PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SS2'de CCcam İle Paylaşım İzlemek Resimli Anlatım (Andlinux)

tike®
26-01-2009, 01:18
Windows'unuzun üzerinde CCcam'ı çalıştırmak için aşağıdaki anlatımları yapınız;

İlk olarak gerekli olan andlinux-beta1-minimal dosyası aşağıdaki linkden indiriniz.

Andlinux Download (Only the registered members can see the link)

Dosya indirimini bitirdikten sonra aşağıdaki resimli anlatımlara göre kurunuz;

Only the registered members can see the link

Aşağıdaki resimde ok ile gösterilen yere C:/CCcam yaznız.

Ve NEXT demeden önce 2.resimde ok ile gösterilen gibi C: sürüsüne girip CCcam isminde yeni bir klasör oluşturunuz.

Daha sonra NEXT deyip diğer çıkan kurulum sihirbazındaki secenekleri değiştirmeden hepsine NEXT deyip kurulumu bitirin.

Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra CCcam 2.0.10-Andlinux (Only the registered members can see the link)Dosyasını indirin.Herhangi bir yere
zipten açtıktan sonra içerisindeki dosyalardan "bin ve etc" olan klasörleri kopyalayıp "C:\CCcam"
klasorünün içine yapıştırın.Kısa yollar klasörünü masa üstünüze ve plugins klasörünüde kullanmakta
olduğunuz DVB-S programının( Prog dvb-Dvb-Dream vs.)"plugins" klasörüne kopyalayın.DVB-S programını
çalıştırıp plugins veya eklentiler kısmında "emubox_plugin"in göründüğüne emin olun.Eğer gözükmüyorsa
"vcredist-x86.exe (Only the registered members can see the link)" programını veya windows update sitesinden "Netframework 3.5"u indirip kurun.

Şİmdi ayar yapma sırasına geldi.

Masa üzerindeki "andLinux Console (FLTK)" tıklayarak açın ve aşağıda resim ile gösterilen konutları
yazın.Yazı olarakda veriyorum yanlız komutları yazarken aralardaki boşluklara dikkat edelim;

login yazan yere root yazıp enter'a basıyoruz ve aşağıdakileri yazıyoruz(her komuttan sonra enter'a basıyoruz)

cd /mnt/win/
mv etc /var
mv bin /var
chmod 755 /var/etc
chmod 755 /var/bin
cd /var/bin/
chmod +x run_debug
chmod +x run_background
chmod 755 CCcam.x86
cd /var/etc/
chmod 755 CCcam.cfg
chmod +x stop
chmod +x config

Yazma işlemi bittikten sonra konsolu kapatın.Bu işlem LİNUX ilk defa kurulduğunda yapılacak işlemdir.
Bir sefere mahsus yapılacaktır.

Şimdi tekrar masa üstümüze dönüyoruz ve kısa yollar klasöründen CCcam.cfg'ye tıklıyoruz "C:" yazan yere
config dosyamızın içinde bulunan "C: xxxx.xx. xxxxx" gibi şifre,port,kullanıcı adı v.s. olan bilgileri
buraya yazıp kaydet deyip çıkıyoruz veya elimizdeki config.cfg dosyasını "C:\CCcam\etc" klasörüne kopyalayın.

Evet kurulumumuz tamamlandı.Yanlız unutulmaması gerek bir konu DVB-S programını çalıştırmadan önce Kısa yollar
klasöründen CCcam Masaüstü kısa yoluna çitf tıklayıp çalıştırdıktan sonra DVB-S programını çalıştırın.

Ve işte sonuç :)

Kolay gelsin iyi seyirler :)

tike®
28-01-2009, 23:04
Dosyalar Eklenmiştir...

vini
28-01-2009, 23:11
Dosyalar Eklenmiştir...
üstad sağol ankarada size nasıl ulaşabiliriz

f47xfenerli
29-01-2009, 01:57
Dosyalar Eklenmiştir...:present: :present:

:45: süpersin ayrıca süper anlatmışın biraz detaylı ama harika bir paylaşım olmuş.
yarın bir deneyem dükkanda umarım başarırım:ranger:

badtempered
29-01-2009, 02:02
Üstat valla birkaç gün önce inanılmaz lazımdı.

Teşekkür ederim.

HCakir
29-01-2009, 02:03
:present: :present:

:45: süpersin ayrıca süper anlatmışın biraz detaylı ama harika bir paylaşım olmuş.
yarın bir deneyem dükkanda umarım başarırım:ranger:

Halledemedin varsay bi telefon dükkandayım.. :):)

f47xfenerli
29-01-2009, 02:14
Halledemedin varsay bi telefon dükkandayım.. :):)

ahanda söyliyom yarın gel genco:sad:

tike®
29-01-2009, 14:10
:present: :present:

yarın bir deneyem dükkanda umarım başarırım:ranger:Sorun çıkaran birşey olursa yardımcı olurum :)

Kolay gelsin.

f47xfenerli
29-01-2009, 16:24
Sorun çıkaran birşey olursa yardımcı olurum :)

Kolay gelsin.

teşekkürler üstad.birde şunu soram varmı malumatın SS2 nin sitesinde
Linux için Driver diyor normal xp için olan driverı kaldırıp linux için verileni kurmak daha doğru olmazmı veya olurmu ?

alttaki linki incele istersen.

HCakir
29-01-2009, 16:50
teşekkürler üstad.birde şunu soram varmı malumatın SS2 nin sitesinde
Linux için Driver diyor normal xp için olan driverı kaldırıp linux için verileni kurmak daha doğru olmazmı veya olurmu ?

alttaki linki incele istersen.

Hayır ustam kuramazsınız pc driverı kurmaz bile..:)

f47xfenerli
29-01-2009, 16:57
Hayır ustam kuramazsınız pc driverı kurmaz bile..:)

hadii ya ya kurarsa denedinmi:) ?

HCakir
29-01-2009, 17:15
hadii ya ya kurarsa denedinmi:) ?

Denedim..:):)

f47xfenerli
30-01-2009, 00:22
Sorun çıkaran birşey olursa yardımcı olurum :)

Kolay gelsin.

kuruluma devam ederken bu hatayı verdi sevgili tike® ?
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
tr ye çevirdim böyle diyor>Sen, bir geçerli Sürücü yada dizin adına girmelisin.

tike®
30-01-2009, 00:35
C sürücüse gidip orda CCcam isminde bir klasör oluşturdunmu

f47xfenerli
30-01-2009, 00:47
C sürücüse gidip orda CCcam isminde bir klasör oluşturdunmu

onu haletim. foruma eklediğin dosyaları indiriyorum zipten çıkarınca
hata li dosya olarak gözüküyor bir anormallik olsa gerek bizim forumdan
kaynaklanıyor sanırım ?

tike®
30-01-2009, 00:47
Kontrol edeyim dosyaları tekrar

tike®
30-01-2009, 00:49
onu haletim. foruma eklediğin dosyaları indiriyorum zipten çıkarınca
hata li dosya olarak gözüküyor bir anormallik olsa gerek bizim forumdan
kaynaklanıyor sanırım ?
Tekrar indirip konrtol ettim dosyalarda hata yok :)

f47xfenerli
30-01-2009, 01:12
Tekrar indirip konrtol ettim dosyalarda hata yok :)

son aşamadayım şimdi bu andLinux Console (FLTK) yi tıkladım içinde hazır
yazılar var silip senin yukarıda yazdıklarınımı ekliyim ?
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

f47xfenerli
30-01-2009, 01:46
Şİmdi ayar yapma sırasına geldi.

Masa üzerindeki "andLinux Console (FLTK)" tıklayarak açın ve aşağıda resim ile gösterilen konutları
yazın.Yazı olarakda veriyorum yanlız komutları yazarken aralardaki boşluklara dikkat edelim;

cd /mnt/win/
mv etc /var
mv bin /var
chmod 755 /var/etc
chmod 755 /var/bin
cd /var/bin/
chmod +x run_debug
chmod +x run_background
chmod 755 CCcam.x86
cd /var/etc/
chmod 755 CCcam.cfg
chmod +x stop
chmod +x config

Only the registered members can see the link SupersatForum Tarafından Boyutlandırıldı. Original Resim Boyutu Görmek İçin Tıklayınız. Şu andaki resim boyutu 804x579 and weights 98KB.Only the registered members can see the link
bu bölümde çuvalladım resmen yapamadım malesef:(

winner
30-01-2009, 02:54
ustam emeğine sağlık ama bende ınca ıtdg36 usb tv kartımla kullana bilir miyim ? saygılar

tike®
30-01-2009, 10:18
fenerli login girişine root yazacaksın sonra komutları yazacaksın ben ilk mesaja yazmayı unutmuşum ekliyoum hemen

ustam emeğine sağlık ama bende ınca ıtdg36 usb tv kartımla kullana bilir miyim ? saygılarHangi proglamla kullanıyosunuz

f47xfenerli
31-01-2009, 01:23
tike® bir sorunum daha var sonsolun içine i harfini yazamıyorum i tuşuna bastığımda
sadece i nin üst noktası çıkıyor.yalnız oda değil) .nokta da koyamıyorum . tuşuna basınca
ordada / taksım işareti çıkıyor kırdım kafayı ama olmuyor.takıldım bitmek
üzere lakin geçemedim burayı:(

tike®
31-01-2009, 01:25
ingilizce klavye :) (i) yerine (ı) nokta yerine (ç) harfini (_) içinde (sift+?) kullanacaksın.

f47xfenerli
31-01-2009, 01:33
ingilizce klavye :) (i) yerine (ı) nokta yerine (ç) harfini (_) içinde (sift+?) kullanacaksın.

hadi ya niye böyle oldu normal metin belgesine yazarken bire bir yazıyor ama ? bu nasıl oldu bende şaşırdım dostum bide dediğin gibi yapam bakıyım:)

f47xfenerli
31-01-2009, 01:54

slm bak bakalım nerede yalnış yapmışım çünkü ok gelmedi bitirmem için

tike®
31-01-2009, 02:17
hata var hala C: sürücüsüne actığın CCcam klasörünün içine bak bi bin ve etc klasörleri yerindemi benim verdiğim resimdeki gibi cıkacak yazılar yani No such file or directory yazan satırlarda hata var.

Ayriyetten ok işreti çıkmayacak ok ile gösterdiğim ver satırın sonu ok derken onu kasteddim :)

f47xfenerli
31-01-2009, 02:27
hata var hala C: sürücüsüne actığın CCcam klasörünün içine bak bi bin ve etc klasörleri yerindemi benim verdiğim resimdeki gibi cıkacak yazılar yani No such file or directory yazan satırlarda hata var.

Ayriyetten ok işreti çıkmayacak ok ile gösterdiğim ver satırın sonu ok derken onu kasteddim :)

ya üstad amada teferuat lı veya yani yapıyorum diyemi öyle geldi.

CCcam ın içi boşalmış nasıl oldu halbuki alimle koydum bin ve etc klasörünü:frown: . şimdi konsola yaniden bilgileri girecez dimi. yazdıklarımı nasıl siliyoz
onuda söylersen makbule olacak zaten bir kurmadığın kaldı:)

idris
31-01-2009, 10:34
uydula kart paylacımı redline 100 csx olurmu rs 232 alsak olurmu tşk

idris
31-01-2009, 10:42
içinmi bu puramgan arkadaşlar

tike®
31-01-2009, 12:44
ya üstad amada teferuat lı veya yani yapıyorum diyemi öyle geldi.

CCcam ın içi boşalmış nasıl oldu halbuki alimle koydum bin ve etc klasörünü:frown: . şimdi konsola yaniden bilgileri girecez dimi. yazdıklarımı nasıl siliyoz
onuda söylersen makbule olacak zaten bir kurmadığın kaldı:)

bin ve etc klasörlerini CCcam dosyasınızın içine kopyala daha sonra consolu aç root la giriş yap kodları yaz

uydula kart paylacımı redline 100 csx olurmu rs 232 alsak olurmu tşk
Malesef Dvb-S kartlar için bu program

Okan SAT
31-01-2009, 22:23
ben aynı şekilde yaptım ama ccam.cfg açılmıyo açılsa olur belkide ama bi türlü açamadım nasıl halletcez bu işi tiker? yardımını esirgemezsin inşallah....

truva55
31-01-2009, 23:46
tesekkürler

f47xfenerli
01-02-2009, 00:32
[quote=tike®;387879]bin ve etc klasörlerini CCcam dosyasınızın içine kopyala daha sonra consolu aç root la giriş yap kodları yaz

aynen öyle yaptım üstad gene bitişte ok ibaresi gelmedi resmi keliyorum
bakıver:frown:

Okan SAT
01-02-2009, 03:40
işte bendeki açmama sebebi hatta masaüstü kısayoluna veya öbürlere tıklamama rağmen bir şey açılmıyo

HCakir
03-02-2009, 04:00
Selam

Arkadaşlar bugün fenerli üstadın pc ile baya uğraştım daha doğrusu uğraştık.. :) Komutları yazmakla ugrasmakla gecti vaktimiz yanlıs yaptıgın zaman dönüsün olmuyor..buradan ugrasacak arkadaslara sesleniyorum hata yaptıkları zaman programı kaldırıp tekrar kursunlar ve C:CCcam klasörüne attıkları bin ve etc dosyalarını programı sildikten sonra silmelerini tavsiye ediyorum..

Ve bir baska önemli nokta program kendine özgü bir ağ bağlantısı kuruyor öncelikle onun aktif olarak calısması lazım yoksa konsolo yazdıgınız komutlar nafile oluyor.. :)

Ugrasan , ve ben gibi bilgiye , programa ,yeni seyleri denemeye meraklı olan arkadaslara kolay gelsin..

NOT : Dream'i olan arkadaslar kendinize macera aramayınız.. :):)

HCakir
03-02-2009, 04:05
işte bendeki açmama sebebi hatta masaüstü kısayoluna veya öbürlere tıklamama rağmen bir şey açılmıyo

Arkadaşım komutlara girerken cok dikkatli olmalısınız aralardaki bosluklara varana dahi cok önemli benim su an gördüğüm kadarıyla hata andlinux programının kendi özelliklerini calıstırmamasından kaynaklanıyor..

Vista mı kullanıyorsunuz belki bi etkisi olabilir?

ievsan
04-02-2009, 01:37
emmi usta ben dvbdream i programnı kullanıyorum not tan anladığım kadarı ile çalışmıyor peki diğer programlarından birini kursam olurmu saygılar

tike®
04-02-2009, 01:45
emmi usta ben dvbdream i programnı kullanıyorum not tan anladığım kadarı ile çalışmıyor peki diğer programlarından birini kursam olurmu saygılar
Bende DvbDream kullanıyorum sorun yok mutlaka bir yerde hata yapıyosunuzdur.Tekrar kontrol edin

hacmes79
05-02-2009, 20:24
arkadaşlar merhabalar.
program hangi işletim sisteminde calışıyor.

f47xfenerli
06-02-2009, 00:04

:8[1]: :8[1]: :8[1]:iyi macera yaşadık kurarken.daha doğrusu kuramazken:)

Volkan
06-02-2009, 00:32
Selam

Arkadaşlar bugün fenerli üstadın pc ile baya uğraştım daha doğrusu uğraştık.. :) Komutları yazmakla ugrasmakla gecti vaktimiz yanlıs yaptıgın zaman dönüsün olmuyor..buradan ugrasacak arkadaslara sesleniyorum hata yaptıkları zaman programı kaldırıp tekrar kursunlar ve C:CCcam klasörüne attıkları bin ve etc dosyalarını programı sildikten sonra silmelerini tavsiye ediyorum..

Ve bir baska önemli nokta program kendine özgü bir ağ bağlantısı kuruyor öncelikle onun aktif olarak calısması lazım yoksa konsolo yazdıgınız komutlar nafile oluyor.. :)

Ugrasan , ve ben gibi bilgiye , programa ,yeni seyleri denemeye meraklı olan arkadaslara kolay gelsin..

neden macera aramayalım zamanında gbox ile ızlerken ss2 ilede uğraşıoduk ccam lada uğraşırız asıl bu işin erbabı safran ama oda ortalarda yok :nod: nasıl olsa yakalarım ben onu.

f47xfenerli
06-02-2009, 00:47
neden macera aramayalım zamanında gbox ile ızlerken ss2 ilede uğraşıoduk ccam lada uğraşırız asıl bu işin erbabı safran ama oda ortalarda yok :nod: nasıl olsa yakalarım ben onu.

çok uğraştık be volkan illaki bir yerinde hata veriyor.mesela
gaçen gün çakırla dükkanda baya uğraştık her şey ok halletik
bu seferde server bilgilerini yazacağımız yerde takılı kaldık.
girdik bir şekilde onuda ama sonuç hüsran olmadı:)

Volkan
06-02-2009, 00:52
çok uğraştık be volkan illaki bir yerinde hata veriyor.mesela
gaçen gün çakırla dükkanda baya uğraştık her şey ok halletik
bu seferde server bilgilerini yazacağımız yerde takılı kaldık.
girdik bir şekilde onuda ama sonuç hüsran olmadı:)

sorun olmaz usta ben dream i çözmek için gecelerı uyumadım ss2 de bunuda çözerım ama bu kartların keşke lap topa takılanı olsa. masa ustu pc dğer odada kasa kucaklamaya pek şu aralar nıyetım yok.

f47xfenerli
06-02-2009, 02:13
sorun olmaz usta ben dream i çözmek için gecelerı uyumadım ss2 de bunuda çözerım ama bu kartların keşke lap topa takılanı olsa. masa ustu pc dğer odada kasa kucaklamaya pek şu aralar nıyetım yok.

notbook gönderelim:)

harkan
06-02-2009, 02:34
fenerli merhaba bende izmirliyim ve andlinüx çok kurdum ve şu an sorunsuz izliyorum ccam i boş vaktim de çok dilersen irtibat kuralım ben sana kurarım bu arada galiba ortak arkadaşımız var gibi geliyor bana secsat la tanışırım

ievsan
06-02-2009, 12:40
ustalar programı kurdum fakat şu uyarı var filter is gone bye bye

Ressam
06-02-2009, 17:01
çok teşekkürler emeklerinize sağlık ancak bir şey sormak istiyorum skystar-hd-2 de de
oluyormu cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim

f47xfenerli
10-02-2009, 01:47
fenerli merhaba bende izmirliyim ve andlinüx çok kurdum ve şu an sorunsuz izliyorum ccam i boş vaktim de çok dilersen irtibat kuralım ben sana kurarım bu arada galiba ortak arkadaşımız var gibi geliyor bana secsat la tanışırım

şenol danmı öğrendin andlinüx kurulumunu:) ?

harkan
10-02-2009, 02:34
şenol danmı öğrendin andlinüx kurulumunu:) ?

yok ben kendim kurdum ama muhabbetini yaptık secsatla ara sıra uğrarım yanına

safhal
19-02-2009, 19:48
bu ne işe yarıyo anlamadım :bangin:

Özgür Erge
20-02-2009, 04:28
bu ne işe yarıyo anlamadım :bangin:

bu program ile tv karınızla card paylaşım programıdır tv kartı varsa hangi model

hallederiz
22-02-2009, 19:05
ben burada yazılanları aynen yaptım
cd /mnt/win/
mv etc /var
mv bin /var
chmod 755 /var/etc
chmod 755 /var/bin
cd /var/bin/
chmod +x run_debug
chmod +x run_background
chmod 755 CCcam.x86
cd /var/etc/
chmod 755 CCcam.cfg
chmod +x stop
chmod +x config
bunları yazacam fakat buradaki / harfini bir türlü yazdıramadım onun yerine & yapıyor neden olabilir

cezmi1968
22-02-2009, 21:06
Only the registered members can see the link progdvb programını çalıştırıyorum her kanal değiştirişimde aşağıdaki pencere çıkıyor hata veriyor neden olabilir

tike®
22-02-2009, 22:14
Only the registered members can see the link progdvb programını çalıştırıyorum her kanal değiştirişimde aşağıdaki pencere çıkıyor hata veriyor neden olabilir
Codec seciminizde hata var ondan dolayı

cezmi1968
22-02-2009, 22:28
Codec seciminizde hata var ondan dolayı
peki nasıl düzeltecem

ati16
25-02-2009, 23:57
slm,teşekürler arkadaşım.çok güzel bir çalışma olmuş.kurdum çalışıyor ancak bazı kanalları açılmıyor neden kaynaklandığını soracaktım.bilgisi olan yazsın lütfen.

pascalcumali
16-08-2009, 15:12
heryeri yaptım ama

Şimdi tekrar masa üstümüze dönüyoruz ve kısa yollar klasöründen CCcam.cfg'ye tıklıyoruz "C:" yazan yere
config dosyamızın içinde bulunan "C: xxxx.xx. xxxxx" gibi şifre,port,kullanıcı adı v.s. olan bilgileri
buraya yazıp kaydet deyip çıkıyoruz veya elimizdeki config.cfg dosyasını "C:\CCcam\etc" klasörüne kopyalayın.

bu adımı anlamadım şifre filan ne yazacam ? bide hangi kanallar çözülüyor

Özgür Erge
17-08-2009, 00:22
arkadaşım size verilen server bilgilerini yazıcaksınız oraya server satın almanız lazım

PRINCEOFPERSIA
14-09-2009, 23:01
ustalar programı kurdum fakat şu uyarı var filter is gone bye bye

valla şuan benimde serverim var programı kurdum aynı hata bendede yapıyor neden açaba filter is gone bye bye ilgili arkadaşlar bir yardım ederse iyi olur skystar 2 kartım var altdvb programı kullanıyorum

Özgür Erge
15-09-2009, 00:21
ccamda serverlar çalışıyomu..

PRINCEOFPERSIA
15-09-2009, 11:11

benim kendi serverim var arkadaşım skystar 2 kartım var başka bir forumda bu konuda işlenmiş çalışıyor evet arkadaşım cccam server sorun yok

tike®
15-09-2009, 11:22
Çalışıyor özgür ben kullanıyorum

Özgür Erge
16-09-2009, 22:46
bendede çalışıyo abide onda çalışıyomu bi ögrenmek istedim..

PRINCEOFPERSIA
19-09-2009, 19:27
bendede çalışıyo abide onda çalışıyomu bi ögrenmek istedim..

ÖZGÜR arkadaşım ben kurmaya çalışıyorum ancak biryerlerde hata yapıyorum her halde senden yardımlarını bekliyorum pc me uzaktan yardımla girip baka bilirsen çok sevinirim tike arkadaşım senden de yardımlarını bekliyorum çok sevinirim açıklamlar nasıl yapıldısya uyguluyorum ancak bir türlü olmuyor bin ve etc dosyaları bende koyboluyor nedense
msn adresim er-dincopel@hotmail.com

PRINCEOFPERSIA
24-09-2009, 12:31
sorun düzeldi sky star 2 tv kartında ok CCcam c line serverim başka bir programla açtım

denizz74
01-10-2009, 02:25
beyler selam bende söylenenleri yaptım fakat pluginlerde görünmüyor ve cccam cfg dosyası açılmıyor.başka program demişsiniz biraz açarsanız belki bizede yardımı olur..

denizz74
01-10-2009, 03:06
Selam

haklısın fakat bu bağlantı aktif duruma gelmiyor.ayrıca bende izmirdeyim görüşsekmi ne yapsak:) k.s.k

voltran_9
07-10-2009, 12:32
arkadaşlar bu proğram windostamı yapılıyor yani işlitim sistemi windos mu olacak yoksa linux kurmak geriyor

Özgür Erge
08-10-2009, 01:00
dowsta arkadaşım yapabilirsin ben yaptım çalıştı..

tike®
08-10-2009, 08:47
arkadaşlar bu proğram windostamı yapılıyor yani işlitim sistemi windos mu olacak yoksa linux kurmak geriyor

Windows üzerinde kuruluyor.

denizz74
09-10-2009, 01:29
ccam and linux olayı.oluşturduğumuz klasörde herşeyi bitirdikten sonra bin ve atc klasörleri silinmiş oluyor.tekrarmı atacağız oraya..

lordlordleon
09-10-2009, 16:43
anlatım ve ekteki dosyalar için sağol ellerine sağlık

mhaluksen
12-10-2009, 15:09
Arkadaşlar kusura bakmayın ben bu konuda yeniyim, andlinux ve diğer kurulan programlar xp için mi linux için mi anlamadım, windows xp-skystar-2 tv kartı ve prog dvb. var ben bunlarla nasıl seyredebilirim aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

h.sak
15-10-2009, 07:45
arkadaslar ag baglantısını nasıl yapacagız windows ta resimli anlatan veya yardım edecek arkadas var mı tşk ederim

tarık16
18-10-2009, 00:00
Ustalar ben bu satırları kopyalayıp cooperative linux consala geldiğimde CCcam yazıp nokta koymaya çalıştığımda klavyeden noktayı kullanamıyorum bu noktayı nasıl kullanıcam yardımcı olursanı memnun olurum

tarık16
18-10-2009, 00:01
Ustalar ben bu satırları kopyalayıp cooperative linux consala geldiğimde CCcam yazıp nokta koymaya çalıştığımda klavyeden noktayı kullanamıyorum bu noktayı nasıl kullanıcam yardımcı olursanız memnun olurumchmod 755 CCcam.cfg

tarık16
18-10-2009, 02:17
tsk emegınıze saglık ç :)))

timer
23-10-2009, 17:07

dostum slmlar.bende izmirdeyim.sistemi çalıştıramadım.bana yardımcı olurmusun.sana mesaj atamadım yeni üyeyim.müsaitsen mailimi ekle görüşelim.kolay gelsin saygılar....

izmirnet@hotmail.com (yalnız site bana ait değil:8[1]: )

FIRAT
26-10-2009, 00:26
mv etc /var yazıyorum ancak enter dedikten sonra mv: cannot stat 'etc' : No such fiile or directory diye bir yazı çıkıyor ne yapmam lazım. Her defasın da komle siliyorum ancak yine aynı yazı çıkıyor. yardım bekliyorum. Teşekkürler.

zıpzıp
02-11-2009, 12:10
ben bu sistemi kurdum ss2 bende yok kartlar geliyor gayet güzel fakat burdan cihazıma veya başka arkadaşıma kart paylaşmak istiyorum olmuyor bunu nasıl çözebilirim arkadaş satırı yine f: olarakmı yazılcak birde dvb ayarları ayrıntısı bulamadım biraz açıklama mümkünmü acaba teşekkür ederim

ayrıca şunu öğrenmek istiyorum ben bu işlemi lettop ile yaptım ve net bağlantısı havadan whirless ile paylaşım için sorun teşkil edermi

gur_61
02-11-2009, 18:40
usta bu pasaprt istiyo senin anlatımında böyle bişeyok ne yapalım

Özgür Erge
04-11-2009, 01:07
nasıl pass istiyo anlamadım

trex_but
27-11-2009, 18:53
teşekkürler

komancerrro
25-02-2010, 20:06
Ssağolun

komancerrro
25-02-2010, 20:06
teşekkürler

volkanerozel
26-02-2010, 02:54
mrb ben cccam kurdum. ama verilen server adresini nasıl nereye kopyala yapıştır dicem. bir de hadu programı da gerekiyormu bunun yanına. tşkler

prince07
14-03-2010, 20:58
teşekkürler

prince07
14-03-2010, 20:59
mrb ben cccam kurdum. ama verilen server adresini nasıl nereye kopyala yapıştır dicem. bir de hadu programı da gerekiyormu bunun yanına. tşkler

cccam.cfg

ayhan06
21-03-2010, 13:55
tesekkurler

marek16
21-03-2010, 16:27
hangi cihazlarda kullanılabilinir

Özgür Erge
22-03-2010, 00:09
arkadaşım dvbs kart yanii bilgisyarda tv izlemek için kullanılan kartlarda

sonyqoue
22-03-2010, 00:42
teşekür ettm çok işime yaradı

qwertyu66
22-03-2010, 01:40
ellerine sağlık paylaşım için sağol

israfili
22-03-2010, 01:50
eline saglık ustam süpersin

tekelok
08-04-2010, 17:33
çok sağol teşşekürler

laztaym
02-05-2010, 00:57
bune anlamadim

Özgür Erge
02-05-2010, 11:47
tv kartınız ile ccam paylaşım izlemek nasıl yapılır onun anlatımıdır..

serefkalfa
12-05-2010, 00:02
herşeyi yapıtorum lalin c içindeki ccam daki etc ve diyer dosyalar kayboluyor ne yapmam lazım

TOMBUL
12-05-2010, 00:08
arkadaşlar buna gerek kalmadıki. hadu kullan tamamdır.

elitteknik
29-06-2010, 16:07
elinize sağlık

stormyy1905
17-07-2010, 21:08
....................

salimsaka
30-07-2010, 01:10
ellerine sağlık arkadaşımm

beygir
30-07-2010, 01:40
eywallah kardes güzel anlatım..

djexprex
31-08-2010, 11:44
üsdat verdiğin tüm bilgiler için öncelikle çok teşekkürler.göstermiş olduğun herşeyi sorunsuz yaptım.ancak kısayollar içindeki cccam masaüstü kısayoluna tıkladığımda herhangi bir pencere açılmıyor veya bir hareket yok.ve sonuç olarakda yayınlar halen şifreli çalışmıyor.bu arada kullandığım kart inca vp 1022a.beni bu konuda bilgilendirisen sevinirim.şimdiden teşekkürler.tabii birde kullandığım program dvbdream 1.5d codec de cyber link

yokolsunn
18-09-2010, 15:28
tnk u

mehmetozsari
15-01-2011, 16:10
selam dostum
ben dediklerini yaptım fakat şöyle hata çıkıo

mv etc /var
dedikten sonra
mv: inter device move failed: 'etc' to '/var/etc': unable to remove target: ıs a dırectory
bu hata çıkıyor yada her neyse :)
yardımınızı bekliyorum:45:

tike®
15-01-2011, 21:01
selam dostum
ben dediklerini yaptım fakat şöyle hata çıkıo

mv etc /var
dedikten sonra
mv: inter device move failed: 'etc' to '/var/etc': unable to remove target: ıs a dırectory
bu hata çıkıyor yada her neyse :)
yardımınızı bekliyorum:45:
Konuyu açtığımız zamanlarda Cccam için linux kurulması gerekiyordu.Şuan için bu kadar uğraşmaya gerek kalmadı :) Only the registered members can see the link likteki Hadu Cccam plugins ile çok daha basit ve daha hızlı çözüme ulaşılabiliyor.Linkde gösterdiğim konuyu incelemezini öneririm.

Konuyu açmamdan bir mütdet sonra SS2 kartlar HD Yayınları alamaz oldu(Bir çoğunu).Ben daha çok HD kanallar üzerinde durduğum için kartı elden çıkarttım.Ama hadu cccam ile SD sorunsuz çalışıyor.Konuda açıklaması var.

Kolay Gelsin...

mehmetozsari
16-01-2011, 01:55
ilgine alakana teşekkürler
:45:

aydemr
07-02-2011, 20:16
tşk eln sğlk

howitzer
18-02-2011, 19:19
teşekkürler çok işime yarayacak

edit: tamamen sorunsuz.emeğe sağlık..

açıkgöz
18-02-2011, 19:38
bu bahsi konu geçen sistemi pc üzerinden izlemek için tv kartı olması lazım yoksa net üzerinden mi izleniyor

açıkgöz
18-02-2011, 19:55
bu sistem pc de ekran kartı olmadan kullanılabilinir mi

ONALP38
18-02-2011, 23:39
emegine saglık server vamı

moscowich
28-02-2011, 00:58
bu programla atlanta hdbox uydu alıcıyla server paylaştırabiliriz değil mi?yani hem pc'den hem de tv'den aynı anda problem yapar mı acaba?

effective
18-03-2011, 00:15
teşekkürler

fatikaraca
03-04-2011, 20:40
bu sistem pc de ekran kartı olmadan kullanılabilinir mi

arkadaşım pcnde ekran kartı olmazsa çalışmaz zaten pc=) ama tv kartı demek istediğin gibi anladm ben=))) tv kartı için şifreli kanalllarda şifre kırmak için =) yükleyenin ellerine sağlık süper bişey=) ben win 7 kullanıorum acaba sıkıntı olur mu?

volkanerozel
17-04-2011, 22:13
mrb .ben skystar 2 kullanıyorum. verdiğiniz andlinux programını kurdum. herşeyi yaptım. cccam masüstü tıklayıp kanalları açtığımda kırmızı yazıyla çözemediğini o kanalı ve filte ris gone yazıyor en altta
volkanerozel@msn.com yardımcı olursanız sevinirim

BUFON
18-04-2011, 01:16
mersi kardes indirelim bakalim

howitzer
11-06-2011, 01:00
server bilgilerini nasıl yazıyorduk ? daha önce yapmıştım şimdi tekrar yapmam gerekiyor ama unuttum :S

C: server.adı.com port kullanıcı şifre böylemi yapıyorduk ? arada : / falan yokmu ?

perseus_88
18-09-2011, 20:42
teşekkürler

haxal
13-10-2011, 15:38
Teşekkür ederim paylaşım için, çok işime yaradı.

bkabakci
01-01-2012, 19:51
saol kardeş süper....

umutburak
29-01-2012, 19:30
free test yayınlarını kımler verıyor ? ve nasıl cıhaza atabılırız ?

SHARPSWORD
30-01-2012, 17:28
teşekkürler anlatım için.

fakat bende denedim kısayollar çalışmıyor. cccam.config kısayoluna tıklayınca andmousepad.exe bulunamadı diyor. cccam masaüstü kısayoluna tıklayınca andTerminal.exe dosyası bulunamadı diyor. aynı dosyaları bende aradım pcde hiçbiryerde yok. anlamadım ne istiyor.

myserver
23-02-2012, 18:36
iyi bir paylaşım saol

mst_ant
01-06-2012, 21:55
on numara bir anlatım olmuş, ellerine sağlık

oferizli
30-06-2012, 12:20
teşekkürler

halil070707
07-08-2013, 13:26
Çok güzel bir çalışma arkadaşım ellerinize seglık

marek16
07-08-2013, 13:51
Bu program her bilgisayarda çalışır mı? Yani ek bir driver veya bir kart gerekli mi? Yoksa normsl program gibi indirip komutlarını yerine getirirsek çalışır mı?

BURAKHAKAN
03-03-2014, 22:15
arkadaşlar andlinüxte oscam çalıştıran varmı

BURAKHAKAN
03-03-2014, 23:00
arkadaşlar andlinüx oscam çözen yokmu

BURAKHAKAN
04-03-2014, 00:35
pc ubuntu kuran varmı oscam dosyasını ödünç alabilirmiyim

BURAKHAKAN
04-03-2014, 01:21
Oscam Windows Kur Auto Installer
Oscam, Windows kurulum (Otomatik paketi yükleyin) oscam (Windows XP, Vista ve 7) ile çalışacak ve bir servis komple paket "Windows için oscam" olarak çalışacak de oscam ve "Yardımcı Hizmet" bir hizmet olarak başlar içerir. Not: Oscam dosyaları Program Files yüklü olacak - Oscam.
yüklenmesimi lazım

DADAŞ_34
09-04-2014, 23:03
ellerinize sağlık çok güzel olmuş emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim

falkonettim
11-04-2014, 11:02
Saygılar

bmerdol
11-04-2014, 11:14
teşekkürler

ellezo
20-04-2014, 14:52