türk telekom a başvuruda bulunun egerki şehir merkezinde iseniz mutlaka çözüme giderler

Artık yavaş yavaş alt yapı yenileniyor.üç büyük ilde (ist - anadolu , ist - avrupa ,ankara ve izmir) 4 il müdürlügünde hızla bir alt yapı yenileme calısmaları var.Santrale uzak yerlere "Fiber Optik" kablo adı verilen (camın içinden ışık gidiyor) kablodan cekilip sistemi kullanıcıları yakınlaştırıyorlar böylelikle kayıp inanılmaz düşüyor.

fakara
21-01-2009, 20:38
ttnet 49 tl ucuzlatmaları lazım .

MUTAF
21-01-2009, 20:45
Turk telekom...

doktor59
21-01-2009, 20:46
Bende Ttnet Kullanıyorum Sözleşmemin Bitimine 5 Ay Kaldı Tavsiye Edebileceğiniz Hızlı Ucuz Bir Firma Varmı

mehmet aktas
21-01-2009, 21:23
bende ttnet kullanıyorum ama bende hiç memnun deyilim ama diyer arkadasların dedigi gibi başka sık yok mecburuz bende uyelıgım bıttıgı an iptal ettirip baska bir internetten alacagım özellikle hangi firma daha avantajlı olursa oraya gececegim

aydemir43
21-01-2009, 21:42
bende ttnet kullanıyorum ama memnun değilim şu an araştırıyorum ama nereye gitsek yine aynı gibi geliyor fikri olan paylaşırsa sevinirim hep kota hesabı yapmaktan bıktım

taço
21-01-2009, 21:58
ttnet kullanıyorum.ancak yakında kampanyası olan adsl e geçeceğim.hatta sabit telefon mecburiyeti olmayan adsl olursa dahada iyi olacak vede telefonuda kapatacağım.

adnanarkan
21-01-2009, 22:10
tt net kullanıyorum fakat süresi dolunca hangisi telefon hattı istemiyorsa ona geçmeyi düşünüyorum.

sigma
21-01-2009, 22:19
ttnet kullanıyorum ama ödediğim kullanım ücretinin karşılığını alamadığımı düşünüyorum...

HAMBAL
21-01-2009, 22:51
ARKDAŞLAR BEN NİĞDEDEN KATILIYORUM NE TTNET NEDE SMAİL NEDE DİGER FİRMALAR HEPSİ AYNI SONUÇTA TÜRK TELEKOMUN KAPISINDAN GEÇİYOR BIRAKIN 20: 30: 50: Yİ 10 TL BİLE OLSA FAZLA ÇÜNKÜ KALİTELİ HİZMET KOCAMAN Bİ 00000000000 SIFIR SAYGI SEVGİLER!... GÖN:HAKAN DOĞAN ALAY KASABASI NİĞDE TRABZON SPOR:clap2:: :rip: :46: :smiles24:

burakreis
22-01-2009, 00:07
Mevcut sisteme göre ev telefon hattından bağlantısı yapılan adsl evlere şenlik bir uygulama..Ev telefonunuzu iptal etmek istediğinizde internetininizdende vazgeçmek zorundasınız..Neden ev telefon hattı ayrı adsl hattı ayrı değil?...adamlar bu işi okadar iyi yapıyorlar ki onlara her bakımdan bağlıyız..! NE SERDEN VAZGEÇEBİLİYORUZ NE YARDAN ....!!!!! Ha birde işin ilginç tarafı adsl'yi telefon hattından kullandığımız halde iki ayrı fatura ikisindede vergiler vergiler vergiler ......GÖTÜRÜN AĞALAR AFİYET OLSUN...!!!!! Bu yüzden anketinize saygım var ama BENCE ÖNCE TENKİT ........

yasar 1
22-01-2009, 00:37
:46: Arkadaşlar ben Alanya dayım burada kış aylarında çok fırtınalar olur çok telefon hatları kopuyor.TTnet ten bende memnun değilim Uydunet e geçmeyi düşünüyorum ne varki TTnet alırken insanı öyle bağlıyorlar ki 24 aylık aldım sözleşme bitmeden çıkamıyorum
biter bitmez uydu net alıcam anladığım kadarıyle sadece uydu çanağından kullanıyorsun neyse şu eylül gelsin düşüneceğim

cngzhn
22-01-2009, 01:39
sayın yetkililer. Ankette anlayamadığım husus, en çok tıklananı, en çok kullanılan olarak mı yoksa geçmek istenilen olarak mı algılayacaksınız? Nasıl ayırt edilecek? Selamlar.

Admin
22-01-2009, 01:43
sayın yetkililer. Ankette anlayamadığım husus, en çok tıklananı, en çok kullanılan olarak mı yoksa geçmek istenilen olarak mı algılayacaksınız? Nasıl ayırt edilecek? Selamlar.
Örnek tt net kullanabilirsiniz ya devam edersiniz yada diğerlerini geçmeye düşünürmüsün seklinde anketimiz

fevzitopal
22-01-2009, 02:44
Ankette Niye Tellcom Yok.
Ben Tellcom Kullanıyorum.

fatsali
22-01-2009, 09:23
bende ttnet olması lazım yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum.aylık 29.00TL ödüyorum..hiç bir sıkımtım yok şimdilik..........

ozcan21
22-01-2009, 09:43
arkadaşlar herkes ttnet diyor ki bende kullanıyorum ama şu uydu net hakkında bilgisi olanlar veya kullananlar bu konu hakkında bilgi versinler çünkü ciddi anlamda bir değişim getireceğine inanıyorum uydunetin çünkü ttnet in alt yapısını kullanmıyacak ve alternatif bir rekabet oluşturacak evet arkadaşlar bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyoruz.

mumcu35
22-01-2009, 10:41
ya arkadaşlarbunlar inteneti nerden alıyorlar telekomdan yani ttnet ten
bunlar birilerini kendilerine çekmek için iki üç aylık indirim yapıyor seni çeksin kendine diye ondan sonra ne olaçak aynı olaçak bence hiç gerek yok ttnet ten başka bir yere geçmeye.ama sürekli indirimi geçerli olsa o zaman bende geçerim.ama değil.

pasayigit
22-01-2009, 11:35
Görüşleriniz için teşekkürler. Şu alt yapıdan herkez müzdarip herhalde..Teşekürler

gacvokem
22-01-2009, 12:23
telkom kendi internet altyapısını dosuyor telekoma bağlı değilsiniz direk ingiltere üzerinden aliyorsunuz sinyalleri.en düşük hız 4megabit ben arastırıyorum sıte olarak basvuracağız kabloları dosyıp evinize kadar modemi getırıyorlar

yasarelektronik
22-01-2009, 18:14
Arkadaşlar Avrupanın en pahalı internetini biz kullanıyoruz gelen geçen vatandaşı soyuyor ondan sonra 14,90 diye reklam yapıyor 30ytlik interneti Türkcell çıkarmak üzere olduğu internet paketinin hem ucuz olacak hemde 1 filim 12- 13 dk içinde inebilecek kadar hızlı yani şimdiki internetin 12 kat hızında kaplosuz olacağı söyleniyor dedikleri gibiyse yani altından kazık çıkmazsa hele ücretide dedikleri gibi ucuzsa bence ön sıradan yerinizi ayırtın

iocaktan
22-01-2009, 23:30
tt.kullanıyorum.yakında.indirim.variçerden.haber.aldım

muratbeys
22-01-2009, 23:52
:yell: malesef soyguncu telekom adsl ni kullanıyoruz.yazık hiç konuşmadıgımız halde sırf ttneti için her ay 15-20 ytl sadece abonman parası ödüyoruz.haram olsun.

yakupyurt
23-01-2009, 00:20
benim netim çok hızlı havadan biyerlerde geliyor bende anlamadım valla laptopta kablosuzağ özelliği var

kıbar_4343
23-01-2009, 01:09
tt net arkadasla gayet iyi

gokhan_m
23-01-2009, 01:53
ttnet kullanıyorum 3 yıl oldu hiç memnun degilim ilk başlarda hızı iyi idi gittikçe düştü şuan net çok yavaş onlara bunun sebebini sordugumda internetiniz normal hızında dye cevap yolluyorlar telefon faturasında özel iletilşim vergisi bilmemne vergisi adı altında 15milyon para alıyorlar sabit bu bide bunu adsl faturasınayansıtıyorlar santi telefon hattından başka bi hat çekmiş gibi yine vergi alıyorlar göz göre göre soygun yapıyorlar yurt dışında internet sabit ücret hızı desen bizimkinden 6 kat hızlı ayrıca adsl alan kişiye 3 tane telefon numarası veriyor bunların vergisi sadece bir tane hatta yurt içi aynı şehir araması bedeva türkiye raması bedava telefonla mesaj bedava ayda ödedijkleri 49 yuro heömde ordada alt yapı bitane var onun ğüzerinden özel şirketler dagıtıyor bu hizmeti şimdi onla kıyasla bizim interneti 49 sabit kulklananlar telefon faturasınıd ekle 65 ytl dir bu sabit ücrtler bide telefonla görüşme yaparsan bu para alıyor başını gidiyor ttnet soyguncu başka lafa gerek yok

badtempered
23-01-2009, 10:37
ttnet kullanıyorum 3 yıl oldu hiç memnun degilim ilk başlarda hızı iyi idi gittikçe düştü şuan net çok yavaş onlara bunun sebebini sordugumda internetiniz normal hızında dye cevap yolluyorlar telefon faturasında özel iletilşim vergisi bilmemne vergisi adı altında 15milyon para alıyorlar sabit bu bide bunu adsl faturasınayansıtıyorlar santi telefon hattından başka bi hat çekmiş gibi yine vergi alıyorlar göz göre göre soygun yapıyorlar yurt dışında internet sabit ücret hızı desen bizimkinden 6 kat hızlı ayrıca adsl alan kişiye 3 tane telefon numarası veriyor bunların vergisi sadece bir tane hatta yurt içi aynı şehir araması bedeva türkiye raması bedava telefonla mesaj bedava ayda ödedijkleri 49 yuro heömde ordada alt yapı bitane var onun ğüzerinden özel şirketler dagıtıyor bu hizmeti şimdi onla kıyasla bizim interneti 49 sabit kulklananlar telefon faturasınıd ekle 65 ytl dir bu sabit ücrtler bide telefonla görüşme yaparsan bu para alıyor başını gidiyor ttnet soyguncu başka lafa gerek yok
vergileri telekom almaz.

Devlet alır.

Aynı ücret cep telefonundan (türkcell,avea,vodafon) da alınıyor.

vedat_taha
23-01-2009, 13:02
aslında tüm net servisleri benim bildigim kadarı ile ttnet altında servis hizmeti alıyor bukadar turkıyede internet kullanıcıları varkı anlamadıgım olay neden sabit bir ucret var zaten kullanıyoruz sabıt ucret olsun fakat sınırsız kullanalar ıcın 49 lıra cok degılmı sınırlıda 29 yenı ttnet e basvuranlar da 15 oduyor aslında turkıyede olmaması gereken seyler ben ttnetımı bu olay yuzunden kestırdım 49 lira dustugunde ınanıyorum kı ttnet musterısı dahada artıcak ve su kırızden dolayıda kımse ekstra masrafa da gırmek ıstemez umarım ttnetde sabıt ucretlerını ındırır saygılarla :45:

Aziz46
24-01-2009, 17:53
TTNET...58 Tl fatura gelmiş..sınınırlı ...

hulkhogin
24-01-2009, 21:38
TT Net(Türk Telekom) ama berbat yaa

turkocigo
25-01-2009, 14:59
Ben California da yaşıyorum at&t kullanıyorum 768 Kbps/384 Kbps sınırsız download ve kesintisiz ayda 1490 ödüyorum ev telefonuda içinde ve amerika içi sabit hatlar bedava.

gungor35x2
25-01-2009, 22:12
bende ttneti kullanıyorum ama hiç memnun değilim çünki hızı 2048 almış olmama rağmen veri çok düşük geliyor geçen gün internette quiknetin kampanyasını gördüm fiberobtik altyapı döşediği yerlere 9 kat hızlı daha ucuz servis veriyor adresi burda Only the registered members can see the link burdan bakabilirsiniz ilk 2 ay 9,99tl kurulum modem hediye gerçekten süper ayrıca digiweb tv var bedava digitürkteki oynamış filimleri maçları indirip izliyebiliyorsunuz tavsiye ederim eğer oturduğunuz yerde fiberobtik sistem varsa saygılar.......

1970divrigi
26-01-2009, 13:49
tt net kullanıyorum çok fazla bir problem yaşamadım,arkadaşlarımdan biri,(biri)'ni kullanmak istedi daha ilk günden problem yaşadı,müşteri hizmetleride doğru düzgün ilgilenmedi,onlar da daha sonra iptal ettirip tekrar tt net'e geçtiler.

konnektör
28-01-2009, 10:11
iş için ev için lazım kullanıyoruz tabiki fiyat ve hizmet türkiyede malum bu konularda şikayetler oluşacak hızla gelişmekte olan bir ül***iz ve eskilerin hurmaları şindi tırmaları bunu niye böyle yazdın ne alaka derseniz bir telefon için 8 sene sıra beklemiş adamım şindi bugün yazıl yarın evinde hızla gelişen ve eskiden alt yapısı beton kafalı brokratlardan oluşan bir ülkede cok iyi yol aldıgımıza inanıyorum.

htopdas
28-01-2009, 16:45
ttnet sınırlı kullanıyorum fiyatlar düşerse sınırsız düşünüyorum hangi adsl olur derseniz tabiki ekonomik olanı her ay 49 çok saygilar

MUTAF
28-01-2009, 19:17
tellcom kullanmak istiyorum aslında ama bulunduğumuz semte altyapısı oluşturulmamış henüz. fiber optik kablolar ile 10 mbps ve bedava diye duymuştum...
(Turkcel ortaklığı ile)

emmi
28-01-2009, 20:51
Arkadaşlar bende TTNET kullanıyorum 6-7 yıldır. Ve hiç menmun değilim. Çok sık ve çok uzun süreli kesintiler oluyor. Aralık ayında tam bir hafta netim kesildi. Nereye başvurdumsa size döneceğiz lafıyla karşılaştım. Hatta ilçemdeki Telekom md.üne durumu anlattım. Onu bile dinleyen yok. En sonunda Ankara merkezden biri aradı böyle bir sorununuz varmış diye. Bende artık ağzıma geleni söyledim. Burada kimse ilgilenmiyor dedim. Elemanlar müdürün bile sözünü dinlemiyorlar. Bir haftadır perişan oldum dedim. Sanırım o kişi ilçe müdürlüğüne fırçe atmış ki hemen akşama doğru bir haftadır belli olmayan arıza gideriliverdi. Bu sadece uzun vadeli kesintiydi. Haftada veya iki haftada bir kesinti oluyor. Arkadaşlar bendeki arıza, durup dururken TTNET sayfası düşüyor ekrana. Sizlerde de böyle arızalar oluyor mu acaba?
Anlıyacağınız Hariri telekom Türktelekomda hiçbir alt yapı yenilemesi yapmadan, olan alt yapıyı kullanıyor. Yukarıdaki tüm iletileri tek tek okudum, arkadaşların hepside yolundukların söz etmişler. Kimse şu soruyu sormuyor. Ya bu telekom satırlırken yaılan yaygara neydi? Dah ucuza, daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak değil miydi? Mahkeme sabit ücreti kaldırıyor ama, Hariri, bunu uygulamıyor. Uygulatacak olanlar nerdeler Allahaşkına? Onlar mı? Tabiki bizlerin sırtından at pazarlığı yapmakla meşguller. 1985'lerden bu yana özelleştirme de, özelleştirme diye nara atanlar, şimdi ilenmenin zamanı değil. Ha diyeceksiniz ki eskisi çok mu matahtı? Hayır, matah değildi ama düzeltilebilirdi. Görevini yapmayana kapıyı gösterdin mi bak nasıl görev yapılıyor. Hep beraber beter olalım. Bunlar az bile bize. İyi netler.
Saygılar.

byfatih
29-01-2009, 20:14
ttnet kullanıyodum bugün smile adsl ye geçtim.

murat-l
30-01-2009, 08:45
Smile ADSL'den O KADAR BUYUK BIR MAGDURIYET yasadim ki benim cektiklerimi baskalari da cekmesin diye bir yazi hazirladim.
1. Abone degilseniz basiniza hangi sorunlarin gelebilecegini
2. Aboneyseniz Smile ADSL'le SORUNLARINIZI nasil cozebileceginizi
asagidaki yazidan ogrenebilirsiniz:

Only the registered members can see the link

Not: Siteye bu linkten girerken sorun olursa, su sekilde girebilirsiniz: Google'da tirnak icinde "smile adsl magduriyetinden" yazip arama yapin. Bulunan sonucun en altinda, sitenin adresinin sag tarafinda "Onbellek" (ya da "Cached") yazan yere tiklayin. (Turkce Google'dan girince reklamlar cikarsa, kurtulmak icin Ingilizce Google'i kullanabilirsiniz: Only the registered members can see the link)

ultra-mehmet
30-01-2009, 23:30
Tt net'i kullanıyom ve memnunumda şuan degiştirmeyi düşünmüyom......

mugumrah
31-01-2009, 14:54
TT Net(Türk Telekom)

antalyalı-07
01-02-2009, 22:50
yorumların hepsi güzel.nisandan sonra telecom alt yapısını tamamen servis sağlayıcısı firmalara açacak.ozaman internet biraz farkı olacak.bekleyelim görelim.en azından sabit ücretten kurtuluruz ve daha iyi hizmet alırız belki.

bulletfromhell
01-02-2009, 23:31
yıllardır TTNET abonesiyim...

eros
03-02-2009, 14:20
çoğunluk ttnet kullanıyor ama ttnet abonelerine kampanya yapmakta cimri davranıyor.

eroll
08-02-2009, 14:48
eros,

doğru herkes çoğunlukla ttnet kullanıyor ama ben kablo tv kullanıyorum.Ama arada bir kablo tv ile kesinti yaşıyorum:sad:

sersin
08-02-2009, 17:04
ttnet bencede en iyisi ama fiat olarak birazdaha indirim ve hızda yükselme bekliyorum

sersin
08-02-2009, 17:09
bencede ttnet engüzeli hızımızı artırsalar süper olacak

sersin
08-02-2009, 17:09
süper

akrobatlar
10-02-2009, 15:45
Fikir edinmek için bu anketin düzenlenmesi güzel.Neticede hepside telekomun toptancılıgıunı yapıyorlar. Telekomdan veya diger sunuculardan almak hiç birşey farketmiyor.Fiyatları karşılaştırırsanız arada bir kuruş bile fark yok.Bence telekom diğer firmalar rakip olmasınlar diye onlara sus payı olarak dagıtım ortaklığı yaptırıyor.Sonuç olarak siz sesinizi çıkartmayın attıgımız kazıktan gelen parayı birlikte paylaşalım diyor.

Özgür Erge
14-02-2009, 16:00
anketimiz kapanmıştır