PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Flash!Flash!İSMAİL Y.K Türk Vatandaşlığından Çıktı...

sarıkanarya_41
31-01-2009, 20:50
Türk vatandaşlığından çıktı! Ünlü şarkıcı vergi ödemek istemiyor... 31.01.2009 13:17:00
Only the registered members can see the link'da doğup büyüyen İsmail YK, Türkiye'de gelir vergisi ödememek için Türk vatandaşlığından çıktı..
Sivaslı bir ailenin çocuğu olan İsmail YK, 2006'da çıkardığı 'bombabomba.com adlı albümüyle 'yılın en çok satan albümü' ödülünü almıştı. Günaydın'ın haberine göre çifte vatandaşlığı olan İsmail YK, Türk vatandaşlığından çıktı. Böylece gelir vergisinden muaf olan şarkıcı Türkiye'ye Alman pasaportuyla turist olarak giriyor.
İsmail Yurtseven, ilk önce kardeşleriyle 'Yurtseven Kardeşler' grubunu kurdu ve şöhreti yakaladı. Sonra grubun adını da alıp 'İsmail YK' oldu ve yoluna yalnız devam etti. 'Şapur Şupur Ye Beni', 'Bas Gaza' gibi şarkıları dillerden düşmedi.

kucer06
31-01-2009, 21:00
Cehenneme kadar yolu var.Zaten söyledikleride bir şeye benzemiyor.Gerçek yüzünü gören halk tepe taklak etmesinide bilir zannedersem.

SARIKAYA
31-01-2009, 21:02
hakılsın arkadaşım türklüğü kabul etmemenin bedeli ağır olur

kanaryam1950
31-01-2009, 21:25
böylelerini ülke'ye sokmayacaksın.

senol_30
31-01-2009, 21:36
allah belasını versin hem türkiyenin ekmegini ye hemde nankörlük yap lanet olsun böylesilere kovacıksın böylelerini arkadaş

süleyman09
31-01-2009, 22:05
sahiden vergi vermemek için tc vatandaşlıgın dan çıktıysa böylelerini birdaha türkiyeye girmesin böylelerinin vatana ve millete faydasıda olmaz

wetin
31-01-2009, 22:05
herkez türk olamaz cehennemekadar yoluvar

emmi
31-01-2009, 22:28
Arkadaşlar böylelerinin bırakın cdlerini almak sitelerine ve şarkılarının bulunduğu yerlerede tıklamayın. Tılamayın ki böyle ekmeksizleri adam yerine koymayın. Söyledikleride birşeye benzese gam yemeyeceğim. Vatandaşlığımızdan çıkmasına bi üzüldüm, bi üzüldüm!!!!
Saygılar.

kanaryam1950
31-01-2009, 22:34
sağdan yürü para bulursun........

efsane1990
31-01-2009, 22:34
yazıkçok yazık

AYGEZEGEN
31-01-2009, 22:57
ne yüzle gelicek ulkemize acaba merak ediyorum

truva55
31-01-2009, 23:40
herkes gibi vergisini ödesin kaçmasın bu ülkeden para kazanıpta vergi ödememek olmaz

sarıkanarya_41
01-02-2009, 00:49
valla bu kadarmı çiğ süt emmiş bu adam yaw.

vitvite
01-02-2009, 03:06
bunun cd sini alanada programına cıakranada lanet olsun

MUTAF
01-02-2009, 03:29
fazla yorum yapmıcam.
ama şu vergiler yüzündende bir çoğumuzun canı ister istemez yanıyor..
yok şu pahalı yok bu pahalı...

emmi
01-02-2009, 05:29
fazla yorum yapmıcam.
ama şu vergiler yüzündende bir çoğumuzun canı ister istemez yanıyor..
yok şu pahalı yok bu pahalı...

Sevgili kardeşim bu ülkede elbette vergiler dünya standartlarının çok ama çok üstünde. Ama hiçbirimiz bu çakal gibi Türk vatandaşlığından çıkmak gibi derdimiz yok sanırım. Bu ülkede kazanıyorsan bu ülkenin kanunlarına göre benim gibi vergi ödeyeceksin. Vergi kanunlarına karşı çıkmak ayrı, böyle vergi ödememek için vatandaşlıktan çıkmak ayrı. Mesela devlet benim gibi çalışanların maaaşlarının nerdeyse % 40'nı geri vergi olarak kesiyor ama benim aklımın ucundan bile geçmez böyle uyanıklıklar. Hatta bizlere öyle kazık atıyor ki devlet; verdiği zamları efendice eylül ayından itibaren "Sen vergi dilimine takıldın, kesiyorum" deyip verdiği tüm artışlardan ziyade artı olarak eski maaşımdan bile tırpanlıyor. Ve esnafımızdan da aynı yöntemle kesiyor. Örneğin bir esnafımız imkanlarını zorlayıp yanında çalıştırdığı bir elemanını sigortalamaya kalksa hemen " Aslanıııııım!!! Demek sen, çok para kazanıyorsun ki yanında çalıştırdığın elemanı sigortalamaya kalkıyorsun. Hele şu vergi matahını bi yükseltelim bakalım" deyince esnafımızda mecburen bundan vazgeçiyor. Ama nedense bu uyanıklık esnafımızında aklına gelmiyor. Hayret değil mi?:8[1]: :8[1]: :8[1]:
Saygılar.

bulletfromhell
01-02-2009, 09:12
valla ülkemiz için çok büyük kayıp değil o zat-ı muhteremin vatandaşlıktan çıkması..

murat53
01-02-2009, 10:03
zavalılar az kazanıyor nankörler

artech
01-02-2009, 10:35
Yurtsevmeyen Kardeşler sevdikleri yerde kalsın

hallederiz
01-02-2009, 12:37
bunun ne olduğunu daha yenimi öğreniyorsunuz..

Seferihisarlı
01-02-2009, 13:06
İsabet etmiş zaten hiç TÜRK'e benzemiyordu.

Seferihisarlı
01-02-2009, 13:08
İsabet etmiş zaten hiç TÜRK'e Benzemiyordu...

cezmi1968
01-02-2009, 13:59
böyleleri türk olamaz cehennemekadar yolu var

apiko07
01-02-2009, 14:31
böyle insanlar da cıkar ülkemizden hepsi sağlam olursa kim bükebilir bu milletin bileğini iseyen istediği gibi yaşasın ama bu ülkenin adını ağzına almasın bir daha. bizim halkımızda akıllı olsun sağlamlarla cürükleri ayırsın tepkisini koysun bakalım başka cürükler cıkacakmı selamlar bu vatanın evlatlarına.

hallederiz
01-02-2009, 21:58
çok isabetli bir karar vermiş..neden bu kadar geç kaldı

sarıkanarya_41
02-02-2009, 00:28
valla ülkemiz için çok büyük kayıp değil o zat-ı muhteremin vatandaşlıktan çıkması..

Yurtsevmeyen Kardeşler sevdikleri yerde kalsın

çok isabetli bir karar vermiş..neden bu kadar geç kaldı
:present: :45:

enesol
02-02-2009, 02:16
yurtseven kardeşler ha :D

akyol33
02-02-2009, 09:15
cehenneme kadar yolu var bize türklük ruhuna işlemiş insanlar lazım insanlar lazım

osmann
02-02-2009, 10:41
Adamın ne kendisini dinlerdim nede severdim... yeni yetme diyeceğim batı tarzı şarkı söyleyenlerin tamamı için geçerlidir bu söylediğim...türk sanat müziği ve türkü olsun çamurdan olsun...tabi zevkler tartışılmaz diye bir olgu var ama benim için budur.
gazetedeki haber doğru ise devletin önlem alarak bir daha turist olarak dahi ül***e girmeye kalkışırsa o adamı engellemesi gerek...parayı kazan kazan, sonra vergi vermeyeyim diye uyruğunu değiş....ayıp ötesi bir durum...devletin böyle durumlarda lades olmaması gerek...girmesin hıyarağa...bir arkadaşın söylediği gibi bizim için kayıp değil...
selametle...

caglar684
02-02-2009, 10:57
Yazıklarrr olsun sana. kuruşum nasip olduysa haram olsun.

sarıkanarya_41
03-02-2009, 22:45
Only the registered members can see the link
Türk vatandaşı değilim ama vergimi ödüyorum

İsmail YK, hakkında çıkan 'Alman vatandaşı olduğu için vergi ödemedi' iddialarını yalanladı.

İsmail YK, hakkında çıkan "Alman vatandaşı olduğu için vergi ödemiyor" iddialarına yaptığı basın açıklaması aracılığıyla yalanladı. İsmail YK, Alman vatandaşı olduğunu kabul etti ve ekledi:

"Almanya'da yaşadığım için mecburen Alman vatandaşı oldum ve bunu hiçbir zaman saklamadım. Geçtiğimiz sene 9 bin 54 TL olan vergi borcumu ödemiş bulunmaktayım."

Volkan
03-02-2009, 23:04
benım anlamadığım olay 2002 yılında olan olayı şimdi mi ıslatmak akıllarına gelmış bide adam turkıyedekı muzık şirketlerı ile anlaşmalı ve kasetlerı burda satılıo yaptığı her işten çatır çatır vergısı alınıo yıne her zamankı gibi magazının bilip bilmeden orataya gundem olsun bırılerı prım yapsın die attığı gereksız bir konu. turkıyeye 50 cent gelınce her yer ayağa kalkıo. yok şu vatandaşıymış bu vatandaşıymış kımlığınde TC yazan ve bu ül***ı batırmak satmak için ellerınden gelenı yapanları unutmayın.

sarıkanarya_41
04-02-2009, 00:35
kimbılır belkıde ismail y.k supersattaki arkadasların tavırlarını okuyupta yalanlama yapmıs olabılırmı..:D

Aziz46
04-02-2009, 03:12
Kimi ilgilendirir ne vatandaşıysa vatandaşı...Yurt dısında mekanları inletince işte turk bu adam diyince iyi..böle haberler cıkınca kötümü oluyor..yabancı sarkıcılarda turk deıl neden onları dınlıyorsunuz ?

ayvacık
04-02-2009, 12:07
vallahi arkadaşlar bende vergi olayından çok şikayetçiyim bakın az paralar değil hani hani ismail yk türk vatandaşlıgından çıkması çok yanlış bişey ama diğer yönlerde haklıdır ortama bakın türkiye battı gibi bişey bütün gelecegimizi yiyeceğimizi vergiye veriyoruz arkadaşlar ucuz görmeyelim hemen herşeyi hani kimseyi desteklediğimden değil beni hiçmi hiç alakadar etmez ismail yk falan nereye isterse oraya geçsin ama bişeyide normal göremem hatta bizler bile bazen işte laf gelimi diyoruz hepimiz hani bu vergiler yüzünden falan terk edecem işte memleketi diye neyse dostlar önce... unakıtana.... bir pasaport cıkartmak lazım kolombiya vatanşlıgına yollacan veya böyle düşünenlere güzel yerler seçip posta yapacan .......saygılar

veyselbakan
04-02-2009, 12:30
Türk vatandaşı değilim ama vergimi ödüyorum

İsmail YK, hakkında çıkan 'Alman vatandaşı olduğu için vergi ödemedi' iddialarını yalanladı.

İsmail YK, hakkında çıkan "Alman vatandaşı olduğu için vergi ödemiyor" iddialarına yaptığı basın açıklaması aracılığıyla yalanladı. İsmail YK, Alman vatandaşı olduğunu kabul etti ve ekledi:

"Almanya'da yaşadığım için mecburen Alman vatandaşı oldum ve bunu hiçbir zaman saklamadım. Geçtiğimiz sene 9 bin 54 TL olan vergi borcumu ödemiş bulunmaktayım."
eğer bunu kalpten söylüyorsa ve açıklıyorsa gerçekten mesele yok şimdi gelelim 2 meseleye herkes vergiler qerçekten ağır diyor evet doğru söylüyorlar ama ismail yk gibi insanlar için değil benim gibi asgari ücrete çalışan ve küçük esnaflar için ben onun gibi parayı hamuduyla götürmüyorum kliplerde arabada parçalayamıyorum bilmem anlatabildimmi bende almanya doğumluyum lakin bırakın vergiyi hiç bir şeyi değişmem cennet vatanıma kaldıki vatandaşlığımı değiştireceğim!