PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yumatu ve Baff 6000 Twin 53 Derece resimli yazılım atma ve Yeni yazılımı

TEKNİSYEN101
07-02-2009, 12:56
Yazılım yüklenmesi:

Öncelikle bu yazılım cihaz versiyon yazılımı olmayıp paylaşım işini gören borda yükleme olayıdır..

1-Cihazın üsta kapağını söküp üst borddaki kablo bağlantısını bulun..

Only the registered members can see the link

2-Bazı cihazlarda soketli bazılarında ise lehimlidir.Soketli olanlarda soketi çıkarıp ters takın.lehimlilerde ise kablo yerlerini ters olarak lehimleyin.

3-Aşağıdaki dosya ve loaderi masaüstüne alın.Loaderi açın ve yükle butonuna tıklayarak yüklenecek dosyayı gösterip açı tıklayın.Loaderda hazır uyarısı belirince cihazı arka anahtardan açınız yazılım yüklenmeye başlayacaktır.

4-Yükleme başlayınca yazılım yüklemedeki gibi cihazın ekranında saymaya başlamaz.Genelde ASHyazısı çıkar yada kanal sayısı gelir telaş etmeyin yazılım yüklenir.Yazılım bitince pc ekranında bitti uyarısı gelir.loaderi kapatın,cihazı kapatın ve değiştirdiğimiz kabloları normal haline getirip cihazı açın..

Baff 6000 pvr usb twin ve yumatu pvrusb twin için yükleme:

Baff 6000 gold twin pvr-usb lerde üstteki board ters olduğu için çıt çıt yükleme anahtar konumları ters durmaktadır bu yüzden cihaza yükleme yapılamamaktadır resimlerdede görüldüğü gibi işaretli olan soket ters çevrilecek ve daha sonra resimdeki gibi çıt çıt anahtarın pozisyonu 1 ve 2 ON yönünde olacaktır yoksa yükleme işlemini gerçekleştiremezsiniz.Bu pvr cihazlarda fta cihazlara göre çıt çıt anahtarların pozisyonları yukarıda 1 ve 2 pozisyonunda iken aktif olduğu için yazılımı bu pozisyonda atılması gerekmektedir.FTA cihazlarda ise çıt çıt anahtarlar aşağıda iken aktiftir bu şekilde atılması gerekmektedir.

şimdi resimlere göz atalım

ilk önce cihazımızı açtığımızda aşağıdaki gibi bir board ile karşılaşıyoruz..

önceki resimdeki işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki resimdekileri uyguluyoruz...

En son olarak bu işlemleride bitirdikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi anahtar pozisyonlarını 1 ve 2 ON şekline çekerek yazılım yükleme işlemine geçiyoruz ve sorunsuz bir şekilde yükleme işlemi gerçekleşiyor cihazın önünde sayma işlemi yapmıyor sadece ASH yazıyor ama loaderde yükleme işlemi görünüyor...

Yazılımımız sorunsuz bir şekilde cihaza yüklenmiştir.

Yeni iq serisi baff 6000 gold fta twin ve 6000 pvr usb twinler 53 dereceden paylaşım alacaklardır.

Yeni yazılım değişik bir yöntemle atılacaktır.cihaz kapağı açılıp üst borda giden 2 li kablo bağlantısı ters yapılıp yazılım atılacak sonra tekrar eski haline getirilecektir.

53 DERECE AYAR FREKANSI 11044 V 44950

Yeni cihazlar için 53 derece için editör-açıklama-ve yazılımı aşağıdadır..

alıntıdır.

kınık
08-02-2009, 17:35
eyvallah usta hem 53 derece hem 21 derce yazılımı atsam bir sorun olurmu ?53 derece yazılımattıktan sonra globo yazılım atsam kanalları acarmı saygılar

TEKNİSYEN101
11-02-2009, 17:54
eyvallah usta hem 53 derece hem 21 derce yazılımı atsam bir sorun olurmu ?53 derece yazılımattıktan sonra globo yazılım atsam kanalları acarmı saygılar

Globo Yazılımını atmanızı tavsiye etmem, kanalları çözmeyebilir, Eğer 53 derece yazlımını attıysanız 21,5 derece yazılımını atmayınız,Eğer atmadıysanız 21,5 derece yi şimdilik tavsiye ederim, en azından 21,5 derece uydusunu ayarlamak daha kolay.

TEKNİSYEN101
16-03-2009, 23:14
1. mesaja Yumatu-Baff 6000 Twin 53 derece 2. board yeni yazılımı eklenmiştir.

iyi seyirler

ahmetx
16-03-2009, 23:30
teknısyen usta bu hangı yazılım bu yazılım yenımı 53 dereceyı daha önce atmıştım bızı aydınlatırmısın tşk

TEKNİSYEN101
17-03-2009, 00:06
teknısyen usta bu hangı yazılım bu yazılım yenımı 53 dereceyı daha önce atmıştım bızı aydınlatırmısın tşk

evet yeni yazılım 2 . boarda atacaksınız.

TEKNİSYEN101
03-06-2009, 01:49
02.06.2009 tarihli 53 derece 2.board yazılımı 1. mesaja eklenmiştir.

iyi seyirler :sunglasses2:

gg1978
06-06-2009, 18:32
teknisyen hocam.yeni yazılımı yükledim.sorunsuz çalışmakta.eline ve emeğine sağlık.tşkler...

xfles7837
06-07-2009, 21:43
Iq plus yumatu cihaz ile birlikte dreamcinema kullanıyorum.53 dereceden paylaşım alıyordum,ancak son yazılımdan sonra paylaşım alamıyorum.cardcharıng bölümünden notrstar bölümüde gitmiş. tekrar paylaşım alabilmek için ne yapmalıyım

TEKNİSYEN101
07-07-2009, 10:05
Iq plus yumatu cihaz ile birlikte dreamcinema kullanıyorum.53 dereceden paylaşım alıyordum,ancak son yazılımdan sonra paylaşım alamıyorum.cardcharıng bölümünden notrstar bölümüde gitmiş. tekrar paylaşım alabilmek için ne yapmalıyım

eğer 02.06.2009 2. board yazılımını yüklediyseniz 1. board içinde 1.2.63 sky yazılımını yüklemeniz gerekir north star seçeneği ozaman gelir.

saygılar.

1.2.63 sky yazılımı aşağıdaki linkte mevcut.

xfles7837
07-07-2009, 12:05
teşekürler usta kolay gelsin

erman01
25-07-2009, 12:49
paylaşım için teşekürler

oxepa
07-08-2009, 21:14
arkadaşlar bugünlerde benim makinada çok sık kopmalar oluyor tam şifreleri güncelediği anda görüntü gidiyor şifreli diyor sonra tekrar açılıyor veya açılmıyor bir iki kanal dolaştıktan sonra şifreli kanal üzerine geldiğim zaman açılıyor acaba serverdamı bir problem var yoksa benim makinadamı 2 inci bordun sinyal seviyesi gayet iyi şifreyi almaması için bir engel yok tekrarmı acaba yazılım atsam pöyle problem yaşayan varmı bugünlerde

TEKNİSYEN101
08-08-2009, 17:26
arkadaşlar bugünlerde benim makinada çok sık kopmalar oluyor tam şifreleri güncelediği anda görüntü gidiyor şifreli diyor sonra tekrar açılıyor veya açılmıyor bir iki kanal dolaştıktan sonra şifreli kanal üzerine geldiğim zaman açılıyor acaba serverdamı bir problem var yoksa benim makinadamı 2 inci bordun sinyal seviyesi gayet iyi şifreyi almaması için bir engel yok tekrarmı acaba yazılım atsam pöyle problem yaşayan varmı bugünlerde

Fabrika ayarlarına dönüp kanalları tekrar taratınız.

gg1978
18-08-2009, 11:43
teknisyen hocam.12.08.2009 2.board yeni yazılımı yükledim.sorunsuz çalışmakta.desteğin için tşkler.eline ve emeğine sağlık...

ahmetx
20-08-2009, 11:46
teknısyen usta 12.08.2009 2. bord yazılımını yukledım açmadı kanalları tekrar tarattım nort starı okledım fabrıka ayarlarına dondum ne yaptıysam yenıden 1 bord sky yazılımı yukledım tekrar 2. bord yazılımı tekrar yukledım gene açmadı yardımlarını beklıyorum usta şimdıden tşekkurler

TEKNİSYEN101
25-08-2009, 11:21
teknısyen usta 12.08.2009 2. bord yazılımını yukledım açmadı kanalları tekrar tarattım nort starı okledım fabrıka ayarlarına dondum ne yaptıysam yenıden 1 bord sky yazılımı yukledım tekrar 2. bord yazılımı tekrar yukledım gene açmadı yardımlarını beklıyorum usta şimdıden tşekkurler

Şu an kanallar açık 2. board yazılımını tam alıyormu alıyorsa 53 e ayarlı çanağınızın sinyalini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

saygılar

ciraci5
14-10-2009, 18:39
arkadaşlar ben yazılım atamıyorum ash yazıyo loder ilerlemiyo bekliyorum hic birşey yok saygılarımla

TEKNİSYEN101
14-10-2009, 20:05
arkadaşlar ben yazılım atamıyorum ash yazıyo loder ilerlemiyo bekliyorum hic birşey yok saygılarımla

Ash yazması normal loaderde mavi bar ilerlemiyorsa cihazın arkasında bulunan çıt çıtların konumunu değiştirip deneyiniz.

a.madennn
19-11-2009, 16:33
edit....

yerli platformlar hakkında yazı yazmak yasaktır. Forum kurallarını okuyunuz.

Hikmet™
19-11-2009, 20:08
saolasın

digital_52
19-11-2009, 20:11
arkadaslar bu yumatu baf 500 ve 6000 serılerı lıg tıvı ve d samart kanallarına acıyormu acıl cvp

forum kuralarına birde acmıyor kolay gelsin

a.madennn
20-11-2009, 17:33
arkadaslar elımde almanyadan gelme globo uydu alıcısı var buna elle
nsl sıfre gırebılırım

TEKNİSYEN101
21-11-2009, 14:37
arkadaslar elımde almanyadan gelme globo uydu alıcısı var buna elle
nsl sıfre gırebılırım

Arkadaşım konuyu yumatu bölümüne açın. cihazın tam modeli ve sistem bilgilerini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

saygılar

onderyigit2
16-02-2010, 01:16
:smiles22::smiles22:

emrah_basaran
02-03-2010, 17:05
trbrkler bi deneyelimmmmmmmmmmmmmm

emrah_basaran
02-03-2010, 17:05
ellerine sağlıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

haydar07
14-04-2010, 12:40
teşekürler

mesut gülkan
04-06-2010, 12:32
elinize salık ustamm:praying::praying::praying::praying:

mesut gülkan
04-06-2010, 12:33
teşekkkürler elinize salık ustamm

unyeli
08-06-2010, 18:16
Yazılım yüklenmesi:

Öncelikle bu yazılım cihaz versiyon yazılımı olmayıp paylaşım işini gören borda yükleme olayıdır..

1-Cihazın üsta kapağını söküp üst borddaki kablo bağlantısını bulun..

2-Bazı cihazlarda soketli bazılarında ise lehimlidir.Soketli olanlarda soketi çıkarıp ters takın.lehimlilerde ise kablo yerlerini ters olarak lehimleyin.

3-Aşağıdaki dosya ve loaderi masaüstüne alın.Loaderi açın ve yükle butonuna tıklayarak yüklenecek dosyayı gösterip açı tıklayın.Loaderda hazır uyarısı belirince cihazı arka anahtardan açınız yazılım yüklenmeye başlayacaktır.

4-Yükleme başlayınca yazılım yüklemedeki gibi cihazın ekranında saymaya başlamaz.Genelde ASHyazısı çıkar yada kanal sayısı gelir telaş etmeyin yazılım yüklenir.Yazılım bitince pc ekranında bitti uyarısı gelir.loaderi kapatın,cihazı kapatın ve değiştirdiğimiz kabloları normal haline getirip cihazı açın..

Baff 6000 pvr usb twin ve yumatu pvrusb twin için yükleme:

Baff 6000 gold twin pvr-usb lerde üstteki board ters olduğu için çıt çıt yükleme anahtar konumları ters durmaktadır bu yüzden cihaza yükleme yapılamamaktadır resimlerdede görüldüğü gibi işaretli olan soket ters çevrilecek ve daha sonra resimdeki gibi çıt çıt anahtarın pozisyonu 1 ve 2 ON yönünde olacaktır yoksa yükleme işlemini gerçekleştiremezsiniz.Bu pvr cihazlarda fta cihazlara göre çıt çıt anahtarların pozisyonları yukarıda 1 ve 2 pozisyonunda iken aktif olduğu için yazılımı bu pozisyonda atılması gerekmektedir.FTA cihazlarda ise çıt çıt anahtarlar aşağıda iken aktiftir bu şekilde atılması gerekmektedir.

şimdi resimlere göz atalım

ilk önce cihazımızı açtığımızda aşağıdaki gibi bir board ile karşılaşıyoruz..

önceki resimdeki işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki resimdekileri uyguluyoruz...

En son olarak bu işlemleride bitirdikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi anahtar pozisyonlarını 1 ve 2 ON şekline çekerek yazılım yükleme işlemine geçiyoruz ve sorunsuz bir şekilde yükleme işlemi gerçekleşiyor cihazın önünde sayma işlemi yapmıyor sadece ASH yazıyor ama loaderde yükleme işlemi görünüyor...

Yazılımımız sorunsuz bir şekilde cihaza yüklenmiştir.

Yeni iq serisi baff 6000 gold fta twin ve 6000 pvr usb twinler 53 dereceden paylaşım alacaklardır.

Yeni yazılım değişik bir yöntemle atılacaktır.cihaz kapağı açılıp üst borda giden 2 li kablo bağlantısı ters yapılıp yazılım atılacak sonra tekrar eski haline getirilecektir.

53 DERECE AYAR FREKANSI 11044 V 44950

Yeni cihazlar için 53 derece için editör-açıklama-ve yazılımı aşağıdadır..

alıntıdır.

cok saollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

a.madennn
17-06-2010, 09:26
slm arkadaslar yumatunun hd sı ıcın uydudan palasım alan hdlı cıhazıda bulunuyormu? bunu nasıl temın edebılırım.tesekkurler

mehmetnuri13
16-10-2010, 14:32
02.06.2009 tarihli 53 derece 2.board yazılımı 1. mesaja eklenmiştir.

iyi seyirler :sunglasses2:

slm su an bu yazılım hala aktifmi kanalları acıyormu

digital_52
16-10-2010, 15:37
bu cihazlardan ümidinizi kesin kolay gelsin

mehmetnuri13
16-10-2010, 19:15
bu cihazlardan ümidinizi kesin kolay gelsin

anlasılan bu cihaz elimizde patladı desene ne güzel daha önce yazılımları veriliyordu 53 dereceden yani anladıma göre artık yazılım cıkma zherhalde elimizde patladı öle gözüküyo müşteriler basımızın etini yer desene:bath::bath:

digital_52
16-10-2010, 20:00
anlasılan bu cihaz elimizde patladı desene ne güzel daha önce yazılımları veriliyordu 53 dereceden yani anladıma göre artık yazılım cıkma zherhalde elimizde patladı öle gözüküyo müşteriler basımızın etini yer desene:bath::bath:

bu işlerin garantisi yok usta :46::46::46:

mehmetnuri13
17-10-2010, 11:30
bu işlerin garantisi yok usta :46::46::46:

doru sölüyon napalımbizde normal cihaz olarak kulacaz desene:46:

yiğit aydın
23-12-2011, 22:46
1. mesaja Yumatu-Baff 6000 Twin 53 derece 2. board yeni yazılımı eklenmiştir.

iyi seyirler

ustam bende baff5000 twin var 53 derecedenmi ayarlamalıyım

serkansgrl
06-05-2013, 16:28
bu sistem halen daha çalışıyormu

yukyyk
25-05-2013, 22:52
bu sistem halen daha çalışıyormu

arkadaşlar bende aynı konuyu merak ediyorum.elimde 2 adet cihaz var ama denemek için çatıya çıkmam lazım..
sistemin çalışıp çalışmadığını kullanan ya da bilen varsa bildirirlerse sevinirim..
selamlar...

cerazem
27-05-2013, 20:54
arkadaşlar bende aynı konuyu merak ediyorum.elimde 2 adet cihaz var ama denemek için çatıya çıkmam lazım..
sistemin çalışıp çalışmadığını kullanan ya da bilen varsa bildirirlerse sevinirim..
selamlar...
arkadaşım bu sistem çöktü ama yumatu ıQ plus ongle donüşüm yazılımını at cihazı dongle cihaz olarak kullan (y6 gibi)

yukyyk
28-05-2013, 00:12
arkadaşım bu sistem çöktü ama yumatu ıQ plus ongle donüşüm yazılımını at cihazı dongle cihaz olarak kullan (y6 gibi)

cevap için teşekkürler kardeşim..
selamlar...