PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik Tasarruf Cihazı

parlatır
10-02-2009, 01:43
Günümüz Türkiye'sinde gün geçmiyor ki Elektriğe Zam yapılmasın.
Hal böyleyken tüketiciler artık kendileri; ben nasıl tasarruf ederim ki Elektrik Faturası az gelsin, düşüncesine girmişlerdir.
İşte biz, bu noktada çok muhteşem bir ürünü tüketicilerin kullanımına sunmuş bulunmaktayız.
Bu cihaz Elektrik Faturanızda % 20 ila % 40 arasında tasarruf yapmakla birlikte, voltaj dalgalanmalarını da dengelemekte, sonuç aldıktan sonra bu tasarrufu etrafınızdaki Elektrik Faturası Madurlarına önererek de bir gelir kapısı haline degetirebilirsiniz.

e-posta (dionekonya@hotmail.com)

cihazın resmi

Only the registered members can see the link

yargıç_1
10-02-2009, 01:47
Bunedir Bu bitür regülatörmü yoksa daha detaylı bilgi yokmu ?

parlatır
10-02-2009, 01:50
büyük fabrikalarda kullanılan aktif reaktif dediğimiz kompazyasyon panelinin küçük ve orta ölçekli işletmelerde ve evlerde kullanılan modeli diyebiliriz evet regülatör görevi de yapmakta.

nextel
11-02-2009, 01:01
bizim köyde de satılıyor. markasını hatırlayamadım. ama fiyatı 210 TL. Yalnız REZİSTANSLI ısıtıcılarda faydası yokmuş. ütü-ufo vb.gibi. saatin çıkışına bağlanıyormuş. ayrıca REGÜLATÖR görevi görüyormuş. Faturalarda yüzde 35 gibi ucuzluk yaratıyormuş. bende almayı düşünüyorum. bu ay 268 TL geldi çünkü...:45:

parlatır
11-02-2009, 01:14
bizim köyde de satılıyor. markasını hatırlayamadım. ama fiyatı 210 TL. Yalnız REZİSTANSLI ısıtıcılarda faydası yokmuş. ütü-ufo vb.gibi. saatin çıkışına bağlanıyormuş. ayrıca REGÜLATÖR görevi görüyormuş. Faturalarda yüzde 35 gibi ucuzluk yaratıyormuş. bende almayı düşünüyorum. bu ay 268 TL geldi çünkü...:45:

aynen doğru söylüyorsun kardeş dediğin gibi rezistanslı cihazlarda kullanılamıyor, zaten şu devirde elektrik faturası sıkıntısından genelde elektrikli ısıtıcılar kullanılmamakta ama diğer bütün cihazlarda çok güzel bir şekilde beklentilere cevap vermektedir. zaten aldığın cihaz 6-7 en fazla 8 ayda bedavaya gelmekte. almayı düşünürsen yardımcı olabilirim saygılar.
ha bu arada cihaz 2 yıl 1/1 değiştirme garantili ve 10 yıl ömrü var bilgin olsun :45:

ONALP38
11-02-2009, 01:47
en iyi tasarruf kullanmamak

parlatır
11-02-2009, 01:57
haklısın hadi hepimiz mumları yakalım:)

ercomert
16-02-2009, 02:57
Arkadaşlar bu cihazı kullananlar varsa bilgi verebilirlermi. Birde nereden ve kaça temin ederiz. Ben evde klima ile ısındığımdan baya fazla fatura geliyor. Belki faydası olur. Selamlar..

parlatır
16-02-2009, 03:07
Arkadaşlar bu cihazı kullananlar varsa bilgi verebilirlermi. Birde nereden ve kaça temin ederiz. Ben evde klima ile ısındığımdan baya fazla fatura geliyor. Belki faydası olur. Selamlar..

sayın ercomert klima ile ısınıyorsan faydası olur fiyat için ise harcadığın kw a göre değişir

ercomert
16-02-2009, 04:00
sayın ercomert klima ile ısınıyorsan faydası olur fiyat için ise harcadığın kw a göre değişir

Hocam alakana teşekkür ederim. Kw olarak bilmiyorum fakat ayda 150 TL. Elektrik tüketiyoruz. (Tek odada Klima kullanıyoruz). Selamlar..

parlatır
16-02-2009, 04:45
kardeş msn ekle tam olarak sana izah edeyim senin için uygun olursa parlatir@hotmail.com

marki1
16-02-2009, 11:30
Hal böyleyken tüketiciler artık kendileri; ben nasıl tasarruf ederim ki Elektrik Faturası az gelsin, düşüncesine girmişlerdir.
İşte biz, bu noktada çok muhteşem bir ürünü tüketicilerin kullanımına sunmuş bulunmaktayız.
Bu cihaz Elektrik Faturanızda % 20 ila % 40 arasında tasarruf yapmakla birlikte, voltaj dalgalanmalarını da dengelemekte, sonuç aldıktan sonra bu tasarrufu etrafınızdaki Elektrik Faturası Madurlarına önererek de bir gelir kapısı haline degetirebilirsiniz.

cihazın resmi

biz başka ülkedemi yaşıyoruz bu ülkede elektriğe 5 yıl zam yapılmadı bir şeyin reklamını yaparken başkalarını karalama daha dikkatli yaz..

parlatır
16-02-2009, 15:21
biz başka ülkedemi yaşıyoruz bu ülkede elektriğe 5 yıl zam yapılmadı bir şeyin reklamını yaparken başkalarını karalama daha dikkatli yaz..

kardeş bence sen geçen sene kaç sefer zam yapıldığının farkında değilsin herhalde, önce araştır sonra yaz olmazmı...
artı ben karalama yapmıyorum, ki ben anlamadım senin üyelik falan mı var ki karalama yapıldığını çıkartıyorsun, iktidarda kim olursa olsun zam varsa söylerim, zam yapılmıyorsa söyle, herşey güllük gülistanlık değilmi herkesin ***fi yerinde herhalde...

f.pala
19-02-2009, 10:34
kardeş benim evde elektirik voltajları çok düşüyor buna çözüm olurmu bu cihaz nasıl alabiliriz ve montajı nasıl oluyo benim ev apartman olduğu için bütün saatler aşağıda kapı girişinde bilgi verirsen teşekkürler

f.pala
19-02-2009, 10:41
şu anda iş yerinde olduğum için net sınırlı msn yok senin resim için verdiğin adrese giremiyorum birde evde net için güç kaynağı kullanıyorum cihazı alırsam buna gerek kalmaz herhalde voltajlat epey düşüyo çünkü

parlatır
19-02-2009, 15:34
kardeş montajı, evdeki sigorta kutusuna bağlanır ( aşağıda saatten gelen elektrik kablosunun evin içindeki sigorta kutusuna giren ucu ile aynı yere takılır ). cihazı alman için msn den parlatir@hotmail.com görüşebiliriz ( evin 30 günlük elektrik sarfiyatına göre cihaz verilmektedir ).

gelelim asıl meseleye, evet bu cihaz voltajı dengeler ama senin tesisatta ne kadarlık bir düşüş ver onu tam olarak belirlemek lazım, onu bilebilmen işin cihazı alman ve işinin ehli olan bir elektrikçi getirip test yaptırman lazım ( cihaz kapalı iken kaç volt çekiyor, cihaz açıken kaç volt çekiyor ) cihaz işini görürse bi sorun yok, ama işini görmesse iade yapabilirsin. saygılar...

Özgür Erge
19-02-2009, 15:41
1.mesaja cihazın resim eklendi..

pasaoglu1
20-03-2009, 01:11
kardeş benim evde elektirik voltajları çok düşüyor buna çözüm olurmu bu cihaz nasıl alabiliriz ve montajı nasıl oluyo benim ev apartman olduğu için bütün saatler aşağıda kapı girişinde bilgi verirsen teşekkürler

arkadaşım voltaj düşümü varsa eve gelen kablo kesitini yükselt.Çünkü kablo inc olursa voltaj düşümü vardır. bu bir reddede su borusunu düşün ince borudan az su akar kesiti büyük borudan çok su akar. şayet diyer komşularınada düşük geliryorsa tedaş uyar onlar düzeltir.

pasaoglu1
20-03-2009, 01:16

cihazın resmi

arkadaşlar güvendiğiniz elektrikçiye danışıp taktırınız. şayet siz sadece ısıtıcı özellikli elektrik kullanıyorsanız bu sizin işinize yaramaz. tv bilgisayar gibi cihazlarınızı kötü yönde etkiler ve garanti kapsamına girmez.

aydemir43
26-07-2009, 23:56
arkadaşlar tasarruf cihazları manyetik olarak yani mıknatılanma ile çalışan çihazlarda tasarruf sağlar yani çamaşır mak motoru balanslı lamba buz dolabı motoru fan motoru gibi , akkor flamanlı lambalarda ısıtıcılarda ekonomik lambalarda tv lerde pc de fayda etmez birde tasarruf cihazı kendi başınada elektrik harcar elektriği yükselmez bir regülatör değildir sadece ani şok dalgalanmaların önüne geçer bir nevi filtre yani kondansatördür zira bilinçli takmak lazım tasarruf edeyim derken fazla ödemekte var

firelove
02-08-2009, 00:40
bu cihaz nasıl çalışıyor.saat çıkışan takıldığında evde kullanılan elektirikli cihazların yükünü saate daha az mı gönderiyor yoksa güç kaynağı gibi bir şey mi.eletirikte amperi watı çoğaltmak mümkün mü.220v girişli 12v çıkışlı bir trafonun çıkışından 12v altarnatif voltaj verildiğinde giriş kısmından 220v alınabilir.alınabilir ancak endiksiyon akımı gibi bir şeydir bu.bu uyguladığınız voltaj diyelim 12v 4 watt olsun.trafonun girişinden 220v alırsınız ama 4 watt 8 watt olmaz.elektrikte harcadığın amperden kat kat fazlasını verebilen bir cihaz sistem var mıdır.sanmıyorum

izmirlim
02-08-2009, 10:40
iki türlü enerji vardır aktif vede reaktif bireyler ev kuklanıcıları aktif güç tüketirler ve sayacların aktif güç üzerinden yazar reaktif iş yapmayan güç burda olsa bile etkili degildir. ama sanayi iş yeri kullansaydık aktif vede reaktif sayac üzerinden ödeme yapardık.büyük işyerleri sanayiler yönetmelik geregi reaktiflerini kompoze etmek zorundadırlar bunun için kompozasyon kullanırlar.reaktifin sisteme zararları ayrı bir konu hiçbir zaman istenmez yararı yok zararı cok...böyle şeylere asla inanmayın para tuzagı hiç bir işe yaramaz

gungor35x2
04-04-2012, 17:43
sayın arkadaşlar önemlidir ben delvingrup elektrik tasarruf cihazını telefonla kredi kart bilgilerimi vererek aldım benden 1 adet yerine 2 adet parası kestiler üstelik defalarca telefon açmama rağmen sonuç alamadım hemen kredi kartımı iptal ettim 2 ay oldu hala bir gelişme yok .tüketici hakem heyetine baş vurdum bekliyorum sakın siz siz olun kanıpta almayın haa bide hediye takım forması veriyorlar ben 1 adet cihaza 400 liraya geldi ..saygılar (ilgililere ....)

zekı62
04-04-2012, 18:29

haklısınmı ! acaba sonra

TEDAŞ, ELEKTRİK ZAMMINI AZ BULDU 2008
Elektrik zammı yüzde 20'ye çıktı

TEDAŞ'ın bu zammı 2009'u karla kapatma arzusu nedeniyle yaptığını'' ileri sürdü.1 ekim 2009 elektrik zammı
''Yüzde 7-10 yansıması düşünülüyor. Enflasyon yüzde 5 civarında, ancak elektriğe zam ise 2 katı.

Buna göre 1 Ocak 2010 2010 Tarihinden geçerli olmak üzere konut elektriğinin fiyatı kilovat saatte yüzde 1,32, sanayi elektriğinin fiyatı ise yüzde 1,23 oranında artırıldı. ...

Elektrik zammı çarptı: %9,57

Elektriğe yüzde 9,57 zam geldi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun (EPDK) kararıyla elektrik tarifesi meskende yüzde 9,57, sanayide ise yüzde 9,26 oranında yükseldi.
AA
Güncelleme: 19:58 TSİ 29 Eylül. 2011 Perşembe
Eylül. 2011
EPDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurulun bugünkü toplantısında elektrik dağıtım şirketlerinin elektrik satış tarife önerileri değerlendirildi. Kurul toplantıda, 1 Ekim 2011 tarihinden geçerli olmak üzere, kilovatsaat bazında, vergi ve fonlar dâhil olmak üzere tek zamanlı elektrik satış fiyatlarını şu şekilde düzenledi:

31 Mart '12

1 Nisan şakası elektrik zammı ile gelen faturalar fena çarpacak
Elektrik Zammı 2012, Elektriğe zam geldi %9.2
2012:8[1]:

tamına erdirmlşler

ONALP38
04-04-2012, 22:47
hepsi yalan palavra sakın aldanmayın derim yok böyle bi şey kandırmacadan başka bi şe deyil