PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dikkat!! ARKADAŞLAR BU İŞİN GARANTİSİ YOK. İLLEGAL Baff Twin VE Yumatu Q Twin

xxman34
29-01-2009, 18:49
:warn: ARKADAŞLAR YENİ ÇIKAN CİHAZLARA KAPILMAYALIM DERİM BUNUN SEBEBİNİ 14.02.2009 CUMARTESİ GÜNÜ GÖRECEĞİZ HEPİMİZDE

BU SAYGILI ATILIMCI FİRMALARIMIZ GÜZEL ŞEYLER YAPIYOR AMA. DATA TRANSFERİ YAPAN UYDUYU HESABA KATAN YOK. yani olay şu bu cihazlar görevini dört dörtlük yapıyor fakat .. uyduya ait firma sahipleri şimdiden önlemleri almaya başladı ilk olarak başta ise DGİTÜRK ve almanyadaki bazı yayın kuruluşları..önlemleri almış durumda bildiğiniz gibi bu cihazlar tüm uydulardaki kanalları açmakta dgitürk full paket te dahil buna o yüzden bu MUHABBETİN DEVAMININ SÜRECEĞİNE İNANMIYORUM

saygılar:rtfm:

alize31
29-01-2009, 19:05
yani???
ne demek istiyorsunuz anlamadım.üstelik bir başka forumdan buraya link vermişsiniz...

xxman34
29-01-2009, 19:07
her hangi bir siteden link verilmedi..)) SADECE UYARI GERİSİ KULLANICI LARA KALMIŞ

cenk35cenk
29-01-2009, 20:10
her hangi bir siteden link verilmedi..)) SADECE UYARI GERİSİ KULLANICI LARA KALMIŞ

dostum dediğini anladım benimde bırkactane bıldıgım var bu sekılde yayın alan,yani demek istediğin dşgştürk bunun önünemi gececek

kucer06
29-01-2009, 20:23
Nereden bu kadar kesin bildiğinizi çok merak ettim üstelik tarihte veriyorsunuz.Hayali konuşamazsınız çünkü tarih veriyorsunuz.Bizi aydınlatırsanız sevinirim.Ben ve buradaki bir çok arkadaşım bu piyasanın göbeğinde iş yapmaktalar hiç birisinden böyle bir tarih duymadım.

badtempered
29-01-2009, 20:30
Aşagıdaki yazdıklarım kişisel görüşümdür ama arkadasın gün vermiş onu anlıyamadım.

Arkadaşlar bilinen birşey var ki bu yapılan iş ilegalin boyutunu zorluyor.

X firma X uydudan data yayını için frekans kiralıyor.Burada yasal yapılan işlemler mutlaka vardır.

Yayıncı kuruluslar kart sharing de müdahale edebilir ama uydudan yapılan sharing bariz birşekilde firmanın üstüne kalıyor.

Yayıncı kurulus oldugunuzu farz edin benim yayınlarımı birisi yasal olmadan pazarlıyo ve bende bundan sıkıntı duyuyorum.Bir sürü kart paylaşımı yapan kişi var bunları tek tek tespit edip kanıtlıyarak mı dava acarım.Yoksa uydudan sharing yapan firmaya mı dava acarım.

pirler
29-01-2009, 20:50
Aşagıdaki yazdıklarım kişisel görüşümdür ama arkadasın gün vermiş onu anlıyamadım.

Arkadaşlar bilinen birşey var ki bu yapılan iş ilegalin boyutunu zorluyor.

X firma X uydudan data yayını için frekans kiralıyor.Burada yasal yapılan işlemler mutlaka vardır.

Yayıncı kuruluslar kart sharing de müdahale edebilir ama uydudan yapılan sharing bariz birşekilde firmanın üstüne kalıyor.

Yayıncı kurulus oldugunuzu farz edin benim yayınlarımı birisi yasal olmadan pazarlıyo ve bende bundan sıkıntı duyuyorum.Bir sürü kart paylaşımı yapan kişi var bunları tek tek tespit edip kanıtlıyarak mı dava acarım.Yoksa uydudan sharing yapan firmaya mı dava acarım.

gerçekten dediinize kıtılmamak elde deyil ben cihaz çıktıından beri almayı düşünüyordum şu an itibarıyla kararsız kaldım alıp almamak arasında :49:

Volkan
29-01-2009, 20:54
bekleyıp görmekten başka bir çare yok bu tıp konular hep yaşandı kımı doğru kımı asılsız çıktı şimdi bide şu taraftan düşünün bu markalarda böle bir durumda piyasadakı ıtıbarlarının ne olacaklarını duşunurler ona göre hareket ederler bu kadar reklam vesayre yapmazlar.

cenk35cenk
29-01-2009, 20:58
bekleyıp görmekten başka bir çare yok bu tıp konular hep yaşandı kımı doğru kımı asılsız çıktı şimdi bide şu taraftan düşünün bu markalarda böle bir durumda piyasadakı ıtıbarlarının ne olacaklarını duşunurler ona göre hareket ederler bu kadar reklam vesayre yapmazlar.

hocam çok haklısın ama zaten bu markaların çakmaları var piyasada öyle deilmi yada ben mi yanlış biliyorum

Volkan
29-01-2009, 21:12
çakma die hıtap edemeyız sonuç olarak bordun dışına bı kasa ve uzerıne bır belge bıde urun sahıbı belgesı işlem tamam her şey kuralına uygun. bekliyecez görecez.

kınık
29-01-2009, 23:44
:warn: ARKADAŞLAR YENİ ÇIKAN CİHAZLARA KAPILMAYALIM DERİM BUNUN SEBEBİNİ 14.02.2009 CUMARTESİ GÜNÜ GÖRECEĞİZ HEPİMİZDE

BU SAYGILI ATILIMCI FİRMALARIMIZ GÜZEL ŞEYLER YAPIYOR AMA. DATA TRANSFERİ YAPAN UYDUYU HESABA KATAN YOK. yani olay şu bu cihazlar görevini dört dörtlük yapıyor fakat .. uyduya ait firma sahipleri şimdiden önlemleri almaya başladı ilk olarak başta ise DGİTÜRK ve almanyadaki bazı yayın kuruluşları..önlemleri almış durumda bildiğiniz gibi bu cihazlar tüm uydulardaki kanalları açmakta dgitürk full paket te dahil buna o yüzden bu MUHABBETİN DEVAMININ SÜRECEĞİNE İNANMIYORUM

saygılar:rtfm:
neye dayanarak boyle yazdınız acılalrmısınız acba ?

xxman34
30-01-2009, 00:38
KARDEŞLER SİZ BU DATA SOFTWARE TRANSFERİ YAPILACAK UYDUYU İNCELEDİNİZMİ HİÇ HANGİ FİRMALAR KİRALAMIŞ VE HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIYOR bu uyduda sadece data transferi olup bütün dünya etrafında ki tv yayınları bu uydu üzerinden şifreleniyor zaten siz cihazını aldığınızda ve bu iki uydudan birine bağlayıp software update ettiğinizde şifresini açamadağı kanal yok..! siz sadece software güncellemesi için bir çanak taktıktan sonra.. isterseniz tüm uyduları yerleştirin çatıya hepsini açacakttır

thor + dgitürk + hispasat +eutelsat2 sirius hotbird arabsat + astra1 +2 ......vb uyduları açmaktadır PEKİ SİZCE BUNUN MÜMKÜNATI VARMI VARSADA NE KADAR SÜRE VAR CVB LARINIZI BEKLİYORUM..!bu yayın kuruluşları nerden kazanıyor..!evet peki paralı nasıl izlenir bu kanallar diyorsanız zaten diğer ülkelerde hotbird veya vb..uydular yıllık 300 $ dolara hepsini açıyor cihaza gerekkalmadan yasal bir şekılde..!
ama tabi bazı receiver firmaları kendi çıkarları için anlaşma yapıor ama sağolsun güzel uyanık insanlarımız şimdiden tüm uyduları izlemeye başladı ama bu firmalar sadece bazı tv kurluşlarıyla anlaşmışlardı O YÜZDEN ORTADA YASAL OLMAYAN YANİBAZI YAYIN KURULUŞLARININ HABERİ OLMADAN KENDİ KANALLARI İLLEGAL YÖNDEN ANA ŞİFRELEME SİSTEMLERİ PAYLAŞIMA AÇILIYOR..!umarım bişeler analatmışımdır..!

pirler
31-01-2009, 11:43
arkadaşım öyle birşey söylüyorsunki söylediklerini gayet iyi anlıyoruz sen bu olayı nerden biliyorsun bunun kaynagını açıklada bilelim bir çok arkadaşım bu yeni çıkan cihazı almayı düşünüyordu sen birden çıkıp ortaya böyle söyleyince vazgeçti yine soruyorum bu bilgiyi nerden aldın bizi aydınlatırsan çok iyi olur saygılar sevgiler:49:

kınık
01-02-2009, 23:18
KARDEŞLER SİZ BU DATA SOFTWARE TRANSFERİ YAPILACAK UYDUYU İNCELEDİNİZMİ HİÇ HANGİ FİRMALAR KİRALAMIŞ VE HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIYOR bu uyduda sadece data transferi olup bütün dünya etrafında ki tv yayınları bu uydu üzerinden şifreleniyor zaten siz cihazını aldığınızda ve bu iki uydudan birine bağlayıp software update ettiğinizde şifresini açamadağı kanal yok..! siz sadece software güncellemesi için bir çanak taktıktan sonra.. isterseniz tüm uyduları yerleştirin çatıya hepsini açacakttır

thor + dgitürk + hispasat +eutelsat2 sirius hotbird arabsat + astra1 +2 ......vb uyduları açmaktadır PEKİ SİZCE BUNUN MÜMKÜNATI VARMI VARSADA NE KADAR SÜRE VAR CVB LARINIZI BEKLİYORUM..!bu yayın kuruluşları nerden kazanıyor..!evet peki paralı nasıl izlenir bu kanallar diyorsanız zaten diğer ülkelerde hotbird veya vb..uydular yıllık 300 $ dolara hepsini açıyor cihaza gerekkalmadan yasal bir şekılde..!
ama tabi bazı receiver firmaları kendi çıkarları için anlaşma yapıor ama sağolsun güzel uyanık insanlarımız şimdiden tüm uyduları izlemeye başladı ama bu firmalar sadece bazı tv kurluşlarıyla anlaşmışlardı O YÜZDEN ORTADA YASAL OLMAYAN YANİBAZI YAYIN KURULUŞLARININ HABERİ OLMADAN KENDİ KANALLARI İLLEGAL YÖNDEN ANA ŞİFRELEME SİSTEMLERİ PAYLAŞIMA AÇILIYOR..!umarım bişeler analatmışımdır..!
senin dedigini acan dt dream cinema var yumatu baff acmıyır

uydu_dunyasi
03-11-2009, 13:52
sistem 4 yıldır tık demeden devam ediyor.
hala yeni kanallar ve uydular eklenmekte.
yıllık 7000 bin lira değerinde açtığı kanalları 4 yıla çarpınca akıl almaz bir rakam ortaya çıkıyor ve bu cihazların ne kadar garanti verilmesede işi götürdüğü bir gerçek.
4 yıldır ortada bırakmayan ve bedava izletebilen tek sistem olarakta tarihe geçmiş durumdadır.
diğer firmalrında bu twin protocol sistemine geçmesi bu işin bir hayli daha gideceğinin işaretidir.
xxman34 arkadaşımız 14.02.2009 CUMARTESİ GÜNÜ bu işin biteceğini belirtmiş ama aradan aylar geçti ve tam aksine kanal sayısı gün geçtikce artmaya başlıyor.
Tavsiyem şu olur uydudan paylaşımlı bir cihaz alırken ikisi bir arada olan cihaz tercih edin.
sonradan takılan rs232 ile alibox velibox olayı cihazlarda donma vs. sıkıntılı çıkartıyor.
Saygılar

veyselbakan
03-11-2009, 14:17
ustam yazdıklarınızı okumaktayım konu ile ilgili tecrübe sahibi olmadığım için sadece arkadaşımın 2 gün önce yaşadıklarını biliyorum dreambox marka receiver ile data paylaşımı yapıyordu ismini vermeyeceğim şifreli yayın yapmakta olan 2 yayın kuruluşumuz dahil uydudaki hemen hemen tüm kanalları izliyordu ki paylaşım yapan arkadaş paylaşımı kesti almanya ve polanyadan datanın kesildiğini söylemiş arkadaşlara ve inanılmaz derecede önlemler alındığını ve bu riske giremeyeceğini ifade etmiş dilimin döndüğünce sizlere anlatmaya çalıştım eksik ve hata varsa af ola!

uydu_dunyasi
03-11-2009, 14:36
ustam yazdıklarınızı okumaktayım konu ile ilgili tecrübe sahibi olmadığım için sadece arkadaşımın 2 gün önce yaşadıklarını biliyorum dreambox marka receiver ile data paylaşımı yapıyordu ismini vermeyeceğim şifreli yayın yapmakta olan 2 yayın kuruluşumuz dahil uydudaki hemen hemen tüm kanalları izliyordu ki paylaşım yapan arkadaş paylaşımı kesti almanya ve polanyadan datanın kesildiğini söylemiş arkadaşlara ve inanılmaz derecede önlemler alındığını ve bu riske giremeyeceğini ifade etmiş dilimin döndüğünce sizlere anlatmaya çalıştım eksik ve hata varsa af ola!

sizin bahsettiğiniz olay internetden paylaşım. (Dreambox)
bizim bahsettiğimiz olay uydudan paylaşım internetsiz server ücretsiz bedava.

sercankolay
03-11-2009, 14:42
peki hangisi daha iyi uydudan paylaşımmı yoksa internetten paylaşımmı

dangermobil
03-11-2009, 16:00
peki hangi cihazlar hem uydudan hem internetten paylaşımlı.
mesala dreambox 500 s alsak şu aralar.
ikiside mevcutmudur bununla

optik burak
03-11-2009, 18:03
ben xman34 usta katılıyorum data redline next göz önüne alın insanlarla halay şeklinde dalga geçtiklerini sizler benden daha iyi biliyorsunuz

TEKNİSYEN101
03-11-2009, 20:02
peki hangisi daha iyi uydudan paylaşımmı yoksa internetten paylaşımmı

İnternetten paylaşım

Volkan
03-11-2009, 20:16
konu acılalı beya olmuş ve edilen idda sadece idda olarak kalmıştır.

burda ınternet uydu tartışmasını yapmaya gerek yok ikisinde garantisi yok istenırse 2 sininde durdurulması bir tek karara bakılır. telekom tarafından ınternet uzerındeki ıp ler ın hepsi yarıntılı şekilde kayıt edilio ama nasıl emuya göz yumuluyorsa bunlarada göz yumuluyor.

neyse konuda tartışmayalım konu kapanmıştır.